[ رسم فنی و نقشه کشی> سه نما ] درخواست و راهنمایی

saxiass

عضو جدید
دوست عزیز اقا بهنام. کپی همینا رو میده تو پایان ترم. من 7 تا ازمایشگاه با هم امتحان پایان ترم دارم. وقتشو واقعا ندارم. امتحان ارشد هم دارم.

Harvard_eng

کاربر بیش فعال
سلام دوستان
من برای درس رسم فنی استادمون کتاب آبی رسم فنی و عمومی دکتر متقی پور رو معرفی کرده اما این کتاب فقط تمرین هستش که خودت باید کاملش کنی استاد ما هم متاسفانه سر کلاس رفع اشکال نمی کنه من هم کلا با این درس مشکل دارم و نمی تونم رابطه برقرار کنم با درکش حالا میشه راهنمایی کنید من واسه امتحان پایان ترم چی کار کنم که یه نمره خوب بگیرم؟
آخه استادمون قراره تو امتحانی که بگیره از مقطع زدن هم سوال بده که من وقتی اسم مقطع میاد چهار ستون بدنم می لرزه!!!!!!!!!!!!!!!
خواهشا بگین چی کار کنم؟ یا چه کتابی رو بخونم که تو این درس قوی بشم؟

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من برای درس رسم فنی استادمون کتاب آبی رسم فنی و عمومی دکتر متقی پور رو معرفی کرده اما این کتاب فقط تمرین هستش که خودت باید کاملش کنی استاد ما هم متاسفانه سر کلاس رفع اشکال نمی کنه من هم کلا با این درس مشکل دارم و نمی تونم رابطه برقرار کنم با درکش حالا میشه راهنمایی کنید من واسه امتحان پایان ترم چی کار کنم که یه نمره خوب بگیرم؟
آخه استادمون قراره تو امتحانی که بگیره از مقطع زدن هم سوال بده که من وقتی اسم مقطع میاد چهار ستون بدنم می لرزه!!!!!!!!!!!!!!!

شما بجای لرزش 4 ستون بدنت یکمی تخیلت و قوی کنی کارت راه میوفته بخدا !

*Lady Eng*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

بنظرمن شما اول چند تا پلان با برش رو قشنگ و با دقت بشین واسه خودت تجسم کن و تحلیلش کن
و بعدشم تمرین
تمرین بهترین چیز برای بالا بردن ترسیمات 3 بعدی هستش

MIT72

عضو جدید
آقا هرکی جواب H (عکس روی جلد کتاب متقی پور) رو میدونه خواهشا به منم بگه خیلی واسم حیاتیه ثواب داره والا...

آخرین ویرایش:

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
آقا هرکی جواب H (عکس روی جلد کتاب متقی پور) رو میدونه خواهشا به منم بگه خیلی واسم حیاتیه ثواب داره والا...

جواب سوال H کتاب متقی پور رو کی میدونه خواهشا بگه..:(

عکس بذارید خب

با سلام .....

تصویر مورد نظر اینه
9646379087.240.jpg
نظر بنده هم با لینک پاسخی که یکی از دوستان در وبلاگش داده ............یکیه ...............لینک مطلب

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با عرض شرمندگی از کلیه دوستان و بزرگان احساس میکنم جواب نهایی این باشIMAG0370222.jpgه :

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
با عرض شرمندگی از کلیه دوستان و بزرگان احساس میکنم جواب نهایی این باشمشاهده پیوست 207927ه :

با سلام ...........

بایستی عرض کنم مهندس ....... نمای جانبی و روبروی حجمی که شما دادید ...... با نمای روبرو و جانبی سوال .....مغایرت داره ......... تصویر نمای جانبی و روبروی حجم شما این میشه .........

22.jpg

----------------------------

و سلام بر مجتبی عزیز ........

بایستی عرض کنم ......... پلان شما هم نمای روبروی و جانبی به شکل زیر داره ........و پاسخ شما با سوال ......... مغایرت داره .............در وسط اچ هیچ گونه خطی دیده نمیشه ......... با توجه به نماهای جانبی و روبروی سوال پرسیده شده .......

21.jpg

آخرین ویرایش:

MIT72

عضو جدید
بله...متاسفانه هیچکدوم از شکلها درست نیست!!..........از مهندسان عزیز هیشکی نمیدونه؟؟!!:wallbash:

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
بله...متاسفانه هیچکدوم از شکلها درست نیست!!..........از مهندسان عزیز هیشکی نمیدونه؟؟!!:wallbash:

با سلام......

دوست من .......بنده تا الان ............بیش از 20 تا پرسپکتیو زدم ...... تا به نتیجه نزدیک بشم ...................اما هیچ کدام ............. درست از آب در نیومد......... فقط به فرض اینکه یک صفحه است .......پاسخ درست در میاد......... اما به چند از دوستان .......... اهل فن ایمیل کردم .........تا ببینم پاسخ این دوستان چیست ........

در نگاه اول خیلی پاسخ ساده میاد ...........اما روی کاغذ به سختی به پاسخ باید برسی .........

در هر صورت اگه دوست من به پاسخ صحیح رسید ........ حتما در همین تاپیک پاسخ رو اعلام کنید........تا سایر دوستان استفاده نمایند...................درود بر شما .

MIT72

عضو جدید
با سلام......

دوست من .......بنده تا الان ............بیش از 20 تا پرسپکتیو زدم ...... تا به نتیجه نزدیک بشم ...................اما هیچ کدام ............. درست از آب در نیومد......... فقط به فرض اینکه یک صفحه است .......پاسخ درست در میاد......... اما به چند از دوستان .......... اهل فن ایمیل کردم .........تا ببینم پاسخ این دوستان چیست ........

در نگاه اول خیلی پاسخ ساده میاد ...........اما روی کاغذ به سختی به پاسخ باید برسی .........

در هر صورت اگه دوست من به پاسخ صحیح رسید ........ حتما در همین تاپیک پاسخ رو اعلام کنید........تا سایر دوستان استفاده نمایند...................درود بر شما .

خودمم خیلی سعی کردم ولی فعلا هیچکدومشون درس ازآب درنیومدن...خیلی ممنون از زحماتتون دوست عزیز...

mer30fery

دستیار مدیر مهندسی مکانیک, متخصص سالید ورک
کاربر ممتاز
mechanic-book-843.jpg

یادش بخیر سال 82 در دانشگاه قزوین با مولف همین کتاب کلاس داشتیم::w10: استاد احمد متقی پور و پسرش مبین متقی پور

او موقع هم کلی با استاد متقی پور سر جواب سوال بحث میکردیم.

این جسم صفحه نیست چون بلاخره صفحه یه ضخامتی داره.

اگر سطح باشه که یک خط مورب 45 درجه بدون ضخامت جواب میتونه باشه که یک جسم نیست

ولی اگر جسم باشه یک حجم خاصه که یک وجه I داره و پشتش حجمیه که اعوجاج داره
یعنی موج داره
جوابشو میذارم بزودی;)

mer30fery

کاربر ممتاز
با سلام......

نه مهندس جان......استادمون میگه طول 20 سالی که تدریس کرده فقط سه نفر جواب رو پیدا کردن....ی جورایی مث تست هوشه!!:whistle:

مشاهده پیوست 212034

یادش بخیر سال 82 در دانشگاه قزوین با مولف همین کتاب کلاس داشتیم::w10: استاد احمد متقی پور و پسرش مبین متقی پور

او موقع هم کلی با استاد متقی پور سر جواب سوال بحث میکردیم.

این جسم صفحه نیست چون بلاخره صفحه یه ضخامتی داره.

اگر سطح باشه که یک خط مورب 45 درجه بدون ضخامت جواب میتونه باشه که یک جسم نیست

ولی اگر جسم باشه یک حجم خاصه که یک وجه I داره و پشتش حجمیه که اعوجاج داره
یعنی موج داره
جوابشو میذارم بزودی;)

من هنوز مطمئن نیستم جوابم درسته یا نه ولی خیلی میتونه به جواب نزدیک باشه:

I-Mer30fery.jpg

تایید میشه؟؟

MIT72

عضو جدید
ممنون دوست عزیز اما متاسفانه این شکل هم درست نیست..!:confused:

mer30fery