رتبه بندی دانشگاه های ایران ( 5000 دانشگاه معتبر جهان)

SHABNAM60

عضو جدید
راهنماي اخذ بورس تحصيلي از دانشگاهاي خارجي و تحصيل و اقامت در خارج

WORLD RANK
UNIVERSITY

1373
UNIVERSITY OF TEHRAN

2255
SHARIF UNIVERSITY OF TECHNOLOGY

2470
TEHRAN UNIVERSITY OF MEDICAL SCIENCES

2723
AMIR KABIR UNIVERSITY OF TECHNOLOGY

2752
ISFAHAN UNIVERSITY OF TECHNOLOGY

2785
IRAN UNIVERSITY OF SCIENCE & TECHNOLOGY

2859
TARBIAT MODARES UNIVERSITY

2894
KHAJE-NASSIR-TOOSI UNIVERSITY OF TECHNOLOGY

2904
SHIRAZ UNIVERSITY OF MEDICAL SCIENCES

2912
IMAM SADIQ UNIVERSITY

2982
FERDOWSI UNIVERSITY OF MASHHAD

3055
SHIRAZ UNIVERSITY

3166
UNIVERSITY OF ISFAHAN

3236
UNIVERSITY OF TABRIZ

3367
ISFAHAN UNIVERSITY OF MEDICAL SCIENCES

3398
SHAHID BEHESHTI UNIVERSITY TEHRAN

3596
TABRIZ UNIVERSITY OF MEDICAL SCIENCES

3597
IRAN UNIVERSITY OF MEDICAL SCIENCES

3824
URMIA UNIVERSITY

4087
SHAHEED BEHESHTI UNIVERSITY OF MEDICAL SCIENCES

4094
ALZAHRA UNIVERSITY OR AZZAHRA UNIVERSITY

4306
PAYAME NOOR UNIVERSITY

4325
SHAHID CHAMRAN UNIVERSITY OF AHVAZ

4543
UNIVERSITY OF KASHAN

4804
BU ALI SINA UNIVERSITY

4995
HADITH SCIENCE COLLEGE TEHRAN

راهنماي اخذ بورس تحصيلي از دانشگاهاي خارجي و تحصيل و اقامت در خارج

آخرین ویرایش:

leanthinker

عضو جدید
کاربر ممتاز
این عددها که جلوی اسم دانشگاههاست چیه؟
آلتین آی چرا بچرو گول میزنی؟ بزار کار علمی کنه!:w00:

soroushi

عضو جدید
در بین 1000دانشگاه برتر جهان دانشگاه های ایران هیچ جایی ندارند دانشگاه تهران بر اساس اخرین رتبه بندی 1045 است و دانشگاه شریف 2024 است . بدتر از اون اینکه در بین 100 دانشگاه برتر آسیا هیچ دانشگاه ایرانی نیست
بد نیست بدونید در بین 100 دانشگاه برتر جهان 68 تا تو آمریکاست بعد از اون کانادا با 8 دانشگاه

همونطور که میبینید امریکا از نظر سطح علمی اختلاف فوق العاده ای با سایر کشورهای جهان داره .البته از جنبه هایی نظیر اقتصاد و... هم همینطوره و به معنای واقعی کلمه " سوپر پاور" است
رنکینگ جهانی دانشگاههای ایران
منبع

آخرین ویرایش:

mohitlog

عضو جدید
با تشکر
میتونید رنکینگ خاور میانه رو بدید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با تشکر

hitech

عضو جدید
دانشگاه آزاد تهران مرکز پس کو؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
من که این لیست رو قبول ندارم!!
من شنیده بودم دانشگاه آزاد تهران مرکز (مخصوصا دانشکده فنی مهندسیش) جزو 10 دانشکده برتر جهانه.
یعنی در واقع رقابت سنگینی با هاروارد داره.
هارواردیها میگن دانشگاه ما بهتره ولی ما زیر بار نمیریم!
من به تهران مرکز ایمان دارم!! :)

احتمالا لیستتون قدیمیه!:cool: لطفا به روز باشید!

آراد

عضو جدید
سلام
تاپیک خاک خورده بالا اوردیا
ولی برای این که ایرادی نباشه بگم الان لینکو دیدم رنکینگ دانشگاه تهران شده 990
اولین دانشگاه ایران در بین 1000 دانشگاه برتر جهان

Atropatkan

عضو جدید
دانشگاه آزاد تهران مرکز پس کو؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
من که این لیست رو قبول ندارم!!
من شنیده بودم دانشگاه آزاد تهران مرکز (مخصوصا دانشکده فنی مهندسیش) جزو 10 دانشکده برتر جهانه.
یعنی در واقع رقابت سنگینی با هاروارد داره.
هارواردیها میگن دانشگاه ما بهتره ولی ما زیر بار نمیریم!
من به تهران مرکز ایمان دارم!! :)

احتمالا لیستتون قدیمیه!:cool: لطفا به روز باشید!

سلام عزیز
آره منم شنیدم که اینجوریه:tooth:
البته البته که بروبکس دانشگاه هاروارد پیش بروبکس تهران مرکزی خصوصا فنی هاش بازم خصوصا بروبکس عمران- آب کم میارند:book:
اینم سندش:twisted:

hitech

عضو جدید
سلام عزیز
آره منم شنیدم که اینجوریه:tooth:
البته البته که بروبکس دانشگاه هاروارد پیش بروبکس تهران مرکزی خصوصا فنی هاش بازم خصوصا بروبکس عمران- آب کم میارند:book:
اینم سندش:twisted:

همش رو درست اومدی اما.....
اما چی؟!
اما اون آخرش رو خراب کردی :D
عمران-سازه :)
نمیدونم چرا ملت فکر میکنن دانشگاه آزاد هتله؟!
به خود من کلی دانشگاهها خواستن بورسیه تحصیلی بدن که برم اونجا.. ولی من گفتم اول وطنم رو میسازم بعدش اگه وقت شد اونورا هم میام :cool:

m_m_civil

عضو جدید
زياد به اينها فكر نكنيد.
مهم اينه كه بعد تموم كردن تو هر دانشگاهي،بيكاريم!
وقتي ميريد دنبال كار نميگن كجا درستو تموم كردي!اولين دانشگاه يا 1000000مين! ميگن استخدام تا اطلاع ثانوي حتي براي خدمات!!!!!!!!!هم نداريم.:confused:

shamabady

کاربر فعال
بیشتر مشکل از خودمون
به جرات میتونم بگم بالای 70 درصد دانشجو های ایران دنبال این نیستند که چیزی یاد بگیرن دنبال اینن که مدرک بگیرن
میشه تو ایرانم کاری کرد که سطح علمی به اونجا برسه ولی به همون دلیلی که بالا گفتم اولین نفراتی که بد و بیرا میگن خود دانشجو ها ی ایرانی هستند باز
چون برای همچین امری اولین لازمش اینه که سخت بگیرن که مدرک گرفتن سخت بشه
خوب خود شما قضاوت کنید تو یک دانشگاه اگه یک استاد کارش از همه لحاظ درست باشه ولی در عین حال امتحانات سختی بگیره و دهم نمره ای به کسی ارفاق نکنه
به جز چند نفر که درسشون خوبه و از استاد تعریف میکنن بقیه اون استاد رو فحش میدن
یا همینجور وقتی یک استاد یک کنفرانس تحقیق یا پروژه میخواد اول همه شاکین بعد میرن دنبال یه چیز آمادن که از یکی بگیرا بیارن ارائه بدند و....
پس ببینید اولین و اصلیترین مشکل خود دانشجو ها هستند بعد بقیه موارد
اول خودمون رو اصلاح کنیم بعد به بقیه گیر بدیم ;)

shamabady

کاربر فعال
زياد به اينها فكر نكنيد.
مهم اينه كه بعد تموم كردن تو هر دانشگاهي،بيكاريم!
وقتي ميريد دنبال كار نميگن كجا درستو تموم كردي!اولين دانشگاه يا 1000000مين! ميگن استخدام تا اطلاع ثانوي حتي براي خدمات!!!!!!!!!هم نداريم.:confused:

شما در کنار مدرک کار بلد باش نمیخواد بری دنبال کار اونا میان دنبالت

The SAW

عضو جدید
کاربر ممتاز
اقا جون من با نظر shamabady کاملا موافقم ولی یه چیزای دیگم هست.
دلیل دیگه اش اینکه این دانشجو تا میرن دانشگاه یه چندتا دختر پسر می بینن، دو ، سه ترم اول درسو ول می کنن می چسبن به این کارای بچه گونشون که تو دبیرستان به علت جدا بودن پسر و دختر و محدود بودن حرف زدن با همدیگه نتونستن با هم در ارتباط باشن. جدی خودشونو گم می کنن و هدف از دانشگاه اومدن یادشون میره.
تازه خیلی هام هدفشون از دانشگاه اومدن اینه که اونجا دختر پسر قاطیه بریم لش بازی (ببخشید اینقدر رک میگم).
دلیل بعدیشم اینه که آقا جون این اساتید دانشگاه کشکی نمره میدن یارو پاس شه. یکی از آشناهامون ته برگه امتحانش نوشته بود استاد جون مادرت نمره بده و از این حرفا، با نمره 16 پاس شد. بعد این یارو میاد بیرون ادعای مهندسی میکنه.
دلیل دیگشم اینه که اوضاع خوابگاها خیلی افتضاحه . 8 نفرو مثل گوسفند میندازن تو یه اتاق 5*3 می گن درس بخونید. ( اینو خودم ترم اول و دوم تجربه کردم) خداییش ببین میشه درس خوند؟؟؟!!!...
بعدشم تمام سایتا رو ***** کردن اصلا نمیشه با خارج در ارتباط بود.....
و
و
و
.....

The SAW

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین تازه من کلمه "ف ی ل ت ر" رو رو هم نوشتم . این سایت خودمون که دیگه علمیه چی کرد؟:mad: واقعا واسه خودم متاسفم

قازانچایی

عضو جدید
من فکر میکنماین رتبه بندی ها سیاسی باشن از دوستان هم خواهش مندیم لا اقل در این مقوله هوای خودمونو نگه داریم

M. H. Rajani

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فکر میکنماین رتبه بندی ها سیاسی باشن از دوستان هم خواهش مندیم لا اقل در این مقوله هوای خودمونو نگه داریم
من موندم شما چرا دچار توهم هستین؟ از خواب بیدار شو عمو! هرچی میشه بند می کنین به سیاست. به نظر من دانشگاه های تهران، شریف و امیر کبیر و مخصوصا شریف از نظر دانشجو هاش و سطح علمی و ضریب هوشی اونها توی رنکینگ های اول دنیاست. و این تنها کاریه که از دست ملت بر می آد قربون شکلتون برم. رنکینگ ها چیزای زیادی موثره. مثلا مساحت دانشگاه نسبت به تعداد دانشجو. نسبت هیئت علمی به دانشجو. به روز بودن امکانات اموزشی، ارتباط با صنعت، شاد بودن دانشجو ها، امکانات رفاهی و تفریحی، حقوق (از لحاظ مالی) دانشجو. تامین بودن دانشجو از نظر مالی، صنفی، شغلی، روحی، جسمی،
دسترسی به اینترنت آسون و پر سرعت، کتابخونه های فعال، نر افزار تحت لیسانس دانشگاه های خودشون، در کل اینکه دانشجو با استعداد در فضای عالی برای پرورش استعداد قرار بگیره و از همه لحاظ تامین باشه تا بتونه استعدادش رو پرورش بده.
وقتی دانشگاه با اینهمه بودجه نرم افزار کرک شده و دزدی روی سیتمهاش نصب می کنه و در اصل دزدی می کنه و می گه من مسلمونم . وقتی نرم افزار 150 هزار دلاری رو می خری 1000 تومان!
وقتی دانشجوی روزانه دولتی ( با بقیه کاری ندارم. چون رتبه بالا ها اینان می گم) در رشته های فنی وقتی وارد دانشگاه می شه پول دادنش شرو می شه پول واکسن، پول خوابگاهف پول کتاب، وسایل اولیه زندگی خوابگاهی(متاسفانه تعریف مسولین ما از خوابگاه یه تخت زیر یه سقفه) کرایه رفت و آمد، هزینه لوازم التحریر، هزینه کتاب و هزینه نرم افزارف هزینه های فراوانی که بار رو روی دوش خود دانشجو و خانواده می ذاره. در حالی که یه دانشجو به دلیل کیفیت مزخرف غذای سلف باید روزانه کلی وقت صرف ظرف شستن، غذا درست کردن، خرید کردن، پول خرج کردن، چه توقعی داری که ما تو رنکینگ اول دنیا باشیم گلم. و اینها به عهده کیه؟ دانشجو ها؟ دانشجو ها سهم خودشون رو خوب ادا می کنن. ما ها خوندیم و کاملا هم به مطالب دبیرستان اشراف داشتیم. با ذهن های اماده اومدیم. اما وقتی استاد مون مشکل داره. استاد مشکل مالی داره. عدم امنیت شغلی داره و ممکنه به خاطر عقیده سیاسیش شغلش رو از دست بده و زن و بچش گشنه بمونن یا اینکه تحت فشاره و وسط ترم ول می کنه می ره اونور آب، او ن که انگیزه نداره. و وقتی استاد راهنما که فقط موقع حذف واحد هاتون می بینینش در حالی که داره واسه این کار حقوق می گیره. وقتی دانشجوی شبانه می گیریم که اسما شبانه است اما کلاسای فنی مهندسی پر میشه و میان تو همون کلااس میشینن و مثل کلاسای علوم انسانی با 70 نفر کلاس دینامیک برگزار می کنن. و به دلایل زیادی که مشکل تنها اداره دانشگاه هاس و فقط کافیه چشتو باز کنی تا ببینی! اونوقت این توهم ازت رفع میشه و همه چیز رو بند نمی کنی به سیاست و هرجا گند زدی نمی گی دنیا نمیخواد ما پیشرفت کنیم. تو دانشگاخ های دیگه هماکثرا bf و gf دارن. و این دلیل نمیشه بگی ما به خاطر این عقب هستیم.
به فردا امید وار باشید! یا علی:)

mahdi6245

عضو جدید
آخرین آمار

آخرین آمار

دانشگاه آزاد اسلامی یزد رتبه دوم رو کسب کرده البته حقشو امریکایی ها خوردن وگرنه اوله اینم چند تا عکس از آزمایشگاهش ببین چقدر به روزه

joseph.engineer

عضو جدید
بالا