راه اندازی کارگاه ریخته گری

ameen

عضو جدید
سلام من قصد دارم کوره القایی۰۰ ۵ کیلویی بخرم چه کوریی بگیرم ؟ و به جز کوره به چه چیزهای دیگیی احتیاج دارم ؟
لطفا هر چه سریعتر جواب بدید.

ALOPEN

عضو جدید
ایا راه اندازی همچین کارگاهی برای ساخت شمش الومینیم به نظرتون بهتر نیستش؟اگه دوستان در این زمینه هم اطلاعات دارن لطفا اینجا قرار بدن

hmassoum

عضو جدید
سلام من قصد دارم کوره القایی۰۰ ۵ کیلویی بخرم چه کوریی بگیرم ؟ و به جز کوره به چه چیزهای دیگیی احتیاج دارم ؟
لطفا هر چه سریعتر جواب بدید.

سلام ،یکی از دوستان بنده کوره القایی میسازد اگر نیاز به اطلاعات بیشتری دارید باایمیل بنده تماس بگیرید hmassoum@yahoo.com

shahvar_mes

عضو جدید
استخدام ریخته گر

استخدام ریخته گر

برای تولید شمش مس در شاهرود به یک ریخته گر مس نیازمندیم
برای اطلاعات بیشتر با شماره 09194293035 تماس بگیرید . قندی
شاهوار مس

yenafarirani

عضو جدید
با سلام
من کارشناس متالورِی ٰ با دو سال سابقه کار ٰ الان بیکار هستم و دنبال کارم.
اگه کسی موردی سراغ داره ( هر چی که باشه ) لطفا بهم اطلاع بده
باتشکر
yenafarirani@gmail.com

levrone

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من الان يك كارخونه ريخته گري دارم
البته نه براي ساخت و فروش قطعات خاصي تخصصم اين نيست
مربوط به كار خودم ميشه
يك زماني تو ايران تو همون عباس آباد اينكارو ميكردم . اگر اشتباه نكنم اسم خيابونش مواوي بود كوچه 8/8
فاز يك عباس آباد همشون ريخته گر هستن (همه هم يا قادري هستن . يا سليماني يا صادقي)
الان كه ديگه عباس آباد نيستم و اينجا كوره ليزري دارم
ولي تو ايران هم از اين سرسام آورهاي مازوتي داشتم و هم القايي كه 400 آمپر برق مجزا فقط نياز داشت
ولي تو شهركهاي صنعتي مثل همون عباس آباد پره ريخته گره راحت ميتونيد باهاشون مشورت كنيد
اين كوره نفتي ها كه پدر آدم رو در مياره هم صداش و هم كثيف كاريش .اما لقايي ها خوبه

آخرین ویرایش:

Ho$$ein

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
من الان يك كارخونه ريخته گري دارم
البته نه براي ساخت و فروش قطعات خاصي تخصصم اين نيست
مربوط به كار خودم ميشه
يك زماني تو ايران تو همون عباس آباد اينكارو ميكردم . اگر اشتباه نكنم اسم خيابونش مواوي بود كوچه 8/8
فاز يك عباس آباد همشون ريخته گر هستن (همه هم يا قادري هستن . يا سليماني يا صادقي)
الان كه ديگه عباس آباد نيستم و اينجا كوره ليزري دارم
ولي تو ايران هم از اين سرسام آورهاي مازوتي داشتم و هم القايي كه 400 آمپر برق مجزا فقط نياز داشت
ولي تو شهركهاي صنعتي مثل همون عباس آباد پره ريخته گره راحت ميتونيد باهاشون مشورت كنيد
اين كوره نفتي ها كه پدر آدم رو در مياره هم صداش و هم كثيف كاريش .اما لقايي ها خوبه

میتونید در مورد قطعه تولیدی تون بیشتر توضیح بدید ؟
کوره لیزری ؟! داخل ایران که نیستید ؟
ظرفیتش چقدره ؟ قیمت ؟ میزان مصرف برق ؟
جنس قطعه تولیدی تون چی هست ؟

ممنون میشم پاسخ بدید .

levrone

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
میتونید در مورد قطعه تولیدی تون بیشتر توضیح بدید ؟
کوره لیزری ؟! داخل ایران که نیستید ؟
ظرفیتش چقدره ؟ قیمت ؟ میزان مصرف برق ؟
جنس قطعه تولیدی تون چی هست ؟

ممنون میشم پاسخ بدید .

سلام دوست عزيز
در مورد قطعات بايد بگم من كاتاليست ميسازم . يعني پروژه هايي كه اجرا ميكنم كاتاليستهاشو خودم ميسازم
فلزهاي زيادي استفاده ميكنم هم تركيبي و هم تك . مثلا نيكل . مس . روي . آلومينيوم . پالاديوم . پلاتين و.....................
خير من آلمان زندگي ميكنم ولي الان 3 ماهه در ايرانم كه درگير پروژه هستم
بله كوره ليزري . چيز خيلي جديدي نيست . ظرفيتش كه 5 كوره 1 تني دارم
قيمتش متفاوته معمولا از400000 يورو شروع ميشه به بالا و اينكه برق زيادي مصرف نميكنه چون اون كارخونه برقش 50 آمپره و همون 50 آمپر همرو ساپورت ميكنه
اين كارخونه قبلا رنگسازي بوده و وقتي ما اومديم برقشو زياد نكرديم
بزرگترين ويژگي اين كوره ها اينه كه قطعه رو بسيار تميز در مياره و برعكس كوره نفتي نه ميسوزونه و نه نياز به سنگ زدنو هزار داستان ديگه داره . در مورد اينكه تو ايران هست يا نه رو من اطلاعي ندارم

Ho$$ein

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
سلام دوست عزيز
در مورد قطعات بايد بگم من كاتاليست ميسازم . يعني پروژه هايي كه اجرا ميكنم كاتاليستهاشو خودم ميسازم
فلزهاي زيادي استفاده ميكنم هم تركيبي و هم تك . مثلا نيكل . مس . روي . آلومينيوم . پالاديوم . پلاتين و.....................
خير من آلمان زندگي ميكنم ولي الان 3 ماهه در ايرانم كه درگير پروژه هستم
بله كوره ليزري . چيز خيلي جديدي نيست . ظرفيتش كه 5 كوره 1 تني دارم
قيمتش متفاوته معمولا از400000 يورو شروع ميشه به بالا و اينكه برق زيادي مصرف نميكنه چون اون كارخونه برقش 50 آمپره و همون 50 آمپر همرو ساپورت ميكنه
اين كارخونه قبلا رنگسازي بوده و وقتي ما اومديم برقشو زياد نكرديم
بزرگترين ويژگي اين كوره ها اينه كه قطعه رو بسيار تميز در مياره و برعكس كوره نفتي نه ميسوزونه و نه نياز به سنگ زدنو هزار داستان ديگه داره . در مورد اينكه تو ايران هست يا نه رو من اطلاعي ندارم

بسیار جالب بود ،
هم اینکه مصرف برقش پایینه ، قیمتش هم خیلی بالا نیست
با این شرایط فکر نمیکنم داخل ایران موجود باشه ، و اگرم باشه حتماً در انحصار صنایع دفاع هست .
ممنون بابت اطلاعاتتون.

peyman2557

عضو جدید
سلام
به نظر میرسه شما تو این رشته حرف های زیادی برای گفتن دارید .
اگه امکانش هست در این مورد میخواستم بیشتر با هم بحث کنیم .

peyman2557

عضو جدید
من با vahid2511 موافقم . بحث رو هدفدار کنید شاید ما هم بهره بردیم ...

oveis.jalali

عضو جدید
سلام به همه مهندسای عزیزم من هم بازار فروش قطعات ریخته گری رو دارم هم تقریبا سرمایشو وهم بند پ رو فقط بهم بگید از کجا بایذ شروع کنم یا هم اگه پایه اید همه ازمن کارش با شما بیاین بزنیم به کار برام پیام بذاریئ

arsalanbahram145

عضو جدید
سلام من مهندس متالورژی با 3 سال سابقه ریختگری
در زمینه ریختگری استیل فولاد و چدن و قطعات تحریمی هر سوالی داشتی بپرس09126359514
حتی می تونی قطعه بگیری خود به من سفارش بدی تا راه بیافتی

arsalanbahram145

عضو جدید
سلام من مهندس متالورژ هستم با 3سال سابقه کار هر شخصی قطعه ریختگری مورد نظرش بود استیل فولاد وچدن می تونم براش تولید کنم
راستی کارگاه مدل سازی هم هستش 09126359514

mojaso

عضو جدید
من مهندس صنایع هستم ولی در حال حاضر در حال احداث کارگاه ریختگری القایی هستم.البته سابقه 5 سال کار با کوره های سوخت فسیلی رو دارم.
دوستان عزیز توجه داشته باشید به این سادگیها که فکر میکنید نیست.
اولا اگه القایی میخوایید کار کنید با یه سوله اجاره ای نمیشه.باید حتما ماله خودتون باشه.چون هزینه نصب کوره تقریبا برابر قیمت خوده کوره هستش.
دوما اگه کار درست و حسابی میخوایید داشته باشید(یعنی سفارش قطعه از کارخانه های معتبر)باید آزمایشگاه کامل داشته باشید.که فقط یه کوانتومترش 200 میلیون تومنه.
حالا بقیه وسایلش پیشکش.
سوما کوره با ظرفیت 500 کیلوگرم دست دوم ایرانیش 80 میلیونه که با هزینه نصب 130 تا 140 میلیون در میاد
چهارما کوره القایی شوخی بردار نیست.به جز اونایی که تو دانشگاه یادمون میدن تجربه کاری هم نیازه.وگرنه شکسته رو شاخشه.
من از 5 سال تجربه کاری 3 سالشو فقط ضرر دادم تا قلق کار اومد دستم.

port80

عضو جدید
سلام ما یه کارگاه آماده و نو ساز واقع در شهرک شمس آباد داریم2000 متری با سوله 2 قلو کوره هم گردان گازی هست.فقط جرثقیل سقفی نداره که اونم راه اندازی میکنیم.کار اصلیمون هم تراشکاریه و تولید کننده ایم. قطعات خودمون هم بریزیم کفایت میکنه . فقط مشکل اینه که هیچ سر رشته ای از ریخته گری نداریم و دنبال اوستا کار وارد هستیم که راه اندازی کنیم.از دوستان اگه کسی میتونه کمک کنه یا خودش انگیزه کار داره و وارده و سابقه داره خوشحال میشیم در خدمتشون باشیم لطفا پیغام خصوصی کنید. به صورت درصدی

MHDeng

عضو جدید
دوستانی ک کارگاه ریخته گری دارن از نظر درآمد چگونه ارزیابی میکنن ؟

karimi e66

عضو جدید
با سلام
در مورد پیشنهادتون من استاد کار ریخته گری هستم حدود 27یا28 سالی کار کرده ام قطعاتی که میخواهید تولید کنید از چه جنسی هستش ؟باتوجه به داشتن کوره دوار در اولویت چدن باید باشه
اگر پیشنهادتون هنوز به قوت خودش باقیه با karimie66@yahoo.com خبرم کنید باتشکر کریمی

karimi e66

عضو جدید
سلام ما یه کارگاه آماده و نو ساز واقع در شهرک شمس آباد داریم2000 متری با سوله 2 قلو کوره هم گردان گازی هست.فقط جرثقیل سقفی نداره که اونم راه اندازی میکنیم.کار اصلیمون هم تراشکاریه و تولید کننده ایم. قطعات خودمون هم بریزیم کفایت میکنه . فقط مشکل اینه که هیچ سر رشته ای از ریخته گری نداریم و دنبال اوستا کار وارد هستیم که راه اندازی کنیم.از دوستان اگه کسی میتونه کمک کنه یا خودش انگیزه کار داره و وارده و سابقه داره خوشحال میشیم در خدمتشون باشیم لطفا پیغام خصوصی کنید. به صورت درصدی

در مورد پیشنهادتون من استاد کار ریخته گری هستم حدود 27یا28 سالی کار کرده ام قطعاتی که میخواهید تولید کنید از چه جنسی هستش ؟باتوجه به داشتن کوره دوار در اولویت چدن باید باشه
اگر پیشنهادتون هنوز به قوت خودش باقیه با karimie66@yahoo.com خبرم کنید باتشکر کریمی

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
سلام
جناب کریمی یک کارگاه ریخته گری باچقدهزینه راه میفته.
مثلاچقدرقراضه آهن میخواد.بازارالآن جوابگوهست آدم ریسک کنه

بالا