راهنمای مخزن هوای فشرده

morteza2010

عضو جدید
سلام دوستان مکانیک
میخوام یه مخزن خیلی قوی چند لیتری بگیریم ارتفاعش هم از کمتر از 50 سانت باشه و داخلش هوای 200 بار به بالا جا بشه 500 بار ایده ال هست هرچه بیشتر بهتر
چه مخزی خوبه
اسمش چیه ؟
از کجا تهیه کنم
هرچی میدونید راهنمای کنید با تشکر

آخرین ویرایش:

karimieng

عضو جدید
سلام دوستان مکانیک
میخوام یه مخزن خیلی قوی چند لیتری بگیریم ارتفاعش هم از کمتر از 50 سانت باشه و داخلش هوای 200 بار به بالا جا بشه 500 بار ایده ال هست هرچه بیشتر بهتر
چه مخزی خوبه
اسمش چیه ؟
از کجا تهیه کنم
دوست من فکر نکنم همچین مخزنی گیرت بیاد 200 بار خیلی زیاده میدونی چه ضخامتی میخواد تو ایران گیرت نمیاد

sadeghforghani

کاربر فعال
سلام دوستان مکانیک
چه مخزی خوبه
اسمش چیه ؟
از کجا تهیه کنم

سلام
پروژه لیسانس بنده در خصوص یک سری تحلیل در سیستم سوخت رسانی موتور ملی(EF7) بود که در تحقیقات موتور ایران خودرو انجام دادم. طبق تجربه ای که از اونجا دارم، مخازن CNG خودروها، برای فشار 350 bar طراحی می شوند و فشار کاری شون 250 bar هستش. به نظرم این مخازن البته اگر از نظر سایز مشکلی نداشته باشی، به دردت می خورند. در بازار هم هست و میتونی پیدا کنی.
لطفا اگر مخزن با فشار بالاتر پیدا کردید، به بنده هم اطلاع بدهید.
با تشکر

sayalan-eng

عضو جدید
سلام دوست عزیز.
شما با یک تحقیق ساده میتوانید این مخزن را تهیه کنید.باتوجه به ابعاد کم مخزن ساخت ان مشکل خاصی نخواهد داشت.برای تهیه ان به نظر من سراغ ساخت ان نروید بهتر است چون راه راحت تر وجود دارد.شما به باشگاه پینت بال شهر خود مراجعه کنید در انجا اگر تجهیزات را کامل خریده باشند مخازن مختلف با ابعاد مختلف مشاهده میکنید که همه بالای 300 بار کار میکنند.مخزن کمپرسور هوا.مخازن ذخیره هوای فشرده.مخازن کوچک انتهای مارکر یا اسلحه که نقش قنداق را نیز دارند.اگر ابعاد مطلوب نبود با ایمیل به من اطلاع دهید تا ادرس سازنده معتبر در این مورد را تقدیم نمایم.mmg1356@yahoo.com

بالا