راهنمایی و کرکسیون در رابطه با موضوع پایان نامه کارشناسی معماری

محمدmohammad

عضو جدید
دوستان خواهش میکنم جواب بدید من تو قسمت های مختلف هم درخواست کردم جوابی ندادن.یه اسم برای موضوعم میخوام.موضوعم مرکز سماع و رقص های آیینیه یه اسمی که متجلی موضوع باشه لطفا هر چی به نظرتون میرسه بگید حتما کمکی خواهد بود.

دوست عزیز به نظرم همون رقص های آیینی رو سرچ کن و اسماشون رو توی هر قوم نگا کن و بهترین رو انتخاب کن.

E . H . S . A . N

مدیر تالار مهندسی معماری مدیر تالار هنـــــر
مدیر تالار
پاسخ : خانه شعر

پاسخ : خانه شعر

:gol:
سلام ممنونم از کمک و پیشنهادتون
من وقت عوض کردن موضوعمو ندارم شهریور دفاع دارم و حتی اگه وقت داشتم هم تمایل به این کار نداشتم تا به اینجای کار هم خیلی تلاش کردم تا تونستم موضوعمو حفظ کنم....دلیلم واسه انتخاب این بودش که شهر من مکانی برای این موضوع نداره با وجود داشتن شاعران بسیار بزرگ خودم هم علاقه زیادی به شعر و شعر سرودن دارم زمانیهایی که جلسه شعر و میرم میبینم که افراد زیادی و بیشتر هم از جنس مونث به دلیل نبود فضای مناسب از اومدن به این جلسات خود داری میکنن و اینکه کلا کار فرهنگی و دوست دارم....مشکلی هم که الان دارم به دلیل تفاوت فکرم با استاد راهنما و داورها در سر جلسه دفاعیست همه منو به احساسی بودن متهم کرده و منطق کارمو پایین میبینن استادم میگن که دلیل کنطقی پیدا کن واسه اون داورایی که خشکن و موضوع تو رو نمیپسندن ازت میپرسن چرا فرهنگسرا طراحی نکردی و خانه شعر طراحی کردی ...و اینکه میگن فک کنم که میخوام کار فرمارو واسه ساخت این مجموعه قانع کنم و یه چیز دیگه اینکه میگن چه طوری میخوام تو شهرستانمون مردمو واسه رفتن به این مکان جذب کنم
لطفا اگه در رابطه با این موضوعات هم نظریا پیشنهادی دارین بهم بگین...خوشحال میشم بدونم..ممنونم

در یک بخش از پروپوزالی که در ابتدا ارائه میدیم ، دلایل ِ انتخاب ِ موضوع رو بیان می کنیم ! اگر شما سه تا دلیل ِ محکم و منطقی داشته باشید ، هیچ مشکلی برای دفاع کردن ندارید . همینجا سه تا دلیل رو بنویسید ، که تمرینی باشه برای دفاع کردن از طرحتون .

همچنین ،
تا به اینجای کار هم خیلی تلاش کردم تا تونستم موضوعمو حفظ کنم
نمونه ای از این تلاش ها رو هم بنویسید ، تا باز تمرینی باشه و فردا بتونید در جلسه داوری حرف بزنید .

هدف ِ من از سوالات ِ بالا ، محک زدن ِ شما ، برای خودتون هست . یعنی خودتون متوجه بشید که کجای این موضوع قرار دارید . اگر بتونید این دو سوال رو خوب و " همه پسند " پاسخ بدین ، مسلما ادامه ی مسیر رو هم میتونید به خوبی طی کنید .و بیشتر میشه در مورد طرح و موضوعتون صحبت کرد .( و اینکه میخوام میزان مطالعه ی شما در مورد موضوعتون رو متوجه بشم ) .
ضمنا این مورد هم در شرح ِ وظایف معمار نیست :
یه چیز دیگه اینکه میگن چه طوری میخوام تو شهرستانمون مردمو واسه رفتن به این مکان جذب کنم
پرداختن به این موضوع ، کار یک گروه مشاور هست که معمولا کارفرماهای بزرگ ، قبل از اقدام به تصمیم به ساخت یک پروژه ، یک گروه مشاور رو در خدمت میگیرن تا مطالعات کافی رو در همچین زمینه هایی صورت بدن ، و تمام جنبه های فرهنگی- اقتصادی-اجتماعی - ... رو بسنجن و نتیجه رو به کارفرما بدن که این پروژه موفق هست یا نه .
شما فقط باید خوب طراحی کنی . و همون طراحی ِ خوب ، میتونه هر کاری انجام بده . ( طراجی ِ خوب مساوی با جذب مخاطب ؛ طراحی ضعیف مساوی با دفع مخاطب ) .

م معمار

عضو جدید
سلام دوستان موضوع پایان نامه من مرکز نمایش های سنتی وایینیه.نمونه موردی میخواستم کسی میتونه کمک کنه؟

آخرین ویرایش:

neda...

عضو جدید
منم مثل شما تو پیدا کردن نمونه موردی مشکل داشتم من مرکز رقص های آیینیه.شاید بتونی از مرکز هنرهای نمایشی استفاده کنی.center of performing arts عنوان یه کتابه اگه سرچ کنی پی دی افش هست.امیدوارم که بدردت بخوره.

م معمار

عضو جدید
منم مثل شما تو پیدا کردن نمونه موردی مشکل داشتم من مرکز رقص های آیینیه.شاید بتونی از مرکز هنرهای نمایشی استفاده کنی.center of performing arts عنوان یه کتابه اگه سرچ کنی پی دی افش هست.امیدوارم که بدردت بخوره.
مرسی ندا جان .ااما هنوز نتونستم یه نمونه پیدا کنم. نمی دونم باید چیکار کنم!!!!!1:wallbash:

neda...

عضو جدید
مرسی ندا جان .ااما هنوز نتونستم یه نمونه پیدا کنم. نمی دونم باید چیکار کنم!!!!!1:wallbash:
میتونی برای شروع از تکایاها و خانقاها استفاده کنی مراکز آیینی محسوب میشن مثلا:خانقاه شیخ علاء دوله در سمنان/خانقاه چلبی اوغلو در زنجان نمونه معاصرشم سید بطال قاضی من اینارو تو مجله فرهنگ و معماری دیدم شمارش یادم نیست اگه مفید بود شمارشو برات پیدا میکنم عنوان اون کتاب :builidings for performing atrs هستش

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میتونی برای شروع از تکایاها و خانقاها استفاده کنی مراکز آیینی محسوب میشن مثلا:خانقاه شیخ علاء دوله در سمنان/خانقاه چلبی اوغلو در زنجان نمونه معاصرشم سید بطال قاضی من اینارو تو مجله فرهنگ و معماری دیدم شمارش یادم نیست اگه مفید بود شمارشو برات پیدا میکنم عنوان اون کتاب :builidings for performing atrs هستش

با شما موافقم ...
اینها رو هم نگاه کنید شاید کمکی کنه ...

پیوست ها

• مکان برگزاری مر&#1.rar
    314.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • معماري تکایا ، ت&#.pdf
    472.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

feri-m

عضو جدید
با سلام

با سلام

سلام
چند تا رزی فضا میخواهم برای پایان نامه با موضوع یک مرکز توریستی در چادگان اصفهان اگر امکانش هست راهنماییم کنی.

archi&tini

عضو جدید
سلام....من دانشجوی ترم آخر نیستم اما استادم خواسته که یه رساله برای طرحم بنویسم و رساله هم خیلی جزیی نباشه...اما من اصلا نمی دونم از کجا باید شروع کنم...میشه راهنمایی کنید ؟:(

موضوع طرحتون چیه؟

موضوع طرح :

دانشکده معماری.....

آخرین ویرایش:

parvin rk

عضو جدید
سلام....من دانشجوی ترم آخر نیستم اما استادم خواسته که یه رساله برای طرحم بنویسم و رساله هم خیلی جزیی نباشه...اما من اصلا نمی دونم از کجا باید شروع کنم...میشه راهنمایی کنید ؟:(

موضوع طرح :

دانشکده معماری.....

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/387824-ضوابط-و-نمونه-های-طراحی-دانشگاه

adrian1991

عضو جدید
کسی اینجا مجتع تجاری که فقط مختص به یک موضوع خاص باشه تو کل دنیا نمیشناسه ؟؟؟؟؟ مثلا فقط قهوه یا فقط دارچین مربوط به خوراکی باشه تر وخدا کمک کنین برا نمونه تطبیقی میخوام موضوع پایان نامم مرکز تجارت زعفران کممممممممممممممممممک :confused::cry:

E . H . S . A . N

مدیر تالار
پاسخ : مجتمع های تجاری ِ مختص به موضوعی خاص !

پاسخ : مجتمع های تجاری ِ مختص به موضوعی خاص !

کسی اینجا مجتع تجاری که فقط مختص به یک موضوع خاص باشه تو کل دنیا نمیشناسه ؟؟؟؟؟ مثلا فقط قهوه یا فقط دارچین مربوط به خوراکی باشه تر وخدا کمک کنین برا نمونه تطبیقی میخوام موضوع پایان نامم مرکز تجارت زعفران کممممممممممممممممممک :confused::cry:

جهت آشنایی با مراکز تجاری ( یافتن ِ نمونه ی موردی ) به این تاپیک رجوع کنید :
فضـــــــاهای تجـــــــاری و مراکـــــــز خریــــــد

همچنین جهت مطالعه و فراگیری ِ ضوابط مجتمع های تجاری به این تاپیک رجوع بفرمائید :
ضوابط ونمونه های طراحی:مراکز خرید و تجاری
.
.
.
و اما بعد،به دور از مسائل فضای آکادمیک ، تجربه ی حرفه ای خودم رو در زمینه ی طراحی فضاهای تجاری (در ایران) به صورت مختصر عرض می کنم ، که به نوعی فکر میکنم برای شما دوست گرامی مفید باشه :
در دنیای حرفه ای ، طراحی مجموعه های تجاری ، فارغ از نوع اجناسی هست که قراره در آینده فروخته بشه ؛ به عبارتی ، زیاد مهم نیست که در مجتمعی که ما میخواهیم طراحی کنیم ، زعفران میفروشن یا زردچوبه ! مهمترین عامل موفقیت در یک مجموعه ی تجاری ، اقتصادی بودن برای کارفرما ، و زیبایی و جذابیت برای مخاطبین هست .
در واقعیت ، یک معمار ، حتی برای واحدهای تجاری ( داخل مغازه ها ) ، نازک کاری ( کف و دیوارها ) و سقف کاذب در نظر نمیگیره و طراحی نمیکنه ، و داخل مغازه ها در مرحله ی سفت کاری واگذار میشه ، و خریدار ، خودش با توجه به شرایط کاری و شغلی و نوع جنسی که میخواد بفروشه ، به طراحی ِ داخلی ش ( اغلب به کمک طراح داخلی ) میپردازه .
امیدوارم این مختصر توضیح ، تا حدودی مسیر رو برای شما روشن کرده باشه .
موفق باشید . . .:gol:

adrian1991

عضو جدید
سلام برای موضوع خاصی مثل مرکز تجارت زعفران که در سطح منطقه ای هم کار میکنه ( خاورمیانه ) از چه چیزهایی میشه ایده برا طراحی گرفت؟:w10:

B.architect

عضو جدید
سلام من تقریباً این تاپیک رو خوندم ، خیلی خوووووب بوود . خوشحال میشم نظر دوستان رو راجع به سوالم بدونم :
من حتماً می خوام که معماری پایدار رو توی پایان نامه ام داشته باشم اما موضوعم رو هنوز پیدا نکردم. خانه ی سالمندان با رویکرد به معماری پایدار تو ذهنم هست و یا یک خونه (ویلایی) با رویکرد به معماری پایدار. کسی نظری نداره؟؟؟ :(

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام من تقریباً این تاپیک رو خوندم ، خیلی خوووووب بوود . خوشحال میشم نظر دوستان رو راجع به سوالم بدونم :
من حتماً می خوام که معماری پایدار رو توی پایان نامه ام داشته باشم اما موضوعم رو هنوز پیدا نکردم. خانه ی سالمندان با رویکرد به معماری پایدار تو ذهنم هست و یا یک خونه (ویلایی) با رویکرد به معماری پایدار. کسی نظری نداره؟؟؟ :(
سلام//در مورد رویکرد معماری پایدار با توجه به اینکه پایداری بحث وسیعی از علم رو شامل میشه مانند انرژی، اقتصادی،اجتماعی،فرهنگی و.... پیشنهاد میشه یه مقدار محدودترش کنید فرضا به رویکرد معماری سبز
البته از استاد راهنماتون هم مشورت بگیرین:gol:

omoosami

عضو جدید
با عرض سلام و خسته نباشید به مهندسان عزیز
من برای تکمیل مطالعات پایان نامم به ضوابط و استانداردهای لازم (اندازه و ...) برای طراحی گیم نت و مرکز بازی رایانه ای نیاز دارم . اگه کسی بتونه کمکم کنه ممنون میشم.
(اگه استانداردهای کافی نت هم باشه احتمالا جواب بده)

B.architect

عضو جدید
یکی از استاد هایم هم همین نظر و داشت اما مشکل من موضوع اصلیه که اگه بخوام با فرض این رویکرد ها کار کنم خانه ی سالمندان موضوع وسیعی نمیشه؟ قابل حله؟؟؟ و اینکه نمونه اصن پیدا نکردم که خانه ی سالمندانی باشه که از معماری پایدار یا سبز استفاده کرده باشه

E . H . S . A . N

مدیر تالار
رویکرد معماری پایدار (سبز ) در طراحی خانه سالمندان

رویکرد معماری پایدار (سبز ) در طراحی خانه سالمندان

یکی از استاد هایم هم همین نظر و داشت اما مشکل من موضوع اصلیه که اگه بخوام با فرض این رویکرد ها کار کنم خانه ی سالمندان موضوع وسیعی نمیشه؟ قابل حله؟؟؟ و اینکه نمونه اصن پیدا نکردم که خانه ی سالمندانی باشه که از معماری پایدار یا سبز استفاده کرده باشه

سلام
با توجه به نکاتی که خانوم مهندس همراهی در مورد "دامنه های پایداری " گفتن ، از تکرار اون موضوع خودداری میکنم و به نقل قول دوم ِ شما میپردازم :
نقد : شما اگر در رابطه با معماری پایدار ( یا معماری سبز ) مطالعه کنید ، و بعد به موازاتش در مورد خانه سالمندان هم مطالعه کنید و هر دو رو بشناسید ، خواهید فهمید که این رویکرد ِ انتخابی ِ شما جهت ِ طراحی اصلا مناسب این موضوع نیست ! یعنی هیچ توجیه و استدلالی برای دفاع از این طرح نخواهید داشت .البته ممکنه من پیش داوری کنم و شما با اطلاعات کامل این موضوع رو مطرح و انتخاب کردید ، اما با توجه به شناخت عمیقی که از هر دو مقوله دارم ، به نظرم میرسه که طراحی ِ خانه سالمندان با رویکرد معماری پایدار ( سبز ) مناسب نیست . چرا که اونقدر دغدغه های بیشماری پیش روی شما هست ، که سبز بودن و پایدار بودن یک عملکرد ِ کوچک مثل خانه ی سالمندان ، هیچ تاثیری بر محیط و جامعه نخواهد داشت .
نکته : اگر جهت رفاه حال سالمندان، و تزریق شادابی به محیط اونها ، قصد سرسبز کردن رو دارید ، میتونید با راهکاری های دیگه از قبلی طراحی لنداسکیپ و منظر و ... این نیاز رو پاسخگو باشید .
پیشنهاد : از جمله رویکردهای پیشنهادی جهت طراحی این موضوع میتونم به رویکرد روانشناسی ِ محیط ( از قبیل ِ خاطره انگیزی و.. ) اشاره کنم .
با آرزوی موفقیت شما . . .:gol:
.
.
.
پ . ن : مهم : ضوابط ونمونه های طراحی:فضایی برای سالمندان

B.architect

عضو جدید
ممنوون، خیلی نقد خوبی بود اما من تاکیدم روی معماری سبز یا پایدار هست و ترجیح می دم در اون راستا یه موضوع انتخاب کنم اما واقعا نمیدونم چی! همین نکته ای که الان گفتید رو اصن توجه نکرده بودم . اما واقعا نمیدونم چه موضوعی برای رویکرد پایداری یا سبز خووبه :(

armoda_ss

عضو جدید
سلام.موضوع پایان نامه من طراحی مجموعه اقامتی - گردشگری با رویکرد اکوتوریسم پایدار هست. من با مطالعاتی که در زمینه معماری پایدار داشتم به این نتیجه رسیدم که این بحث خیلی وسیع و گستردست، و من راجع به معماری سبز و هوشمند و اکوتک تونستم منبع پیدا کنم ولی متاسفانه راجع به اکوتورسیم به ندرت منبع هستش، می خواستم بدونم آیا رویکرد مناسب تری برای مجموعه گردشگری وجود داره، مثلا یکی از استادهام بهم پیشنهاد "رویکرد منظر پایدار" یا "sustainable landscaping" رو داد. ولی متاسفانه راجع به این مطلب هم نتونستم منبع پیدا کنم! خلاصه که می خواستم کمکم کنین... ممنونم.

Saretus

کاربر فعال
سلام.موضوع پایان نامه من طراحی مجموعه اقامتی - گردشگری با رویکرد اکوتوریسم پایدار هست. من با مطالعاتی که در زمینه معماری پایدار داشتم به این نتیجه رسیدم که این بحث خیلی وسیع و گستردست، و من راجع به معماری سبز و هوشمند و اکوتک تونستم منبع پیدا کنم ولی متاسفانه راجع به اکوتورسیم به ندرت منبع هستش، می خواستم بدونم آیا رویکرد مناسب تری برای مجموعه گردشگری وجود داره، مثلا یکی از استادهام بهم پیشنهاد "رویکرد منظر پایدار" یا "sustainable landscaping" رو داد. ولی متاسفانه راجع به این مطلب هم نتونستم منبع پیدا کنم! خلاصه که می خواستم کمکم کنین... ممنونم.

سلام دوست عزیز، من فکر می کنم جدای علاقه باید از اول برنامه طراحی خودتون رو هم در نظر داشته باشین؛ مثلا اگر پایان نامه دوره کارشناسیتونه اونوقت شاید انقدر ازتون بحث های مبانی و تئوری مفاهیم پایداری یا منظر پایدار انرژی بگیره که برای طراحی مطلوب و ایده آلتون وقتی براتون نمونه، چون موضوع های پایداری رو هرچی عمیق تر میشی باز مطلب وسیعه...

به نظر من برای گردشگری می تونید روی مفاهیمی مثل تعاملات اجتماعی هم کار کنید؛ من البته نمی دونم چه سایتی رو در نظر دارید؛ یا اینکه می گین اقامتی-گردشگری یعنی خارج از امکانات شهری و یه مجموعه مستقله یا نه وابسته به شهره؛ اگر مثلا می تونه به شهروندا هم سرویس بده که دستتون خیلی بازتره و می تونین روی تفاوت فرهنگ بین بومی ها و مسافرا هم کار کنین که بینشون چه ارتباطایی برقرار میشه و نیاز به چه فضاهایی داره...

یا حتی بیاین بگین می خوام یه مجموعه انعطاف پذیر طراحی کنم که مثلا آمفی تئاتر روبازش هم پخش فیلم داره هم اجرای زنده هم می تونه غرفه بندی باشه...

با چندین و چند موضوع دیگه که مطمئناًً خودتون بهتر می دونین

اما اگه اصرارتون روی پایداریه به نظرم اقلیمیو انتخاب کنین که بهش مسلط باشین چون طراحی منظر پایدار کناره خزر با طراحی منطرپایدار توی گرم و خشک تفاوتش از زمین تا آسمونه؛ یعنی کارتون جوری نشه آخرش که بشه بلندش کرد و برد یه بخش دیگه از ایران کاشتش... برای اکوتوریسم پایدار به نظرم شمال معرکه است؛ بخصوص اگر سایتتونو تو محدوده ای انتخاب کنین که از شمال مشرف به دریا و از جنوب دید به کوه و جنگل ممکن باشه...

موفق باشین...

memary14

عضو جدید
سلام به سایت محیط زیست و بخش جدیدترین ساختمان های پایدار و همچنین به اتودم یه سر بزن

armoda_ss

عضو جدید

سلام دوست عزیز، من فکر می کنم جدای علاقه باید از اول برنامه طراحی خودتون رو هم در نظر داشته باشین؛ مثلا اگر پایان نامه دوره کارشناسیتونه اونوقت شاید انقدر ازتون بحث های مبانی و تئوری مفاهیم پایداری یا منظر پایدار انرژی بگیره که برای طراحی مطلوب و ایده آلتون وقتی براتون نمونه، چون موضوع های پایداری رو هرچی عمیق تر میشی باز مطلب وسیعه...

به نظر من برای گردشگری می تونید روی مفاهیمی مثل تعاملات اجتماعی هم کار کنید؛ من البته نمی دونم چه سایتی رو در نظر دارید؛ یا اینکه می گین اقامتی-گردشگری یعنی خارج از امکانات شهری و یه مجموعه مستقله یا نه وابسته به شهره؛ اگر مثلا می تونه به شهروندا هم سرویس بده که دستتون خیلی بازتره و می تونین روی تفاوت فرهنگ بین بومی ها و مسافرا هم کار کنین که بینشون چه ارتباطایی برقرار میشه و نیاز به چه فضاهایی داره...

یا حتی بیاین بگین می خوام یه مجموعه انعطاف پذیر طراحی کنم که مثلا آمفی تئاتر روبازش هم پخش فیلم داره هم اجرای زنده هم می تونه غرفه بندی باشه...

با چندین و چند موضوع دیگه که مطمئناًً خودتون بهتر می دونین

اما اگه اصرارتون روی پایداریه به نظرم اقلیمیو انتخاب کنین که بهش مسلط باشین چون طراحی منظر پایدار کناره خزر با طراحی منطرپایدار توی گرم و خشک تفاوتش از زمین تا آسمونه؛ یعنی کارتون جوری نشه آخرش که بشه بلندش کرد و برد یه بخش دیگه از ایران کاشتش... برای اکوتوریسم پایدار به نظرم شمال معرکه است؛ بخصوص اگر سایتتونو تو محدوده ای انتخاب کنین که از شمال مشرف به دریا و از جنوب دید به کوه و جنگل ممکن باشه...

موفق باشین...
سلام دوست عزیزم.مرسی که وقت گذاشتی و جوابمو دادی. پایان نامه من کارشناسی ارشده "معماری-معماری" هستش. آره درست می گی، تو ارشد چارچوب نظری خیلی مهمه. دقیقا واسه همینه که من تو قسمته رویکردم حساس شدم. سخت تر از اونم اینه که باید رویکردمو ریز کنم. و اینم تو معماری پایدار سخته چون همه چی با هم همپوشانی داره ...
سایت من تو رشته (یکی از شهرهای استان گیلان) و کنار "تالاب عینک" در جاده فومن به رشته. پس از مشورت با استادم بهم پیشنهاد داد که "resort hotel" طراحی کن. یعنی یه مجموعه ای که می شه گفت وقتی می ری توش دیگه نیازی نباشه داخل شهر بری چون خیلی از فعالیت ها رو داره....
من بیشتر مد نظرم اکوتوریسم پایدار هستش ولی تو فهمش دچار مشکل هستم. چون دقیقا نمی دونم اکوتوریسم چیه، یه صنعته یا یه گرایشه... چندتا مقاله هم خوند راجع بهش ولی اونجوری که من متوجه شدم بیشتر تو حوزه ی صنعت توریسم جا داره و یه جور گردشگری پایداره و من فکر می کنم عنوان " مجموعه گردشگری با رویکرد اکوتوریسم پایدار" به کل اشتباهه ! نمی دونم شاید من بد متوجه شدم. اگر شما اطلاعاتی در این زمینه دارین بهم کمک می کنین. می خوام بدونم چه طور می شه "اکوتوریسم پایدار" رو در معماری به کار گرفت. منظورم احکام طراحی هستش.بازم ازت ممنونم :smile:
آها اینو یادم رفت بگم. اگه منظدرت از رویکرد اقلیمی اینه که اقلیم تو کارم لحاظ بشه اونو که خواه نا خواه باید رعایت کنم. و اگر من این رویکرد رو انتخاب کنم اون وقت چه فرقی با یه پروژه بدون رویکرد اقلیمی داره؟

Saretus

کاربر فعال
سلام دوست عزیزم.مرسی که وقت گذاشتی و جوابمو دادی. پایان نامه من کارشناسی ارشده "معماری-معماری" هستش. آره درست می گی، تو ارشد چارچوب نظری خیلی مهمه. دقیقا واسه همینه که من تو قسمته رویکردم حساس شدم. سخت تر از اونم اینه که باید رویکردمو ریز کنم. و اینم تو معماری پایدار سخته چون همه چی با هم همپوشانی داره ...
سایت من تو رشته (یکی از شهرهای استان گیلان) و کنار "تالاب عینک" در جاده فومن به رشته. پس از مشورت با استادم بهم پیشنهاد داد که "resort hotel" طراحی کن. یعنی یه مجموعه ای که می شه گفت وقتی می ری توش دیگه نیازی نباشه داخل شهر بری چون خیلی از فعالیت ها رو داره....
من بیشتر مد نظرم اکوتوریسم پایدار هستش ولی تو فهمش دچار مشکل هستم. چون دقیقا نمی دونم اکوتوریسم چیه، یه صنعته یا یه گرایشه... چندتا مقاله هم خوند راجع بهش ولی اونجوری که من متوجه شدم بیشتر تو حوزه ی صنعت توریسم جا داره و یه جور گردشگری پایداره و من فکر می کنم عنوان " مجموعه گردشگری با رویکرد اکوتوریسم پایدار" به کل اشتباهه ! نمی دونم شاید من بد متوجه شدم. اگر شما اطلاعاتی در این زمینه دارین بهم کمک می کنین. می خوام بدونم چه طور می شه "اکوتوریسم پایدار" رو در معماری به کار گرفت. منظورم احکام طراحی هستش.بازم ازت ممنونم :smile:
آها اینو یادم رفت بگم. اگه منظدرت از رویکرد اقلیمی اینه که اقلیم تو کارم لحاظ بشه اونو که خواه نا خواه باید رعایت کنم. و اگر من این رویکرد رو انتخاب کنم اون وقت چه فرقی با یه پروژه بدون رویکرد اقلیمی داره؟

بدون رویکرد اقلیمی میشه از همین پایان نامه ها که تو دو هفته می بندن می ره پی کارش؛ اگه مثلا کار کناره دریا تو بابلسره تهش پنجره ها رو به شمال و سقف ها شیبداره!!!:mad: یعنی از اول با اقلیم کار نمی کنن

memary.iran

عضو جدید
سلام و وقت بخیر خدمت همه دوستان منم پایان نامه فرهنگسرا برداشتم اگر دوستان که پایان نامه فرهنگسرا داشتن میتونن و براشون مقدوره رساله فرهنگسراشونو برام بفرستن فایل پی دی اف ش هم باشه اشکالی نداره فقط جهت فهمیدن و درک ابعاد موضوع و استفاده از تجربیات دوستان احتیاج دارم با تشکر
:cry:

memary.iran@yahoo.com

Hanie rasooli

عضو جدید
سلام دوستان...موضوع من ایستگاه مترو هست...اگه کسی مطلبی داره میشه کمکم کنید...:cry:

raymoon

عضو جدید
سلام . موضوع پایان نامه من اسپا هست کسی میتونه کمکم کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تو رسالش مشکل دارم