راهنمایی : مهندسی شیمی یا مهندسی پلیمر

marzie polimeri

عضو جدید
سلام دوستان خوبید میدونم الان واسه سوال خیلی دیره ولی باور کنید که من واقعا تو دوراهی موندم:من لیسانس پلیمر هستم برا ارشد در دانشگاه دولتی تهران پلیمر قبول شدم و در دانشگاه ازاد مهندسی شیمی بدون گرایش یا همون جنرال الان نمیدونم کدومش انتخاب کنم از بازار کار پلیمر خیلی ترسیدم برا همین کنکور شیمی دادم از لحاظ علاقه دلم میخواد برم پلیمر ولی از لحاظ کار خوب شیمی بهتره از یه طرف هم پلیمر داره پیشرفت میکنه از طرف دیگه تعداد فارغ التحصیلای شیمی داره روز به روز بیشتر میشه واقعا از اینده میترسم همه میگن توکل کن برو شیمی ولی.....ممنون میشم سریع جوابمو بدین آخه شما شیمی ها به این موارد آگاه تر هستین و چم وخم رشته تون رو بهتر میدونید......

SCIENSE

عضو جدید
شمایی که دنبال کار هستید به هیچ عنوان نباید اساتید دولتی دانشگاه های تهران رو از دست بدبد . چون همشون در صنعت دستی دارند و می تونن کمکتون کنند

جاست شادی:-)

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
خدا شانس بده
ملت دانشگاه تهران قبول می شن دو دلن برن یا نه
ما اینجا شبا باس عکسشو نگاه کنیمو اشک بریزیم :D

marzie polimeri

عضو جدید
من پلی تکنیک(امیر کبیر تهران) قبول شدم ولی مهندسی نانو پلیمر <برا ازاد هم مهندسی شیمی

desert_lady

عضو جدید
چیزی رو که قبول شدی دست کم نگیر. به نظرم اصلا قابل مقایسه نیست دانشگاه امیرکبیر با آزاد. چه قصد ادامه تحصیل داشته باشی چه بخوای کار کنی کم کمش اینه که درس خوندن توی چنین دانشگاهی نظر مثبتی رو توی رزومه ت به خودش جلب میکنه که متأسفانه یا خوشبختانه توی کشور ما دانشگاه مهم تر از رشته هست! حالا چه برسه به اینکه توی رشته ت حرف برای گفتن هم به دست بیاری. پلیمر هم رشته قشنگیه که با داشتن علاقه میشه توش موفق شد. ضمن اینکه از لحاظ بازار کارم بخوای حساب کنی توی مهندسی شیمی هم این مشکلات وجود داره متأسفانه.

leyla70

عضو جدید
توجه کن مهندسی شیمی با شیمی خیلی فرق داره و اون طور هم که فکر میکنی از بازار کار خوبی برخوردار نیست مخصوصا واسه خانم ها، مطمئنا اگه بری تهران موفق تر خواهی بود.

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
دوست عزیز آخه این فکر کردن داره؟ شما مهندسی پلیمر امیر کبیر رو با مهندسی دانشگاه آزاد مقایسه میکنی؟! مهندسی شیمی دانشگاه آزاد رو هرکسی میتونه بره اما اونجا رو نه، خوده اسم امیرکبیر تو رزومتون نقش مثبت داره (نباید اینجوری باشه اما هست).
دوست من اگه دیدتون به بازار کار استخدام شدنه که باید بگم دوره این استخدامیا سر اومده تقریبا و استخدامی رشته های علوم پایه در درجه اول و بیشتر فنی ها وضعش خوب نیست. پس شما شک نکن و برو امیرکبیر،
حالا اگه قصد ادامه تحصیل بخوای بدی اگه بری دانشگاه آزاد رو تقریبا باید در حد یه نخبه با رزومه فوق العاده باشی که بتونی دکترا بری دانشگاه سطح 1، که خب خیلی سخته، کلا تو ایران تو مقطع دکترا رفتن از دانشگاه سطح پایین تر به بالا مخصوصا دانشگاه های تهران فوق العاده سخته جوری که بخوای بری خارج از کشور راحت تره!! پس شما ارشدت رو توی دانشگاه خوب بخون.

.6.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر من همین دانشگاه و همین رشته که قبول شدین از آزاد بهتره
رشته ی پلیمر هم واسه خانم ها فک کنم بازار کارش خوب باشه

BULGARIA

کاربر بیش فعال
سلام دوستان خوبید میدونم الان واسه سوال خیلی دیره ولی باور کنید که من واقعا تو دوراهی موندم:من لیسانس پلیمر هستم برا ارشد در دانشگاه دولتی تهران پلیمر قبول شدم و در دانشگاه ازاد مهندسی شیمی بدون گرایش یا همون جنرال الان نمیدونم کدومش انتخاب کنم از بازار کار پلیمر خیلی ترسیدم برا همین کنکور شیمی دادم از لحاظ علاقه دلم میخواد برم پلیمر ولی از لحاظ کار خوب شیمی بهتره از یه طرف هم پلیمر داره پیشرفت میکنه از طرف دیگه تعداد فارغ التحصیلای شیمی داره روز به روز بیشتر میشه واقعا از اینده میترسم همه میگن توکل کن برو شیمی ولی.....ممنون میشم سریع جوابمو بدین آخه شما شیمی ها به این موارد آگاه تر هستین و چم وخم رشته تون رو بهتر میدونید.... ..

آخه این چ سوالیه؟؟هم چی میگی ک انگار کل مهندسای شیمی رفتن سرکار-همون پلیمرو بچسب شاید تو آینده هم برای مهندسای شیمی فرجی بشه هم برای پلیمرها

ئدز

عضو جدید
اصلا طرف ازاد نرو اخه بابا اصلا تا حالا دنبال کار گشتی میدونی صاحبان صنعت اسم دانشگاه چقدر براشون مهمه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یا نه توام شنیدی کار نیست کار نیست........اگهههههههههههه قرار کاری باشه که بدون پارتیییییییییی بازی بخوان انتخاب کنن حتما الویت با سراسریه مگه اینگه طرف به اندازه یه زونکن رزومه داشته باشه ..............من خودم لیسانس ازاد بودم خدایی خوب بود امااااااااااااا ارشد اصلا 100 نفر به بالا میگیرن اصلا معلوم نیست چه کار میکنن این 100 نفر اصلا استاد دارن یا نه هزینه هم که دیگه هیچچچچچچچچچچچ بابا با هر مدرکی همه برای کار مینالن حالا بیا شهریه هم بده دیگه دو سر سوخت میشی

S A R a d

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان خوبید میدونم الان واسه سوال خیلی دیره ولی باور کنید که من واقعا تو دوراهی موندم:من لیسانس پلیمر هستم برا ارشد در دانشگاه دولتی تهران پلیمر قبول شدم و در دانشگاه ازاد مهندسی شیمی بدون گرایش یا همون جنرال الان نمیدونم کدومش انتخاب کنم از بازار کار پلیمر خیلی ترسیدم برا همین کنکور شیمی دادم از لحاظ علاقه دلم میخواد برم پلیمر ولی از لحاظ کار خوب شیمی بهتره از یه طرف هم پلیمر داره پیشرفت میکنه از طرف دیگه تعداد فارغ التحصیلای شیمی داره روز به روز بیشتر میشه واقعا از اینده میترسم همه میگن توکل کن برو شیمی ولی.....ممنون میشم سریع جوابمو بدین آخه شما شیمی ها به این موارد آگاه تر هستین و چم وخم رشته تون رو بهتر میدونید......

سلام
منم مثل بقیه توصیه میکنم پلیمر ( امیرکبیر؟)رو برید.اصلا به نظرم قابل مقایسه نیستن.
بازار کار هم که الان برای جاهای دولتی آزمون می گیرن که مهندس شیمی هم باشید چون خانم هستید اوضاع خوبی نداره. برای جاهای خصوصی هم که به رزومه و مهارتهاتون توجه می کنن که اسم دانشگاه مطمئنا تاثیر مثبت خوبی داره. ضمن اینکه اساتیدتون هم میتونن به جاهایی معرفیتون کنند که اتفاقا الان شیوه ی معمولی هم شده.

marzie polimeri

عضو جدید
اخه من توی اگهی استخدام ها اصلا اسم مهندس پلیمر رو ندیدم فقط گفتن شیمی یا مهندس شیمی میخوان باور کنید هرجا گشتم چیزی ندیدم اگه شما دیدین به منم بگین!

SCIENSE

عضو جدید
اخه من توی اگهی استخدام ها اصلا اسم مهندس پلیمر رو ندیدم فقط گفتن شیمی یا مهندس شیمی میخوان باور کنید هرجا گشتم چیزی ندیدم اگه شما دیدین به منم بگین!
دقیقا منم که مهندسی شیمی هستم هرچی آگهی استخدام تو دانشکدمون دیدم پلیمر می خواستن !!!!!
مخصوصا اگه دنبال کار تو یه شرکت در تهذانید و نمی خواید به جنوب برید به نظرم پلیمر بهتره

.6.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شرکت نفت کلن تا چند سال اینده جذب نمیکنه
تازه واسه خانم ها ک سختتر میشه

desert_lady

عضو جدید

خوندن آگهی ها شاید ملاک زیاد خوبی برای نتیجه گیری نباشه. خیلی جاها هستن که با اینکه مثلا به فلان رشته احتیاج دارن به دلایل متعدد از جمله مهارت های خاص مدنظرشون خیلی وقته که آگهی چاپ نمیکنن و نیروهاشون رو از طرق دیگه جذب میکنن. در مورد بازار کار هر رشته با اساتید اون رشته یا افراد شاغل مشورت کنید بهتره..
ولی در حد رشته خودم دارم بهت میگم آزمونهای دولتی که خیلی کم برگزار میشه. جاهای خصوصی هم اونقدر فارغ التحصیل توی این رشته زیاده که یه جورایی اشباع شده و دستشون زیادی بازه. یه شرکت درپیت دو متر در دومتر میبینی یهو آگهی زده: نمیدونم فلان قدر سابقه کار، تسلط به چی و چی و چی یا فارغ التحصیل از فلان دانشگاه معتبر با معدل بالای چقدر...! ما که جز سابقه کار بقیه شرایطو داشتیم هنوز به جایی نرسیدیم :cry:
شرکت نفت هم کلا اوضاع استخدامیش قمر در عقربه! مگه اینکه پارتی داشته باشی که اصلا دیگه مهم نیست رشته و تحصیلات و جنسیتت چی باشه!
بعد یه سؤال؟ الان مگه فرصت داری دانشگاهتو انتخاب کنی؟:eek:

desert_lady

عضو جدید
دقیقا منم که مهندسی شیمی هستم هرچی آگهی استخدام تو دانشکدمون دیدم پلیمر می خواستن !!!!!
مخصوصا اگه دنبال کار تو یه شرکت در تهذانید و نمی خواید به جنوب برید به نظرم پلیمر بهتره

دقیقا منم هی فکر میکنم هر چی آگهی استخدام دیدم انگار مهندس پلیمر میخواستن.. نمیدونم چرا به چشمم انقده اومده:biggrin:

بالا