راهنمایی ,سوالات , درخواست ها , کمک , مشکلات

f.babaei

عضو جدید
سلام
من رشتم برق نیس،استاد آز مبانی برق پروژه دادن.امیدوارم شما کمکم کنین:
مداری رسم کنید که قطعه به طور اتوماتیک حرکت میکند و به نقطه مورد نظر که رسید،کار تراش به مدت 7 دقیقه انجام میشود.سپس آب - صابون به مدت 30 ثانیه روی آن ریخته میشود و جک به حالت اول خود بر میگردد.
سلام
خب این مدار که میگید باید مدارفرمان خونده باشید تاحالا مدار فرمان خوندید(کنتاکتور وشستی استوپ واستارت وتایمر)؟اگه خونده باشید میتونم توضیح بدم وگرنه مشکل دوچندان میشه:confused:
با پی ال سی هم میشه طراحی کرد.

leynaz

عضو جدید
آشنایی کلی دارم.ولی این سوال حکم پروژه رو داره که استاد میخاد بریم دنبالش و با متخصصین برق آشنا بشیم برای مراحل بعدی تحصیل...
اگه بتونید با نرم افزار بکشید و برام بفرستید ممنون میشم:redface:

f.babaei

عضو جدید
دوستان کسی می دونه معادل فارسی کلمات زیر در برق و کنترل چیه؟
feedthrough
roll-off
مهندس ترجمه خود کلمه به تنهایی سخته چون با توجه به جمله ترجمه میشه اما منظور از feed throughبنظرم تغذیه میانی(منظور منبع تغذیه) هست و roll توی برق یعنی قرقره پیچ کردن(سیم یا...) و
roll on roll off توی علوم نظامی یعنی سوار کردن وحرکت دادن سریع بار وکالا بین انبارها و در علوم دریایی یعنی روش بارگیری مستقیم ناو
امیدوارم کمکی شده باشه:)

mehdibaghaee

عضو جدید
مهندس ترجمه خود کلمه به تنهایی سخته چون با توجه به جمله ترجمه میشه اما منظور از feed throughبنظرم تغذیه میانی(منظور منبع تغذیه) هست و roll توی برق یعنی قرقره پیچ کردن(سیم یا...) و
roll on roll off توی علوم نظامی یعنی سوار کردن وحرکت دادن سریع بار وکالا بین انبارها و در علوم دریایی یعنی روش بارگیری مستقیم ناو
امیدوارم کمکی شده باشه:)
تشکر از شما
roll-off اصطلاحیه که توی فیلترها استفاده می شه ولی نمی دونم معادل فارسیش چیه
هر دو کلمه در جمله زیر استفاده شده اند:
We also notice the
presence of an extra zero in the corrected diagram; it is due to the feedthrough
component which brings back the zero at infinity (due to roll-off) to a finite
frequency
کسی هست جمله رو ترجمه کنه؟

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
تشکر از شما
roll-off اصطلاحیه که توی فیلترها استفاده می شه ولی نمی دونم معادل فارسیش چیه
هر دو کلمه در جمله زیر استفاده شده اند:
We also notice the
presence of an extra zero in the corrected diagram; it is due to the feedthrough
component which brings back the zero at infinity (due to roll-off) to a finite
frequency
کسی هست جمله رو ترجمه کنه؟

roll-off یعنی تخلیه

hosseig69

عضو جدید
دوستان ميشه درموردعوامل انتخاب موتور يکم توضيح بدين و1مثال کاربردي هم بزنين براش.
يا همين موتور بالابر رو چطوری انتخاب ميکنن که مثلابايد وزن100کيلور رو تحمل کنه .ممنون

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
دوستان ميشه درموردعوامل انتخاب موتور يکم توضيح بدين و1مثال کاربردي هم بزنين براش.
يا همين موتور بالابر رو چطوری انتخاب ميکنن که مثلابايد وزن100کيلور رو تحمل کنه .ممنون

در اصل این کار یک مهندس مکانیک هست تا بار مکانیکی رو حساب کنه و اون وقت از توان و گشتاور الکتریکی موتور انتخاب میشه

hosseig69

عضو جدید
در اصل این کار یک مهندس مکانیک هست تا بار مکانیکی رو حساب کنه و اون وقت از توان و گشتاور الکتریکی موتور انتخاب میشه
ممنون که پاسخ دادین پس بااین حالت توانتخاب موتور تواین قسمت مهندس برق هیچ نقشی نداره؟

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
ممنون که پاسخ دادین پس بااین حالت توانتخاب موتور تواین قسمت مهندس برق هیچ نقشی نداره؟
خواهش میکنم
تو انتخاب نوع موتور چرا ولی تو انتخاب قدرت موتور نه! چون یه مهندس برق اصولا اطلاعی از قدرت و گشتاور مورد نیاز برای حرکت کردن یه بار مکانیکی نداره

azin hjt

عضو جدید
سلام دوستان...کسی میدونه نرم افزار pspice رو از کجا میتونم پیدا کنم؟:surprised:

juvefans

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
من اطلاعاتی در مورد محاسبات طراحی پست فشار قوی میخوام لطفاً اگر اطلاعاتی دارید ارسال فرمائید

میتونید از کتاب حشمت اله هوشمند - انتشارات دانشگاه اصفهان استفاده کنید . کتاب نسبتا کاملی هست .
یا جزوه درسی دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی ( دکتر کاظمی ) یا جزوه دانشجویان شهید عباسپور ( مهندس احمدی ) استفاده کنید .

همچنین میتوانید از این جزوه استفاده کنید : http://www.4shared.com/office/5RJlFGPd/_______password_is__relayblogf.html
پسورد relay.blogfa.com

Coronaa

کاربر فعال
من یه ماتریس دارم به ابعاد 70 در 10 . چطوری میتونم یه ماتریس تصادفی باابعاد 35 در 10 از این ماتریس درست کنم در صورتی که سطرهای شبیه به هم نداشتهباشن؟ یعنی سطرها رو تصادفی انتخاب کنه و شبیه به هم نباشه.

apadana34

عضو جدید
کنترل :کنترل
مخابرات : الکترومغناطیس ،میدان موج ، مخابرات 1،آنتن،تجزیه و تحلیل
الکترونیک: الکترونیک 1و2و3،تکنیک پالس

براي مخابرات و الكترونيك مي تونيد يكي دو تا عنوان بگيد تا منظور رشته وزيباييش را برسونه تا تهيه كنمش

A-T-E-F-E

عضو جدید
سلام بچه ها
کی تا حالا با ماژول IMU عملی کار کرده؟code هاشو به زبان Cبرای راه اندازی سنسوراش میخوام،برای کار با AVR
لطفا کمکم کنید،ممنون

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
سلام
من در مورد سافت استارتر ها وقیمتشون وخلاصه درمورد همش یه اطلاعاتی می خواستم
سلام
سافت استارتر ها برای راه اندازی موتور های توان بالا کاربرد دارن و معمولا قیمتهای بالایی دارن چون از ادوات الترونیک قدرت تشکیل شدن
اینورتر ها نوع کوچکتر سافت استارتر ها هستن

skyplex

کاربر فعال
دوستان در مورد فایل پی دی اف ذیل من رو راهنمایی کنید.
من چگونه می توانم load رو حساب کنم. فرمولش چیه؟
در ضمن اون شاخکهای بالایی چه جوری باید به دست اورد و مبنای نظریش چیه و ایا میشه اونها را در همه طراحی ها ثابت لحاظ کرد یا خیر.

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان.
کسی میتونه راجب عایق های تحت فشار برای من یه فایل بزاره؟؟
ممنون میشم.
من اصن نمیدونم چی هستن!!
نمیدونم چی باید سرچ کنم!!
اگر کسی تونست کمک کنه.

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
در ضمن اون شاخکهای بالایی چه جوری باید به دست اورد و مبنای نظریش چیه و ایا میشه اونها را در همه طراحی ها ثابت لحاظ کرد یا خیر.
مصرف کننده رو حساب کنی؟!!! مصرف کننده حساب شده بوده و اطلاعاتش در دست بوده که براش این سیستم رو طراحی کردن.کدوم شاخک ها ؟:d

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
دوست عزیز بار رو محاسبه نمیکنن. بار صورت مسئله هست که با تخمین اون مدار رو طراحی میکنن و المان های مدار رو محاسبه میکنن مثل فیوزها، کابل ها و ...!
شاخک؟!!!!!:eek: کو شاخک؟!:surprised:
کل تصویر کی میتونه اموزش بده؟
:surprised:

skyplex

کاربر فعال
منظورم اون خطوط سبز رنگ است که مورب هستند و البته اون اعداد بالای بالا 5 KW

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز

منظورم اون خطوط سبز رنگ است که مورب هستند و البته اون اعداد بالای بالا 5 KW
اون خطوط مورب شاخک نیستن بلکه فیوز هستن.
نه خیر فیوز ها بسته به میزان جریان نامی و ... انتخاب میشن و ثابت نیستن
اون 5 کیلو وات هم توان کل مصرف کننده هاست

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
کل تصویر کی میتونه اموزش بده؟
کلشو یعنی تقریبا 50 % از کل مباحث برق. شما سوال کن انشالله بی جواب نمیمونه. در ضمن نمیدونم طراحش کی بوده اما برای مصرف کننده 150 واتی فیوز 10 امپر گذاشته که نشون میده زیاد به حفاظت وارد نبوده.

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
سلام دوستان.
کسی میتونه راجب عایق های تحت فشار برای من یه فایل بزاره؟؟
ممنون میشم.
من اصن نمیدونم چی هستن!!
نمیدونم چی باید سرچ کنم!!
اگر کسی تونست کمک کنه.
موضوعت ناقصه عایق تحت فشار...!چه فشاری؟مثلا میگن عایق های فشار قوی . عایق های حرارتی یا غیره

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
موضوعت ناقصه عایق تحت فشار...!چه فشاری؟مثلا میگن عایق های فشار قوی . عایق های حرارتی یا غیره
باز دم شما گرم که پاسخ دادین :) .

فکر میکنم عایق کابل های فشار قوی منظورش باشه!؟
راستش من از رشته ی برق هییییییییچی نمیدونم!
اصن نمیدونم توو چه دنیایی سیر میکنن مهندسین برق!!!
شاید چون هیییییچ دوستی نداشتم که برق بخونه!
دوس دارم یه سری اطلاعات کلی هم بهم بدی مهندس خیلی ممنونت میشم.