راهنمایی در انتخاب واحد

dezire64

عضو جدید
درس روش تولید

درس روش تولید

سلام
من نیاز به اطلاعات فوری راجع به درس روش تولید دارم.این که چه رفرنس هایی داره و مباحثش چی هست؟؟؟
تو سرفصل وزارت علوم دوتا درس روش تولید 1 و 2 هست اما فقط یک روش تولید 3واحدی ارایه میشه.کسی میدونه چرا؟؟؟:confused:

melika02

عضو جدید
از ورودی های 89 به بعد به جای دوتا دو واحدی روش های تولید 1 و 2، فقط یه روش تولید سه واحدی گذاشتن. درباره دستگاه ها و ابزارهای مختلف و نحوه استفاده از اونا و مثلاً اینکه روش های کلدفرمینگ چیه یا نورد و اکستروژن و اینا چیه یا مثلاً چطوری باید با اره کار کنی و ایناست. یه سری مسأله ام داره. اما کلاً درس جالبیه.

V A H ! D

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع ,
کاربر ممتاز
.
.
.

سلام!!

راستش گمون کنم شما اشتباه تاپیک زده باشید در این تالار اما در هر حال مهندسای صنایع هم در برخی گرایش ها روش تولید دارن و داشتن!

خودتون که استاد کار هستین با توجه به این که رشته تون یه جورایی مرتبطه!

در ادامه و تکمیل صحبت های خانم ملیکا :

تدریس روش تولید بستگی به استاد داره و منبعی که معرفی میکنن ( استادهای مکانیک خیلی خوب تدریس میکنن ) !

بعضی ها میان تمام فرآیند های صنعتی و غیر صنعتی بر روی مواد رو تشریح میکنن و بعضی ها هم به توضیح وسایل و لوازم اکتفا میکنن!

خیلی بهتره قبل از گرفتن این واحد کارگاه های ماشین ابزار و افزار رو پاس کرده باشین!

جوشکاری ، برشکاری ، سنگ زنی ، تراشکاری ( CNC ) و ...

نورد های گرم و سرد ، فشار ، کشش ، و ...

انواع فراوری ها

در کل شناختی در مورد صنعت و فرآیند ها میده!

تاپیک های زیر هم میتونه کمکتون کنه :

[h=1]روش تولید(پروژه تولید یک محصول؟)[/h]
[h=1]كسي در مورد درس روشهاي توليد اطلاع داره!؟[/h]

،

تاپیک ها به زودی ادقام میشن!

فعلا ... ;)

dezire64

عضو جدید
خیلی ممنون از راهنماییتون. ما تو رشتمون نداریم این درس رو واسه همین اینجا تاپیک زدم. اگه کتاب رفرنسی میشناسین بیزحمت معرفی کنید. بازم ممنون.

ع رشیدی

کاربر فعال
دروس اختیاری

دروس اختیاری

سلام دوستان.
من میخوام برای این ترم چندتا درس اختیاری رو بردارم اما نمیدونم کدوم بهتر و کارامدتر و مفیدتره.:w20:
امیدوارم متوجه منظورم شده باشید.
ازتون میخوام اگه اطلاعاتی دارید در اختیارم بذارید و راهنماییم کنید.
ممنون.:gol:

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
خب بهتر بود لیست درس هایی که ارائه شده را می گفتید . تحقیق 2 یادتون نره به هر جهت!!!

ع رشیدی

کاربر فعال
این ترم این درسا ارائه شده برامون.
مهندسی عوامل انسانی.اصول بازاریابی.مدیریت مالی.مدیریت منابع انسانی.مدیریت استراتژیک.تحقیق2.برنامه ریزی نگهداری و تعمیرات.مهندسی ارزش.اصول شبیه سازی.تجزیه و تحلیل و طراحی سیستمها.کنترل موجودی2.برنامه ریزی حمل و نقل.ایمنی و بهداشت صنعتی.برنامه ریزی تولید.سیستم های پرداخت حقوق.تئوری تصمیم گیری.پروژه.

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
تحقیق 2 از واجباته! منایع انسانی و عوامل انسانی و این تیپ درسها عملا به دردتون نمی خوره . برنامه ریزی تولید و MCDM هم کاربردی تره.البته به نظرمن

mohsen_522

عضو جدید
تحقیق 2 از واجباته! منایع انسانی و عوامل انسانی و این تیپ درسها عملا به دردتون نمی خوره . برنامه ریزی تولید و MCDM هم کاربردی تره.البته به نظرمن
بجز مواردی که ایشون گفتن مدیریت مالی و بخصوص شبیه سازی درسهای بسیار مهمی هستن .تاکید میکنم بخصوص شبیه سازی

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
بجز مواردی که ایشون گفتن مدیریت مالی و بخصوص شبیه سازی درسهای بسیار مهمی هستن .تاکید میکنم بخصوص شبیه سازی

من شبیه سازی نداشتم همیشه هم مبهم موند واسم که چیه!!!

mohammad

عضو جدید
بنظر من درس های برنامه ریزی نگهداری و تعمیرات و برنامه ریزی تولید رو حتما بگیرین ؛ چون هر کدوم از خود این درس ها میتونن در آینده ،زمینه کاری یک مهندس صنایع باشند

ALI0069

عضو جدید
کاربر ممتاز
این ترم این درسا ارائه شده برامون.
مهندسی عوامل انسانی.اصول بازاریابی.مدیریت مالی.مدیریت منابع انسانی.مدیریت استراتژیک.تحقیق2.برنامه ریزی نگهداری و تعمیرات.مهندسی ارزش.اصول شبیه سازی.تجزیه و تحلیل و طراحی سیستمها.کنترل موجودی2.برنامه ریزی حمل و نقل.ایمنی و بهداشت صنعتی.برنامه ریزی تولید.سیستم های پرداخت حقوق.تئوری تصمیم گیری.پروژه.

اگه از لحاظ کاربرد می خواید تو این درسا درس نگهداری و تعمیرات و برنامه ریزی تولید و موجودی 2 از همه پر کاربرد تره
اگه قصد دارید ارشد بخونید خیلی از دانشگاه ها اگه شما درس شبیه سازی رو پاس نکرده باشید مجبورتون میکنن به عنوان درس پیش نیاز بگذرونید . درس پر کاربردیم هست البته با اون 3 واحد درسی که تو دانشگاه میدن چیزی ازش در نمیاد

تئوری تصمیم گیری هم درس خوبیه . خصوصا اگه در آینده بخواید مقاله کار کنید

اگه هم ارشد گرایش مهندسی مالی برید خوندن درس مدیریت مالی مطمئنا براتون مفید خواهد بود .

behzad-hr

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان دانشکده این درسا رو برای ما رائه کرده به نظرتون کدومارو بردارم؟؟؟
تئوری صف - طراحی صنعتی - سمینار - شبیه سازی - زنجیره تامین سبز

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوستان دانشکده این درسا رو برای ما رائه کرده به نظرتون کدومارو بردارم؟؟؟
تئوری صف - طراحی صنعتی - سمینار - شبیه سازی - زنجیره تامین سبز
طراحی صنعتی جز منابع دکتری هست . سمینار هم که باید بردارید . صف من داشتم اما خوشم نمیاد !!!

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
صف سخته؟؟؟
شبیه سازی و زنجیره تامین اصلا برندارم؟؟؟؟
شاید یکم سلیقه ای نظر دادم من خوشم نمی اومد. شبیه سازی و زنجیره تامین نداشتم و نمی دونم چیه. سعی کنید درس هایی را بردارید که در راستای پایان نامه تونه .

behzad-hr

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاید یکم سلیقه ای نظر دادم من خوشم نمی اومد. شبیه سازی و زنجیره تامین نداشتم و نمی دونم چیه. سعی کنید درس هایی را بردارید که در راستای پایان نامه تونه .
ممنون ، راستش من هنوز تکلیف پایان نامم مشخص نیست بنا به همون دلایلی که قبلا براتون گفتم

ع رشیدی

کاربر فعال
اگه از لحاظ کاربرد می خواید تو این درسا درس نگهداری و تعمیرات و برنامه ریزی تولید و موجودی 2 از همه پر کاربرد تره
اگه قصد دارید ارشد بخونید خیلی از دانشگاه ها اگه شما درس شبیه سازی رو پاس نکرده باشید مجبورتون میکنن به عنوان درس پیش نیاز بگذرونید . درس پر کاربردیم هست البته با اون 3 واحد درسی که تو دانشگاه میدن چیزی ازش در نمیاد

تئوری تصمیم گیری هم درس خوبیه . خصوصا اگه در آینده بخواید مقاله کار کنید

اگه هم ارشد گرایش مهندسی مالی برید خوندن درس مدیریت مالی مطمئنا براتون مفید خواهد بود .

تئوری تصمیمگیری چطوریه؟؟؟راحته؟بدون کلاسم میشه خوندش؟

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
تئوری تصمیمگیری چطوریه؟؟؟راحته؟بدون کلاسم میشه خوندش؟
کار نشد نداره اما راستش من خودم برداشتمش که بدون کلاس بخونم اما حذف کردم! برای پیدا کردن کتابش هم یه داستانی داشتم اون زمان یادش بخیر که همین جا داستان اون روز را نوشتم! لینکش را ببینید. http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/285154-مرام-رفاقت-آقايون-در-مقايسه-با-خانوم-ها!

آخرین ویرایش:

ع رشیدی

کاربر فعال
کار نشد نداره اما راستش من خودم برداشتمش که بدون کلاس بخونم اما حذف کردم! برای پیدا کردن کتابش هم یه داستانی داشتم اون زمان یادش بخیر که همین جا داستان اون روز را نوشتم! لینکش را ببینید. http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/285154-مرام-رفاقت-آقايون-در-مقايسه-با-خانوم-ها!

اااااااااا عجب آدمی!!!بعضیا خیلی قدرنشناسن...

pmrs

عضو جدید
معدل کل

معدل کل

کسی میدونه دروس افتاده در معدل کل دانشگاه( سراسری )چه جوری اثر داره؟

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کسی میدونه دروس افتاده در معدل کل دانشگاه( سراسری )چه جوری اثر داره؟

معدل کل , معدل تمام واحدهای موثره .
یعنی هر درسی که بیافتی و بعد پاس کنی , هر دو نمره قبولی و مردودی در معدل کل در نظر گرفته میشن .

leynaz

عضو جدید
معدل کل , معدل تمام واحدهای موثره .
یعنی هر درسی که بیافتی و بعد پاس کنی , هر دو نمره قبولی و مردودی در معدل کل در نظر گرفته میشن .

شنیدم که میشه دروسی که افتادی رو حذف کنی به شرط اینکه وقتی دوباره میگیری بتونی بیشتر از14 یا 16 بگیری.
جزئیات رو سوال کنید چون دقیق نمیدونم

tooraj10

عضو جدید
سوال مهم از با تجربه ها و ترم بالایی هامون

سوال مهم از با تجربه ها و ترم بالایی هامون

سلام بچه ها خسته نباشید
یه سوال داشتم
من ترم1و2با استاد ریاضیم مشکل داشتم و هردوترم من رو پاس نکرد الان اگه تابستونی بردارم و پاسش کنم ب نظرتون چقد عقب میفتم؟
یعنی الان چقدر عقبم؟9ترمه ام الان؟:cry:

• Like
واکنش ها: eb@d

eb@d

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه ها خسته نباشید
یه سوال داشتم
من ترم1و2با استاد ریاضیم مشکل داشتم و هردوترم من رو پاس نکرد الان اگه تابستونی بردارم و پاسش کنم ب نظرتون چقد عقب میفتم؟
عادت میکنی. سخت نگیر

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه ها خسته نباشید
یه سوال داشتم

اگه فقط ریاضی رو افتاده باشی 9ترمه نمیشی , با ترمی 20 واحد پاس کردن جبران میشه

eb@d

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من با چارت درسیت آشنایی ندارم ولی اگه 150 یا 160 واحد داشته باشی میتونی چار ترمه تموم کنی پیشنهاد من اینه که دروس سختتو زودتر و در صورت امکان تابستونا برداری . چون راحتتر میشه پاس کرد

tooraj10

عضو جدید
مرسی دوستان خوشحال میشم بقیه هم نظرشون رو اعلام کنند
ممنون