راهنمایی انتخاب رشته و دانشگاه کنکور سراسری 1391 ( فقط در این تاپیک )

saeed.raveshi

عضو جدید
بستگی داره اون رشته خوب اینده شغلیش هم خب باشه یا نوچ؟
بعد درکل پیام نور و غیرانتفاعی خیلی فرقی ندارند،
من مثلا ترجیح میدم ازاد یک رشته مورد علاقه و با بازار توپ رو بخونم تا دانشگاه دولتی روزانه رشته ای که خیلی بهش علاقه ندارم
همه چیز رو درنظر بگیر شرایط مالی و اینده و....
موفق باشی

phvcss

عضو جدید
سلام
من رتبم 1026 منطقه 1 شده . به نظرتون از بین
مکانیک علم و صنعت
مکانیک خواجه نصیر
صنایع تهران
کدومو انتخاب کنم (با توجه به جو دانشگاه علم و صنعت و اینکه خونمون غرب تهرانه)؟

سلام دوست عزیز

مکانیک و صنایع رشته های متفاوتی اند اول باید رشته مورد علاقت رو مشخص کنی . دانشگاه در اولویت دوم قرار داره . با این رتبه احتمال اینکه مکانیک علم و صنعت قبول شی پایینه .(پارسال تا 900 قبول شدند ) . و در مورد صنایع هم بگم که صنایع امیرکبیر از صنایع دانشگاه تهران بهتره و این که رتبه های بهتر پارسال دانشگاه تهران رفتند به دلیل نا آگاهیشون بوده چون فکر کردند که تو همه ی رشته ها بعد از شریف , تهرانه ولی این طور نیست . (دانشگاه تهران دانشکده صنایع نداره گروه صنایع داره تو سایتشم می تونی ببینی)

ساراااااا

عضو جدید
سلام.یه سوال داشتم.به نظرتون مهندسی کشاورزی-صنایع غذایی دانشگاه پیام نور بهتره یا یکی از شاخه های مدیریت غیرانتفاعی؟مثلا کاردانی مدیریت بازرگانی خوبه؟اینده شغلی کدوم بهتره؟!

20tak

عضو جدید
سلام بنظرتون شیمی (محض یا کاربردی)رازی خوبه یا مدیریت دولتی علامه طباطبایی؟!
میدونم ربطی بهم ندارن از لحاظ دانشگاه میگم

ashkanhpb

کاربر بیش فعال
سلام بنظرتون شیمی (محض یا کاربردی)رازی خوبه یا مدیریت دولتی علامه طباطبایی؟!
میدونم ربطی بهم ندارن از لحاظ دانشگاه میگم

دانشگاه چهارساله ، امارشته یه عمره
از شیمی و مهندسی شیمی رازی خیلی تعریف میکنن.

negi7

عضو جدید
کسی میدونه نفت دانشگاه تهران(محل تحصیل فومن گیلان)با چه رتبه ای میشه قبول شد؟:surprised:

ashkanhpb

کاربر بیش فعال
کسی میدونه نفت دانشگاه تهران(محل تحصیل فومن گیلان)با چه رتبه ای میشه قبول شد؟:surprised:

اگه منظورتون همون دانشکده کاسپینه که امسال فک کنم تو دفترچه نزدن ، ولی اگه باشه و من دقت نکرده باشم دور و بر 10 تا 11 هزار کشوری.

straxico

عضو جدید
اگه منظورتون همون دانشکده کاسپینه که امسال فک کنم تو دفترچه نزدن ، ولی اگه باشه و من دقت نکرده باشم دور و بر 10 تا 11 هزار کشوری.
توی اصلاحیه اضافه کردنش ...رشته های شیمی نفت و برق داره فک کنم....شنیدم واسه این که توی خزر دارن چاه نفت میزنن این رشته هارو آوردن...امکاناتش فک نکنم خیلی بالا باشه...خیلیا اصلا نمیدونن همچین دانشگاهی داریم...احتمالا تا 15 -16 هزار منطقه 2 بگیره

recolor

عضو جدید
دوستان میشه بفرمایید که با رتبه 23000 کامپیوتر اطراف تهران کجاها احتمال بیشتری داره قبول شیم؟

10000 زبان چطور؟

ممنون :)

pariiiii16

عضو جدید
دوستان میشه بفرمایید که با رتبه 23000 کامپیوتر اطراف تهران کجاها احتمال بیشتری داره قبول شیم؟

10000 زبان چطور؟

ممنون :)
سلام با سهمیه کدوم منطقه؟
زبان که شانسی فک نکنم داشته باشی برا روزانه و شبانه

negi7

عضو جدید
شرایط خوابگاه شبانه چطوره؟اصلا خوابگاه نداره یا خوابگاهش پولیه؟

ahmad8800

عضو جدید
آقا دانشگاه شهید عباسپور شرایط خیلی خاصی داره. از آزادی هات خیلی کم می کنه و کلا به نظر من دانشجویی رو حس نمی کنی. به نظر من شما که این رتبه خوب رو آوردین می تونید یه رشته خوب تو یه دانشگاه عالی قبول بشین. به نظر من فکر دانشگاه عباسپور رو از سرت بیرون کن

میشه لطف کنید اون شرایط رو بگین تا ما هم مطلع بشیم!!!!!!؟
من خودم مکانیک عباسپور هستم!
لطفا کمی به روز باشید:cool:
دانشگاه صنعت آب و برق(عباسپور) 2سال بطور کامل رفته زیر نظر وزارت علوم و شرایط خاصی نداره و عین دانشگاه های دیگه تهران هستش!!
من خودم با رتبه ای که داشتم خواجه هم قبول بودم اما چون مکانیک می خواستم رفتم عباسپور الانم از وضعیتم راضیم چون شرایط جذب تو صنعت برای دانشجویان عباسپوری خیلی بهتره!!!
دلیلشم اینه که قوی ترین امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی کشور رو داره و قبلا زیر نظر وزارت نیرو بوده!
من ورودی 88 هستم و گرایشمم نیروگاه هستش که البته دیگه چنین گرایشی نیست(متاسفانه)!
لطفا با سند و مدرک حرف بزنید!!!!!!!

آخرین ویرایش:

ahmad8800

عضو جدید
بچه ها توی انتخاب دانشگاه خیلی دقت کنید که تو کار و ایندتون واقعا تاثیر داره و اصلا دنبال غیر انتفاعی و پیام نور نرید که مدرکشون مفت ارش نداره به نظر من یکی بره رشته کتابداری دانشگاه تهران بخونه خیلی مدرکش معتبر تره تا یکی که بره غیر انتقاعی مهندسی برق خونده و مطمینا برای بازار کارم اون کتابداری دانشگاه تهران شرایطش بهتره چون اسم دانشگاه معتبر دهن همه رو میبنده

به هیچ وجه چنین اشتباهی نکید!!!!
دنبال علاقتون باشید!
چندتا مدرک الکی خوشی تو بهترین دانشگاه کشور میخواین که بهتون معرفی کنم که بیکارن یا رفتن دنبال کار آزاد و......:(
الویت اول = علاقه
الان همه جا به کار بلت بودنتون و سطح علمیتون نگاه میکنن بعد مدرک و....
خیلی حیفه 4سال بهترین سال های عمرتون رو بشینید رشته ای که بهش علاقه ندارین رو بخونید بعد.....
خیلی دقت کنید!

آخرین ویرایش:

♥ Elena ♥

عضو جدید
من تو انتخاب هام دانشگاه سوره رو هم زدم! البته تو اولویت های اخرم بود!
اگه قبول بشم و تو مصاحبه رد بشم باید سال بعد کنکور بدم؟؟؟

ahmad8800

عضو جدید
من تو انتخاب هام دانشگاه سوره رو هم زدم! البته تو اولویت های اخرم بود!
اگه قبول بشم و تو مصاحبه رد بشم باید سال بعد کنکور بدم؟؟؟
تا اونجایی که من یادم میاد اگه تا قبل از رسیدن به انتخاب سوره جایی قبول نشین سیستم سوره رو براتون انتخاب میکنه و میره سراغ انتخاب های بعد سوره که اگه قبول بشید اونم براتون انتخاب میکنه اگه تو مصاحبه رد بشین یا اصلا نرید مصاحبه همون رشته دومی رو قبول میشید!
اما اگه قبل از انتخاب سوره جایی قبول بشید اصلا سیستم سراغ انتخاب های بعدیتون نمیره!
اگرم کلا فقط سوره قبول بشید و تو مصاحبه رد بشید بله باید دوباره کنکور بدید!
اما اگه منظورتون به کنکور سال بعد دادن باشه باید بگم اگه سراسری روزانه رو نرید سال بعد از کنکور محروم میشید!
امیدوارم درست راهنمایتون کرده باشم!

lil0

عضو جدید
بنده يك عدد كنكوري 91 هستم شديدا علاقه مند به شيمي با رتبه 5200
تا 23 هم بايد انتخاب رشته كنم.....

والا قبل كنكور (از تابستون 90 كه شروع كرديم به خوندن)فقط و فقط به پليمر امير كبير و تهران فكر ميكردم
ولي بعده كنكور ...............

حالا كل فاميل و خانواده و .....حتي بقال سر كوچه هم بهت پيشنهاداتي راجع به رشته ميكنن....
من واقعا موندم الان من احتمال زياد پليمر قم قبولم ولي آيا واقعا پليمر رشته به درد بخوريه؟ نميخوام صرفا به خاطر اينكه توي 4 سال دبيرستان خيلي به شيمي علاقه مند بودم و اكثر زنگ تفريحا ميرفتم آزمايشگاه انتخاب كنم!!!؟؟؟ ترس از انتخاب اشتباه خيلي بده اگه بعدا موفق نشي همه ميگن ديدي ديدي اگه مثلا حسابداري كه ما ميگفتيم ميزدي وضعت از اين رو به اون رو ميشد؟؟؟
همه ميخوان علايق خودشونو تحميل كنن ؟هركي تو هر كاري موفقه ميگه خيلي خوبه...هركي ناموفق ميگه بازار كســــــــــاده ها....

واقعا شايد مقايسه مسخره اي هست ولي من الان بين حسابداري تهران و پليمر قم شك دارم...(يا صنايع شهرستان و پليمر)
نميدونم پا رو علاقم بذارم يا به فكر بازار كار توپ باشم؟!!
اصلا نميدونم چه غلطي بكنم

Bahman_mech

عضو جدید
کاربر ممتاز

والا قبل كنكور (از تابستون 90 كه شروع كرديم به خوندن)فقط و فقط به پليمر امير كبير و تهران فكر ميكردم

حالا كل فاميل و خانواده و .....حتي بقال سر كوچه هم بهت پيشنهاداتي راجع به رشته ميكنن....
من واقعا موندم الان من احتمال زياد پليمر قم قبولم ولي آيا واقعا پليمر رشته به درد بخوريه؟ نميخوام صرفا به خاطر اينكه توي 4 سال دبيرستان خيلي به شيمي علاقه مند بودم و اكثر زنگ تفريحا ميرفتم آزمايشگاه انتخاب كنم!!!؟؟؟ ترس از انتخاب اشتباه خيلي بده اگه بعدا موفق نشي همه ميگن ديدي ديدي اگه مثلا حسابداري كه ما ميگفتيم ميزدي وضعت از اين رو به اون رو ميشد؟؟؟
همه ميخوان علايق خودشونو تحميل كنن ؟هركي تو هر كاري موفقه ميگه خيلي خوبه...هركي ناموفق ميگه بازار كســــــــــاده ها....

واقعا شايد مقايسه مسخره اي هست ولي من الان بين حسابداري تهران و پليمر قم شك دارم...(يا صنايع شهرستان و پليمر)

مثل روز روشنه پلیمر قم از حسابداری تهران بهتره.من خودم خیلی به علاقه و این حرفا اعتقاد ندارم .دنبال رشته ای باش که بشه در آینده روش حساب کرد.

sahar7070

عضو جدید
شرایط خوابگاه شبانه چطوره؟اصلا خوابگاه نداره یا خوابگاهش پولیه؟

معمولا هر دانشگاهی شرایطشو تو دفترچه زده. و معمولا به شبانه ها خوابگاه نمیدن تازه واسه روزانه هاهم میگن تعهدی نداریم که بدیم، اما بازم بستگی به دانشگاهش داره اگه خوابگاه اضافه بیارن و خیلی لطف کنن بدن قطعا پولیه!!!!!!!

pariiiii16

عضو جدید
به هیچ وجه چنین اشتباهی نکید!!!!
دنبال علاقتون باشید!
چندتا مدرک الکی خوشی تو بهترین دانشگاه کشور میخواین که بهتون معرفی کنم که بیکارن یا رفتن دنبال کار آزاد و......:(
الویت اول = علاقه
الان همه جا به کار بلت بودنتون و سطح علمیتون نگاه میکنن بعد مدرک و....
خیلی حیفه 4سال بهترین سال های عمرتون رو بشینید رشته ای که بهش علاقه ندارین رو بخونید بعد.....
خیلی دقت کنید!
کاملا موافقم شما که صرفا با مدرکت کار نمی کنی با سوادت کار می کنی

ahmad8800

عضو جدید

اول به علاقت نگاه کن بعد به شرایط خودت بعد دانشگاه!
پلیمر رشته خ خوبی هستش!
البته بهتره بری پلی تکنیک با چندتا از بچه هاشون مشورت کنی!
حسابداری بازار کارش واقعا خوبه اما پلیمر آینده دار تره!
منم دوران کنکورم زیاد از این پیشنهادها بهم میدادن شما کار خودت رو انجام بده!!
دوره کارشناسی رو فنی باشی دستت تو ارشد باز تره!
موفق باشی!

• Like
واکنش ها: lil0

ehsan71

عضو جدید
وااااای...اومدم اینجا به شششششششدت حس نوستالژی بهم دست داد! پارسال همین موقع بود:-0
دوستان یه کمکی کنید...یکی از آشناهام میخواد به عشق مکانیک بره فیزیک مهندسی که مثلا تغییر رشته بده یا اصلا تو فوق بره مکانیک...رتبش شده 5000 منطقه 1 فک کنم.
کار خوبیه به نظرتون که میخواد مثلا نره یه شهر دیگه یا پشیمون میشه(پسر میباشد)

ehsan71

عضو جدید

واقا درکت میکنم پارسال همین حال رو داشتم...
من توصیه میکنم چارت درسیه حسابداری رو ببین ببین میتونی باهاش کنار بیای؟
اگه بدون علاقه بری تو یه رشته و علاقه ای بوجود نیاد(که ایشالا میاد) خیلیییییی سخت میشه کارت و تنها چیزی که میتونی فک کنی بهش اینه که بالا 17 شی رشتتو عوض کنی!
ولی من توصیم علاقس هرچند دانشگا تهران هم به حد کافی آدم رو قلقلک میده...!

negi7

عضو جدید
این که می گن شهید رجایی شرط پذیرشش مصاحبس یعنی چی؟با نیمه متمرکز فرق داره؟

ahmad8800

عضو جدید
وااااای...اومدم اینجا به شششششششدت حس نوستالژی بهم دست داد! پارسال همین موقع بود:-0
دوستان یه کمکی کنید...یکی از آشناهام میخواد به عشق مکانیک بره فیزیک مهندسی که مثلا تغییر رشته بده یا اصلا تو فوق بره مکانیک...رتبش شده 5000 منطقه 1 فک کنم.
کار خوبیه به نظرتون که میخواد مثلا نره یه شهر دیگه یا پشیمون میشه(پسر میباشد)
با 5000 که اطراف تهران راحت قبول میشه!!!
زیاد از فیزیک مهندسی اطلاع ندارم اما کلا تغییر گرایش تو ارشد اونم به رشته های مکانیک و برق راحت نیست!
تغییر رشته هم که شرایط خودش رو داره(معدل بالای 17,18)!
اگه پسر هست و شرایطش رو داره و واقعا مکانیک رو دوست داره بره از همین کارشناسی مکانیک بخونه خیلی بهتره!
بازم خیلی دقت کنید رتبشون تقریبا خوبه!
موفق باشید!

♥ Elena ♥

عضو جدید
تا اونجایی که من یادم میاد اگه تا قبل از رسیدن به انتخاب سوره جایی قبول نشین سیستم سوره رو براتون انتخاب میکنه و میره سراغ انتخاب های بعد سوره که اگه قبول بشید اونم براتون انتخاب میکنه اگه تو مصاحبه رد بشین یا اصلا نرید مصاحبه همون رشته دومی رو قبول میشید!
اما اگه قبل از انتخاب سوره جایی قبول بشید اصلا سیستم سراغ انتخاب های بعدیتون نمیره!
اگرم کلا فقط سوره قبول بشید و تو مصاحبه رد بشید بله باید دوباره کنکور بدید!
اما اگه منظورتون به کنکور سال بعد دادن باشه باید بگم اگه سراسری روزانه رو نرید سال بعد از کنکور محروم میشید!
امیدوارم درست راهنمایتون کرده باشم!
مطمئنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ من هم معماری این دانشگاه رو زدم هم معماری داخلی!!! یعنی اینطوریاول سوره قبول شم و دوم معماری داخلی انتخاب سومی هم برام میکنه تا دانشگاه رفتنم قطعی باشه؟؟؟؟
اگه اینطوری باشه خیلی خوبه ، چون میترسیدم از اینکه سوره قبول نشم و باید یه سال دیگه کنکور بدم!
دوستان دیگه خواهشا اگه اطلاع دارید بگید چون دانشگاه سوره خیلی برام مهمه !
همچنین اگه قبول نشم دانشگاه های دیگه هم هستن که برام اهمیت دارن
خواهشا کمکم کنید!

بالا