دیروز دلم شکست.آیا کسی هست مرا یاری کند؟

mortazavi

عضو جدید
من واقعا نمیدونم این تاپیکها رینگ بوکسه

یا میدون بحث و تبادل نظر؟

Matrix

عضو جدید
علت اینکه بحث رو دراینجا مطرح کردم این بود که میخواستم به برخی سوالاتم جواب داده بشه. که به خاطر عنوان اون تاپیک ممکن بود برخی سراغش نرن.
و اگه پست اولم رو دراین تاپیک خونده باشید میبینید که دقیقا لینک اون تاپیک رو گذاشتم که دوستان برن و ببینن. و اگه پستهای این تاپیک رو تمام و کمال بخونید متوجه میشید که تمام کسانی که اینجا نظر دادن یه سری هم به اونجا زدن.
بله این به قول شما داستان از نظر من واقعا تراژیکه....
این تراژدی نیست که نسبت به چیزایی که بقیه میگن بیتوجه باشیم؟؟؟

حرف شما صحيح . منتها اگه دقت كرده باشين ، تو آمارگيريها ميگن وقتي نتايج بدست اومده واقعي هستن كه سوال پرسيده شده ، كاملا" بيطرفانه باشه!نه جنبه ي مثبت و نه منفي داشته باشه!

ولي با اين نوشته ي شما ، مسلما" جوابي كه گرفته ميشه ، عين واقعيت نيست!

شما خودت گفتي .. 70 نفر ديدن و نظر ندادن!

پس ديدن! و نظر ندادن!

نه اينكه نديدن . بد جايي بوده. ايشون خيلي از حرفهايي كه زد هم منطقي بود و جنبه ي تشكر هم داشت!

ولي يه جاهايي رو هم خيلي با اغراق گفته بود . كه ميشد ازش ايراد گرفت.

نه اينكه ندا سر بديد كه :

" اي مسلمان ، سكوت چرا !!؟ ---- بشكنيد دست اهرمن وقت! "

Matrix

عضو جدید
واقعا که جدا نظرشما اینه که همه ترزوریستا مسلمونا اونا فقط اسما مسلمونن اگر واقعا مسلمون بودن این کارارو نمی کردن هرچند اینایی که شما میگی همه دست نشونده ی ابر قدرتها هستن

اين گروه شيعه كه تو عراق اعمال تروريستي انجام ميده هم دست نشونده ي امريكاس !!؟ پس چرا امريكايي ها رو ميكشه!؟

يا ميخواين بگين ايران هم ابر قدرت شده ما خبر نداريم !!؟

-----------------

من و شما هم مسلمان واقعي نيستيم.

phalagh

مدیر بازنشسته
حرف شما صحيح . منتها اگه دقت كرده باشين ، تو آمارگيريها ميگن وقتي نتايج بدست اومده واقعي هستن كه سوال پرسيده شده ، كاملا" بيطرفانه باشه!نه جنبه ي مثبت و نه منفي داشته باشه!

ولي با اين نوشته ي شما ، مسلما" جوابي كه گرفته ميشه ، عين واقعيت نيست!

شما خودت گفتي .. 70 نفر ديدن و نظر ندادن!

پس ديدن! و نظر ندادن!

نه اينكه نديدن . بد جايي بوده. ايشون خيلي از حرفهايي كه زد هم منطقي بود و جنبه ي تشكر هم داشت!

ولي يه جاهايي رو هم خيلي با اغراق گفته بود . كه ميشد ازش ايراد گرفت.

نه اينكه ندا سر بديد كه :

" اي مسلمان ، سكوت چرا !!؟ ---- بشكنيد دست اهرمن وقت! "
دقیقا شما به سوال من اشاره کردید. اینکه چرا دیدن و چیزی نگفتن.
و یه سوال. کدوم حرفشون منطقی بود؟؟؟

Matrix

عضو جدید
دقیقا شما به سوال من اشاره کردید. اینکه چرا دیدن و چیزی نگفتن.
و یه سوال. کدوم حرفشون منطقی بود؟؟؟

از نظر من خيلي از حرفاشون!
مشكل جدي اي كه داشتن ، اين بود كه از لفظ" همه " استفاده كردن كه اشتباه محض بود.

ضمنا" شايد بقيه مثل شما فكر نميكنن! شايد به نظر اونها توهين نبوده! شايد خواستن احترام بزارن ! قرار نيست كه همه بيان هر كدوم يه تاپيك بزنن كه!

pooneh12345

عضو جدید
کاربر ممتاز
اين گروه شيعه كه تو عراق اعمال تروريستي انجام ميده هم دست نشونده ي امريكاس !!؟ پس چرا امريكايي ها رو ميكشه!؟

-----------------

ببین عزیز من هرچیزی می تونه به انحراف و ابتذال کشیده بشه غیر از اینه؟
مهم اینه که اسلام این چیزارو قبول نداره و به شدت نفی می کنه
در ضمن من ادعای مسلمونی نکردم که اینجوری بهم می پری
اگه به این استناد که عده ای شیعه تو عراق دست به قتل عام میزنن می گی مسلمونا تروریستن منم به 2500 دلیل می تونم بگم مسیحیها و یهودی ها تروریست تر از مسلمونان

Matrix

عضو جدید
اگه به این استناد که عده ای شیعه تو عراق دست به قتل عام میزنن می گی مسلمونا تروریستن منم به 2500 دلیل می تونم بگم مسیحیها و یهودی ها تروریست تر از مسلمونان

نه نه ! من اصلا" حرفم اين نيس كه مسلمونا تروريستن يا غيره! و با حرف شمام دقيقا" موافقم كه هرچيزي ميتونه به انحراف كشيده بشه!

شما گفتي كه گروههاي تروريستي دست نشونده ي قدرتهاي بزرگ هستن و .... . منم گفتم كه نه ، اينطوري هم نيست! دولتهاي اسلامي هم گاها" حامي تروريست بودن و هستن !

اما چرا مسلمانان واقعي كه مردم اون كشورها هستن ، سكوت ميكنن، خدا داند!!!!

somayeh_63

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگی!
همه این حرفایی که زده شده به دلیل عدم شناخت کامل از دین اسلامه............حتی خود ما مسلمونا داریم دینو با حکومتامون می سنجیم خوب نتیجه ای بهتر از این نداره...........من مسلمونیم که اعتراف می کنم مقید نیستم اما همین چند روز پیش که فیلم فتنه که ساخته یکی از نماینده های هلند دیدم............فهمیدم که چقدر شناخت دنیا نسبت به اسلام کم وسطحیه واتفاقا مقصر این وضع خود ما مسلموناییم!

Matrix

عضو جدید
سلام به همگی!
همه این حرفایی که زده شده به دلیل عدم شناخت کامل از دین اسلامه............حتی خود ما مسلمونا داریم دینو با حکومتامون می سنجیم خوب نتیجه ای بهتر از این نداره...........من مسلمونیم که اعتراف می کنم مقید نیستم اما همین چند روز پیش که فیلم فتنه که ساخته یکی از نماینده های هلند دیدم............فهمیدم که چقدر شناخت دنیا نسبت به اسلام کم وسطحیه واتفاقا مقصر این وضع خود ما مسلموناییم!

شما به من بگيد كه چه كسي شناخت كامل داره !؟ مسلمه كه مردم ايران ، تا وقتي كه تو ايران هستن قاعدتا" نبايد شناخت خوبي از دين اسلام داشته باشند! چون پر از تحريفه !

كسي اسلام ما رو با حكومتهامون نسجيد ، من حرفم اينه تو كشوري كه اين همه ادعاي مسلموني ميكنند و .... چرا مسلموناش ت به يه حكومت حامي تروريست تن دادن !؟ مسلمه كه وقتي از يك خارجي بپرسيد مسلمانان ايراني چطور انسانهايي هستند ، ميگن تروريستند ! كما اينكه تو نظر سنجي اخيري كه اگه اشتباه نكنم CNN تو هفده كشور جهان انجام داده بود ، ايران و اسرائيل منفورترين چهره ها رو در بين كشورهاي جهان داشتند !

طرز فكر جهان هم قاعدتا" بايد عكس العملي باشه از اعمال ما ! وقتي ما در مقابل برخي چيزا سكوت ميكنيم ، اونها هم بايد فكر كنند كه ما موافقيم! ( وقتي علنا" تو عراق از تروريست حمايت ميشه! وقتي جناب متكي نامه مينويسه به شوراي امنيت و .... و اونا رو تهديد ميكنه! وقتي احمدي نژاد هنوز رو صندلي رياست جمهوري ننشسته ميگه ميخوايم اسرائيل رو نابود كنيم . ميخوايم جهان رو حكومت كنيم ! (كه البته اينجا كروبي حرف قشنگي بهش زد ، گفتش كه : آقاي احمي نژاد شما قيمت گوجه رو مديريت كن ، حكومت جهاني پيشكش) )

وقتي اين همه اتفاق ميفته و مردم ايران پشتش ميرن ميگن مرگ بر امريكا ! انتظار داريد بقيه چي فكر كنند !؟

اصلا" اگر نبايد مردم رو با حكومتشون سنجيد ، پس چرا مردم ايران ميريزن تو خيابونا و ميگن مرگ برآمريكا ؟ اين آمريكايي كه ميگن يعني كشور آمريكا ! يعني مردمي كه تو اون كشور زندگي ميكنند ! يعني صدها هزار فيلسوف و نويسنده و ورزشكار و دانشمند و ....

ولي ما به خاطر عدم لياقت بوش و اطرافيانش ، داريم به همه ي اون بزرگان اون كشور هم توهين ميكنيم!

چطوريه كه واسه اونا ، ما ميتونيم بسنجيم ، ولي واسه خودمون، اونا نميتونن؟

اصلا" مگه محمد فتح مكه نكرد ؟ مگه نميخواست طاغوت رو پايين بكشه و حكومت اسلامي بكنه ؟ پس چرا مسلملانان واقعي (كه البته من نميشناسم همچين كسي رو) الان سعي نمي كنند كه طاغوت رو بكشند پايين ؟

متاسفانه من نميدونم چرا اينقدر به خون و خاك و وطنمون از همه طرف و در سطح جهان داره توهين ميشه و ما رو تحقير ميكنه ، ما يك كلمه حرف از دهنمون در نمياد و زندگي مون رو دو دستي چسبيديم! و نميخوايم خوش گذروني هاي واهيمون خراب شه!

اونوقت وقتي كه به اسلام ، اسلامي كه هيچ كدوم نميشناسيم . از طرف يه شخص خاص ، اونم در بعد يك كلمه فقط توهين ميشه ، انتظار داريد آسمون به زمين بياد !؟

-----------

من خودم اون اسلامي كه شماها با روايات و احاديث و چه ميدونم فتواها و .... بهش اعتقاد داريد رو اصلا" قبول ندارم !
دارم تمام سعيم رو ميكنم كه بتونم با دليل به اصول اسلام برسم ! فروع و جزئياتش رو هم با عقل خودم ، به اقتضاي زمان و شرايط خودم ، از همه ي دينها انتخاب ميكنم . باشد جهنمي باشم يا نباشم!

بابا به خدا اسلام اين همه سر و صدا و ... نداره ! محمد رو جلو روش بهش تو هين ميكردند ، سكوت ميكرد و مي گذشت! اونوقت شماها اومدين اين همه سر و صدا راه انداختين كه چرا فلاني همچين حرفي زده!

حرف آخرم : به جاي اينكارا بريد تحقيق كنيد و سعي كنيد مسلماني خودتون رو تقويت كنيد ! نه اينكه با كپي پيست كردن مطالبي از اين و اون كه شايد حتي واسه بعضيا خنده دار باشن ، سعي كنيد كه حقانيت اسلام رو نشون بديد ! اگر معتقديد كه خدا اسلام رو فرستاده ، پس حقه ! و خود خدا هم ميدونه چطور بايد حقانيتش رو به اثبات برسونه . جاي اينكه به فكر اثبات حقانيت اسلام باشي ، اسلام رو بشناسيد!

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سعی می کنم خیلی کوتاه جواب بدم.
خب اینکه اون جمله رو شما به حساب سابقه قبلی ایشون گذاشتین من در جریان نیستم ولی اون جمله ای هم که گفتن تا این حد که شما بچه های فروم رو بی غیرت میخونید نبود . اگه یک بار دیگه با دید مثبت بخونید و به اسم نویسندش فکر نکنید شاید منظورمو بفهمید ;)
این آقا که شما نمی شناسیش و داری ازش به نوعی طرفداری می کنی یه دیدگاهی به زندگی و در کل جهان داره که خیلی من و به فکر فرو برده
نمی دونم با چه مدل شخصیتی روبه رو ام
یا خیلی احمقه
یا خیلی مغروره از این که به دنبال علم رفته و به نوعی به قول خودش علم و به دست آورده و عالم شده
یا...........از همین جور مسائل

:smile:عزیز من , من که همون اول جواب همه این سوالای شما رو داده بودم;) گفتم که تا 80درصد اینو قبول دارم مگه القاعده و طالبان و بهابی ها و . . . مسلمون نیستن ؟؟
به اسم مسلمونی هر کار می خوان می کنن
مثل یزید و....
البته اسم مسلمونی

ن اونجام از دين خودم دفاع كردم هيچ ربطي نداره به حكومت ولي اون يارو خيلي كم مي فهمه كه ميگه در ارزوي دنيايي بدون دين و مذهب!!!به خدا خيلي كم هستن اين جور ادما مگه ميشه ادم هيچ مذهب و ديني رو قبول نداشته باشه اخه بعد چطور و رو چه اصلي مي خواد زندگي كنه؟؟؟
اصلا افشین جون بگو چه طوری به همین خدایی که الآن قبولش داره رسیده
مگه غیر اینه که با خوندن کتابایی مثل قرآن و انجیل و بقیه ی کتابای الهی بوده
خودش میگه من به خدا رسیدم
خب یکی نیست که بگه چه طور رسیده
غیر از این بوده که دین تو رو به این حقیقت رسونده
بدون دین تو می تونستی به این حقیقت برسی که خدا وجود داره
عقل خودت می تونست به این نتیجه برسه
مسلمه که دین این حقیقت و بهش نشون داده

-----------------

مسلمون واقعی اگه وجود داشت وضع و اوضای این طور نبود.
اما تو هم سروش جان زیاد حق به جانب آمریکا نباش
یکی رو نگاه نکن و بخواه که هزاران اونا رو نادیده بگیری

از نظر من خيلي از حرفاشون!
مشكل جدي اي كه داشتن ، اين بود كه از لفظ" همه " استفاده كردن كه اشتباه محض بود.

ضمنا" شايد بقيه مثل شما فكر نميكنن! شايد به نظر اونها توهين نبوده! شايد خواستن احترام بزارن ! قرار نيست كه همه بيان هر كدوم يه تاپيك بزنن كه!
به نظرت خیلی از حرفاش منطقیه
ولی نظر من و بخوای بدونی ""حرفاش رنگ منطق و داره
ولی در اصل خبری از منطق نیست.
در ضمن
حرف کوچیکی هم نزده که بخوای به این راحتی ازش طرفداری کنی
مگه این که خیلی سطحی نگر باشیم و بخوایم به این حرف این مدلی نگاه کنیم.
من هر کی بگه اون حرف توهین نبوده"" حاضر به صحبت کردن باهاش نیستم
چون برای عقل خودم ضرر داره

بگو تروریست و کی تو دنیا به وجود آورد و پرورش داد.

شما به من بگيد كه چه كسي شناخت كامل داره !؟ مسلمه كه مردم ايران ، تا وقتي كه تو ايران هستن قاعدتا" نبايد شناخت خوبي از دين اسلام داشته باشند! چون پر از تحريفه !

كسي اسلام ما رو با حكومتهامون نسجيد ، من حرفم اينه تو كشوري كه اين همه ادعاي مسلموني ميكنند و .... چرا مسلموناش ت به يه حكومت حامي تروريست تن دادن !؟ مسلمه كه وقتي از يك خارجي بپرسيد مسلمانان ايراني چطور انسانهايي هستند ، ميگن تروريستند ! كما اينكه تو نظر سنجي اخيري كه اگه اشتباه نكنم CNN تو هفده كشور جهان انجام داده بود ، ايران و اسرائيل منفورترين چهره ها رو در بين كشورهاي جهان داشتند !

طرز فكر جهان هم قاعدتا" بايد عكس العملي باشه از اعمال ما ! وقتي ما در مقابل برخي چيزا سكوت ميكنيم ، اونها هم بايد فكر كنند كه ما موافقيم! ( وقتي علنا" تو عراق از تروريست حمايت ميشه! وقتي جناب متكي نامه مينويسه به شوراي امنيت و .... و اونا رو تهديد ميكنه! وقتي احمدي نژاد هنوز رو صندلي رياست جمهوري ننشسته ميگه ميخوايم اسرائيل رو نابود كنيم . ميخوايم جهان رو حكومت كنيم ! (كه البته اينجا كروبي حرف قشنگي بهش زد ، گفتش كه : آقاي احمي نژاد شما قيمت گوجه رو مديريت كن ، حكومت جهاني پيشكش) )

وقتي اين همه اتفاق ميفته و مردم ايران پشتش ميرن ميگن مرگ بر امريكا ! انتظار داريد بقيه چي فكر كنند !؟

اصلا" اگر نبايد مردم رو با حكومتشون سنجيد ، پس چرا مردم ايران ميريزن تو خيابونا و ميگن مرگ برآمريكا ؟ اين آمريكايي كه ميگن يعني كشور آمريكا ! يعني مردمي كه تو اون كشور زندگي ميكنند ! يعني صدها هزار فيلسوف و نويسنده و ورزشكار و دانشمند و ....

ولي ما به خاطر عدم لياقت بوش و اطرافيانش ، داريم به همه ي اون بزرگان اون كشور هم توهين ميكنيم!

اصلا" مگه محمد فتح مكه نكرد ؟ مگه نميخواست طاغوت رو پايين بكشه و حكومت اسلامي بكنه ؟ پس چرا مسلملانان واقعي (كه البته من نميشناسم همچين كسي رو) الان سعي نمي كنند كه طاغوت رو بكشند پايين ؟

متاسفانه من نميدونم چرا اينقدر به خون و خاك و وطنمون از همه طرف و در سطح جهان داره توهين ميشه و ما رو تحقير ميكنه ، ما يك كلمه حرف از دهنمون در نمياد و زندگي مون رو دو دستي چسبيديم! و نميخوايم خوش گذروني هاي واهيمون خراب شه!

اونوقت وقتي كه به اسلام ، اسلامي كه هيچ كدوم نميشناسيم . از طرف يه شخص خاص ، اونم در بعد يك كلمه فقط توهين ميشه ، انتظار داريد آسمون به زمين بياد !؟

-----------

من خودم اون اسلامي كه شماها با روايات و احاديث و چه ميدونم فتواها و .... بهش اعتقاد داريد رو اصلا" قبول ندارم !
دارم تمام سعيم رو ميكنم كه بتونم با دليل به اصول اسلام برسم ! فروع و جزئياتش رو هم با عقل خودم ، به اقتضاي زمان و شرايط خودم ، از همه ي دينها انتخاب ميكنم . باشد جهنمي باشم يا نباشم!

بابا به خدا اسلام اين همه سر و صدا و ... نداره ! محمد رو جلو روش بهش تو هين ميكردند ، سكوت ميكرد و مي گذشت! اونوقت شماها اومدين اين همه سر و صدا راه انداختين كه چرا فلاني همچين حرفي زده!

حرف آخرم : به جاي اينكارا بريد تحقيق كنيد و سعي كنيد مسلماني خودتون رو تقويت كنيد ! نه اينكه با كپي پيست كردن مطالبي از اين و اون كه شايد حتي واسه بعضيا خنده دار باشن ، سعي كنيد كه حقانيت اسلام رو نشون بديد ! اگر معتقديد كه خدا اسلام رو فرستاده ، پس حقه ! و خود خدا هم ميدونه چطور بايد حقانيتش رو به اثبات برسونه . جاي اينكه به فكر اثبات حقانيت اسلام باشي ، اسلام رو بشناسيد!
طرز فکر جهان عکس العملی در مقابل کارای ما نیست
هر موقع تونستی غول هایی به نام غرب و بشناسی "بعد این طوری قضاوت کن
غول هایی که همه کار با انسان ها کردن و همه جور بلایی و سر مردم دنیا پیاده کردن
غول هایی که بعد از به دست آوردن علم و تکنولوژِی "از اون به جای اینکه فقط در خدمت مردم دنیا استفاده کنن و بدون توجه به این که خیلی از به دست آورده های علمیشون کار مردمانی از تمام نقاط دنیا بوده
از اون علم و تکنولوژی به عنوان ابزار قدرتی استفاده کردن جهان و انسانها رو به این روز انداختن
یه نگاه به فلسطین بکن
می تونی معنایی براش پیدا کنی
یه نگاه به کشورای آفریقایی بکن
ببین استعمار با اینا چی کار کرده و به چه روزی انداختتشون
ببین همین آمریکا که ادعای حقوق بشر و داره ""شرکتای داروسازیش همین مردم بدبخت کشورای آفریقایی و موش آزمایشگاهی داروهای جدیدشون می کردن ""بدون این که اونا خبر داشته باشن
به کشور خودت نگاه کن
چرا حال و روز کشورت این طوریه
ببین کی بلا به سرش آورده
اون موقع که دنیا تو فکر و پیشرفت و به دست آوردن علم بود ببین کشور تو دست کیا بوده که تو حالا داری ثمره"ش و برداشت می کنی
اون موقع که همین غربی که داری این طور ازش صحبت می کنی """چه جوری همه چیز کشورت و غارت کرد و به یکی از مستعمره های خودش تبدیل کرد و جای نفس کشیدن و هم به مردم این کشور نداد
چه برسه به این که بذاره پیشرفتی هم بکنن
همین الآن به کارای آمریکا نگاه کن
به سیاستاش
مگه مردمش کورن و نمی بینن که داره بوش و دار و دستش این بلا ها رو سر مردم دنیا میاره
که این طور ساکت نشستن
منم با این مرگ بر آمریکا مخالفم اما دلیلی هم برای سکوت مردم آمریکا نمی بینم
همه ی کاراشون معلومه
ببین با ایران داره چی کار می کنه
که خیلی هاش و حتی خبر هم نداری و به فکرتم نمی رسه
ببین با بهترین دوستش" یعنی ایران"البته تا سی سال پیش چه جوری دشمن شده و
در کل شده دشمن درجه یکش
فکر می کنی دلیلش چی باشه
غیر از اینه که مبارزه با اسلامه
مبارزه با دین حقی که تا جهان بوده و خواهد بود این مبارزات هم علیهش هست
مثل خودت حرف می زنم:
چه طوریه که تو با دیدن حکومت خودت این طوری راجع به مردم ایران قضاوت می کنی
حالا فکر نمی کنی به جواب مرگ بر آمریکا و دلیل گفتنش رسیدی؟
هم ماها مشکل داریم
هم ماها مشکل داریم
هم همه ی مردم دنیا
اینجاست که من به این نتیجه رسیدم که هیچ وقت عدالت در دنیا برقرار نمیشه و فقط یه روزه که یه منجی میاد و نجات بخش دنیا میشه
وقتی نه ماها که مسلمونشیم درستیم """"نه اونا که غیر مسلمونن و انتظاری ازشون نمیره
پس راحت میشه به این نتیجه رسید که قرار دادن منجی بی خود نیست
اسلام وعده و وعید بی خود نداده
همه چیز پیش بینی شده بوده

آخرین ویرایش:

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

بابت نظرات قشنگی هم که در این مورد گفتی ممنون
از این مدل عقیده ها خوشم میاد
چون اصلش همینه
یه کم مشکل داره
ولی اصل کار درسته
در ضمن سروش جان
یادت باشه که همین احادیث و .......هستن که قدرت تشخیص بهتری به آدم میدن تا بهتر بتونه اصل موضوع و درک کنه
البته این نظر منه
این احادیث اگه اصل باشه واقعا جای احترام داره
و می تونه راه و خیلی زودتر از "خود تنها " بهت نشون بده

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
راستی قدرت رسانه های غرب و فراموش کردم که تو اون قسمت منفور ترین بگم
همین طور اتفاقاتی که برای خودم افتاده
که یکیش برخورد با یه مبلغ مسیحی بود که اگه جا داشت اینجا می گفتم تا با ابر شیطونایی مثل آمریکا و اسرائیل بهتر اشنا بشید.

somayeh_63

عضو جدید
کاربر ممتاز

-----------

جناب matrix:
من فکر میکنم احترام به عقاید دیگران و پرهیز از جبهه گیری و پیش داوری از شروط اصلی یه بحثه!من چنن چیزایی رو در کلام شما ندیدم و فقط به این دلیل که فکر نکنید برای حرفاتون جوابی ندارم جواب این پستو میدم!
اولا اگه شما یه بار دیگه پست منو بخونید متوجه میشید من در بسیاری از موارد با شما هم عقیدهام و مثل شما معترض!اما برای من جالبه که چطور شما از مردم ایران میخواید که سیاستهای بوش و...به پای مردم آمریکا وتمدنش نذارن اما در مقابل تروریست خوندن ومنفور دونستن مردم کشور خودتونو که به گواهی تاریخ یکی از بزرگترین تمدنهای بشری رو دارن یه کار منطقی میدونین!!!!!!!!!!!!!من نه کار مردم ایرانو تایید میکنم و قبول دارم و نه مردم دنیارو..........
بحث من اینه که دنیای سیاست رو نباید با دین یکی دونست .......دنیا هم باید اینو بدونه که حرف فلان سیاستمدارمسلمون یا مسیحیو......حتی اگه ادعا کنه عین دینه نباید بدون شناخت کافی به حساب شریعت نوشت..........اصلا به دلیل همین تفاوته که کشوری که تا چند سال قبل دوست بوده حالا...........یا........در حالی که ما در هیچکدوم از ادیان چنین چیزیو نداریم که یه کار خوب چند سال بعد کار بدی باشه...............برای همینه که همه وجدانهای بیدار وانسانهای آزاده حالا از هر مذهبی در مقابل یه کار غیر انسانی عکس العمل نشون میدن..........
شما رو نمی دونم اما من معتقدم توحید درجات مختلفی داره..........(هر کسی از ظن خود شد یار من )..........به همین دلیل پیدا کردن مسلمون واقعی برام سخت نیست.....به نظر من همون راننده تاکسی که حاضر نیست 5تا تک تومنی از پول من وشما پیشش بمونه(در حالی که خیلیامیلیاردی از بیت المال میبرن....)یا کسایی که ممکنه آدمای مهمی نباشن اما دلای بزرگی دارن مسلمون واقعین...................البته در سطح خودشون! مطمئنم اطراف شمام هستن فقط کافیه بخواید ببینید شون !
من وشما اگه ادعا میکنیم می فهمیم که فلان کار حکومت یا.. خلاف دینه یا به قول شما طاغوته باید از خودمون بپرسیم در مقابلش چیکار کردیم نه این که بقیه رو محاکمه کنیم................بیاید شعار ندیم وعمل کنیم!
من شناخت شما از بقیه دوستان این تایپکو نمیدونم اما در این شکی ندارم که من وشما از هم شناختی نداریم!برای من خیلی جالبه که چطور شما هر جور دوست دارید در مورد من قضاوت میکنید و شخصیتی رو که دوست دارین به من نسبت میدید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
--------------------
واما کلام آخر من :یاد بگیریم به جای تعیین تکلیف برای دیگران از خودمون شروع کنیم وبه جای اصلاح دیگران خودمون رو اصلاح کنیم وبه جای این که از دیگران بپرسیم چه کرده اند از وجدان خودمون بپرسیم چه کرده ایم..................

آخرین ویرایش:

Matrix

عضو جدید
قبل از اينكه بخوام ادامه ي بحث رو انجام بدم .. محض اطلاع نفر قبلي بگم كه فقط پاراگراف اول و تقريبا" دوم من خطاب به پست ايشون بود!

و بقيه ي موارد در مورد كل بحث بود .. و اگر هم ايشون دقت ميكردن هيچ ربطي به پست ايشون نداشت كه ميگن نميدونم من جبهه گيري كردم و پيش داوري كردم و اين حرفا !!

Atropatkan

عضو جدید
سر جمع من با فلق . طاها و ... ديگر دوستاني كه در اين جمع راي موافق دادن موافقم.
من از وقتي چشم رو باز كردم به حول قوه الهي پدر و مادرم مسلمان بودند.
وقتي هم كه به سن تكليف رسيدم پدرم به من توصيه كرد كه اول تحقيق در مورد دين - خدا -خود وكلا اصول دين كنم و كتب زيادي رو برام تهيه كردم.(داستانهاي زيادي رو هم در مورد دين و خودشناسي و غيره برام تعريف كردن. من به اقتضاي سنم چيزي رو فهميدم كه افراد بزرگ سال تازه متوجه اون مي شن.)

بعضيا خيلي بد متوجه شدن و دين رو با اعمال آدم ها مي سنجند.(اين درست نيست.)

يا علي

winter

عضو جدید
فلق خانم من که خودم شخصا متوجه بحث شما توی اون تالار نشدم
چون معمولا زیاد اونورا افتابی نمیشم.
ولی فقط الان پست اون آقا رو خوندم که باید بگم تند رفتن .
بهتره که وقتتون رو نذارین با اینجور آدما بحث کنید . چون هیچوقت به نتیجه نخواهید رسید
سلام
اما به نظر من ما باید حرفمونو بزنیم حتی اگه تاثیری نداشته باشه(خود خدا گفته که این جور ادما مثل اینکه کرو کور و لال هستن و هر چی ما حرف حقو بشون بزنیم انگار نمیشنون)اگه این کار کوچیک هم نکنیم پس چه جوری تو اون دنیا تو روی خدا و پیامبر و امامامون نگاه کنیم؟بگیم گذاشتیم هر توهینی که خواستن به شما بکنن و ما نشستیم نگاشون کردیم؟خدایی کی روش میشه اینو بگه؟

2sadaf2

عضو جدید
کاربر ممتاز
فلق خانم من که خودم شخصا متوجه بحث شما توی اون تالار نشدم
چون معمولا زیاد اونورا افتابی نمیشم.
ولی فقط الان پست اون آقا رو خوندم که باید بگم تند رفتن .
بهتره که وقتتون رو نذارین با اینجور آدما بحث کنید . چون هیچوقت به نتیجه نخواهید رسید
موافقم!

Hosse!N_206

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه من خودم هم با اصل این جمله تا 20 درصد مخالفم ولی جای حرص خوردن نداشت که شما این همه خودتو ناراحت کردی . . همین تعصبات قومی هست که کار دست ما جهان سومی ها داده :/
بات موافقم ..وحشتناااااااک!

Hosse!N_206

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه من خودم هم با اصل این جمله تا 20 درصد مخالفم ولی جای حرص خوردن نداشت که شما این همه خودتو ناراحت کردی . . همین تعصبات قومی هست که کار دست ما جهان سومی ها داده :/
بات موافقم ..وحشتناااااااک!

عشقولانه

کاربر بیش فعال
مسلمون جماعت وقتی دستش به جایی بند نیست!!! شروع میکنه به مظلوم نمایی
دلت شکست!!! از امام زمان کمک بگیر!!! من ایرانیم!!! نه عرب!!!

;) از امام زمان کمک بگیر اینطور که تو منتظر ایشونی صد در هزار کمکت میکنه.......ازش کمک بخواه که به دادت برسه.....

mona-70

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
راستی اگر 3 قلو هم جواب نداد چی ؟ 1 2 3 4 نداریم؟؟؟ :cool:

:w16:

جدیدا به 1 2 3 میگن سه قلو:D

:w15: اگه نبود من 1 2 3 پیشنهاد میکنم......

راست میگی این طور که دلش شکسته دوقلو جواب نمی ده همون 1 2 3 استفاده کنه بهتره;)

سلام ..فقط میتونم بگم متاسفم واستون....حرف ایشون کاملن جدی بود و شما به شوخی وتمسخر گرفتین.....

شهلای تنها

عضو جدید
نمیدونم از کجا شروع کنم و جملاتم رو چجوری سرهم کنم.
دیروز دلم شکست.
یادمه یه تاپیک بود به اسم " کدپستی ایران" که در اونجا من یه نظری دادم. و همه ریختن رو سرم که چرا اینطوری میگی. ما باید از تکنولوزی استفاده کنیم و نباید خودمون رو محروم کنیم. تو اون تاپیک من تا حدودی حق رو به شما میدادم اما متاسفانه نتونستم منظور خودم رو به خوبی برسونم.
اما دیروز: یه تاپیک زدم به اسم" مفتی وهابی: فوتبال حرم است مگر با 14 شرط"
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=35020&page=3
توی اون تاپیک یه نفر با پستی که داد علنا بهمون به عنوان یک مسلمان توهین کرد. و مارو تروریست خوند.من دیگه اینو نمیتونستم تحمل کنم و باهاش درگیر شدم.
2 یا سه ساعت از درگیری میگذشت و من میدیدم که حدود 70 نفر از اون تاپیک دیدن کردن و همه شاهد این توهین بزرگ بودن اما هیچ عکس العملی نشون نمیداد. داشتم میسوختم. به خدا قسم گریم گرفته بود.
جریان رو برای دوستم که کنارم بود تعریف کردم. بهم گفت حرص نخور. شاید نمیخوان خودشون رو قاطی کنن.
به خودم میگفتم اخه چرا؟ مگه میخوان چی کار کنن.نه جونشون در خطره نه ضرر مالی براشون داره حداقل کاری که میتونستن کنن این بود که با یه جمله اعتراض خودشون رو به اون اقایی که عضو سایتن نشون میدادن.
تا اینکه یه دفعه پیام ادمین رو دیدم چنان پریدم هوا و دست زدم که نگو. بعد هم چند تا از دوستان عزیز اومدن و نظر دادن.هر نظری رو که میدیدم می امیدوارتر میشدم و میگفتم نه انگار هنوز هم چیزی به نام غیرت وجود داره.
اما هنوز هم دل شکستم و غمگین. چرا از بین 224 بازدیدی که اون تاپیک داشته فقط 5 نفر اعتراضشون رو نشون دادن؟؟
یعنی ما برامون مهم نیست که اینطوری دارن بهمون توهین میکنن؟؟ یا بازم بحث تکنولوژیه و ما نمیخوایم از دنیا عقب بمونیم.
مگه ما همونایی نیستیم که ادعای انتظار حضرت مهدی رو داریم و برای اومدنش دعا میکنیم. پس چی شد همینطوری میخوایم ازش دفاع کنیم؟
از اون که نه، از خودمون.چون اونا این توهین رو دارن به ما میکنن.
کاش برای سوالاتم جوابی داشتم.

سخت نگیر عزیزم قرار باشه واسه حرف این و ان خودتو اذیت کنی که دیگه هیچی از کنار بعضی مسائل سرسری رد بشی بهتره تا حرص بخوری :gol: