دکتر شریعتی خوبه یا بد؟؟؟؟؟؟

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
وای خدای من یعنی وقتی امام خمینی ایشون رو کافر خونده شما بازم میگید شریعتی خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟میدونید امام خمینی کی بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یکی از دوستانم میگفت امام خمینی گفتن:اقای شریعتی شور سیاسی دارد ولی شعور سیاسی ندارد......

دقیقا برمیگرده به اونایی که همش میگن جملاتش فلانه فلانه
خمینی مگه خداست که اینجور حرف میزنی؟
وا!!!!

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقای خمینی اگه اینجا بود میگفت این آواتارت رو عوض کن
استغفرا...:biggrin:

ensan1

عضو جدید
سلام

متوجه نشدم دلیلتون چیه برای نپذیرفتن دکتر!یعنی تمام حرفاش رو قبول ندارید ؟ منظورتون چیه؟

کتاب های دکتر خودش به تنهایی گویای همه چیز هست اصلا نیازی به بحث نیست...

نتایج تعلیم و تربیت آخوند های تجدیدی حوزه رو هم داریم میبینیم بعد از 33 سال...که از قانون "کی بود کی بود من نبودم" و "تهاجم فرهنگی شده" استفاده میکنند

انقـــلاب را فرزانگان به وجود می آورند ، دیوانگان به پیش می برند و فرصت طلبان سوار می شوند...

یک دختره

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیییییییییییییییییلی کتاب خوندم از دکتر....من با نوشته های ایشون هی مشکلی ندارم...نوشته هاشون از نظر ادبی فوق العاده هس اما از نظر دینی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ensan1

عضو جدید
خیییییییییییییییییلی کتاب خوندم از دکتر....من با نوشته های ایشون هی مشکلی ندارم...نوشته هاشون از نظر ادبی فوق العاده هس اما از نظر دینی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

شما باید به نظرم مقایسه ای مطالعه کنید مثلا کتاب "حج" دکتر رو مطالعه کنید بعد برید یه کتاب که تو بازار هم زیاده در مورد حج پیدا کنید و مطالعه کنید یا میتونید برای فهم کلیت قضیه و تفاوت ها در عرض 1 ساعت
سخنرانی "پدر مادر ما متهمیم" رو گوش کنید...

ensan1

عضو جدید
تا به حال فکر کردید که چرا مسلمانان در گذشته فقیر نبودند؟

که چرا مسلمانان مولد علم در جهان بودند ؟

که چرا مسلمانان اولین دانشگاه و بیمارستان را در جهان بنا کردند؟

که چرا مسلمانان اکنون فقیر هستند؟
که چرا کشورهای مسلمان جزء زشت ترین و کثیف ترین و بی نظم ترین کشورهای جهان هستند؟
خب مگر اینها مسلمان نیستند مگر رعایت پاکیزگی یکی از دستورات!!! دین آنها نیست؟

baharet

عضو جدید
من که کتاب کویرشونو خوندم شیفتی کتابه شدم مخصوصا فصل دوست داشتن برتر از عشق:w10::w38:

ensan1

عضو جدید
من که کتاب کویرشونو خوندم شیفتی کتابه شدم مخصوصا فصل دوست داشتن برتر از عشق:w10::w38:

بله بسیار زیبا و عمیق هست و پر از نکات زندگی ساز ،هر چند امروزه عشق بازی شده و عاشق ها بچگانی شده اند که فقط هیکلشان بزرگ شده...

منظورم شما نیستید این رو گفتید یادم اومد که بسیاری میپندارند دکتر یک شخصیت علمی داشته یه شخصیت هنری اما اشتباه میکنند

shayesteh-namvar

عضو جدید
دکتر مخالف روحانیت نیست..اون مخالف سکولاریسمه..
منم کتاب کویرش رو خوندم خیلی قشنگه...دکتر اصلا واژه کم نمیاره تفکراتش رو در قالب کلمه عین جورچین در قالب کلمه بروز میده...کتاب ابوذر هم جالبه!!!
دکتر رو هرکسی از زاویه دید خودش تفسیر میکنه..من هم از دید خودم گفتم نه یک مفسر حرفه ای جامعه شناس و تاریخدان!!!!ممنون:gol:

آخرین ویرایش:

maryam_22

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدونم چرا هرچی با خودم کلانجار میرم نمیتونم دکتر شر یعتی رو تو قلبم جا بدم....یعنی یک نظر خوبی بهش ندارم....

شما نظرتون درباره دکتر شریعتی چیه؟

اصلا ما كي باشيم كه بخوايم راجع به دكتر شريعتي نظر بديم ...
خيلي خيلي بايد زمان ببره كه كسي حرفاي ايشونو درك كنه چه برسه بخواد نظرم بده...

P.K.H

عضو جدید
خُذُوا الکَلِمَهَ الطَّیِبَهِ مِمَّن قالَها وَ اِن لَم یَعمَل بِها؛سخن نیک را از هر کسی ، هر چند به آن عمل نکند ، فرا گیرید .(مولا علی)
دوستان عزیز به نظر من به جای بحث بر سر اینکه کسی را به طور کامل قبول داشته باشیم و هر حرفی زد به اون مهر حرف درست بزنیم بهتره به اصل حرفا توجه بکنیم و با استفاده از بهترین نعمت الهی(عقل)حرف درست رو از نادرست تشخیص بدیم و اون رو به کار ببریم...حالا گوینده هر کی میخواد باشه...

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اکثر کسانی که با ایشون مشکل دارن حتی یکی از اثارش رو هم نخوندن.
اکثرا ادمایی هستن که درگیر همون افکار سنتی و دینمداری به روش تقلید کور کورانه از مراجع تقلید هستن و چون اکثر روحانیون با ایشون مخالفن و توی کتاباشون همه جوره ایشونو کوبیدند میان میگن دکتر فلان دکتر بهمان
یه نفر گفته بود اثار دکتر از نظظر ادبی زیباست و لی از نظر دینی نه.
دقیقا برعکسه.چون خود دکتر هم میگه من نه نویسنده هستم نه خطیب و سختران.من فقط یه جامعه شناسن.لا اقل یک کتابشو میخوندید تا بفهمید کتب ایشون هیچ ارزش ادبی نداره بلکه درک مفاهیم و معانیه اونه که ادمو از خود بی خود میکنه.
من تا مدتی پیش برای ایت ا... طباطبایی ارزش واحترام زیادی قاعل بودم . ولی وقتی فهمیدم ایشون هم از مناظره با دکتر طفره رفتن فهمیدم یه جای کار میلنگه.کسی که به فکر مصلحت خودش نباشه و فقط به رشد دین فکر کنه از ابروش نمیترسه و با هر کسی مناظره میکنه نه این که از ترس اونو واسه مناظره قبول نکنه.
ادمی که افکارش پشت علمای دینتون رو لرزونده بود در سطحی نیست که بعضیا بیان افکارشو رد کن.
حضرت علی فرمود.اگر کسی تونست همه جور ادمی رو راضی نگه داره بدون منافقه.چون ادم یکرنگ همیشه دشمن داره.

M o R i S

مدیر تالار حسابداری
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام داداش هامی
یه سر به تاپیک پسرا به نصیحت احتیاج دارن بزن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یک دختره

عضو جدید
کاربر ممتاز
چی بگم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یک نفرم به چند نفر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

میدونید بعد از زدن این تایپیک چند نفر با من شدن دشمن ومنو از لیست دوستاشون حذف کردن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بابا هرکی یک نظری داده...هرکی بکجور تفکری داره.....تفکر من برای خودم ارزشمنده.....چرا بعضی ها میایید توهین میکنید...؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یعنی باید بیام بگم اشتباه کردم از زدن این تایپیک بین طرفدارای ایشون؟؟؟؟؟؟؟؟؟

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

میدونید بعد از زدن این تایپیک چند نفر با من شدن دشمن ومنو از لیست دوستاشون حذف کردن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بابا هرکی یک نظری داده...هرکی بکجور تفکری داره.....تفکر من برای خودم ارزشمنده.....چرا بعضی ها میایید توهین میکنید...؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یعنی باید بیام بگم اشتباه کردم از زدن این تایپیک بین طرفدارای ایشون؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نه کسی با شما دشمن نیست.شما به خاطر حرف یکی دیگه با ایشون مشکل داری.
اگر واقعا خودت چیزی میدونی که برات سواله منطقی بگو ومنطقی جواب بشنو.
نه این که یه دفه بیای بگی من ازش بدم میاد.خوب همین میشه دیگه

یک دختره

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه کسی با شما دشمن نیست.شما به خاطر حرف یکی دیگه با ایشون مشکل داری.
اگر واقعا خودت چیزی میدونی که برات سواله منطقی بگو ومنطقی جواب بشنو.
نه این که یه دفه بیای بگی من ازش بدم میاد.خوب همین میشه دیگه

حرفم اینه ایشون نماز میخونده؟؟؟؟؟؟؟ ایشون اگه شیعه بوده چرا کروات میزده؟راستی شما بودید گفتید امام خمینی گفتن شریعتی کافره؟مدرکشو بهم میدید ازکجا شنیدید؟؟؟؟؟؟؟

راستی میخوام بدونم چرا ایشون شهید حساب نشد اگه خیلی خوب بود؟؟؟؟؟؟؟

ensan1

عضو جدید

من تو پست ها ندیدم کسی به شما توهین کنه
اما به دکتر توهین شد ... که دیگه عادیه برای من نیازی به تعصب و اینچور بچه بازیها هم نیست.

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حرفم اینه ایشون نماز میخونده؟؟؟؟؟؟؟ ایشون اگه شیعه بوده چرا کروات میزده؟راستی شما بودید گفتید امام خمینی گفتن شریعتی کافره؟مدرکشو بهم میدید ازکجا شنیدید؟؟؟؟؟؟؟

اخه سوالاتتون اینقدر بی ربطه که ادم میمونه چی بگه؟
ینی هر کی کراوات بزنه کافره؟؟؟؟؟؟؟؟/دهنم داره جر میخوره اینقد وا مونده
مگه منو شما باید بگیم شهید حساب میشه یا نه؟خداست که باید شهید رو بپذیره.اگه ممکنه حتما فیلم دموکراسی تو روز روشن رو ببینین.حتما.
الان شما مطمئنی که تمام اونایی که اسمشو ن رو در و دیوار این شهر نوشته شده واقعا شهیدن؟
اینم مدرک:
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/263012-بچه-مذهبی-های-دوستدار-شریعتی-حتما-بیاین

ensan1

عضو جدید

شما حتما کتاب "پدر و مادر ما متهمیم" رو بخونید اگه میتونید سخنرانی رو گوش کنید بهتره.

شوهر خاله من خلبان بود 1200 ساعت پرواز داشت در مناطق جنگی اما چون برادرش جزو سازمان منافقین بود شهید حساب نشد،بعد از 12 سال تحمل شیمیایی و آسم و شیمی درمانی شهید شد اما هیچ کس از همکاراش نیومدن

ما داریم تو چنین جامعه ای زندگی میکنیم .... آخوندهای تجدیدی حوزه اگه اسلام رو میفهمیدن که وضع آموزش ما این نبود ...

بالا