دوستی دختر و پسر .. چه کسانی و چرا

دوستی دختر و پسر .. چه کسانی و چرا

• سودمند است

رای: 20 46.5%
  • مضر است

رای: 23 53.5%

• مجموع رای دهندگان
    43

pmehdiq

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعضی ها معتقدند . همانطور که ما با هم جنسان خودمان دوست هستیم . می توانیم با جنس دیگر هم رفاقت کنیم .و عدم این موضوع تساوی زن و مرد را زیر سوال می برد ( جمله رو داشتید)
اما به نظر شما آیا کششی که بین دو غیر هم جنس وجود داره .قابل مقایسه با هم جنس هست ؟ آیا شعله ور کردن احساسات . غرایز و این گرایش ها بین دختر و پسر فقط به قصد دوستی سودمند خواهد بود .
به نظر شما یک دوستی بین دختر و پسر ( گفتم یک دوستی چون امیدوارم یکی باشد ) . غیر از صرف وقت . هزینه . مشکلات و خستگی های عاطفی که معمولا در پایان رابطه به وجود میاد چه سودی می تونه داشته باشه ؟
البته ممکنه من فقط از یک دید به قضیه نگاه کنم . شما از اونطرف بیاید . :w26:

lady bayat

عضو جدید
به نظر من دوستی چیز خوبیه یه با همجنس چه با غیر همجنس . ببینید من گفتم دوستی نه رابطه ی دیگه ای واقعیتشو که بخواین ما از دوستی بین دختر وپسر یه برداشت نادرستی داریم مثلا همین خودمون ما با همکلاسیامون همشون چه اقا چه خانم دوستیم هوای همدیگرو داریم با هم دیگه می ریم بیرون می گیم می خندیم چرا چون همکلاسیم اما چند نفر این وسط یه جورایی می شه گفت ظرفیتشو نداشتن سریع جفت گیری کردن و خیلی کارای دیگه که به نظر من واقعا در شان اونا نبود این کارارو بکنن بعد همچین ادمایی باعث بدبینی می شن . طرز رفتار ادم مهمه که تا چه حد با دوستش صمیمی باشه و گرنه ایرادی نداره که انسانها با هم در تعامل باشند;)

Farasystem

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من دوستی چیز خوبیه یه با همجنس چه با غیر همجنس . ببینید من گفتم دوستی نه رابطه ی دیگه ای واقعیتشو که بخواین ما از دوستی بین دختر وپسر یه برداشت نادرستی داریم مثلا همین خودمون ما با همکلاسیامون همشون چه اقا چه خانم دوستیم هوای همدیگرو داریم با هم دیگه می ریم بیرون می گیم می خندیم چرا چون همکلاسیم اما چند نفر این وسط یه جورایی می شه گفت ظرفیتشو نداشتن سریع جفت گیری کردن و خیلی کارای دیگه که به نظر من واقعا در شان اونا نبود این کارارو بکنن بعد همچین ادمایی باعث بدبینی می شن . طرز رفتار ادم مهمه که تا چه حد با دوستش صمیمی باشه و گرنه ایرادی نداره که انسانها با هم در تعامل باشند;)

حرفای شما کاملاً درسته ولی چیزی که الان تو جامعه ی ما هست این نیست.

lady bayat

عضو جدید
حرفای شما کاملاً درسته ولی چیزی که الان تو جامعه ی ما هست این نیست.
اره الان توی جامعه ما همونجور که گفتم دوستی یه تعبیر دیگه ای داره مثلا یه دختری با یه پسر دوست میشه چون این باور غلط وجود داره توی خیلیا هم نفوذ کرده میگه خب دوستیم می تونیم هر کاری بکنیم که این مربوط میشه به تربیت ما توی جامعه که چی دخترا باید مدارسشون نیم ساعت از پسرا زود تر تعطیل شه که نکنه یه اشنایی با هم نوع خودشون داشته باشن واسه همین دیگه جنبه و ظرفیتی وجود نداره تا یه دختر می بینن یا حتی یه پسر شل میکننو بقیشم خودت برو

Farasystem

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره الان توی جامعه ما همونجور که گفتم دوستی یه تعبیر دیگه ای داره مثلا یه دختری با یه پسر دوست میشه چون این باور غلط وجود داره توی خیلیا هم نفوذ کرده میگه خب دوستیم می تونیم هر کاری بکنیم که این مربوط میشه به تربیت ما توی جامعه که چی دخترا باید مدارسشون نیم ساعت از پسرا زود تر تعطیل شه که نکنه یه اشنایی با هم نوع خودشون داشته باشن واسه همین دیگه جنبه و ظرفیتی وجود نداره تا یه دختر می بینن یا حتی یه پسر شل میکننو بقیشم خودت برو

منم اینو قبول دارم. ولی دخترام همچین با ظرفیت نیستن. اگه یه پسر در همون مدرسه ای که گفتی باید نیم ساعت زودتر تعطیل شه وایسه دخترا چیکار می کنن؟
اگه دخترا به پسرا محل نذارن و یکم برای خودشون ارزش قائل باشن با پسر دوست نمی شن. دخترا قدر خودشونو نمی دونن.

pmehdiq

عضو جدید
کاربر ممتاز

ببینید . این که مثلا ما تو دانشگاه با هم کلاسی هامون دوستیم .منظور این تاپیک نیست . چون وقتی ما توی جمع هستیم کمتر به خطا می ریم . ( البته من همکلاسی های پسر و دختری رو هم دارم که در جمع خیلی بی حیا تشریف دارن )
خوب بریم سر اصل مطلب . من در دانشگاه با بعضی ها خیلی نزدیکم (پسر) باهم میریم کوه . سینما . رستوران ... من می خوام ببینم آیا در مورد دختر و پسر این کار خوبیه ؟

lady bayat

عضو جدید
ببینید . این که مثلا ما تو دانشگاه با هم کلاسی هامون دوستیم .منظور این تاپیک نیست . چون وقتی ما توی جمع هستیم کمتر به خطا می ریم . ( البته من همکلاسی های پسر و دختری رو هم دارم که در جمع خیلی بی حیا تشریف دارن )
خوب بریم سر اصل مطلب . من در دانشگاه با بعضی ها خیلی نزدیکم (پسر) باهم میریم کوه . سینما . رستوران ... من می خوام ببینم آیا در مورد دختر و پسر این کار خوبیه ؟
خب راستشو بخواین نه چون این روابط رفته رفته گسترش پیدا می کنه و خب یه دلبستگی ایجاد میشه که اخر کارو خراب می کنه

lady bayat

عضو جدید
منم اینو قبول دارم. ولی دخترام همچین با ظرفیت نیستن. اگه یه پسر در همون مدرسه ای که گفتی باید نیم ساعت زودتر تعطیل شه وایسه دخترا چیکار می کنن؟
اگه دخترا به پسرا محل نذارن و یکم برای خودشون ارزش قائل باشن با پسر دوست نمی شن. دخترا قدر خودشونو نمی دونن.
منم به دو طرف اشاره کردم عزیز منم می گم این مشکل هست و خیلی هم ریشه ای باید تو نسل جدیدمون اصلاحش کنیم

l3adl3oy2095

عضو جدید
....

....

اگر رابطه جنسی و .. :child:
جای دوستی پاک رو نگیره خیلی خوبه...:love:

باعث یه ارامش روحی خوب میشه ...:hypocrite:

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته من وقت ندارم زياد توضيح بدم كه فقط كوچولو ميگم اره خيلي خوبه ولي با شرح و تفصيل زيادي كه الان نميتونم و بعدا ميام توضيحش ميدم :gol:

pmehdiq

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب راستشو بخواین نه چون این روابط رفته رفته گسترش پیدا می کنه و خب یه دلبستگی ایجاد میشه که اخر کارو خراب می کنه

تازه به نظر من آخر کار خراب شدن فقط به یه موضوع یا فقط به دختر بر نمی گرده
این دوستی باعث میشه انسان از واقعیت فاصله بگیره و این ابراز احساسات بین طرفین باعث تحلیل رفتن نیروی دختر و پسر میسه .
در حالی که اگه همین ابراز احساسات در مسیر خودش( که بین زن و شوهر) اتفاق بیفته باعث افزایش نیرو در زندگی میشه . حالا شما خودتون حساب کنید . پسر و دختری که قبل از ازدواج انواع احساسات رو تجربه کردن . آیا می تونن در زندگی مشترک با همون انرزی جلو برن

lady bayat

عضو جدید
تازه به نظر من آخر کار خراب شدن فقط به یه موضوع یا فقط به دختر بر نمی گرده
این دوستی باعث میشه انسان از واقعیت فاصله بگیره و این ابراز احساسات بین طرفین باعث تحلیل رفتن نیروی دختر و پسر میسه .
در حالی که اگه همین ابراز احساسات در مسیر خودش( که بین زن و شوهر) اتفاق بیفته باعث افزایش نیرو در زندگی میشه . حالا شما خودتون حساب کنید . پسر و دختری که قبل از ازدواج انواع احساسات رو تجربه کردن . آیا می تونن در زندگی مشترک با همون انرزی جلو برن
منم به حرف شما اعتقاد دارم به نظر من بزرگ ترین مشکل این وسط از بین رفتن اعتماد دیگه کسی می ترسه به یکی دیگه اعتماد کنه بعد یه مشکل بزرگش اینه که انتخاب این دو نفر محدود میشه بزارین براتون توضیح بدم مثلا من با یه اقایی رابطه دارم خب مطمئنا وابستش میشم خب اون موقع انتخابهای دیگم رو بدون اینکه تحلیلش کنم به خاطر این علاقه ی کاذب رد می کنم که خب به ضرر منه ولی اگه این دوستی و تعامل نباشه نمی شه زندگی کرد باید
تعادلشو نگه داشت چه بسا تعدادی از این دوستی ها زندگیه خوبی رو ایجاد کردن البته خیلی محدودن

mohamad javid

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعضی ها معتقدند . همانطور که ما با هم جنسان خودمان دوست هستیم . می توانیم با جنس دیگر هم رفاقت کنیم .و عدم این موضوع تساوی زن و مرد را زیر سوال می برد ( جمله رو داشتید)
اما به نظر شما آیا کششی که بین دو غیر هم جنس وجود داره .قابل مقایسه با هم جنس هست ؟ آیا شعله ور کردن احساسات . غرایز و این گرایش ها بین دختر و پسر فقط به قصد دوستی سودمند خواهد بود .
به نظر شما یک دوستی بین دختر و پسر ( گفتم یک دوستی چون امیدوارم یکی باشد ) . غیر از صرف وقت . هزینه . مشکلات و خستگی های عاطفی که معمولا در پایان رابطه به وجود میاد چه سودی می تونه داشته باشه ؟

عزيزم نميدونم تو دوستي رو به چي تعبير ميكني....:surprised:
ولي يك رابطه خوب ومنطقي دو طرفه واسه هر دو طرف خوبه...
چون دخترا واسه پسرا وبرعكس پسرا واسه دخترا يه نوع مكمل عالي هستند...;)

lady bayat

عضو جدید
عزيزم نميدونم تو دوستي رو به چي تعبير ميكني....:surprised:
ولي يك رابطه خوب ومنطقي دو طرفه واسه هر دو طرف خوبه...
چون دخترا واسه پسرا وبرعكس پسرا واسه دخترا يه نوع مكمل عالي هستند...;)
ببین دوست عزیز حرف شما هم خیلی منطقیه ینی همه ی حرفایی که تو این تاپیک زده شده به نوع خودش جالبه وحقیقت رو نشون میده این وسط مشکل ادمایی هستن که خب از این سواستفاده می کنن

lighthearted

عضو جدید
کاربر ممتاز

اگه از همون اول یه جورایی بعضی ها از این جور دوستی ها سواستفاده نمیکردن شاید الان دیگه این مشکلات نبود و یه دختر یا پسر هم میتونن با هم حتی هم بعد از ازدواجشون حتی در کنار همسرشون هم یه رابطه سالم دوستی داشته باشن ولی متاسفانه نه کسی الان جنبه داره و اینکه یه جور دیگه برداشت میکنه
ولی وقتی طرف تازه وارد دانشگاه میشه جو زده میشه یا اینکه دختر 9 ساله دوست پسر داشته داره و یا اینکه یه بچه دبستانی از خیلی از مسائل که دونستنش توی اون سن واقعا خطرناک با اطلاع هستن دیگه نمیشه به این جور دوستی ها اعتماد کرد و رابطه سالم داشت

bahman heidari

عضو جدید
منم موافقم که آدم باید جنبه داشته باشه که البته این بی جنبگی بیشتر مال بی دینی و بی حیایی و بی اصل و نصب بودنه ولی منم کلا موافقم مثلا من خودم الان در حال حاضربا 8 نفر از جنس مخالف دوستم که 5 تا از اونا رابطه خواهر برادری، بدون هیچ چشم داشتیه و اون 3تای دیگه هم در حد روابط معقوله نه منفی

pmehdiq

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه از همون اول یه جورایی بعضی ها از این جور دوستی ها سواستفاده نمیکردن شاید الان دیگه این مشکلات نبود و یه دختر یا پسر هم میتونن با هم حتی هم بعد از ازدواجشون حتی در کنار همسرشون هم یه رابطه سالم دوستی داشته باشن

خدا زن و مرد رو طوری آفریده که نسبت به هم کشش داشته باشن. و این کشش اینقدر زیاده که تا اونها تمام و کمال به هم نرسن راضی نمیشن . پس نمیشه فقط با جنبه بوذن رو مطرح کرد

lighthearted

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدا زن و مرد رو طوری آفریده که نسبت به هم کشش داشته باشن. و این کشش اینقدر زیاده که تا اونها تمام و کمال به هم نرسن راضی نمیشن . پس نمیشه فقط با جنبه بوذن رو مطرح کرد

حرفتون متین ولی بیشتر این جور رابطه به دلیل اینکه که شاید یه کمبود عاطفی یا چیز دیگه ای احساس میکنن که دوستیشون به مسائل دیگه تبدیل میشه که خودتون هم توی حرفاتون بهش اشاره کردین !!!

ولی اگه به قول دوست خوبمون مهرشاد تربیت ، فرهنگ و... بود شاید اگه یه دختر و پسر با هم یه رابطه خوب و سالمی داشتن میتونستن بهم کمک کنن که حتی بتونن توی مهمترین تصمیم زندگیشون یه ازدواج موفقی داشته باشن چون دخترا وقتی به سن ازدواج میرسن به جز خانوادشون که میتونه کمکش کنه یه پسر بهتر میتونه به دختره کمک کنه که بهتر و دقیق تصمیم بگیره نه مثل الان که 1 روزه عاشق هم میشن چند روزبعد ازدواج و بعدشم طلاق!!!
( متاسفانه توی ایران هیچ چیزی فرهنگ خودشو نداره )

lady bayat

عضو جدید
یه حرفایی زده شده که ادم می مونه جواب چی بده ولی به نظر من توی ایران این اصالت و فرهنگ هست ولی کمرنگ ما باید اول خودمون رو درست کنیم بعد اطرافیانمون رو اونوقت که این باورهای غلط از بین میره

pmehdiq

عضو جدید
کاربر ممتاز
( متاسفانه توی ایران هیچ چیزی فرهنگ خودشو نداره )

البته خودتونم می دونید توی اکثر جاهای دنیا دوستی بین زن و مرد وقتی که صمیمی میشه حتما به کامیابی جنسی هم منجر میشه . چون محدودیتی هم در این زمینه وجود نداره .

آخرین ویرایش:

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز

اگه ارزش و ظرفیت شو داشته باشن ، چرا که نه !؟؟!؟!؟!!؟
ببین خودت چطور آدمی هستی ... دوستاتم باید مثل خودت باشن که بشه تعامل داشت فارغ از بحثای دیگه
مثلا دوره ی لیسانس جو دانشکده ما برنمی داشت همچین ارتباطی رو - برعکس تو دوره ارشد بچه ها خیلی صمیمی و مناسب رفتار می کردن

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
رفیق بی کلک مادر
دستت نره لا در :biggrin:

نخیرم رفیق بی کلک دوس پسر ایرانی!!خخ