دوستانی که مدرک کارشناسی ناپیوسته تاسیسات دارند بیاید تو(گردهمایی جهت تغییر پروانه از نظارت به طراحی و نظارت)

hesam.m

عضو جدید
سلام خدمت مهندسین محترم
دوستان همانطور که مطلع هستین به رشته کارشناسی تاسیسات حرارتی و برودتی پروانه نظارت نظام مهندسی داده میشه .
این تاپیک را زدم تا دوستان اینجا باهم متحد بشیم و نگذاریم این ظلم در حقمون بشه .

saeedqh

عضو جدید
سلام خدمت مهندسین محترم
دوستان همانطور که مطلع هستین به رشته کارشناسی تاسیسات حرارتی و برودتی پروانه نظارت نظام مهندسی داده میشه .
این تاپیک را زدم تا دوستان اینجا باهم متحد بشیم و نگذاریم این ظلم در حقمون بشه .

باسلام خدمت شما
من هم با نظر جنابعالي موافقم وتمام تلاشم را مي كنم كه اين قانون عوض بشه.
حالا بنظر شما بايد چيكار كنيم تا جواب بگيريم؟:que:

masoud_165

عضو جدید
سلام مهندس این نظام مهندسی به یک اصلاحات اساسی نیاز داره چون ما تنها از این قانون آسیب نمی بینیم تمام کسانی که مدرکشون کارشناسی ناپیوسته هستش بهشون کد اصلی نمیدن چه عمران چه تاسیسات و باید همه کسانی که ناپیوسته خوندن تو این گردهمایی شرکت داشته باشن و یک اعتراض اساسی تو صدا و سیما و هر استان انجام بدیم تا صدامونو بشنون.

مجید خدابنده

عضو جدید
سلام دوستان این بی عدالتی شما حال ما جامداتی ها هم شده ولی واقعا چه میشد کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:mad:

BaBak.Turk

اخراجی موقت
نمیشه کاریش کرد.
هیچ جای دنیا در سیستم آموزشی چیزی به نام کاردانی وجود نداره. نظام آموزشی ایران برای ادامه تحصیل کاردانی ها مقطعی به نام کارشناسی ناپیوسته ایجاد کرد که کلا کد های درس ایش با پیوسته ها فرق می کنه . نظام مهندسی هم مدارکی رو قبول داره که با کد های پیوسته یا به قول خودشون اصلی هستند.!!
در کل در بازار کار ایران هم زیاد فرقی نداره چون بهایی به مدرکت داده نمیشه فقط می مونه حق امضا. اونم اگر کمی زرنگ باشین به ایجور پولها هم نیازی ندارین و می تونید بیشتر از اینها کسب کنید.

hesam.m

عضو جدید
باسلام خدمت شما
من هم با نظر جنابعالي موافقم وتمام تلاشم را مي كنم كه اين قانون عوض بشه.
حالا بنظر شما بايد چيكار كنيم تا جواب بگيريم؟:que:
سلام
دووست عزیز اگر دوستان لطف کنند و اینجا جمع شوند میشود کارهایی انجام داد از جمله نامه نگاری به نظام مهندسی و راهو شهرسازی و مجلس و ........
کارشناسای معماری پیگیر این کار برا رشتشون هستند به نتایجی هم رسیده اند
ما هم اگر دوستان همت کنند فکر کنم مدیر سایت هم کمکمون میکنند که پیشاپیش ازشون تشکر میکنیم

hesam.m

عضو جدید
نمیشه کاریش کرد.
هیچ جای دنیا در سیستم آموزشی چیزی به نام کاردانی وجود نداره. نظام آموزشی ایران برای ادامه تحصیل کاردانی ها مقطعی به نام کارشناسی ناپیوسته ایجاد کرد که کلا کد های درس ایش با پیوسته ها فرق می کنه . نظام مهندسی هم مدارکی رو قبول داره که با کد های پیوسته یا به قول خودشون اصلی هستند.!!
در کل در بازار کار ایران هم زیاد فرقی نداره چون بهایی به مدرکت داده نمیشه فقط می مونه حق امضا. اونم اگر کمی زرنگ باشین به ایجور پولها هم نیازی ندارین و می تونید بیشتر از اینها کسب کنید.

دوست عزیز کار نشد نداره
دنیا اگر کاردانی نداره ایران که داره و وزارت علوم با این ابتکارش باید یه فکری هم برا مشکلاش کنه .
نظام مهندسی برای رشته معماری یه جورایی کوتاه اومده و برای رشته های دیگه هم اگر پیگیر باشیم درست میشه .
اگر هدف فقط پول در آوردن باشه بله میشود از هر راهی پول در آورد اما درس خوندیم برای پیشرفت وگرنه با همون دیپلم تاسیسات رفته بودیم کار تاسیسات حالا خیلی پول داشتیم

hesam.m

عضو جدید
سلام دوستان این بی عدالتی شما حال ما جامداتی ها هم شده ولی واقعا چه میشد کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:mad:

دوست عزیز شما اگر مهندسی مکانیک جامدات داری بهتون نظارت میدند که فکر نکنم بی عدالتی در حقتون شده باشه برا اینکه شما درسی در مورد طراحی تاسیسات ساختمان نداشتین اما ما تاسیساتی ها چند برابر بیش از مکانیک سیالاتی ها واحد طراحی تاسیسات پاس کردیم .

mersad20

کاربر فعال
ما تاسيساتي ها بيش از 8 واحد حرارت مركزي با آبگرم بيش از 8 واحد حرارت مركزي با هواي گرم بيش از 8 واحد تهويه مطبوع ، سيستم هاي كنترل ، آبرساني ، گازرساني ، محاسبات فني ، محاسبات سردخانه و ... خونديم و جالبه كه به ما مجوز طراحي نميدن اما به بچه هاي مكانيكي كه فرق چيلر و بويلر را نميدونن و دروسي مثل ارتعاشات و طراحي اجزا و .... خوندن و دروس تاسيساتي را در حد 4 واحد گذروندن اجازه طراحي ميدن . من خودم ده تا شاگرد دارم كه فوق ليسانس مكانيك هستن اما تازه دام بهشون يادم ميدم چطوري لوله ها را سايزينگ كنن. نتيجش هم ميشه اين ساختمانها و پروژه هايي كه همش دچار مشكل طراحي هستن و پر از عيب و ايراد فني هست . واقعا متاسفم متاسف

saeedqh

عضو جدید
سلام
دووست عزیز اگر دوستان لطف کنند و اینجا جمع شوند میشود کارهایی انجام داد از جمله نامه نگاری به نظام مهندسی و راهو شهرسازی و مجلس و ........
کارشناسای معماری پیگیر این کار برا رشتشون هستند به نتایجی هم رسیده اند
ما هم اگر دوستان همت کنند فکر کنم مدیر سایت هم کمکمون میکنند که پیشاپیش ازشون تشکر میکنیم
بازم سلام من نامه نگاري به مجلس وبالاتر را مي پسندم؛ولي نامه به نظام مهندسي را قبول ندارم آخه اونا خودشون به استلاه كار مارو قبول ندارند چطور انتظار داري حرفامونو بشنون. حالا اگه همه باهم متحد بشيم وبه اميد خدا ميتونيم از پس اين كار بر بيايم فقط اول بايد به نيروهاي موافق با ما اضافه كنيم اين كار هم با اطلاع رساني گسترده امكان پذيرميشه؛راستي نظرتون در مورد اخبار 2030چيه خيلي پر بينندس؟

kahkeshan7

عضو جدید
سلام خدمت مهندسین محترم
این تاپیک را زدم تا دوستان اینجا باهم متحد بشیم و نگذاریم این ظلم در حقمون بشه .[/QU

عالیه فقط بگید باید چیکارکنیم

BaBak.Turk

اخراجی موقت
به نظرم باید از طریق سازمانهایی که ذیربط هستند اقدام کرد. یادمه 2 سال پیش می خاستند گرایش ساخت و تولید رو حذف کنند که انجمن ساخت و تولید ایران پیگیر قضیه شد و نذاشت.
در اولین مرحله باید انجمن تاسیسات ایران باید یه نامه ای بنویسه.(البته نمی دونم اصلا انجمن تاسیسات ایران هست یا نه). و اگر اقدامی شد باید از اون طریق بشه و سپس یه کمی موضوع تو اینترنت و نشریات پخش بشه تا لاقل به گوششون اون بالا بالا برسه.

hesam.m

عضو جدید
سلام
ممنون از اینکه اومدید توی این تاپیک نظر میدین
باید صبر کنیم تعدادمون بیشتر بشه با پشتوانه بیشتر به امید خدا پیش ببریم

من آزمون نظام قبول شدم صبر کنیم پروانه بدند ببینیم نظارت میدند یا طراحی و دوستان دیگه کسی اگر پروانه داره یا گرفت بگه چی بهش دادند البته من تو راه و شهرسازی اصفهان که پروانه صادر میکنه پرسیدم و قانونشون نشونم داد گفت نظارت اما بازم مطمئن بشیم بهتره .
با تشکر از همگی

hesam.m

عضو جدید
بازم سلام من نامه نگاري به مجلس وبالاتر را مي پسندم؛ولي نامه به نظام مهندسي را قبول ندارم آخه اونا خودشون به استلاه كار مارو قبول ندارند چطور انتظار داري حرفامونو بشنون. حالا اگه همه باهم متحد بشيم وبه اميد خدا ميتونيم از پس اين كار بر بيايم فقط اول بايد به نيروهاي موافق با ما اضافه كنيم اين كار هم با اطلاع رساني گسترده امكان پذيرميشه؛راستي نظرتون در مورد اخبار 2030چيه خيلي پر بينندس؟

موافقم نظر خوبی هست فقط چه طوری میشه به 2030 خبر داد ؟

kahkeshan7

عضو جدید
من یه آشنا تو صداسیما دارم.البته باید ازش سوال کنم ببینم میتونه یا نه.درضمن همونطور ک دوستمون گفتن باید صبر کرد ببینیم پروانه نظارت میدن یا اجرا درضمن تعدادمونم باید بیشتر از اینا باشه

aliakbar_20203

عضو جدید
سلام دوستان.من با هر برنامه ای موافق هستم.اما باید هدف تمامی ما یکی باشه و همگی کمک کنیم.فکری نکنم که اخبار 20:30 کمک کننده باشه ولی این خودش یک راه هست.شایدترتیب اثر داده شد.هر کسی از دوستان صد در صد دارای دوستان دانشجویی هستند که هندز با آنها در ارتباط هستند.اگه اطلاع رسانی بشه حتماً تعداد بالا میره...

saeedqh

عضو جدید
سلا به مهندسين طرفدار حق.
نگاه انگار فعاليتمون كمه اگه اين طور پيش بريم موفق نميشيم؛ من ميگم مثل شركتهاي هرمي بايد عمل كنيم يعني هر كسي چند نفر را به اين تايپيك اضافه كنه وبه اونا هم بگه كه چند نفر ديگه از مهندساي آشناي خودشون كه موافق با ما هستند را به جمعمون اضافه كنه......دوستان هدف ما بايد سازمان مسكن وشهر سازي باشه نه يه نهاد غير دولتي مثل نظام مهندسي.راستي يه سوال ميتونيم يه نامه الكترونيكي تو سايت ايجاد كنيم وبقيه رشتهاي مشمول اين قانون زير اونا امضا كنند؟
باسمه تعالي
سلام عليكماحتراماً به استحضار مي رساند اينجانبان فارغ التحصيلان كارشناسي ناپيوسته مهندسي تكنولوژي تاسيسات حرارتي وبرودتي از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي (دانشگاه آزاد اسلامي و سراسري)مورد تاييد وزارت علوم و تحقيقات ، اعم از افرادي كه داراي كد نظام مهندسي هستند و كساني كه در سال جاري اقدام به عضويت خواهند نمود و دانشجويان كارشناسي ناپيوسته تكنولوژي تاسيسات كه پس از ابلاغ بخشنامه جديد وزارت مسكن مصوبات كميسسيون ماده 7 قانون نظام مهندسي به علت ذكر واژه تكنولوژي در مدرك فارغ التحصيلي و ايجاد شبهه در عنوان مدرك تحصيلي و زير سوال بردن توانايي فارغ التحصيلان كارشناسي ناپيوسته مهندسي تكنولوژي تاسيسات و قرار گرفتن مدرك تحصيلي اينجانبان در زير گروه مدرك مرتبط با رشته مكانيك قادر به اخذ پروانه اصلي اشتغال به حرفه ي مهندسي مكانيك نمي باشيم. لذا بخشنامه اين امر در نظر گرفته نشده است شايان ذكر است كه فارغ التحصيلان نامبرده در طول دوره تحصيل ميانگين بين 150 تا 180 واحد براي اخذ مدرك كارشناسي نا پيوسته گذرانده اند و تعداد 35 تا 50 واحد اختصاصاً طراحي تاسيسات بوده كه اين مقدار برابر يك دوره كارشناسي ارشد پيوسته مي باشد لذا تنها بدليل داشتن پيشوند واژه تكنولوژي حذف رشته اينجانبان از كد اصلي مكانيك و قرار گرفتن در رشته مرتبط با مكانيك و محروميت از دريافت پروانه اشتغال به كار مهندسي مكانيك با كد اصلي مناصفانه عادلانه نمي باشد و قطعاً اين امر ناديده گرفتن حق مسلم فارغ التحصيلان رشته مهندسي تكنولوژي تاسيسات حرارتي وبرودتي مي باشد.لذا با عنايت به فرمايشات رهبر فرزانه انقلاب اسلامي كه : امروز درهاي كشور ما براي رشد مهارت هاي فني باز است .از محضر جناب عالي خواهشمند است به طريق مقتضي در خصوص احقاق حق اينجانبان پيگيري هاي مستمر را به عمل آوريد.
با احترام مجدد
دانشجویان کارشناسی ناپیوسته مهندسی تکنولوژی تاسيسات حرارتي وبرودتی

لطفا در مورد متن وغيره حتما نظر بديد .باتشكر

آخرین ویرایش:

hesam.m

عضو جدید
سلام
نامه خوبی هست اما یک سری ویرایش باید بشه از جمله
رشته کارشناسی ناپیوسته اعم از
1 . مهندسی تکنولوژی تاسیسات حرارتی و برودتی
2. کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی تاسیسات حرارتی و برودتی
3 . کارشناسی ناپیوسته تکنولوژی تاسیسات حرارتی برودتی
همگی پروانه نظام مهندسی مرتبط دریافت میکنند که برای پیگیری باید کلیه عناوین ذکر شود و دوستانی که با هر کدام از عناوین فوق پیگیر باشیم تا به نتیجه کلی برای قدیمی ها و دانشجویان جدید برسیم

starone312

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسي مهندس

ماهم تو دانشگاه خيلي دنبالش بوديم ولي آخر به نتيجه اي نرسيديم !

حسام جان تبريك ميگم ،‌منتظر جوابت هستيم ! :gol:

starone312

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من چند نفر از دوستامو دعوت ميكنم به اين تايپيك !
فكر كنم تو سايت انجمن تاسيسات اين تايپيك رو بزنيم بيشتر نتيجه ميگيريم چون تعدادمون اونجا بيشتره !

و اينكه صدا و سيما به نظرم بهترين گزينه س اگه كسي آشنا داشته باشه خيلي خوبه !‌

hesam.m

عضو جدید
من چند نفر از دوستامو دعوت ميكنم به اين تايپيك !
فكر كنم تو سايت انجمن تاسيسات اين تايپيك رو بزنيم بيشتر نتيجه ميگيريم چون تعدادمون اونجا بيشتره !

و اينكه صدا و سيما به نظرم بهترين گزينه س اگه كسي آشنا داشته باشه خيلي خوبه !‌[/QUOTE
سلام دوست عزیز
باید همگی متحد بشیم اگر فکر میکنید تعداد تاسیساتی ها توی اتون سایت بیشتره اونجا تاپیک بزنید و آدرس سایت بزارید تا دوستان دیگه هم بیاند .
البته میشود هر دو سایت فعال باشه .

maghsodlo

عضو جدید
سلام
ممنون از اینکه اومدید توی این تاپیک نظر میدین
باید صبر کنیم تعدادمون بیشتر بشه با پشتوانه بیشتر به امید خدا پیش ببریم

من آزمون نظام قبول شدم صبر کنیم پروانه بدند ببینیم نظارت میدند یا طراحی و دوستان دیگه کسی اگر پروانه داره یا گرفت بگه چی بهش دادند البته من تو راه و شهرسازی اصفهان که پروانه صادر میکنه پرسیدم و قانونشون نشونم داد گفت نظارت اما بازم مطمئن بشیم بهتره .
با تشکر از همگی

کارشناسی ناپیوسته فقط نظارت می دهند و طراحی نمی دهند

kahkeshan7

عضو جدید
سلام خدمت مهندسین محترم

سلام حسام جون.ببینم اگه پروانه نظارت واجرا بدن مگه کارش نیست؟اگه میشه یکم بیشتر واسم توضیح بده که چه فرقی میکنه توی کسب و کار؟مثلا نمیشه واسه یه ساختمون که باید پروانه تاسیساتی داشته باشه ما مهربزنیم؟مرسی

hesam.m

عضو جدید
سلام حسام جون.ببینم اگه پروانه نظارت واجرا بدن مگه کارش نیست؟اگه میشه یکم بیشتر واسم توضیح بده که چه فرقی میکنه توی کسب و کار؟مثلا نمیشه واسه یه ساختمون که باید پروانه تاسیساتی داشته باشه ما مهربزنیم؟مرسی

سلام دوست عزیز
در صورتی که پروانه نظام مهندسی نظارت و اجرا باشه شما مجاز هستید به این دو مبحث و در صورتی که طراحی تاسیسات ساختمان هم بلد باشید که معمولا دوستان رشته کارشناسی ناپیوسته حرارتی و برودتی تو این زمینه وارد هستند نمیتونند طراحی کنند یا طراحی تاسیسات مهر کنند و باید بدند به مهندسی که مهر طراحی داره براشون مهر کنه و از نظر مادی پول ناچیزی دست طراح بدون مهر را میگیره .
و مشکل دیگه اینه که نظام مهندسی میگه ما صلاحیت طراحی نداریم و مدرک و درسی که خوندیم میبره زیر سوال در صورتی که دوستان دیگه که پروانه طراحی بهشون میدند در زمینه طراحی خیلی خیلی کمتر از کارشناسی های ناپیوسته حرارتی برودتی اطلاعات دارند .

morteza1360

عضو جدید
سلام دوستان
من از همه دوستان مخصوصا تهراني هاي عزيز كه بهتر ميتونن پيگيري كنند خواهش ميكنم سريعا يه نامه آماده كنند و به دفتر فني رييس جمهور،كميسيون فني مجلس، نظام مهندسي كشور،مقررات ملي ساختمان و ارگانهاي مربوطه رونوشت بزنند.
واقعا نهايت ظلمه كه سيالاتي ها كه فرق چيلر و برج و لوله رو نميدونند طراحي نظارت داشته باشند و ما فقط نظارت
يعني كسي كه تاسيسات خونده و زحمت كشيده بايد با يك جامداتي كه هيچي از تاسيسات نميدونه يكي باشه
متاسفم براي اين مملكت كه نميتونه مهندساشو براي خودش نگه داره
دوستان اقدام كنند خواهشا
اگه كاري نشه مقصر كسي جز خودمون نيست

hesam.m

عضو جدید
سلام دوستان
من از همه دوستان مخصوصا تهراني هاي عزيز كه بهتر ميتونن پيگيري كنند خواهش ميكنم سريعا يه نامه آماده كنند و به دفتر فني رييس جمهور،كميسيون فني مجلس، نظام مهندسي كشور،مقررات ملي ساختمان و ارگانهاي مربوطه رونوشت بزنند.
واقعا نهايت ظلمه كه سيالاتي ها كه فرق چيلر و برج و لوله رو نميدونند طراحي نظارت داشته باشند و ما فقط نظارت
يعني كسي كه تاسيسات خونده و زحمت كشيده بايد با يك جامداتي كه هيچي از تاسيسات نميدونه يكي باشه
متاسفم براي اين مملكت كه نميتونه مهندساشو براي خودش نگه داره
دوستان اقدام كنند خواهشا
اگه كاري نشه مقصر كسي جز خودمون نيست
سلام دوست عزیز با نظرت موافقم
لطفا دوستانی که از تهران هستند لطف کنند پیگیر باشند

kahkeshan7

عضو جدید
سلام دوستان.من ی نظر دارم که اگه بتونیم اجراش کنیم خیی عالیه.ماباید یه طومار درست کنیم و اون رو به تمام دانشگاه هایی که رشته تاسیسات رو دارن ببریم تا همه تاسیساتیا امضاش کنن و تمام دانشجوهای تاسیساتی روباهم دیگه متحدکنیم.حالا اینکه کی ببره؟مابایدتوهر شهر یا استان بتونیم یه نماینده از دانشجوهای هم رشته خودمون داشته باشیم که این کارو انجام بدن.ضمنا بچه هایی که تهران ساکنن هم باید از همون طریقی که دوستمون عرض کردن پیگیر باشن.لطفا نظر بدین

hesam.m

عضو جدید
سلام دوستان.من ی نظر دارم که اگه بتونیم اجراش کنیم خیی عالیه.ماباید یه طومار درست کنیم و اون رو به تمام دانشگاه هایی که رشته تاسیسات رو دارن ببریم تا همه تاسیساتیا امضاش کنن و تمام دانشجوهای تاسیساتی روباهم دیگه متحدکنیم.حالا اینکه کی ببره؟مابایدتوهر شهر یا استان بتونیم یه نماینده از دانشجوهای هم رشته خودمون داشته باشیم که این کارو انجام بدن.ضمنا بچه هایی که تهران ساکنن هم باید از همون طریقی که دوستمون عرض کردن پیگیر باشن.لطفا نظر بدین

تائید دانشگاه آزاد مجلسی و اگر از مهاجر اصفهان کسی نبود اونم بر عهده من و همچنین دانشگاه آزاد خمینی شهر که فکر کنم جدیدا لیسانس تاسیسات آورده باشه اگر داشت من پیگیر میشم
البته جامی نجف آباد و آزاد نجف آباد و شاید شیراز هم یه کارایی بشه کرد از طریق دوستام
دوستان جاهایی که میتونن ساپورت کنن خبر بدند .

hesam.m

عضو جدید
دوستانی که نامه نگاریشون خوبه چند نمونه نامه آماده کنند و بزارند اینجا رفع عیب بشه