دوره های اموزشی کوتاه مدت

arezoo-a

عضو جدید
دوره های اموزشی پیشنهادی شما برای رشته مهندسی کامپیوتر و علوم کامپیوتر , دانشجوها و فارغ التحصیل ها چیه؟
دوره هایی که شما گذروندید؟ بهتون پیشنهاد شده ؟ موسسه هایی که این دوره ها رو هم برگزار میکنند اگر بگید ممنون میشم :)

hanane1

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوره های اموزشی پیشنهادی شما برای رشته مهندسی کامپیوتر و علوم کامپیوتر , دانشجوها و فارغ التحصیل ها چیه؟
دوره هایی که شما گذروندید؟ بهتون پیشنهاد شده ؟ موسسه هایی که این دوره ها رو هم برگزار میکنند اگر بگید ممنون میشم :)
من که هنوز فارق التحصیل نشدم..
ولی دوره های شبکه وa+ و .. گذروندم خوب بودن :)
.
.
.
.
.
لدفن یکی به من کمک کنه بگه چجوری بخونم واسه کنکور کارشناسی؟ :(
اصلا چیا رو بیشتر بخونم ؟ :(

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
دوره های کامپیوتر

دوره های کامپیوتر

با سلام ...
دوست عزیز راهنمایی که می تونم به شما انجام بدم این هست که شما چه دوره هایی رو مد نظر دارید؟
برای کامپیوتر دوره های فراوونی وجود داره: نظیر دوره های ICDL (مهارت های هفت گانه)، دوره های برنامه نویسی، طراحی وب، شبکه ، امنیت شبکه، امنیت اطلاعات، لینوکس، سیسکو و در کل دوره های آموزشی مایکروسافت و همچنین دوره های گرافیکی با نرم افزارهای گرافیکی و ...
که شما وابسته به چیزی که لازم دارید می رید و در کلاس مربوطه ثبت نام به عمل می آورید.

و در خصوص موسسات اینکه به نظر من هر کس باید بره و سوابق موسسات شهرش رو در بیاره، به دلیل اینکه در هر شهر یک موسساتی هستند که بهترین عملکرد رو ارائه می دهند، پس من صرفا نمی تونم نام موسسه ای رو عنوان کنم. حال دوستان می تونند تشریف بیارند و اگه موسسه ای بودند که کارش عالی بوده و به احتمال نمایندگی هم در شهرهای مختلف داشته رو اعلام بدارند.
موفق باشید.http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon_gol.gif

nvidia gtx 780

اخراجی موقت
.
.
.
.
.
کنکور کارشناسی؟؟؟
مگه شما دبیرستانی هستید؟؟:surprised:

hanane1

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام ...
دوست عزیز راهنمایی که می تونم به شما انجام بدم این هست که شما چه دوره هایی رو مد نظر دارید؟
برای کامپیوتر دوره های فراوونی وجود داره: نظیر دوره های ICDL (مهارت های هفت گانه)، دوره های برنامه نویسی، طراحی وب، شبکه ، امنیت شبکه، امنیت اطلاعات، لینوکس، سیسکو و در کل دوره های آموزشی مایکروسافت و همچنین دوره های گرافیکی با نرم افزارهای گرافیکی و ...
که شما وابسته به چیزی که لازم دارید می رید و در کلاس مربوطه ثبت نام به عمل می آورید.

و در خصوص موسسات اینکه به نظر من هر کس باید بره و سوابق موسسات شهرش رو در بیاره، به دلیل اینکه در هر شهر یک موسساتی هستند که بهترین عملکرد رو ارائه می دهند، پس من صرفا نمی تونم نام موسسه ای رو عنوان کنم. حال دوستان می تونند تشریف بیارند و اگه موسسه ای بودند که کارش عالی بوده و به احتمال نمایندگی هم در شهرهای مختلف داشته رو اعلام بدارند.
ممنون دوستم...
من منظورم کنکور بود .. و این سوال واسه دوستی بود که تایپیکو زدن
من در رابطه با کنکور کارشناسی راهنمایی خواستم..
اینایی رو که قرمز کردم دوره هاشو رفتم و خوب بوده ...
ممنون از اینکه اومدید و جواب دادید:gol:

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
.
.
.
.
.

درود بر شما ...
آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته همه ساله (فکر می کنم در مرداد ماه) برگزار میشه. قبول شدگان می تونند در دانشگاه های دولتی و دانشگاه های غیرانتفایی به تحصیل بپردازند.
این آزمون برای اون دسته از دوستانی هستند که دارای مدارک کاردانی هستند. خب برای رشته ی پردرخواست کامپیوتر نیز این آزمون برگزار میشه و دوستان می تونند با دانلود دفترچه ی اول از ضریب دروس آگاهی یابند. (البته یک رشته هایی رو هم گویا بدون کنکور کردند که در لینک دومی بهش اشاره شده .)

همچنین تاریخ ثبت نام نیز از روز يكشنبه مورخ 11 خرداد 93 آغاز و تا ساعت 24 روزدوشنبه مورخ 19 خرداد 93 پايان مي‌پذيرد و بصورت اینترنتی هم هست.

تا اونجایی که بنده اطلاع دارم ضریب دروس آزمون کاردانی به کارشناسی کامپیوتر ( گرایش نرم افزار ) به شرح زیر است:
زبان و ادبیات فارسی - ضریب 1 - تعداد سوال : 20
معارف اسلامی - ضریب 1 - تعداد سوال : 20
زبان انگلیسی - ضریب 1 - تعداد سوال : 20

ریاضیات عمومی ، کاربردي و آمار و احتمالات (ضریب : 3 ، تعداد سوالات : 15)
زبان تخصصی (ضریب 1 ، تعداد سوالات 10)
مدارات منطقی (ضریب 2 ، تعداد سوالات 15)
برنامه نویسی سی پلاس پلاس (ضریب 4، تعداد سوالات 15)
دروس تخصصى نرم افزار (ضريب هر سه درس 5 مى باشد و هر كدام 10 سوال)
مفاهیم سیستم عامل
ذخیره و بازیابی اطلاعات
ساختمان داده ها

خب مسلم هست برای قبولی هر درسی رو که بهتر بخونید و بهتر تست هاش رو بزنید به رتبه ی برتر نزدیک تر می شید و قطعا دروس تخصصی این امر رو بهتر تحت الشعاع قرار میده چون ضریب بالاتری داره.

جهت دانلود دفترچه راهنمایآزمون کاردانی به کارشناسی 93 اینجا کلیک کنید

جهت ثبت نام در این آزمون اینجاکلیک کنید

و در کل تمام اعلامیه های مربوط به کاردانی به کارشناسی سازمان سنجش در این جا گذاشته می شود.

شما هم دفترچه رو کامل مطالعه کنید و از ضرایب دروس آگاهی کامل پیدا کنید و همچنین این نکته رو متذکر شوم که دانشگاه آزاد هم فکر می کنم بدون کنکور پذیرش می کنند.

آخرین ویرایش:

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
اطلاعاتی که هر کدام از بچه های کامپیوتری(فارغ التحصیلیا دانشجو) باید بداند
برنامه نویسی به یکی از زبان های( همش باشه بهتر است :) ) سی شارپ ، سی پلاس پلاس، دلفی، ویژوال بیسیک در حد قابل قبول
آشنایی با بانکهای اطلاعاتی اس کیو ال(هر نسخه ای)، اکسس و...
آشنایی با مفاهیم شبکه
آشنایی با سخت افزارهای کامپیوتر و شبکه
آشنایی با راه اندازی سرورهای کامپیوتری

اینها برای شروع است
هر چه بیشتر باشه بهتره

seyed*hamid

کاربر حرفه ای

.
.
.
.
.

بهترین دوره ها همینایی هستم که شما گذروندی. مخصوصا شبکه. دوره های ICDL پیشرفته هم برای کسی که میخواد وارد بازار کار بشه خوبه.
برای ارشد تقریبا همه درسای تخصصیمون مهمه. مخصوصا گسسته و ساختمان داده و طراحی الگوریتم و منطقی و معماری!

hanane1

عضو جدید
کاربر ممتاز
بهترین دوره ها همینایی هستم که شما گذروندی. مخصوصا شبکه. دوره های ICDL پیشرفته هم برای کسی که میخواد وارد بازار کار بشه خوبه.
برای ارشد تقریبا همه درسای تخصصیمون مهمه. مخصوصا گسسته و ساختمان داده و طراحی الگوریتم و منطقی و معماری!
معماری چیه ؟:surprised:
گسسته چیه ؟:surprised:
ساختمان داده رو خوندم یکمیش مونده
طراحی الگوریتم از پایه مشکل دارم :(
مدار منطقی رو عالی میتونم بزنم :smile:

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
معماری چیه ؟:surprised:
گسسته چیه ؟:surprised:
ساختمان داده رو خوندم یکمیش مونده
طراحی الگوریتم از پایه مشکل دارم :(
مدار منطقی رو عالی میتونم بزنم :smile:

معماری :
درس معماری کامپیوتر به چگونگی کارکرد، طراحی و ساخت پایه ای ترین اجزای کامپیوتر می پردازد. این درس با بررسی یک پردازش گر ساده و ابتدایی اصول کارکرد آن را بیان میکند. سپس به معماری های مختلف پردازشگر میپردازد. درس خوبی هستش و اینکه شما می گید مدارمنطقی خوبی دارید جای بسی خوشحالی داره که 3 فصل اول معماری به همون مدارمنطقی اشاره می کنه و این نکته رو بگم بهتون اینکه این درس رو همون روزی که استاد درس داد بشینید و بخونید چون واقعا حل کردنی و فهمیدنی هست و این جوری خیلی خوب نتیجه می گیرید.

گسسته :
درس ریاضی گسسته یکی از دروس مقدماتی دانشکده‌ی ریاضی است. در این درس به معرفی بخش‌های مختلفی از ریاضی گسسته شامل منطق ریاضی، نظریه‌‌ی مجموعه‌ها، آنالیز شمارشی، روابط بازگشتی، توابع مولد و نظریه‌ی گراف می‌پردازند.
ریاضیات گسسته که به آن «ریاضیات محدود» یا «ریاضیات تصمیم» نیز می‌گویند. این درس هم از جمله درس های راحتی هست که من خیلی دوستش داشتم. ریاضی به اون صورت خاص نیست ولی فهمیدنی هستش.

خب پیش نیاز طراحی الگوریتم همون ساختمان داده هست، بعضی موارد اون رو اشاره می کنه و یک سری چیزهای جدید. ولی در کل این ساختمان داده و طراحی الگوریتم تکامل یافته همدیگر هستند.

موفق باشید.

hanane1

عضو جدید
کاربر ممتاز
معماری :
درس معماری کامپیوتر به چگونگی کارکرد، طراحی و ساخت پایه ای ترین اجزای کامپیوتر می پردازد. این درس با بررسی یک پردازش گر ساده و ابتدایی اصول کارکرد آن را بیان میکند. سپس به معماری های مختلف پردازشگر میپردازد. درس خوبی هستش و اینکه شما می گید مدارمنطقی خوبی دارید جای بسی خوشحالی داره که 3 فصل اول معماری به همون مدارمنطقی اشاره می کنه و این نکته رو بگم بهتون اینکه این درس رو همون روزی که استاد درس داد بشینید و بخونید چون واقعا حل کردنی و فهمیدنی هست و این جوری خیلی خوب نتیجه می گیرید.

گسسته :
درس ریاضی گسسته یکی از دروس مقدماتی دانشکده‌ی ریاضی است. در این درس به معرفی بخش‌های مختلفی از ریاضی گسسته شامل منطق ریاضی، نظریه‌‌ی مجموعه‌ها، آنالیز شمارشی، روابط بازگشتی، توابع مولد و نظریه‌ی گراف می‌پردازند.
ریاضیات گسسته که به آن «ریاضیات محدود» یا «ریاضیات تصمیم» نیز می‌گویند. این درس هم از جمله درس های راحتی هست که من خیلی دوستش داشتم. ریاضی به اون صورت خاص نیست ولی فهمیدنی هستش.

خب پیش نیاز طراحی الگوریتم همون ساختمان داده هست، بعضی موارد اون رو اشاره می کنه و یک سری چیزهای جدید. ولی در کل این ساختمان داده و طراحی الگوریتم تکامل یافته همدیگر هستند.

موفق باشید.
وای اینا چین ؟
چرا من ریاضی گسسته نداشتم؟
چرا معماری نداشتم ؟
:w04::w04::w04:
دارم از درسم نا امید میشم...
من فنی بودما
مطمئنید اینا رو درست گفتید؟
من ریاضیم خوبه مدار منطقیم خوندم ولی اصلا مفهوم این که میگید معماری رو نمیفهمم...:w09:
تا حالا اسم معماری کامپیوترم تو درسا به گوشم نخورده
و همچنین ریاضی گسسته..
ممنون میشم توضیح بدید :(
:gol:

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
سلام
همونطور که دوستان گفتن برخی موارد مثل مفاهیم شبکه و یک زبان برنامه نویسی و ... لازم هست اما برای اینکه بهتر بدونید باید چی یاد بگیرید نیاز هست که هدفتون رو و اینکه در چه زمینه ای می خواهید فعالیت کنید رو مشخص کنید. پراکنده چیز یاد گرفتن خوبه اما برای کسی که یک فیلد تخصصی بدونه و این ها بشه اطلاعات عمومی که یه جاهایی کمکش کنه.
مثلاً یه نفر می خواد طراحی سایت و یا گرافیک کار کنه، طبیعتاً با مواردی باید آشنا باشه که با یک DBA متفاوت هست یا با کسی که تحلیل و طراحی نرم افزار کار می کنه :gol:

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
وای اینا چین ؟
چرا من ریاضی گسسته نداشتم؟
چرا معماری نداشتم ؟
:w04::w04::w04:
دارم از درسم نا امید میشم...
من فنی بودما
مطمئنید اینا رو درست گفتید؟
من ریاضیم خوبه مدار منطقیم خوندم ولی اصلا مفهوم این که میگید معماری رو نمیفهمم...:w09:
تا حالا اسم معماری کامپیوترم تو درسا به گوشم نخورده
و همچنین ریاضی گسسته..
ممنون میشم توضیح بدید :(
:gol:

خب این دروس درس های کارشناسی هست دوست خوبم.
فرضا پیش نیاز همین درس معماری، مدار منطقی هست. در کل این درس مربوط به مدار و الکترونیک و برق هم هست و دوستانی که رشته برق هم هستند این درس رو دارند.
رفرنس اصلی هم کتاب موریس مانو ترجمه سپیدنام یا رضی (اگه اشتباه نکنم) هست.
اصلا نگران نباشید اگه مدار منطقی رو خوب بلد باشید معماری هم ادامه ی همون هست. یک پردازنده کوچک رو بررسی می کنه. درس خیلی خوبی هست و می تونیم نحوه ی کار یک پردازنده کوچک رو بلد بشیم.

در خصوص ریاضی گسسته هم به همین شکل .. اینها دروس کارشناسی هستند. ریاضی گسسته به اون شکل ریاضی نیست یعنی فرضا مثل ریاضی کاربردی یا دیفرانسیل و ... نیست. یه جورایی منطق و .. اینا هست.

اگه ریاضی و مدار منطقی تون خوبه اصلا و به هیچ وجه نگران این دو درس نباشید. از حالا نوید این رو می دم که در این دروس موفق هستید.

hanane1

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب این دروس درس های کارشناسی هست دوست خوبم.
فرضا پیش نیاز همین درس معماری، مدار منطقی هست. در کل این درس مربوط به مدار و الکترونیک و برق هم هست و دوستانی که رشته برق هم هستند این درس رو دارند.
رفرنس اصلی هم کتاب موریس مانو ترجمه سپیدنام یا رضی (اگه اشتباه نکنم) هست.
اصلا نگران نباشید اگه مدار منطقی رو خوب بلد باشید معماری هم ادامه ی همون هست. یک پردازنده کوچک رو بررسی می کنه. درس خیلی خوبی هست و می تونیم نحوه ی کار یک پردازنده کوچک رو بلد بشیم.

در خصوص ریاضی گسسته هم به همین شکل .. اینها دروس کارشناسی هستند. ریاضی گسسته به اون شکل ریاضی نیست یعنی فرضا مثل ریاضی کاربردی یا دیفرانسیل و ... نیست. یه جورایی منطق و .. اینا هست.

اگه ریاضی و مدار منطقی تون خوبه اصلا و به هیچ وجه نگران این دو درس نباشید. از حالا نوید این رو می دم که در این دروس موفق هستید.
میسی دوست خوبم..
بالاخره یکی پیدا شد یکم حرفای امیدوارکننده بزنه
میسی http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon_gol.gif