دلیل عقب موندگی ایرانیا نسبت به بقیه مردم دنیا چیه ؟!

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
کی گفته فرهنگ ما ضعیف بوده؟ الان ضعیفه چون یادمان رفته فرهنگ خودمون رو. دلیل عقب موندنمون به نظر من خود فراموشیه . یادمون رفته کی بودیم و چرا تو دنیا جزو برترینها بودیم . باید فرهنگ ایرانی رو بازسازی کنیم[/quote]

اینو من میگم... چون رووووش فکر کردم و دارم فعالیت میکنم!!!
ما ایرانیا تا اونجایی که توی تاریخ خوندیم و میخونیم دچار ضعف فرهنگی بودیم!!
در ضمن بستگی داره که از فرهنگ چی برداشت کنیم
من فکر میکنم منظور دوستمون از داشتن فرهنگ قدیمی تمدنمونه... ما تمدنی داریم مثال زدنی مثلا سابقه نقاشی (هنر) ما به 12000 سال پیش بر میگرده یعنی قدیمی ترین نقاشیهای دنیا رو داریم ;)
ای کاش تمدنمون با فرهنگمون آمیخته میشد... اونوقت چی میشد!!!!!!!! :eek:
یه مثال دیگه میزنم...
هر یک از ما زمانی که به جایی برسیم فراموش میکنیم از کجا شروع کردیم...(امیدوارم منظورمو بتونم خوب برسونم)
یه مثال دیگه...
ما فرهنگ غذا خوردنمونم پر از ایراده (کافیه به خودتون رجوع کنید، بعد با نحوه غذا خوردن با اروپاییها مقایسه کنید) :eek:

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من دلیلش اینه که ما ایرانیا همه هوش و مغزمونو واسه کارای بیهوده گذاشتیم.
همه کارامون شده دروغ گویی.کلک زدن و سر همدیگه رو کلاه گذاشتن.رشوه.بی مسوولیتی.
همه سر هر پست و مقامی هستن دارن از کارشون میزنن.
من دیروز توی ساختمون اداری دانشگاهمون هیچکس پشت میزش پیدا نکردم. هر جا میرفتم یا نشسته
بودن داشتن دارن چایی میخورن یا با تلفنی که مفت در اختیارشونه حرف میزدن یا مثلا" نیم ساعت مونده به وقت ناهار و نماز به بهانه نماز ول
کرده رفته یا خیلی کارای دیگه.
تا کی میخوایم اینجوری باشیم؟
تا یه دختر میخواد از خیابون رد بشه (دور از جون شما) همچنین با چشمای ورقلمبیده نگاش میکنن که طرف پشیمون میشه از اینکه اومده
بیرون! کدوم کشوری آدماش اینجوریه؟
تو کشور های اروپایی انقدر قشنگ یه مرد و یه زن در کنار هم کار و فعالیت میکنن.حالا تو ایران ........................................
اصلا" ما ایرانیا جنبه نداریم.تو هیچ زمینه ای حتی سیاست.
موفق باشید

دقیقا نوشته های بالا رو اگر ردیابی کنید به کمبود فرهنگ پی میبرید....!!!!!!!!;)

...pianist

عضو جدید
کاربر ممتاز
چندين دليل ميتونه داشته باشه يكي از اين هزاران دليلي كه وجود داره حكومتمونه با اون رسانه ملي عقب موندش! رسانه هاي ارتباطي خيلي تو فرهنگ و پيشرفت يه جامعه تاثير دارن

sahar-mir

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقیقا نوشته های بالا رو اگر ردیابی کنید به کمبود فرهنگ پی میبرید....!!!!!!!!;)

کمبود فرهنگ.سیاست غلط دولت و و و و ............
وقتی ارتباطی با کشورهای پیشرفته دنیا نداریم و توسط اونا تحریم شدیم توقع دارید پیشرفت کنیم ؟؟؟؟
باعث و بانی همه اینا سیاست.

پس دیدید که سیاست تو همه چیز تاثیر میذاره.

مرد تنهای شب

عضو جدید
اگر کمی در اعدادو ارقام توجه کنبم متوجه میشیم ما خیلی کم با امار کارهامونو پیش میبریم

جائی که انتظار افت قیمت داریم با رکود قیمت مواجه میشیم جائی هم که انتظار افزایش داریم عکس اونو بازخور میکنیم

دلیل بعدی و اصلی دیگه اینه که ما از اصالتگرائی و ملی گرائی به تقلید گرائی و مد گرائی روی اوردیم و.......

بالا