دفتر مدیریت تالار ادبیات

amarjani200

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسي سايه جان
ايشالا كه خيره ....
راستي به آقا محسنم تبريك ميگم
داستان دسته جمعي يه رئيس ميخواد كه امكان راهنمايي و ويرايش رو داشته باشه وگر نه داستان گم ميشه و بي معني ، در ثاني منم يه ذره سرم شلوغ شده ....
خيلي خيلي ممنون از زحماتتون

محـسن ز

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مرسي سايه جان
ايشالا كه خيره ....
راستي به آقا محسنم تبريك ميگم
داستان دسته جمعي يه رئيس ميخواد كه امكان راهنمايي و ويرايش رو داشته باشه وگر نه داستان گم ميشه و بي معني ، در ثاني منم يه ذره سرم شلوغ شده ....
خيلي خيلي ممنون از زحماتتون
با سلام خدمت شما دوست عزیز
ممنون شما لطف دارید امیدوارم با کمک شما دوستان بتوانیم رنگ بوی تازه به تالار ادبیات بدهیم

محـسن ز

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام و عرض ادب خدمت مديره محترم و همكار ايشان

من غريبم از بيابان امدم
بر اميد لطف سلطان امدم
بوي لطف او بيابانها گرفت
ذره هاي ريگ هم جانها گرفت

جا دارد عذر بنده را بخاطر رعايت نكردن قوانين اين تالار كه قطعا از روي سهو بوده نه روي عمد

كه امروز متوجه قضايا شدم پذيرا باشيد. حال اين مبتدي از شما تقاضا دارد تايپيك مادر را كه

نه به عنوان شاهكار ادبيات بلكه شاهكار خلقت (مادر ) در اين بخش گنجانده ( اگر تكراري

نمي باشد) باري راي و نظر اساتيد محترم مد نظر ميباشد

با سپاس . ارادتمند......سياوش بهار

درود فراوان بر شما سیاوش عزیز
تایپیک مادر پس از بررسی در تالار ونبودن تایپک اختصاصی با این عنوان باز شد امیدوارم نوشته های شما و دوستان عزیز قطره ای باشد به جبران دریایی پر مهر و محبت مادر
:gol:

eksir

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام و عرض ادب خدمت خواهر خوب و فرهيخته گلابتون عزيز كه ميبايست ايشان را با

اسم هنري ياد كنم و برادر خوب محسن خان جا داره همين جا از زحمات اين دو بزرگوار

قدر داني كنم و يك خسته نباشي جانانه نثار اين دو گل بنمايم

خواستم تايپكي در اين تالار با عنوان<< مرگ در ادبيات >>ارائه كنم چون فكر ميكنم با اين

عنوان نوشته اي نباشد حالا چرا با اين عنوان؟؟

در ادبيات ما معمولانه تنها از مرگ استقبال شده ،بلكه به نوعي از مرگ با نام زندگي ياد

ميكنند و زندگي اين دنيا را مرگ مينامند .

شعري كه در ادامه خواهد امد مصداق اين ادعاست

مولانا
به روز مرگ چو تابوت من روان باشد
گمان مبركه مرا درد اين جهان باشد

براي من مگري و مگودريغ دريغ
به دام ديو درافتي دريغ آن باشد
جنازه ام چوببيني مگو فراق فراق
مرا وصال وملاقات آن زمان باشد
مرابه گورسپاري مگو وداع وداع
كه گورپرده جمعيت جنان باشد
فروشدن چو بديدي برآمدن بنگر
غروب شمس و قمررا چرا زيان باشد
ترا غروب نمايد ولي شروق بود
لحدچوحبس نمايد خلاص جان باشد
كدام دانه فرو رفت در زمين كه نرست
چرابه دانه انسانت اين گمان باشد
كدام دلو فرورفت و پر برون نامد
ز چاه يوسف جان را چرا فغان باشد

باري اين تايپيك تقديمي خواهد بود به يك دوست خوب اگر چه نديدمش ولي خاطره ا ش باقي خواهد ماند
به هر جهت تسليم راي اساتيد هستيم
صد ساله باشيد

سياوش بهار

گلابتون

مدیر بازنشسته
از آشنايي با نام زيبايتان خوشوقتم سياوش جان...

دوست عزيز همانطور كه ملاحظه ميفرماييد.
مدتي هست كه تالار ادبيات به محلي براي كپي پيست اشعار ديگران تبديل شده...و الزاما دوستان به خودشان كمتر زحمت غور و تفكر در زمينه ادبيات و يا حداقل شعر انتخابيشان ميدهند ...گرچه اين رو هم ميدونم كه اكثر قريب به اتفاق دوستان گلم از رشته هاي مهندسي هستند و فقط حضورشون در اين تالار بنا بر علاقه و عشق باطنيشان نسبت به ادبيات و شعر و سخن است.

لذا بر همين اساس با مشورتي كه بامحسن جان داشتيم قرار بر اين شد تا جلوي اين روند رو بگيريم تا دوستان حتي اگر شعري رو هم بر اساس علاقه و ميل شخصيشان در اين تالار پست ميكنند لااقل در محدودتي قرار داشته باشند تا با فكر و طمأنينه بيشتري توام باشه.

سياوش جان ميخواهيم از اين به بعد جستارهاي ايجاد شده با فعاليت صاحب جستار و هماهنگي شخصي خودشان همراه باشد...هر شعر و يا مطلبي كه در جستار جديد پست ميشود ..مورد بررسي و يا تائيد و يا تكذيب و يا تشويق صاحب جستار قرار بگيره...در واقع كاري با برنامه و به موازات بر قراري ارتباط با اصول ادبي ايجاد شود.
در واقع هر كس كه جستاري را ايجاد ميكند مسئول كار خود ميشود تا به اين ترتيب به غني تر شدن بار علمي و ادبي تالار افزوده شود و از طرفي دوستان شركت كننده در جستار هم با علاقه و آگاهانه اقدام به زدن پست نمايند.

مشتاقانه منتظر نظر و راي شما و همچنين ديگر دوستان عزيز هستم.
شادان باشيد و سربلند.

آخرین ویرایش:

گلابتون

مدیر بازنشسته
سلام كسري جان ...من معذورم از اين عمل اما اگه محبت كنيد و اعلاميه تالار رو ملاحظه بفرماييد كاملا براتون تفهيم خواهدشد...
ما نميخوايم جلوي ايجاد تاپيكها رو بگيريم ..فقط ميخوايم هر تاپيكي كه ايجاد ميشه هدفمند و اصولي باشه و صاحب تاپيك مسئوليت ايجاد اون تاپيك رو تا زماني كه تاپيكش فعال هست به عهده داشته باشه و عملا تاپيكش رو فعال و پويا نگهداره...

در واقع ما هم دلمون ميخواد افرادي كه تاپيكهاشون بسته ميشه حرفي براي دفاعيه از تاپيكشون داشته باشن...و من خيلي خوشحالم كه شما اينكار رو انجام داديد

محسن2115

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام گلاب خانم.خوبی.نبودم اسمتون دیدم خوشحال شدم اومدم.اگه اشتباه کرد ببخشید.

گلابتون

مدیر بازنشسته
سلام گلاب خانم.خوبی.نبودم اسمتون دیدم خوشحال شدم اومدم.اگه اشتباه کردم ببخشید.

اختيار داري محسن جان خيلي وقته ازتون بيخبرم عزيز..ايشالا كه در صحت و سلامت كامل به سر ميبريد...دوست خوبم افتخار داديد كه تشريف آورديد..قدم سر چشم ما گذاشتيد.:w40:

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام گلاب خانم
راستش چند بار امد اینجا دیدم تقریبا هر پستی هست همه تشکر از شما ودیگر مدیر ها بوده وکمترکسی بحث ی درمورد نوشته اش کرده بود . حتی شما تا الان هم نگفته اید که چگونه مطرح کنیم ....
ایا خود نوشته را همان اول اینجا بگذاریم یا اینکه هدف از نوشتن ان را شرح بدهیم یا فقط کافی است عنواتان ان را بنویسیم واز شما اجازه ....
به هر حال ما نه نویسنده ایم نه هنرمند ونه هیچ چیز دیگری ولی تصورم این بود که در دنیای ادبیات قفل زنجیر نیست و نباید هیچ ترتیب وادابی جست تا بتوانیم بگوییم انچه دل تنگمان میخواهد...
در اخر اکر سرزمین سبز تان را فقط سبز دیدم نه رنگ دیگری عذر می خواهم... گلاب خانم:gol:

HaQiQaT

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام كسري جان ...من معذورم از اين عمل اما اگه محبت كنيد و اعلاميه تالار رو ملاحظه بفرماييد كاملا براتون تفهيم خواهدشد...
ما نميخوايم جلوي ايجاد تاپيكها رو بگيريم ..فقط ميخوايم هر تاپيكي كه ايجاد ميشه هدفمند و اصولي باشه و صاحب تاپيك مسئوليت ايجاد اون تاپيك رو تا زماني كه تاپيكش فعال هست به عهده داشته باشه و عملا تاپيكش رو فعال و پويا نگهداره...

در واقع ما هم دلمون ميخواد افرادي كه تاپيكهاشون بسته ميشه حرفي براي دفاعيه از تاپيكشون داشته باشن...و من خيلي خوشحالم كه شما اينكار رو انجام داديد

تاپیک من همش تو یه روز زده شد و تو یه روز بسته شد و شما اصلا نذاشتین این نهال پا بگیره.:redface:

لطفا یه دلیل قانع کننده واسه من بیارین چون من اخرش نفهمیدم دلیل اصلی بستن اون تاپیک چی بوده.

محـسن ز

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
تاپیک من همش تو یه روز زده شد و تو یه روز بسته شد و شما اصلا نذاشتین این نهال پا بگیره.:redface:

لطفا یه دلیل قانع کننده واسه من بیارین چون من اخرش نفهمیدم دلیل اصلی بستن اون تاپیک چی بوده.
سلام دوست عزیز ممنون از حضورتان
فکر میکنم گلابتون عزیز تو ضیحات کامل را دادند اگر اطلاعیه تالار را مطاله کرده باشید انجا مراحل ارسال نوشته جدید توضیح داده شده اول اینکه شما می بایست اینجا موضوع و هدف ایجاد نوشته خودتان را درخواست می کردید تا پس از تائید مدیریت تالار اقدام به ایجاد نوشته جدید می کردید و ما هم مخالف هیچ نوشته جدیدی نیستیم فقط اینکه از هرج و مرج جلو گیری میخواهیم بکنیم فکرش رو بکنید که اگر هر نفر بخواهد یه نوشته به نام خودش داشته باشد چه اتفاقی خواهد افتاد واینکه خیلی ها می آیند یه نوشته می گذارند و بدون اینکه ادامه بدهند ویا مدیریتی بر نوشته خود داشته باشند به حال خود رهایش می کنند

HaQiQaT

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز ممنون از حضورتان
فکر میکنم گلابتون عزیز تو ضیحات کامل را دادند اگر اطلاعیه تالار را مطاله کرده باشید انجا مراحل ارسال نوشته جدید توضیح داده شده اول اینکه شما می بایست اینجا موضوع و هدف ایجاد نوشته خودتان را درخواست می کردید تا پس از تائید مدیریت تالار اقدام به ایجاد نوشته جدید می کردید و ما هم مخالف هیچ نوشته جدیدی نیستیم فقط اینکه از هرج و مرج جلو گیری میخواهیم بکنیم فکرش رو بکنید که اگر هر نفر بخواهد یه نوشته به نام خودش داشته باشد چه اتفاقی خواهد افتاد واینکه خیلی ها می آیند یه نوشته می گذارند و بدون اینکه ادامه بدهند ویا مدیریتی بر نوشته خود داشته باشند به حال خود رهایش می کنند

سلام
بابت جوابت ممنونم دوست عزیز
اما راستش فکر کنم واسه در وصف وطن نوشتن نیاز به هیچ مجوزی نیست
همینطور منم آدمی نیستم تاپیکمو به حال خودش وا بگذارم و خودم بیشترین فعالیت رو توی تاپیکی که میزنم دارم :smile:

آخرین ویرایش:

محـسن ز

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام گلاب خانم
راستش چند بار امد اینجا دیدم تقریبا هر پستی هست همه تشکر از شما ودیگر مدیر ها بوده وکمترکسی بحث ی درمورد نوشته اش کرده بود . حتی شما تا الان هم نگفته اید که چگونه مطرح کنیم ....
ایا خود نوشته را همان اول اینجا بگذاریم یا اینکه هدف از نوشتن ان را شرح بدهیم یا فقط کافی است عنواتان ان را بنویسیم واز شما اجازه ....
به هر حال ما نه نویسنده ایم نه هنرمند ونه هیچ چیز دیگری ولی تصورم این بود که در دنیای ادبیات قفل زنجیر نیست و نباید هیچ ترتیب وادابی جست تا بتوانیم بگوییم انچه دل تنگمان میخواهد...
در اخر اکر سرزمین سبز تان را فقط سبز دیدم نه رنگ دیگری عذر می خواهم... گلاب خانم:gol:
سلام آرش جان خوش آمدی
نه نمیخواد نوشته را اینجا بگذارید فقط عنوان نوشته هدف نوشته چی هست واینکه تا حدودی خودتان نوشته رو سر بزنید و از هرز رفتن نوشته جلو گیری کنید و اینکه موضوعی که انتخاب می کنید در تالار تکراری نباشد اگه نوشته های شما قفل شده است فقط به خاطر رعایت نکردن قوانین بوده حالا شما تک تک نوشته هاتون را اینجا توضیح بدهید تا در صورت موافقت مدیریت تالار باز شوند ممنون:gol:

محـسن ز

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
بابت جوابت ممنونم دوست عزیز
اما راستش فکر کنم واسه در وصف وطن نوشتن نیاز به هیچ مجوزی نیست
همینطور منم آدمی نیستم تاپیکمو به حال خودش وا بگذارم و خودم بیشترین فعالیت رو توی تاپیکی که میزنم دارم :smile:
درسته حق با شماست بعد از بررسی نهایی انشالله باز خواهد شد

گلابتون

مدیر بازنشسته
از آشنايي با نام زيبايتان خوشوقتم سياوش جان...

دوست عزيز همانطور كه ملاحظه ميفرماييد.
مدتي هست كه تالار ادبيات به محلي براي كپي پيست اشعار ديگران تبديل شده...و الزاما دوستان به خودشان كمتر زحمت غور و تفكر در زمينه ادبيات و يا حداقل شعر انتخابيشان ميدهند ...گرچه اين رو هم ميدونم كه اكثر قريب به اتفاق دوستان گلم از رشته هاي مهندسي هستند و فقط حضورشون در اين تالار بنا بر علاقه و عشق باطنيشان نسبت به ادبيات و شعر و سخن است.

لذا بر همين اساس با مشورتي كه بامحسن جان داشتيم قرار بر اين شد تا جلوي اين روند رو بگيريم تا دوستان حتي اگر شعري رو هم بر اساس علاقه و ميل شخصيشان در اين تالار پست ميكنند لااقل در محدودتي قرار داشته باشند تا با فكر و طمأنينه بيشتري توام باشه.

سياوش جان ميخواهيم از اين به بعد جستارهاي ايجاد شده با فعاليت صاحب جستار و هماهنگي شخصي خودشان همراه باشد...هر شعر و يا مطلبي كه در جستار جديد پست ميشود ..مورد بررسي و يا تائيد و يا تكذيب و يا تشويق صاحب جستار قرار بگيره...در واقع كاري با برنامه و به موازات بر قراري ارتباط با اصول ادبي ايجاد شود.
در واقع هر كس كه جستاري را ايجاد ميكند مسئول كار خود ميشود تا به اين ترتيب به غني تر شدن بار علمي و ادبي تالار افزوده شود و از طرفي دوستان شركت كننده در جستار هم با علاقه و آگاهانه اقدام به زدن پست نمايند.

مشتاقانه منتظر نظر و راي شما و همچنين ديگر دوستان عزيز هستم.
شادان باشيد و سربلند.

با تشكر از توضيحات محسن جان...لازم به ذكر هست كه بنده هم توضيحات كامل رو خدمت دوستان دادم...اما بازم اگر سوالي و يا نكته نا مفهومي در بياناتم باشه آماده پاسخگويي هستم....:gol:
ضمن تشكر از آرش عزيز و كسري جان...كه براي خواسته هاي خودشون در تلاش هستند.
:w27:

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
عشق بازی هنر ماست، بدان تاخَر ِ عمر
سلام محسن عزیز
دردنیای مجازی اینترنت خیلی از حرف ها جنبه حقیقی خود را از دست میدهند واین خود دلیلی است تا گروه زیادی از انسان ها برای فرار ازواقعیات زندگی روزمره خود پا به دنیای مجازی اینترنت گذاشته وخوب یا بد سرگرم شوند
و فضای ادبی که دوستان ساخته اند جدا ازاین مسئله نیست اما با این تفاوت که در ان ازابزاری قدرتمند استفاده میشود به نام" زبان ادبیات " برای ارتباطی مثبت تر زیباتر. حال انکه خود ادبیات هم دنیایی مجازی است پر از تشبیه ها واستعاره ها ....که ساخته ذهن های خلاق وشاعرانه است. زبانی که هنر اصلی ان هم عشق ورزیدن است. هنری که حتی اگر چه مجازی باشد معجزه میکند وبه هر طبع نیک اندیشی ارامش شگرف می بخشد.....و من با این دید مهمان شما یان شدم
هر گاه نوشته ها شعر ها چه ان که دوستان از جایی دیگر برداشته ومنتقل می کنند که نشان از حسن سلیقه انهاست وچه انرا که خود گفته بودند می خوانم لذت می برم ودرمیان انها هستند کسانی که همه از غم مگویند و کسان دیگر از عشق سخن به میان می اورند وگاهی در کوچه پس کوچه های دلتنگی قدم می زنند تا به کلبه تنهایی خود برسند وبنویسند یک خط برای کسی که دوستش دارند .... از روی نوشته های این دوستان میتوان احساس بلندشان را دید و هدف من از گذاشتن نوشته"سبز سبز مثل انار "هم بیشتر دیدن وتوصیف کردن روحیه واحساس اطراف واطرافیانمان با واژگان ادبی است نه اینکه باخواندن نوشته کسی وزن وقد رنگ روی کسی را تشخیص دهیم نه ... بلکه فاصله گرفتن از دنیای ظاهری وسفر به سرزمینی که از پلیدی ها تهی است
محسن عزیز البته اسرار بیش نمی کنم وارزو میکنم همه لحظات برایت سبزسبز باشد مثل......:gol:

آخرین ویرایش:

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته در مورد دیگر جستار های من که بسته اید هیچ مخالفتی ندارم چونکه بعد فهمیدم چارچوب های موضوعی تالار چیز دیگری است

گلابتون

مدیر بازنشسته
آرش جان گفته ها و ايده هاي ظريف شما كاملا قابل تعمق است...اميدوارم كه بتونيم در اين فضاي مجازي و به قول شما براي ارتباطي مثبت تر و زيباتر ..به قوام و عمق مطالب هم نظري كوتاه بياندازيم تا هر آنچه كه به بصر ديگران هم ميرسانيم ارزش ادبي آن هم حفظ شود...تا از قوام كلاممان هم اعتباري در بين داشته باشيم...و نه فقط حسي از درونمان را بيان كرده باشيم...كه ميدانم هردو اين مسئله مستلزم يكديگر هستند.
پس اميدوارم شما هم با توجه به غني تر شدن تالار همپاي ما باشيد...تا اين دشت سرسبز را هميشه سبز و با طراوت نگهداريم.

تا امشب نتيجه بررسي جستارتان را اعلام خواهيم كرد.
از همكاري و همراهيتان كمال امتنان را دارم.
شاد باشيد و همواره سربلند.

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
محسن اقا وگلاب خانم عزیز
بعداز تامل بیشتر به این نتیجه رسیدم که گرچه نوشته ها انتقال دهنده ویژگی های درونی ماست و هر نوشته می تواند نمای بارزی از حالات روحی هرفرد را به نمایش بگذارد اما...
اما شاید کسی خوش نداشته باشد فاش شود هرچند با زیبا ترین جلوه .
وبا زیباترین وازگان..
تا همچنان ذهن خواننده خود را به تکاپو بیاندازد برای یافتن تمثیلی با شکوهی بیکران...
پس خواسته خود را پس می گیرم وامیدوارم از این کوچکترین ازرده خاطر نشده باشید.
اما همچنان می مانم....:gol:

گلابتون

مدیر بازنشسته
ممنونم آرش جان.
اتفاقا نظر بنده هم همين بود...ايده جالبي بود اما بعيد ميدونستم كه از استقبال شايسته ايي هم برخوردار بشه..به قول خودتان كمتر كسي مايل به فاش احساس دروني اش ميباشد..كما اينكه هر كس به شيوه و منش خودش اينكار رو انجام ميده اما مطمئنم از اينكه سوژه و باب بحثي واقع بشه دچار تنگنا شود...
ممنون از فهم و درايت و شعور شما دوست خوب و عزيزم...اميدوارم هميشه همراه و همدل ما باشيد تا بتونيم به شكلي شكيل تالار ادبيات را به سوي ارزشهاي والاي ادبي پيش ببريم...
دستان ياريتان را به ما بسپاريد.

mahdi271

عضو جدید
سلام
اومدم اجازه بگیرم چند تا تاپیک باز کنم و اگه هم اجازه بدید و هم نظر که واقعا عالی میشه
می خواستم اجازه باز کردن 4 تا تاپیک جدید باز کنم که به ترتیب میگم
1- حسین پناهی در قسمت مشاهیر ادب ایران
2- اشعار انتظار
3- اشعار عاشورایی
4-اشعار دفاع مقدس
حالا من هم اجازه می خوام از شما هم راهنمایی

گلابتون

مدیر بازنشسته
سلام
اومدم اجازه بگیرم چند تا تاپیک باز کنم و اگه هم اجازه بدید و هم نظر که واقعا عالی میشه
می خواستم اجازه باز کردن 4 تا تاپیک جدید باز کنم که به ترتیب میگم
1- حسین پناهی در قسمت مشاهیر ادب ایران
2- اشعار انتظار
3- اشعار عاشورایی
4-اشعار دفاع مقدس
حالا من هم اجازه می خوام از شما هم راهنمایی

آقا مهدي سلام
ضمن خوش آمد گويي خدمت شما دوست عزيز و تشكر از فعاليت گرم و پر شورتان
و عرض خسته نباشيد:gol:
به اطلاعتون ميرسانيم كه:
جستار حسين پناهي در تالار موجود هست
اشعار انتظار و عاشورایی رو هم ميتونيد به اين جستار مراجعه كنيد.
در خصوص اشعار دفاع مقدس هم ميتونيد اقدام بفرماييد.

ممنون از همكاري صميمانه تون
بي صبرانه منتظر فعاليت زيباتون هستيم.
شادباشيد.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

HaQiQaT

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه گلابتون عزیز اینجا چه ربطی به اون تاپیکی که من زده داره؟!

اینجا همه چی قره قاطیه اما اونجا من فقط گفتم ترانه بذارین.اونم فقط ترانه های غمگین و قوی.

خلاصه اینکه با عرض معذرت اصلا سیاست بستن تاپیکاتون درست نیست و فقط ذوق و شوق آدم رو میپرونید.:warn:

گلابتون

مدیر بازنشسته
آخه گلابتون عزیز اینجا چه ربطی به اون تاپیکی که من زده داره؟!

اینجا همه چی قره قاطیه اما اونجا من فقط گفتم ترانه بذارین.اونم فقط ترانه های غمگین و قوی.

خلاصه اینکه با عرض معذرت اصلا سیاست بستن تاپیکاتون درست نیست و فقط ذوق و شوق آدم رو میپرونید.:warn:

كسري جان ممنون از اظهارنظرتون
ما هم ادعايي در داشتن سياست نداريم عزيز
تنها هدف ما از اين برنامه اين هست كه از تعدد جستارها جلوگيري كنيم:gol:

كسري جان محبت كنيد و توضيح بيشتري در خصوص درخواستتون بفرماييد تا بهتر بتونيم به بررسي آن بپردازيم:gol::redface:.

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش ها: floe

گلابتون

مدیر بازنشسته
سلام سرمدجان خوبي عزيز؟؟
خيلي وقته ديگه سري به تالار ادبيات نميزني ...افتخار نميديد قربان؟

• Like
واکنش ها: floe