دشوارترین کلمات در زبات انگلیسی

مهندس خوش فکر

عضو جدید
کاربر ممتاز
انشمندان طي پژوهشي جديد به بررسي كلماتي پرداختند كه صحيح نوشتن آن‌ها براي اغلب افرادي كه زبان انگليسي سروكار دارند، دشوار است.

كلمه "separate" به معني "جدا، جداگانه‌ و تفكيك‌ كردن‌" در صدر ليست كلماتي قرار دارد كه بيشترين غلط املايي هنگام نوشتن آن صورت مي‌گيرد؛ اغلب افراد حرف a پس از p را به اشتباه e مي‌نويسند.

دومين كلمه در ليست كلماتي كه به اشتباه املاء(هجي) مي‌شوند، "definitely" است كه اكثر افراد در تشخيص محل به كار بردن حروف i و e دچار مشكل مي‌شوند.

كلماتي چون "Manoeuvre " و "Occurrence" نيز در ادامه اين ليست قرار دارند.

يكي از نكات جالب توجه در اين پژوهش كه بر روي 3 هزارو 500 نفر انجام گرفته آن است كه اغلب انگليسي زبانان مانند ما، كلمات انگليسي را همان‌طور كه تلفظ مي‌شوند، نوشته و به اين ترتيب اغلب اشتباه مي‌كنند.

كلمات "consensus" و "unnecessary" و "Acceptable" و "referred"نيز در ادامه اين ليست ده تايي قرار دارند.

2 سوم از افرادي كه در اين مطالعه مورد بررسي قرار گرفته‌اند، اذعان دارند كه امكانات تصيح املاء كلمات در نرم‌افزارهاي رايانه‌اي ويرايش كلمات، آنها را در صحيح نوشتن كلمات در نامه نگاري‌هاي دستي يا يادداشت‌نويسي ناتوان ساخته است.

نكته قابل توجه ديگر آن است كه باوجود چنين اشتباهاتي در نوشتن، بيش از 77 درصد از افراد توانايي خود در صحيح نوشتن را با كلمات "خوب " يا "خيلي خوب" توصيف مي‌كنند..

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اغلب انگلیسی زبانان مانن ما !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
والو من فارسی زبانم ، اما به جرات میتونم بگم تو فارسی غلط املاییم بیشتر از انگلیسیست !!!!!!

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه استاد داتیم میگفت believe رو خیلی اشتباه می نویسن، اون e دومی که زیادیه، ولی کلاً آره ، انگلیسی از این کلمات زیاد داره که خیلی حرف هاش یا خونده نمیشه یا اصلاً یه صدای دیگه میده!!!

golrokh

اخراجی موقت
پسرم طو که میدونی مادرط از اولم ظبانه انگلیسیش فول بوده بدون غلط املایی ذکر کن من توشون اسطثنامم!!!
من خودم معلمح املام:D:biggrin: