در روز چقد کار نیک انجام می دید؟

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همگی
شما در روز چقد کار نیک انجام میدین؟
اصلا از نظر شما کار نیک یعنی چی؟
چقدر دغدغه ی این رو دارید که به مردم کمک کنید؟

امروز داشتم با خودم حساب میکردم دیدم به جز نماز خوندن که وظیفه ام هست کار نیکه دیگه ای خیلی انجام نمیدم
یعنی واقعا اصلا دغدغه ی انجام کار نیک رو نداشتم
در حالی که نباید اینجوری باشه درسته؟

ممنون میشم یه سری کار نیک رو بگید که منم یاد بگیرم و انجام بدم:redface:

:gol::gol::gol::gol:

آخرین ویرایش:

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
سلام به همگی : سلام دوست عزیزم ..

خب متفاوته ... یکی کار نیک رو توی کمک نقدی به دیگران می بینه و کس دیگر کار نیک رو راه انداختن کار مردم می بینه ..
ولی خب اگه کمی بیشتر فکر کنیم می بینیم کار نیک خیلی زیاده
مثلا وقتی به بزرگترت احترام می گذاری و یک کوچکتر این صحنه رو می بینه و اون هم یاد می گیره ..
مثلا وقتی واسه یه سری گنجشکک کوچولو دونه می ریزی ...
یا وقتی که دست سالمندی رو می گیری و اونو به اون سمت خیابون می بری ..
یا وقتی معلم دوران قدیمت رو می بینی و از زحمات و تلاش های زیادش تشکر می کنی ...
کار نیک می تونه این هم باشه که کسی رو بی دلیل خوشحال می کنی یا ....

یعنی انجام کارهایی که اثراتش در زندگی آدم بمونه و همیشه یه چیزی ته دل ما،ما رو راضی نگه داره ...

خیلی زیاد ... بیشتر فکرم همیشه روی این قضایا هست ...

امروز داشتم با خودم حساب میکردم دیدم به جز نماز خوندن که وظیفه ام هست کار نیکه دیگه ای خیلی انجام نمیدم
بهتره بیشتر توجه کنی به اطرافت .. مطمئنا همه ما بیشتر از نماز خوندن کارهای نیک دیگه هم انجام می دیم..

F@tima s332

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام عزیز جان کارنیک رو که نباید به زبون بیارن ریا میشه :D
همونطور که قاصد جان گفتن اگه توجه کنی کارنیک های دیگه ای انجام میدی مثلا همون فال حافظ گرفتن برا من چقد تو روحیم تاثیر داشت وهمچنان منتظر خبرخوشم:D
منم تا ازدستم بربیاد به دیگران کمک میکنم البته اگه ازدستم بربیاد. انجام کارنیک روحیه آدمو شاد میکنه مثل همون کاری که برات گفتم

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همگی : سلام دوست عزیزم ..

خب متفاوته ... یکی کار نیک رو توی کمک نقدی به دیگران می بینه و کس دیگر کار نیک رو راه انداختن کار مردم می بینه ..
ولی خب اگه کمی بیشتر فکر کنیم می بینیم کار نیک خیلی زیاده
مثلا وقتی به بزرگترت احترام می گذاری و یک کوچکتر این صحنه رو می بینه و اون هم یاد می گیره ..
مثلا وقتی واسه یه سری گنجشکک کوچولو دونه می ریزی ...
یا وقتی که دست سالمندی رو می گیری و اونو به اون سمت خیابون می بری ..
یا وقتی معلم دوران قدیمت رو می بینی و از زحمات و تلاش های زیادش تشکر می کنی ...
کار نیک می تونه این هم باشه که کسی رو بی دلیل خوشحال می کنی یا ....

یعنی انجام کارهایی که اثراتش در زندگی آدم بمونه و همیشه یه چیزی ته دل ما،ما رو راضی نگه داره ...

خیلی زیاد ... بیشتر فکرم همیشه روی این قضایا هست ...

بهتره بیشتر توجه کنی به اطرافت .. مطمئنا همه ما بیشتر از نماز خوندن کارهای نیک دیگه هم انجام می دیم..

خب ببین قاصدک جان منظورم اینه که موقعیت انجام کارهای نیک خیلی زیاد نیست!!
مثلا" اون پیرزن رو بردن اون دست خیابون؟؟ چندبار میشه این کار رو کرد؟
خب منم هر وقت بیرونم هر کاری که از دستم بر بیاد برای افراد دیگه انجام میدم. هیچ وقت کاری رو که از دستم برمی اومده از کسی دریغ نکردم.
خونه هم تا جایی که در توانم هست کمک مامان و بابام هستم....
ولی به نظرم اون قدر کار نیک نیست....
امروز داشتم سخنرانی گوش میدادم گفتن که مثلا" اون دنیا خیلی اتفاق می اوفته که وقتی نیکی ها و بدی هات رو بررسی میکنن پیش می یاد که آدم فقط به یه نیکی نیاز داره تا بره بهشت!!!
واقعا" موندم به اینکه من هیچ وقت از این بعد به کارهام نگاه نکردم!!

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگی

درسته. موضوع خیلی مفید و آرامش بخشیه. حسی که تو کمک به هم نوع هست تو هیچ چیز دیگه ای نیست ولی تا چه حد؟!

Body Guard

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
در روز چقد کار نیک انجام می دید؟

سلام دوست خوبم
ممنونم که دعوت کردین
سوالتون رو نمیشه جواب بدیم ، چون میشه ریا :)
چون اگه بخایم بگیم یه عده میان و بهمون می گن

ولی به نظرم هیچ کار نیکی مثل گره گشایی از کار مردم نیست
کار نیک دیگه اینه که من دیگه این نقل قول رو نذارم، چون باعث کینه میشه ، ولی چون خواستم مصداق عینی برای جواب ندادن به سوال اصلی بیارم ، مجبور شدم نقل بکنم!

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
خب ببین قاصدک جان منظورم اینه که موقعیت انجام کارهای نیک خیلی زیاد نیست!! خب عزیزم همون که هست رو انجام بده ..
قرار نیست من برم فرضا خودمو با خیرترین آدمهای دنیا مقایسه کنم .. هر کس هر کاری براش پیش بیاد ... اگه اینجوری باشه خدا خودش کار خیر رو برات بوجود می یاره ..

مثلا" اون پیرزن رو بردن اون دست خیابون؟؟ چندبار میشه این کار رو کرد؟عزیزم تو بگو یکبار توی کل عمرت ... فرض کن یه نفر هم دیدت و اون یاد گرفت خو این خودش به چندتای دیگه می تونه
یاد بده و اینا همه اش خیره .. یا اصن همون پیرزنه که بردی اون طرف خیابون می دونی دعاش تا کجاها می ره ..
همین کافیه عزیز من ....

خب منم هر وقت بیرونم هر کاری که از دستم بر بیاد برای افراد دیگه انجام میدم. هیچ وقت کاری رو که از دستم برمی اومده از کسی دریغ نکردم.
خونه هم تا جایی که در توانم هست کمک مامان و بابام هستم.... عالیه عزیزم ... همون دعایی که مادرت در حقت کنه از صد تا چیز بهتره .. باور کن هیچ چیز دعای مادر نمیشه ..
قصه ابویزید بسطامی رو که شنیدی .. آدم اول از کوچیک شروع میکنه و از خدا می خواد واسش بزرگتر رو هم بوجود بیاره

ولی به نظرم اون قدر کار نیک نیست....
امروز داشتم سخنرانی گوش میدادم گفتن که مثلا" اون دنیا خیلی اتفاق می اوفته که وقتی نیکی ها و بدی هات رو بررسی میکنن پیش می یاد که آدم فقط به یه نیکی نیاز داره تا بره بهشت!!!
..................

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
سلام عزیز جان کارنیک رو که نباید به زبون بیارن ریا میشه :D
همونطور که
قاصد جان گفتن اگه توجه کنی کارنیک های دیگه ای انجام میدی مثلا همون فال حافظ گرفتن برا من چقد تو روحیم تاثیر داشت وهمچنان منتظر خبرخوشم
منم تا ازدستم بربیاد به دیگران کمک میکنم البته اگه ازدستم بربیاد. انجام کارنیک روحیه آدمو شاد میکنه مثل همون کاری که برات گفتم
فاطیما خانم گل قاصدک هستم .:D...
ببین عزیزم خب همین فال حافظ .. فاطیما خانوم گل واسه حافظ فاتحه می خونه ... هم روح ایشون شاد میشه و هم روحیه فاطیما خانم گل از اون فال ..
مثلا مامان من وقتی می خاد فال بگیره اینقده فال میگیره تا بالاخره اون چیزی که می خاد دربیادش ..:D. من اینقده می خندم ..:D. ولی جدا از شوخی در هر ثانیه 7 تا نیت میکنه و همین جور فال ..

آخرین ویرایش:

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
سلام دوست خوبم
ممنونم که دعوت کردین
سوالتون رو نمیشه جواب بدیم ، چون میشه ریا :)
چون اگه بخایم بگیم یه عده میان و بهمون می گن

ولی به نظرم هیچ کار نیکی مثل گره گشایی از کار مردم نیست
کار نیک دیگه اینه که من دیگه این نقل قول رو نذارم، چون باعث کینه میشه ، ولی چون خواستم مصداق عینی برای جواب ندادن به سوال اصلی بیارم ، مجبور شدم نقل بکنم!

سلام مهندس بادیگارد .. تشکر ویژه ..
همین گره گشایی کار مردم .. واقعا از همه چیز مهم تره ..

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درود بر شما!

کار نیک کم نیست یکی میبینی ریختن دانه و غذا برای پرندگان را هم کار نیک میداند.

جزء دغدغه هایم است ولی کار نیک هر روز تکرار نمیشود.

مثلا احوالپرسی یا شنیدن صحبتها و مسائل دیگران و کمک کردن به آنها.

ولی از نظر من همین که سعی کنیم کار شری انجام ندهیم و کسی را آزرده خاطر نکنیم؛ خود کار نیک است.

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همگی
بخوای حساب کنی زیاد نمیشه...نمیدونم شاید کاری که انجام میدم هر چند نیک باشه اما زیاد توجهی نمیکنم

خوبی...کمک به دیگران...شاد کردن دیگران و...

زیااااااااااااااااااااااااااااااااد اجی...خیلی زیاد
من وقتی از ته قلب خوشحال میشم و از خودم راضیم که به دیگران کمک کنم و اونا خوشحال بشن

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درود بر شما!

کار نیک کم نیست یکی میبینی ریختن دانه و غذا برای پرندگان را هم کار نیک میداند.

جزء دغدغه هایم است ولی کار نیک هر روز تکرار نمیشود.

مثلا احوالپرسی یا شنیدن صحبتها و مسائل دیگران و کمک کردن به آنها.

ولی از نظر من همین که سعی کنیم کار شری انجام ندهیم و کسی را آزرده خاطر نکنیم؛ خود کار نیک است.

درست میگید:redface: الان یادم افتاد که شهید دستغیب گفته بودند: ترک گناه مهم تر از انجام واجبات......
خب اگه اینجوری باشه و ما بتونیم گناه یا کار شری نکنیم عین این میمونه که کار خیر کردیم...
چون همون طوری که میدونیم با هر عمل خیر جایگاه ما در بهشت بهتر میشه و وقتی گناهی مرتکب میشیم اون جایگاه از بین میره!
فکر کنم ذکر سبحان الله.... باشه که با گفتنش یه درخت برای انسان در بهشت کاشته میشه! و وقتی غیبت کنیم آتشی به تمام درختانمون می افته و از بین میرن!!!
خب پس بهتره که ما کمتر گناه کنیم.. در اون صورت هر چقدر کار خیر کنیم میمونه برامون نه؟؟

آخرین ویرایش:

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درست میگید:redface: الان یادم افتاد که شهید دستغیب گفته بودند: ترک گناه مهم تر از انجام واجبات......
خب اگه اینجوری باشه و ما بتونیم گناه یا کار شری نکنیم عین این میمونه که کار خیر کردیم...
چون همون طوری که میدونیم با هر عمل خیر جایگاه ما در بهشت بهتر میشه و وقتی گناهی مرتکب میشیم اون جایگاه از بین میره!
فکر کنم ذکر سبحان الله.... باشه که با گفتنش یه درخت برای انسان در بهشت کاشته میشه! و وقتی غیبت کنیم آتشی به تمام درختانمون می افته و از بین میرن!!!
خب پس بهتره که ما کمتر گناه کنیم.. در اون صورت هر چقدر کار خیر کنیم میمونه برامون نه؟؟
بله، ترک محرمات انسان را یک پله به "کمال" نزدیک تر میکند. :whistle:

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
سلام
به نظر من هر کاری که در جهت رفع مشکلات بندگان خدا باشه (به قصد نزدیکی به پروردگار خالق یکتا،نه فخرفروشی نه غرور،نه تکبر،نه...)کار نیک هست

حالا هرفردی به فراخور توفیقی که حاصل میشه
نظر شخصی من این هست که توفیق انجام دادن یا سلب انجام یک کار، باید حاصل بشه واین نیست جز با نوع اعمال ما

حقیر خیلی خوب حرف نمیزنم
ولی توصیه میکنم این مطلبو مطالعه بفرمایید
http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=223466

ومن الله توفیق :gol:

medjoon

عضو جدید

فطرت همه انسان ها پاک آفریده شده، این فطرت پاک اگه با وجدان همراهش کنیم پاک میمونه و همه کارامون میشه کار خوب، ضمن اینکه فکر میکنم کار خوب رو برا بهشت انجام ندیم، برای ارزش انسانیت انجام بدیم، کار خوب رو برا خوب بودنش و بدون هیچ چشم داشتی انجام بدیم، هرچند بهشت میتونه هدف ثانویه باشه، و حسم بهم میگه که کار خوب نباید تحت الشعاع بهشت و برای این منظور انجام بشه.

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فطرت همه انسان ها پاک آفریده شده، این فطرت پاک اگه با وجدان همراهش کنیم پاک میمونه و همه کارامون میشه کار خوب، ضمن اینکه فکر میکنم کار خوب رو برا بهشت انجام ندیم، برای ارزش انسانیت انجام بدیم، کار خوب رو برا خوب بودنش و بدون هیچ چشم داشتی انجام بدیم، هرچند بهشت میتونه هدف ثانویه باشه، و حسم بهم میگه که کار خوب نباید تحت الشعاع بهشت و برای این منظور انجام بشه.

دقیقا نظر منم همینه . ارزش انجام کارها به منتظر بودن برای پاداشش نیست .

کار خوب رو برای این انجام بدیم که میخوایم به فرمان خداوند عمل بکنیم ، بندگی بکنیم برای اله خودمون . فقط به این هدف که اون گفته و اون خوشحال میشه . مثلا تا حالا شده اصلا و ابدا نخواید کاری رو انجام بدید و کلی هم غر بزنید ؟ اما فقط برای این انجامش بدید که خداوند خوشحال میشه از انجامش ؟
من فکر میکنم ماها یاد نگرفتیم بندگی بکنیم ( خودم رو در درجه اول میگم ) وگرنه خداوند هم برامون خدایی میکرد که تا به حال ندیدیم