درود بر شیراز ومردمانش

mahtab.sh

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه دیگه مهتاب خانم نشد ..چادری یا هرچی ..نباید مردم ازاری کرد ...اصلا کار درستی نیست و غیر قابل دفاع ..
ببخشید اونوقت جینگولک چه شکلیه ؟
بابا من شوخي كردم تا بحث منحرف نشه ،تاپيك خيلي اسپمي شده بود :biggrin: ،
جينگولك يعني جينگول كوچك
:whistle::whistle::w33:

farzan-shz

عضو جدید
کاربر ممتاز
عاشق سالاد شیرازیم :w40:

مرسی حاجی ،‌بازم مرام تو این شیرازیا که اصلا تحویل نمیگیرن :cool:
ای وااااااااااااای اینجا چه خبره .....:surprised:. بابا مارو خبر میکردین میومدیم دیگه ;).
چیه عزیزم . سالاد شیرازی میخوای ؟!!!

بیا شیراز خودم برات یه سالاد محشر با نارنج شیرازی واست درست میکنم که انگشاتم بخوری ......... خوبه ....:smile:

farzan-shz

عضو جدید
کاربر ممتاز
در وصف شیراز

خوشا سپیده‌دمی باشد آنکه بینم باز رسیده بر سر الله اکبر شیراز بدیده بار دگر آن بهشت روی زمین که بار ایمنی آرد نه جور قحط و نیاز نه لایق ظلماتست بالله این اقلیم که تختگاه سلیمان بدست و حضرت راز هزار پیر و ولی بیش باشد اندر وی که کعبه بر سر ایشان همی کند پرواز به ذکر و فکر و عبادت به روح شیخ کبیر به حق روزبهان و به حق پنج نماز که گوش دار تو این شهر نیکمردان را ز دست ظالم بد دین و کافر غماز به حق کعبه و آن کس که کرد کعبه بنا که دار مردم شیراز در تجمل و ناز هر آن کسی که کند قصد قبةالاسلام بریده باد سرش همچو زر و نقره به گاز که سعدی از حق شیراز روز و شب که شهرها همه بازند و شهر ما شهباز

farzan-shz

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره تو همه جا تیکه میندازن ، توی تهرانم تیکه میندازن ؛ ولی اولا نه اینکه راه میری از هر 3 نفر 2 نفر اونم به یه خانم چادری
بعدشم ندیده بودیم یه آقایی همراه خانمش تیکه بندازه خانومه هم هر هر بخنده
:mad::mad: خانمی حالا شما هم اینقدر گیر ندین ......... چرا نصفه خالی لیوانو میبینید . حالا توی این همه ادم یه اینجوریم پیدا شده ..... اصلا از کجا معلوم اونم شیرازی بوده ......:mad:
شاید اونم شیرازی اصیل نبوده ولی شیراز زندگی میکنه . شاید که نه صد در صد همینطور بوده .
اینکه دلیل نمیشه . :mad:
شیرازی اصیل کلاس داره دیپلم داره و لیسانس داره............. :D;)

farzan-shz

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشین :gol:
بهتر بگم، سطح فرهنگ احتماعی در جنوب کشور نسبت به سایر شهرهای دیگه پایینه ولی این درصدی بیان می‌شه !!
و خود مردم جنوب کشور هم خوبی‌هایی داره که دیگر شهرها ندارن و بدی‌هایی هم دارن ...

ولی کلن بگم، خوب و بد همه‌جا پیدا می‌شه
:biggrin:خوب جوجو راحت بگو اینجا هم میخواین مثل جریان بالای شهر پایین شهرش کنین دیگه .........
پس جدیدا باید به نکته بالای کشور و پایین کشورم توجه خاصی کنیم . :D
شیراز شهرتمدن و فرهنگ و ادب است :mad:

ولی منم مثل شما میگم همه جا خوب داره بدم داره . ولی صد در صد خوب های شیرازی خیلی بیشترن .;) هر چند که باز همه ایران سرای من است :smile:

farzan-shz

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصفهان .........از دين ومسجد ومدرسه علميه و.و.و وخبري از كوروش وجمشيد نيست
ولي شيراز از ..............
مشكل شما چقدر خوب بود كه ايران منهاي اسلام عربها و.و.
اگرچه زنده رود اب حیات است ولی شیراز ما از اصفهان به
;);)

farzan-shz

عضو جدید
کاربر ممتاز
شنيديم اومده تو شُر بُري تماشا **************** هر چي بينُمون گذشته کرده حاشا

گفتم اَي ايطُو باشه بَري من اُفته ****************شايدم ئي حَرفو ر کِس ديگه گفته

بايه هرجوري شده گيرش بيارم***************** از خُدش تــــَـــتو قضيه ر درآرم

اومدم تو شاچراغ تو صحنُ اِيوون****************** هميطُو پَر ـَــ شدم ايلُون ويلون

آخرش پرسيدم از خادم حضرت ********************يي نِگُي کرد تو چيشُم از رو محبت

گُف هابله ديدمش پَري روزا بود******************** آمو کار اُشتُوي دُش از اينجُ رَف زود

پُ شُ دنبالش بگرد نشين مردد******************** سيدعلاءالدين حسين سيد مير محمد

نديديش اَي او دُ جُ جُهُي ديگه هم هس بُرُ************** سيداجِ غريب ازش نکش دَس

اگه اونجا نديديش بُرُ زير قرآن ********************چرُ ماطل ميکني بُدُ همي الآن

افتاده م خلاصه هَمطُو به تکاپو**************** سر قبر شاشُجا وُ قبر خاجو

بَدشَم نُوبت خاک عارفون بود****************** تربت شيخ خفيفُ روزبهون بود

هَف تَنونُ چل تَنون بُ ناتَووني****************** هر جُ رفتم نديدم ازش نوشوني

نکنه رفته باش تو باغُ راغي********************** مي رم اونجا مي گيرم ازش سراغي

اومدم باغ ارم جاش خالي ديدم *******************بُ تو باغ دلگشا که دير رَسيدم

اومدم باغ خليلي ديگه شوم بود *****************بَدشَم باغ قوام که وَخ تموم بود

اومدم فَردُ تو باغ عفيف آباد نَ ***********************نوشون از گُل ديدم نَ سرو آزاد

نَ تو باغ جون نَما نَ باغ موزه*********************** هيچي دسگيرُم نشد امرو سه روزه

رفتم از اونجُ بَري اَرگ کريم خان******************** نبودش راها شدم تو مدرسه ي خان

اومدم سَرُي مُشير پرسُ جو کردم********************* هر جُ از جَوونُ پير پرسُ جو کردم

از تو بازار وکيلُ اردو بازار********************** اومدم مسجدِ جمعه تکُ تب دار

يي نماز حاجتي بجا اُوُردم ************************دلُم دَسَ خُدُي خُدُم سُپُردم

يي صدُي گُف واسه حلَ ئي******************** قضيه يُ بايد ســَدي بيري يُ حافظيه

پيش خاجه رفتمُ بُ صد تمنا****************** گفتمش از تُ مي خام حلَ مُعما

تو فالُم گُف که اِقَد نکن سماجت *******************او اَزت دل بريده بُرُ به سلامت

آخرین ویرایش:

mahsajoonevar

اخراجی موقت
برو بچ من عید می خوام برم شیراز ولی من 2 تا مشکل دارم:1) دوستام جاهایی رو بم پیشنهاد دادند ولی ادرسشون نام فدیم خیابوناست و من از رو نقشه نتونستم پیدا کنم لطف کنید اسم قدیم و جدید خیابونا را برام بنویسید 2) محل تهیه ی شراب شیراز مرغوب

mehrshad53

اخراجی موقت
من خودم اصفهان هستم(البته اصفهانی نیستم) و فامیل شیرازی هم زیاد داریم....
شیرازیها خیلی خونگرمند ولی خیلی یکرنگ نیستند و یکم هم تنبلند!!!!
البته همه جایی همه جور داره!
در ضمن شهر قشنگیه ولی به پای اصفهان نمیرسه!

farzan-shz

عضو جدید
کاربر ممتاز
هریک از شما حتی اگر برای یک بار به شیراز رفته باشید بدون شک خواهید دید هر اسم هر هتل مسافر خانه فروشگاه های تجاری و ...
به نام های زیبای پاسارگاد ،تخت جمشید ، داریوش ، هما ، کورش و... نامگذاری شده

کاری که در ابتدا به چشم نمی اید اما اگر با دیگر شهر های توریست پذیر مقایسه ساده ای شود پی خواهیم برد که روح ایرانی ومیهن پرستی در شیراز بیشتر از هر شهر دیگری موج می زند ...
....
و این حاکی از علاقه شدید شیرازی ها به ایران و وطن پرستی است مردمی چنان دلیر که اجازه ازیادها زدودن تخت جمشید و مقبره کورش را به هیچ غیر ایرانی نمی دهند ....
دوست عزیزم تازه اینکه گوشه ی کوچکی بود .;)
من یه خورده کاملترش میکنم البته اونایی هست که یادمه و به ذهنم خورد .........
خیابانها و چهار راه ها:
ناصر خسرو - چهار راه زند. چهارراه حافظیه- شهرک سعدی - خیابان

سعدی - چهرراه تخت جمشید- خیابان لطفعلی خان زند- خیابان

فردوسی - خیابان رودکی - خیابان ستارخان خیابان داریون - کوروش

- خیابان پاسارگاد - ملاصدرا - کلبه سعدی - ادبیات - پاساژ حافظ

- پاساژکوروش - چهر راه مشیر - بولوار ایر کبیر - بلوار میرزا کوچک

خان جنگلی - خیبان نادر - خیابان تختی - خیابان تیمور و...................

یا حتی داروخانه هاش هم مثل.........

داروخانه های ..... خیام - کوروش - تخت جمشید - حافظ- پاسارگاد - تخت طاووس - ابن سینا بیشابور - سعدی - انوشیروان - امیر کبیر و.................

یا مثلا هتل ها و مسافرخونه هاشم مثل ............
اریو برزن - هتل ارگ - ارم - هتل پارس - هتل پارسیان - هتل حافظ -

داریوش - هما - صدرا - سینا - ساسان - ابوذر -- امیر کبیر

- انو شیروان - انوری - بابا طاهر - باباکوهی - بوعلی - تخت جمشید

- پاسارگاد - تخت طاووس - انو شیروان نو - هتل پارسه .- ایران مهر- ایرانیان - و......................;)

strange

اخراجی موقت

شیراز از اصفهان بهتره:razz:

farzan-shz

عضو جدید
کاربر ممتاز
نخیرم ........:mad:
اگرچه زنده رود اب حیات است************ ولی شیراز ما از اصفهان به .....;)

farzan-shz

عضو جدید
کاربر ممتاز
برو بچ من عید می خوام برم شیراز ولی من 2 تا مشکل دارم:1) دوستام جاهایی رو بم پیشنهاد دادند ولی ادرسشون نام فدیم خیابوناست و من از رو نقشه نتونستم پیدا کنم لطف کنید اسم قدیم و جدید خیابونا را برام بنویسید 2) محل تهیه ی شراب شیراز مرغوب[/QUOTE
پیشاپیش خوش امدین . ایشالا بهتون خوش بگذره .
شما لطف کنید اسم اون خیابونهایی که نمیدونید بگید تا جدیداشو بهتون بگیم . نمیشه نشست کلشو گفت که-- ما هم که شیرازی اصیییییییل ;)
دومیشم : :w00::w00::w13::w39:

strange

اخراجی موقت
اصفهان فقط ادرس دادنشون خوبه :D.......فقط کافیه یه ادرسی ازشون بپرسی ...طبق ادرسشون اگه بیاین برتون میگردونه همون شهره خودتون :D;)

آخ آخ گفتی.یه بار ما آدرس یه هتل رو پرسیدیم از یه بابایی.گفت یخده بالاتر.جون تو یه نیم ساعتی رفتیم تا رسیدیم

نوووووووووووچ
اینخبرا هم نیست،معلومه اصفهان خیلی نمیای!!!!!

دو بار اومدم برا هفت پشتم بسه.آخه اینم شد شهر؟شیراز بهترین شهر ایران

ELAHE.R

عضو جدید
راستش شرمنده ، شما مشکوک میزنی !!! شاید چون چادری بودی تیکه انداختن:razz: ، چون من وقتی میرم شیراز آخر جینگولک لباس میپوشم ، شاد و شیک و مرتب ، خیلی هم رفتار هاشون با احترامه :redface:
عزیزم اگه بحث و درست دنبال کرده باشی من تنها که نرفته بودم با برو بچ دانشگاه بودیم بین اونا هم مثل شما شیک و مرتب و جینگولک هست ولی اونا هم ناراضی بودن
ولی شایدم شما راست میگین شاید ما همه مشکوک میزنه فقط شما میدونی درست رفتار کردن یعنی چی:D

ELAHE.R

عضو جدید
نوووووووووووچ
اینخبرا هم نیست،معلومه اصفهان خیلی نمیای!!!!!

:mad::mad: خانمی حالا شما هم اینقدر گیر ندین ......... چرا نصفه خالی لیوانو میبینید . حالا توی این همه ادم یه اینجوریم پیدا شده ..... اصلا از کجا معلوم اونم شیرازی بوده ......:mad:
شاید اونم شیرازی اصیل نبوده ولی شیراز زندگی میکنه . شاید که نه صد در صد همینطور بوده .
اینکه دلیل نمیشه . :mad:
شیرازی اصیل کلاس داره دیپلم داره و لیسانس داره............. :D;)
میشه اینقدر موضع نگیرینو خوبی و بدیای شهرتونو قبول کنید اگه به موضع گرفتن باشه که به قول آرش پاک من عرق ایرانی (البته هنوز بهم نداده که بدونم چه مزه ایه:biggrin:)دارمو نسبت به همه جا حساس. ولی شما ها که تو این شهرا زندگی میکنین باید از دید دیگران مشکلات شهرتونو بدونین تا خودتون حلش کنین:smile:

mehrshad53

اخراجی موقت
میشه اینقدر موضع نگیرینو خوبی و بدیای شهرتونو قبول کنید اگه به موضع گرفتن باشه که به قول آرش پاک من عرق ایرانی (البته هنوز بهم نداده که بدونم چه مزه ایه:biggrin:)دارمو نسبت به همه جا حساس. ولی شما ها که تو این شهرا زندگی میکنین باید از دید دیگران مشکلات شهرتونو بدونین تا خودتون حلش کنین:smile:

کدوم موضع؟
گفتم اینقدرها هم بد نیست،اینم شد موضع؟
باشه خیلی مزخرفه اصفهان!!!!!!!

mahsajoonevar

اخراجی موقت
[برو بچ من عید می خوام برم شیراز ولی من 2 تا مشکل دارم:1) دوستام جاهایی رو بم پیشنهاد دادند ولی ادرسشون نام فدیم خیابوناست و من از رو نقشه نتونستم پیدا کنم لطف کنید اسم قدیم و جدید خیابونا را برام بنویسید 2) محل تهیه ی شراب شیراز مرغوب

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته شیراز داف های بهتری داره.یعنی داف با کلاس توشون زیاده

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره تو همه جا تیکه میندازن ، توی تهرانم تیکه میندازن ؛ ولی اولا نه اینکه راه میری از هر 3 نفر 2 نفر اونم به یه خانم چادری
بعدشم ندیده بودیم یه آقایی همراه خانمش تیکه بندازه خانومه هم هر هر بخنده

پس یک سر بیا بابلسر.لب دریا.حساب کار دستت میاد.البته اینجا با چادری ها کاری ندارند.
وقتی میگی چادری بودی.عجیبه.شاید طرف هدفش اون تیکه ای که فکر میکنه نبود.