درخوست های مرتبط با: راهنمایی و نظرخواهی

yalda65

عضو جدید
طرح این ترممون اکسپو هست.کسی میتونه کمکم کنه؟ در مورد کانسپت و رویکردایی که میتونم داشته باشم
اکسپوی شانگهای و کلا تاریخچه اکسپوهای مختلف و رویکرد کشورهای مختلف برای طراحیشون رو بررسی کن.مثلا توی اکسپوی اخیر که توی شانگهای بود،غرفه انگلیس،سویس،دانمارک و چند تا کشور دیگه جزو کارهای برتر بود.برو اون ها رو ببین چی کار کردن.میتونه کمک کنه.فقط مال ایرانو نبین!!:D

Angel.Architect

عضو جدید
اکسپوی شانگهای و کلا تاریخچه اکسپوهای مختلف و رویکرد کشورهای مختلف برای طراحیشون رو بررسی کن.مثلا توی اکسپوی اخیر که توی شانگهای بود،غرفه انگلیس،سویس،دانمارک و چند تا کشور دیگه جزو کارهای برتر بود.برو اون ها رو ببین چی کار کردن.میتونه کمک کنه.فقط مال ایرانو نبین!!:D

مرسی قبلا" اکسپو 2010 شانگهای رو دیدم.2005 رو هم دیدم.خب ما هم باید اکسپو ایران طراحی کنیم در صورتی که کار ایران تو این مسابقه ها آبروریزی محض بود به نوعی! از کجا میتونم ایده بگیرم اسه این طرح؟ خیلی سخته آخه

معمار89

عضو جدید
سلام ؛
میتونی بااستفاده از دو نقطه یک خط به وجود بیاری وبا ترکیب خط های شکسته،
شکلهای متفاوتی رو خلق کنی،موفق باشی:smile:

yalda65

عضو جدید
مرسی قبلا" اکسپو 2010 شانگهای رو دیدم.2005 رو هم دیدم.خب ما هم باید اکسپو ایران طراحی کنیم در صورتی که کار ایران تو این مسابقه ها آبروریزی محض بود به نوعی! از کجا میتونم ایده بگیرم اسه این طرح؟ خیلی سخته آخه
خوب تا جایی که می دونم اصلا طراح اکسپوی اخیر ایران در شانگهای آرشتیکت نبوده.به عبارتی اصلا طراحی نشده بوده و مایه آبروریزی به قول شما:razz:
یکی از بحث ها در اکسپوها بحث جمع آوری آن ها هست.چون همون طور که می دونید بعد 6 ماه باید جمع آوری بشن.خیلی از کشورها روی این بحث کار کرده بودند.اما ایران به شیوه عهد .... چهار تا آجر احتمالا از نوع فشاری رو هم گذاشته بود!:biggrin:
یه بحث دیگه هم فن آوری ها و بحث ارتباطات و فن آوری اطلاعات در قرن اخیر هست که مثلا در غرفه کره به خوبی کار شده بود.اما باز هم در غرفه ایران هیچ خبری از این چیزها نبود:D
به هر حال من فکر میکنم غرفه ایران باید برای ایران باشه.هر اون چه که ایرانی بودن ما رو معرفی کنه به همه.البته نه به شکل مستقیم که مثلا بیایم چهار تا سرستون و طاق بگذاریم!و رویکردهای قرن اخیر و بحث های پیش ساختگی و بحث های ITو بحث درگیر کردن و مشارکت دادن انسان ها در فضاها.نه اینکه فقط بیننده باشن و البته جرقه های طراحی ایی که در ذهن شما به عنوان طراح شکل میگیره:smile:

• Like
واکنش ها: raha

sadeghalavi

عضو جدید
خب من آرایش ترمی رو گرفتم.

دروسی که باید گذرونده بشن ساخت و ارائه 1 و 2 و 3 هست.

من به نتیجه قطعی نرسیدم.

ولی فعلا در نظر دارم واسه ساخت و ارائه 1 که سرفصل مصوب اونو توی همین تاپیک قرار دادم بگم.

طراحی با دست آزاد رو بگم(البته بیشتر با مداد و نهایتا روان نویس نوک نمدی).

پرسپکتیوهای موازی و غیر موازی.

نحوه ترسیم گسترده احجام به کمک هندسه ترسیمی و ساخت احجام بوسیله مقوا.

ساخت احجام بوسیله یونولیت و احیانا گچ.

نظر شما چیه؟

آخرین ویرایش:

vahid11023

عضو جدید
فرم و عملکرد

فرم و عملکرد

سلام
اگر از بچه های معماری کسی بتونه منو در مورد رابطه فرم و عملکرد در هواپیما راهنمایی کنه ممنون میشم
با تشکر.:gol:

sam 600020

عضو جدید
کاربر ممتاز

خوبه فقط فک نکنم ساختن احجام اونم با گچ برا ترم 1 مناسب باشه خیلی سخته در ضمن نباید فراموش کنین این ترم تعداد جلساتی که

تشکیل میشن خیلی کمتر از اون چیزیه که فکرشو میکنین (3-4 هفته اینور اونور عید و 1ی و2هفته قبل امتحانا برا فرجه کلاسا تشکیل

نمیشن) ولی بازم سرعت کلاس بستگی به وضعیت دانشجوها داره اگه واقعا بتونین همه این چیزایی رو که نوشتین بگین خیالتون از دست

ازاد و پرسپکتیو و مقدمات ماکت سازی راحت میشه و ترمای بعدی میتونین به طور مفصل رو انواع راندو و پرزانته و ماکت سازی کار کنین.

نیکناز

عضو جدید
سلام دوست عزیز
نه متاسفانه.. من خودم طرح 1 هستم ولی فکر کنم تو قسمتای دیگه ی باشگاه راجع به دانشکده معماری مطالبی هست

sadeghalavi

عضو جدید
مثلا می تونم یه قسمت از پروژه پایانی رو اختصاص بدم به ساخت ماکت حجمی از یه بنای خاص مثل ساخت مسجد الاقصی با یونولیت و پوشش و تزیین اون با مقوا و...

که واسه ترم بعدی که میخان ماکت کار کنن یه مقدار آماده بشن.

نظرتون چیه؟

sam 600020

عضو جدید
کاربر ممتاز

خوبه به شرطی که تو کلاس حداقل یه اموزش مقدماتی برا ساخت ماکت با یونولیت بدین. اینجوری بفهمن قضیه چیه و چه جوریاست خودشون دنبال اطلاعات تکمیلیش میرن!
فقط حتما تحویلشو بندازین حداقل 10 روز بعد از امتحانای اخر ترمشون که حسابی روش کار کنن نه صرفا به خاطر رفع تکلیف 1 چیزی سرهم کنن تحویلتون بدن!!

درضمن با استادهای باتجربه در این مورد مشورت کنید نتیجه بهتری میگیرید اینجا اکثرا همه دانشجو هستند.

آخرین ویرایش:

الهه بهادری

کاربر بیش فعال
[FONT=&quot]طراحی معماری: از ایده تا فرم
[/FONT]

معماری از هیچ بوجود نمی‎آید. ذهنیت یک طراح و تفکرات و اندیشه‎ زیرا های وی مهمترین عامل در پیدایش یک اثر معماری محسوب می‎، زیرا تمام عوامل موثر بر شکل‎گیری معماری و اطلاعات مربوط به طراحی می‎بایست در ذهن طراح ارزیابی، طبقه‎بندی و تجزیه و تحلیل شوند و در نهایت در قالب یک طرح معماری به مقوله‎هایی عینی و و قابل تجربه‎ تبدیل گردند. آنچه که ذهنیت یک معمار را می‎سازد، ایده‎هایی است که او از موضوعات مختلف مرتبط با طرح در ذهن خود پرورانده است. در نهایت این ایده‎ها هستند که طی روندی معین به فرم‎ها و فضاهای معماری تبدیل می‎شوند که ما روزانه با آنها سروکار داریم.
ایده اصطلاحی است که در بحث‎های هنری و از جمله در معماری به کرات مورد استفاده قرار می‎گیرد و همین امر بیانگر اهمیت آن در فرایند طراحی معماری است. ایده (Idea) از کلمه یونانی Eidos به معنی دیدن و شیء مرئی گرفته شده و اولین بار در آرای افلاطون مطرح گردیده است. افلاطون معتقد بود که پدیده‎های جهان صور مختلف تجلی جهان ایده‎ها یا فرم‎های ازلی و مطلق هستند.
پیشرفت فرهنگ معماری نیازمند ارائه ایده‎ها و در حقیقت راه‎حل‎های خلاقانه و نوین توسط معماران می‎باشد. به همین علت بکارگیری صحیح و خلاقانه ایده‎ها مهمترین بخش معماری محسوب می‎شود. طراحی معماری از ایده‎هایی مجرد و ذهنی آغاز می‎شود و سپس به طرح فضای عینی معماری می‎انجامد.
ایده حاصل دانش، تفکر، آگاهی‎ها و دانسته‎های موجود در ذهن طراح و در ارتباط مستقیم با جهان پیرامون وی است. اطلاعاتی که از جهان بیرون توسط حواس کسب می‎شوند و به ذهن می‎رسند، نقش مهمی در پیدایش ایده ایفا می‎کنند. به همین علت جان لاک می‎گوید: ایده از عملیات ذهن بر محسوسات پدید می‎آید. تمام پدیده‎هایی که در این جهان وجود دارند، از قبیل یک ساختمان، یک فرم طبیعی، یا حتی یک داستان و یک شعر می‎توانند به کاتالیزورهایی برای پرورش ایده در ذهن تبدیل شوند. منابع ایده همه جا در میان اشیاء روزمره زندگی، در طبیعت، درعلوم مختلف، در معماری‎های تاریخی و خصوصاً در برنامه و محیط سایت وجود دارند. اما یک ذهن خلاق و کنجکاو نسبت به اطلاعات موجود در محیط پیرامون است که می‎تواند ایده‎های خلاقانه‎ای را ابداع کند. از این رو جمع‎آوری اطلاعات که در معماری به میزان قابل توجهی بصری هستند و اغلب از مشاهده شرایط محیطی پروژه بدست می‎آیند، نقش مهمی در شکل‎گیری ایده‎های معمارانه دارد.
شمارند

sadeghalavi

عضو جدید
مشاوره برای خرید لوازم التحریر(معماری)

مشاوره برای خرید لوازم التحریر(معماری)

ضمن تشکر از دوستان، قرار شده دانشگاه مبلغی رو تحت عنوان خرید ابزار کار در اختیارم قرار بده.

در صورت امکان مارک و قیمت حدودی ابزار زیر رو مرقوم بفرمایید.

خط کش فلزی
قلم مو جهت آبرنگ
آبرنگ 12 رنگه
2 عدد گیره اضافه
مقوای فابریانو یک بسته a4
کاغذ یک بسته a4
چسب کاغذی
ماژیک راندو یک عدد
کیف قلم

میخاستم طوری باشه که حدودای 30 تومن بشه کل اینا.

حدود 50 تومن هم میخام کتاب بگیرم.

مرسی

chehresaz

عضو جدید
سلام همه ی اینا یسته به مارکشون داره مثلا آبرنگ 12 رنگه 18 تومن ایناست مارکvinsor

mamad 70i

عضو جدید
کی میدونه دیاگرام چیه؟کمک میخوام(با عجله)

کی میدونه دیاگرام چیه؟کمک میخوام(با عجله)

سلام به همه ی دوستان مهندس عزیزم.من بلد نیستم دیاگرام بکشم استادامونم تا میپرسی میگن برو حذف کن...دیگه داره حالم به هم میخوره از این استادای مذخرف...کی میدونه دیاگرام چیه؟اصلا چطور باید کشید؟به چه دردی میخوره؟چی رو مشخص میکنه؟زود لطفا!!:(:(:(

mandana-n

عضو جدید
سلام. برای چه درسی می خواهید دیاگرام بکشید؟
اگه برای طراحیه اول باید فضاهای مورد نیاز برای طرحتون رو بنویسید مثلا برای طراحی یک ویلا باید فضاهایی مثل ورودی، نشیمن، پذیرایی، اتاق خواب مهمان، اتاق خواب والدین، اتاق خواب فرزندان، سرویس بهداشتی، حمام، آشپزخانه، تراس و ... داشته باشید بعد در مورد اینکه این فضاها چه ارتباطی با هم دارند فکر میکنید و اینکه آیا باید به صورت مستقیم با هم در ارتباط باشند یا با واسطه و ترتیب چیدمان آنها به چه صورتی باید باشه و بر این اساس دیاگرام خودتون رو ترسیم می کنید. هر کدوم از فضاها را داخل یه دایره یا مربع (به انتخاب خودتون) بذارید و با فلش هایی به هم وصل کنید. چند بار این کار را به صورتهای مختلف انجام بدید و بهترین دیاگرام را از بین آنها انتخاب کنید.
این کار در واقع باعث میشه که به یک راهکار مناسب برای طراحی پلان برسید ولی من خیلی بهش اعتقاد ندارم چون اگه قرار باشه به یه راهکار قطعی برای طرح برسیم که همه طرح هامون برای یک موضوع خاص شبیه هم میشه و قدرت خلاقیت ازمون گرفته میشه.

اینم یه نمونه دیاگرام​

پیوست ها

• Picture2.jpg
    Picture2.jpg
    33.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • Picture3.jpg
    Picture3.jpg
    41 کیلوبایت · بازدیدها: 0

acmilad

عضو جدید
نیاز به یک دانشجوی معماری با تجربه کار کارگاهی در کرج

نیاز به یک دانشجوی معماری با تجربه کار کارگاهی در کرج

سلام به همه ی همکارای عزیز.برای یک پروژه ی دکوراسیون داخلی به یک سرپرست کارگاه ترجیحا ساکن کرج نیاز داریم که :
1 - قدرت مدیریت داشته باشه.
2 - تا حدودی آشنا با بنایی باشه.

mohsenplasma

عضو جدید
سلام به همه ی همکارای عزیز.برای یک پروژه ی دکوراسیون داخلی به یک سرپرست کارگاه ترجیحا ساکن کرج نیاز داریم که :
1 - قدرت مدیریت داشته باشه.
2 - تا حدودی آشنا با بنایی باشه.

عزیز، یه شماره تماس لطف می کنید؟ حالا یا عمومی یا خصوصی بفرمایید که بشه بیشتر گپ زد در این باره. یکی از دوستان که هم بچه ی طراح با ذوقیه و مدرس اسکیس هستش و از طرف دیگه کار اجرایی می کنه ساکن کرجه و فکر کنم 3-4 ماهی هم وقت آزاد داره. مایل بودین اطلاع بدین

sadeghalavi

عضو جدید
دوستان سقف بودجه تا 100 تومن افزایش پیدا کرد.

در صورت امکان بفرمایید چه وسایلی می تونم تهیه کنم؟ مخصوصا برای طراحی با دست آزاد.

لطفا اگه امکان داره مارک هم پیشنهاد بدین.

sadeghalavi

عضو جدید

در صورت امکان بفرمایید چه وسایلی می تونم تهیه کنم؟ مخصوصا برای طراحی با دست آزاد.

chehresaz

عضو جدید

مارکر touch رو شنیدم از kurecolourبهتره .برای طراحی مدادهای سریbمناسبند(استدلر)

kamyab_64

عضو جدید
سلام دوست من...
1-روان نویس uni pin 0.1/0.3/0.5/0.8
2-ماژیک M/F Staedtler
3-گونیای 60-30 و گونیای 45 Rotring
4-اشل مهندسی Rotring
5-اتود 0/2 Rotring
6-10 تا رنگ اصلی touch marker که از فروشنده ها بپرسی میدونن.

فعلا همینارو یادم میاد;)

reza&tahere

عضو جدید
در خواست راهنمایی

در خواست راهنمایی

salam-eyde hamegi mobarak-rastesh ostade ma gofte chan ta ax darbare mozue rozane barash bebarim-ama manzuresho nafahmidam-mamnun misham ba ax rahnamaiim konid-.../...-mamnoon-lotfan zudtar:confused::cry::cry::heart::gol::gol::gol::gol:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

reza&tahere

عضو جدید
boroshoor

boroshoor

rasti yadam raft begam-ostade ma gote k baraye ye bana too hamun jaii k zendegi mikonim ye boroshoor b andaze ye varaqe poshto roo a4 bashe-bedune estefade az rang -tanha 1 aze chapi estefade she-baqiaro khodemoon bayad tarahi konim-bayad az lahaze saboki o sangini va poro khali va kompozisione movafaq dashte bashe--age mishe rahnamaiim konid-zoodtar torokhoda-vaqt kame:surprised::surprised:;);):gol::gol::gol::gol:

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
rasti yadam raft begam-ostade ma gote k baraye ye bana too hamun jaii k zendegi mikonim ye boroshoor b andaze ye varaqe poshto roo a4 bashe-bedune estefade az rang -tanha 1 aze chapi estefade she-baqiaro khodemoon bayad tarahi konim-bayad az lahaze saboki o sangini va poro khali va kompozisione movafaq dashte bashe--age mishe rahnamaiim konid-zoodtar torokhoda-vaqt kame:surprised::surprised:;);):gol::gol::gol::gol:
لطفا فارسی تایپ کنید
دقیقا نمیدونم چه کمکی میخواید چون هم مفهوم روزنه روشنه هم ترکیبای پر و خالی و سبک سنگین!!!

بالا