درخواست کمک

Moonak

عضو جدید
سلام یه سوال داشتم در درس استاتیک مبحث تعادل نسبت دو نیرو در یک عضو دو نیرویی چطور برابر تانژانت تتا میشه ؟؟ شاید سوال ساده ای باشه اما من رشته ام مکانیک نیست به همین دلیل به مشکل برخوردم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید. :(

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
از اونجایی که TRUSS یا بقول شما عضو دو نیرویی تنها در راستای طولی نیرو رو تحمل می کنه و ممان پذیر نیست ( چون از اتصال JOINT) در اون استفاده شده در نتیجه با نوشتن تعادل برای یک المان TRUSS همون رابطه تانژانتی که فرمایش کردین می رسیم.

sadeghforghani

کاربر فعال
سلام یه سوال داشتم در درس استاتیک مبحث تعادل نسبت دو نیرو در یک عضو دو نیرویی چطور برابر تانژانت تتا میشه ؟؟ شاید سوال ساده ای باشه اما من رشته ام مکانیک نیست به همین دلیل به مشکل برخوردم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید. :(

سلام
لطفا اگر می توانید بیشتر توضیح دهید. عضو دو نیرویی باید دو تا نیروی وارده بهش با هم مساوی بوده و در راستای عضو اعمال شوند. حالا منظورتون از تتا کدام زاویه است؟
ممنون

sadeghforghani

کاربر فعال
از اونجایی که TRUSS یا بقول شما عضو دو نیرویی تنها در راستای طولی نیرو رو تحمل می کنه و ممان پذیر نیست ( چون از اتصال JOINT) در اون استفاده شده در نتیجه با نوشتن تعادل برای یک المان TRUSS همون رابطه تانژانتی که فرمایش کردین می رسیم.
سلام
خدا قوت
لطفا این پاسختون رو در صورت امکان یخورده بیشتر باز کنید. من نمی فهمم!! منظور از این زاویه تتا، زاویه چی با چی هستش؟
پیشاپیش ممنون

Moonak

عضو جدید
سلام
لطفا اگر می توانید بیشتر توضیح دهید. عضو دو نیرویی باید دو تا نیروی وارده بهش با هم مساوی بوده و در راستای عضو اعمال شوند. حالا منظورتون از تتا کدام زاویه است؟
ممنون

سلام
زاویه ای که عضو دو نیرویی با محور افق ،یا حتی گاهی با محور عمودی میسازه.
ممنون .

Moonak

عضو جدید

سلام
میشه یه خورده ساده تر توضیح بدین . مشکل من ابنه که بیشتر اوقات نسبت دو نیرو رو کتانژانت تتا بدست میارم .
مرسی

sina arabloo

عضو جدید
sala, b hamegi mikhastam bedonam toye ranking daneshgah ha dar reshteye mohandesi mecanic (bedon grayesh)kodom daneshgah behtar va motabar tare
sanaati sirjan VA hormozgan(bandar abbas)
karhaye enteghalim jor shode ... lotfan nazar bedin
mamnon

sara@@@

عضو جدید
سلام
در صورتی که نیروی Fبه و مولفه عمود بر هم F1وF2تجزیه بشه نیرویF1برابر میشه با نیروی F2در تانژانت بینF1وF2و بلعکس..نیروی F1 ,F2به ترتیب همون XوY هستن ..امیدوارم توضیحم سخت نباشه..موفق باشی

بالا