درخواست يه مدار بک آپ ساده 12 ولت

Ehsan756

عضو جدید
سلام
بچه ها من يه مداري دارم که از برق شهر تغذيه ميکنه (به صورت 12 ولت dc)
ميخوام يه مداري طراحي کنم که در صورتي که برق شهر قطع شد سريع سوييچ کنه روي باتري 12 ولت و مدار اصليم خاموش نشه!
و البته اگه جوري باشه که زماني که برق شهر دوباره وصل ميشه باتري پشتيبانم شارژ بشه هم که ديگه عالي ميشه ولي بيشتر قسمت اول برام مهمه!
خيلي گشتم ولي چيزي نتونستم پيدا کنم
کسي ميتونه راهنماييم کنه؟؟؟

saeed2021

عضو جدید
سلام
بچه ها من يه مداري دارم که از برق شهر تغذيه ميکنه (به صورت 12 ولت dc)
ميخوام يه مداري طراحي کنم که در صورتي که برق شهر قطع شد سريع سوييچ کنه روي باتري 12 ولت و مدار اصليم خاموش نشه!
و البته اگه جوري باشه که زماني که برق شهر دوباره وصل ميشه باتري پشتيبانم شارژ بشه هم که ديگه عالي ميشه ولي بيشتر قسمت اول برام مهمه!
خيلي گشتم ولي چيزي نتونستم پيدا کنم
کسي ميتونه راهنماييم کنه؟؟؟
سلام . سال نو مبارک .
خیلی اسونه که . کلید مغناطیسی 220 ولت. کلیدی است که با برق 220 ولت قطع و وصل میشه . 12 و 24و 50و 110 ولتش هم هست و پشت شهرداری (م امام خمینی )به وفور پیدا میشه .... شما با دو عدد از این کلید ها میتونید یک مدار تمام اتوماتیک به همراه شارژر تمام اتوماتیک طراحی کرده و بسازید .... اگر نیاز به توضیح بیشتری بود امار بدید تا نقشه شو اپلود کنم .:gol:

Ehsan756

عضو جدید
سلام . سال نو مبارک .
خیلی اسونه که . کلید مغناطیسی 220 ولت. کلیدی است که با برق 220 ولت قطع و وصل میشه . 12 و 24و 50و 110 ولتش هم هست و پشت شهرداری (م امام خمینی )به وفور پیدا میشه .... شما با دو عدد از این کلید ها میتونید یک مدار تمام اتوماتیک به همراه شارژر تمام اتوماتیک طراحی کرده و بسازید .... اگر نیاز به توضیح بیشتری بود امار بدید تا نقشه شو اپلود کنم .:gol:

سلام سال 9 ی شمام مبارک
شرمنده الان جواب میدم :redface:
اگه منظورتون استفاده از رله هست تست کردم جواب نداده
رله تا بخواد سوییچ کنه چند ms طول میکشه و ظاهرا این زمان برای مدار من زمان زیادیه چون خاموش میشه
یه مداری میخوام که سرعت سوییچ بالاتری داشته باشه!!!

بالا