درخواست های مرتبط با | پروژه‌ها و گزارش‌های کارآموزی مهندسان شیمی

"Che.Engineer"

عضو جدید
سلام دوستان
من خیلی وقته منتظر جوابتون بودم:( ولی کسی جوابمو نداد:cry:
پروژه کارشناسی من درمورد مقایسه تلفات و هزینه های انتقال گاز و برق. اینکه کدوم انتقال بصرفه تره و برا تولید برق با استفاده از نیروگاههای حرارتی بهتره که محل نیروگاه رو کجا در نظر بگیریم؟؟نزدیک پالایشگه باشه که نیاز به انتقال گاز ب لوله کشی نداشته باشیم یا نزدیک محل مصرف برق باشیم که گاز رو انتقال بدیم و برق رو در مسافت کمتری انتقال بدیم؟؟
اگه کسی مطلبی درباره هزنه ها وتلفات هر کدوم از این دو انتقال یا روش تولید برق در نیروگاههای حرارتی با سوخت گاز طبیعی داره ممنونمیشم کمکم کنه یا راهنماییم کنید که از کجا باید این مطالب رو گیر بیارم..
ممــــــــــــــــــــــــــــــــــنــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــون

شهر ها هم گاز نیاز دارن و هم برق. خوب گاز که باید انتقال پیدا کنه و ربطی به برق نداره در نتیجه وقتی لوله کشی گاز برای نیاز مردم هست دیگه نیازی به لوله کشی جداگونه برا نیروگاه نداره پس نیروگاه هم نزدیک شهر ها میزنن.

sami hypia

عضو جدید
شهر ها هم گاز نیاز دارن و هم برق. خوب گاز که باید انتقال پیدا کنه و ربطی به برق نداره در نتیجه وقتی لوله کشی گاز برای نیاز مردم هست دیگه نیازی به لوله کشی جداگونه برا نیروگاه نداره پس نیروگاه هم نزدیک شهر ها میزنن.

این انتقال ممکنه بین دو کشور یا برای مسافتای خیلی طولانی بین دو نقطه از کشور باشه و ما فقط تامین برق مد نظرمونه...

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
این انتقال ممکنه بین دو کشور یا برای مسافتای خیلی طولانی بین دو نقطه از کشور باشه و ما فقط تامین برق مد نظرمونه...
سلام
در مورد مسائل اقتصادی انتقال گاز و برق هم انگلیسی و هم فارسی خیلی کار شده. مقاله های اقتصادی زیادی هست. حتی شما میتوانید از مرکز امار ایران هم استفاده کنید.
به عنوان نمونه:

در مورد اینکه پالایشگاه گاز نزدیک تر باشه یا نیروگاه هم بستگی به میزان هزینه ها در انتقال برق و گاز است که واضحا انتقال برق هزینه کمتری داره .. و بصرفه تره. یعنی به نظرم پالایشگاه های گاز باید در همون نزدیکی محل استخراج گاز باشن. و نیروگاه ها هم در همان نزدیکی ها ساخته شود. و انرژی را بصورت برق منتقل کنیم نه گاز. البته موارد دیگه هم تاثیر گذارند مثل فرسودگی خطوط انتقال برق ایران!

sami hypia

عضو جدید
خیلی ممنون از راهنماییتون آقا پوریا...برا مسافتای کم و مقدار مشخصی برق انتقال برق بصرفه تره یعنی نیروگاه به پالایشگاه نزدیکتر باید باشه و برق تولیدی تو نیروگاه رو انتقال میدن. ولی برای فواصل طولانی تر چون امکان انتقال حجم بیشتری از گاز رو داریم انتقال گاز بصرفه تره ...

P O U R I A

مدیر تالار
خیلی ممنون از راهنماییتون آقا پوریا...برا مسافتای کم و مقدار مشخصی برق انتقال برق بصرفه تره یعنی نیروگاه به پالایشگاه نزدیکتر باید باشه و برق تولیدی تو نیروگاه رو انتقال میدن. ولی برای فواصل طولانی تر چون امکان انتقال حجم بیشتری از گاز رو داریم انتقال گاز بصرفه تره ...
الان که فکر میکنم بله .. درست میگید. در انتقال گاز جدا از خطراتش و هزینه بالاترش برای انتقال، دیگه ما هدر رفت گاز بسیار پایینی داریم! و از این لحاظ به صرفه است. در انتقال برق در مسیرهای طولانی ما همیشه مقدار زیادی هدررفت خواهیم داشت که در مدتهای طولانی هم به ضرر ما خواهد بود! البته این دلیلیست که به ذهن من میرسه.
ممنون از شما.

dorji

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشید
کسی کد متلب شبیه سازی فرایند خشک شدن گاز با مولکولارسیوها رو نداره.لطف اگه کسی داره بهم کمک کنه.ممنونم

amir14840

عضو جدید
درخواست کمک در مورد تهیه غشا

درخواست کمک در مورد تهیه غشا

سلام به همه دوستان. من برای پروژه کارشناسی ارشدم در مورد تصفیه پساب صنعتی از طریق MBR احتیاج دارم تا یه غشا میکرو یا اولترا خریداری کنم. کسی از دوستان میتونه منو راهنمایی کنه از کجا میشه تهیه کرد؟ ممنون

saeed05

کاربر بیش فعال
با سلام
آیا جداولی دارین که بتونم اطلاعات زیر را برای مواد مختلف پیدا کنم؟
critical pressure - critical temprature - acentric factor - solid molar volume - Antoin coefficient - August coefficient

ح.علی اکبر

عضو جدید
سلام
شاید سوال من به موضوع تاپیک بی ربط باشه ولی اخه من نمیدونستم کجا باید سوالمو مطرح کنم. من دانشجوی کارشناسی ارشد هستم و تز پایان نامم راجع به Fluidized bed reactor هستش من میخاستم ببینم موضوعات روز که تو این زمینه کار میکنند چیا هستن، از کجا باید بفهمم؟

P O U R I A

مدیر تالار
با سلام
آیا جداولی دارین که بتونم اطلاعات زیر را برای مواد مختلف پیدا کنم؟
critical pressure - critical temprature - acentric factor - solid molar volume - Antoin coefficient - August coefficient
سلام
یه جدولی که همه اینها توش باشه رو سراغ ندارم. ولی همه اطلاعات مواد در اینترنت هست. اگر موادتون کم هستن یکی یکی میتونید سرچ کنید و اطلاعاتشون رو یادداشت کنید.

سلام

زمان اشباع بستر برج پرشده رو چطور بدست بیارم؟
سلام
اگر اطلاعات کامل فرایند رو داشته باشید کار سختی نیست. با داشتن مشخصا کاتالیست و توانایی جذب اون و همچنین دبی های ورودی مواد و ترکیب درصد انها میتونید این زمان رو محاسبه کنید.
حداکثر میزان جذب رو میتونید از روی نوع کاتالیست مشخص کنید و بعد با توجه به دبی ورودی زمان محاسبه میشه.

ببخشید جریان purge و blowdown دقیقا چیه و واژه مناسبش به فارسی چی میشه؟
هر دو به جریان های تخلیه مواد اطلاق میشه.. با این تفاوت که مسیر purge برای سیالات گازی به کار میره و مسیر blow down برای سیالات مایع.
واژه ی فارسی مشخصی براشون فکر نمیکنم باشه. توی صنعت برای همه موارد از همین واژه ها استفاده میشه.

سلام
شاید سوال من به موضوع تاپیک بی ربط باشه ولی اخه من نمیدونستم کجا باید سوالمو مطرح کنم. من دانشجوی کارشناسی ارشد هستم و تز پایان نامم راجع به Fluidized bed reactor هستش من میخاستم ببینم موضوعات روز که تو این زمینه کار میکنند چیا هستن، از کجا باید بفهمم؟
سلام
شما خیلی راحت با سرچ همین عنوان در ساینس دایرکت و دانلود مقالات 2سال اخیر میتونید متوجه بشید که الان در این راستا روی چه مواردی دارن کار میکنن.

parsakhoshmel

عضو جدید
سلام دوستان
من ی گزارش کارآموزی پالایشگاه شیراز و میخاستم ممنون میشم اگه قرار بدین ;)

"Ali"

عضو جدید
سلام
گزارش کارآموزی واحد آروماتیک پتروشیمی بندر امام رو می خواستم ( یا یه چیزی شبیه بهش که بتونم آماده کنم ) ممنون میشم اگه کمکم کنید;)

alifrd

عضو جدید
با سلام
به مقالات و مطالبی در مورد هیدرات گازی و دلایل و معایب تشکیل هیدرات گازی در ترین گازی پالایشگاه گازی و روش های جلوگیری از تشکیل آن نیاز دارم

اگر مطالبی دارید لطفا اینجا قرار دهید
با تشکر

1247

عضو جدید
سلام به همه
میشه لطف کنید چند موضوع پایان نامه ارشد مرتبط با مهندسی فرایند که در زمینه مدل سازی باشه معرفی کنید.بحث علاقه به موضوع خاص یا هرچیز دیگه ای مطرح نیست.فقط چند موضوع که خودم بتونم برنامه نویسیش رو انجام بدم ومجبور به پرداخت هزینه به بیرون نباشم.
برای انتخاب عنوان مشکل دارم خواهش میکنم کمک کنین

Chemical92

عضو جدید
سلام دوستان

استادمون برای درس مقدمات مهندسی نفت پروژه تعیین کردن.استاد سخت گیری هم هستن گفتن که باید تخصصی کار کنین . درباره موضوعات پیشنهادی بچه ها هم اکثرا گفتن تاپیک ها خیلی کلی هستن و باید ریز تر بشن.

میخواستم خواهش کنم درباره انتخاب موضوع مرتبط کمک کنید. با توجه به اینکه ما هنوز ترم 5 ایم و در واقع اولین بار هست وارد بحث پروژه وو مقاله و غیره میشیم.

حوزه کلی پروژه هم فرآورده های نفتی -ا کتشاف - حفاری -بهره برداری هست .

مثلا موضوع نمونه ای که ارایه شد این بود : کاربرد فناوری نانو در گل حفاری

بسیار ممنونم

شبگرد94

عضو جدید
با سلام خدمت همه دوستان.

کسی تجربه در زمینه کارکردن روی پروژه های مدلسازی با فلوئنت و گمبیت رو داره؟/

می خواستم بدونم مراحل مدل کردن یک همزن مثلا از نوع توربینی در گمبیت چطوریه

ممنون

Mehrdad.sadeghi

عضو جدید
سعی کنید طراحی رو تو یه نرم افزار دیگه مثل Catia انجام بدید و بعد تو فلوئنت اونو Import کنید. Gambit خیلی به دردنخوره.

soroor_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

ببخشید شما میدونید تو کارخونه خمیرمایه از چه نوع پمپ و مبدلی استفاده میشه؟

ممنون

شبگرد94

عضو جدید
با سلام

کسی می تونه در مورد اصول طراحي مخازن همزن دار کتاب یا مقاله یا یه متن خلاصه فارسی بهم کمک کنه؟
.
ممنون میشم.

mariam8

عضو جدید
درخواست مطلب در رابطه با صادرات پلاستیک به کشورهای آفریقایی

درخواست مطلب در رابطه با صادرات پلاستیک به کشورهای آفریقایی

مهندسین گرامی سلام :gol::gol::gol:
پروژه من در رابطه با صادرات پلاستیک به کشورهای آفریقایی هست و باید در مدت کمی سرفصل موضوعات رو مشخص کنم.
شدیدا به یاریتون احتیاج دارم.
ممنون میشم منابعی رو در این باره معرفی کنید.:gol::gol:

سمیرانبی

عضو جدید
سلام .اطلاعاتی راجع به خود الفین و اینکه خواص فیزیکی و شیمیایی و مصارف و کاربردهای آن میخواهیم.چه سایت و منابعی را پیشنهاد میکنید؟ ممنون

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Mehrodada

عضو جدید
سلام دوستان
استاد راهنما من برام یه پروژه تعریف کرده : حذف CO2 و H2S در واحد های پالایشگاهی و پتروشیمی.
بیشتر هم مد نظرش رویکرد محیط زیست و کاهش آلودگی محیطی هست.
اگه کتاب بهم معرفی کنید یا پروژه یا مقاله ای در این زمینه دارین برام بفرستین ممنون میشم.

mohandes-91

عضو جدید
سلام
پروژه من در مورد جایگزین های متیل ترشری بوتیل اتر در بنزین هست
دوستان من داده ها و اطلاعات ازمایشگاهی در مورد اتانول در بنزین ندارم
امکانش هست کمکم کنید؟
ممنون

Mehrodada

عضو جدید
درخواست راهنمایی

درخواست راهنمایی

سلام دوستان

استاد راهنما من برام یه پروژه تعریف کرده : حذف CO2 و H2S در واحد های پالایشگاهی و پتروشیمی.

بیشتر هم مد نظرش رویکرد محیط زیست و کاهش آلودگی محیطی هست.

اگه کتاب بهم معرفی کنید یا پروژه یا مقاله ای در این زمینه دارین برام بفرستین ممنون میشم.

GityRassin

عضو جدید
پروژه سیالات پیشرفته

پروژه سیالات پیشرفته

سلام پروژه برا درس سیالات پیشرفته میخوام موضوع مهم نیست.

mohammad_72

عضو جدید
موضوع: کاربرد غشاهای جذبی در حذف میکروآلاینده ها
مقالات مرتبط پیوست می شود
در بخش اول : معرفی غشاهای جذبی و مزایای آن نسبت به روش جذب و نانوفیلتراسیون
در بخش دوم:
کارهای انجام شده در ای زمینه پیوست می شود
از سایت زیر می تونید مقالات بیشتری سرچ کنید
www.sciencedirect.com
www.elearnica.com
دوستان این پروژه کارشناسی منه هر کسی تونست و مطلبی در این مورد داشت ویا راهنمایی داشت لطفا بهم کمک کنه ممنون

ns_ma

عضو
سلام و وقت بخیر
میخواستم ببینم راهی هست که بشه به پایان نامه های دانشجوها در دانشگاه های دولتی دسترسی پیدا کرد؟
من عضویت سامانه غدیر رو هم دارم ولی ظاهرا فقط با مراجعه حضوری دسترسی امکان پذیره.
ممنون از راهنماییتون

بالا