درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

H13

عضو جدید
با سلام
نتیجه گیری برای آزمایش تعادل مایع-جامد در سیستم های دو جسمی (فنوا - نفتالین) میخواهم
رشته من شیمی نیست دارم برای کسی گزارش کار می نویسم.فقط نتیجه گبری ماند
لطفا راهنمایی کنید
با تشکر
یکی کمک کنه.امشب باید تحویل بدم

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چرا در برج تقطیر با کاهش تعداد مراحل، بار حرارتی ریبویلر افزایش می یابد؟؟؟:eek:

mohandes-87

عضو جدید
Biotechnologyoffers themosteconomicalandenvironmentallybenignmethodfor air pollution control when dealing with the removal of odorous and toxiccontaminants from industrial and municipal airstreams. When emitted inlarge amounts, volatile organic compounds (VOCs) and inorganic odorouscompounds createhazards to the ecosystem and health effects to humans​

میشه این متنو برام ترجمه کنید؟:cry:
ازتون خوهش میکنم ترجمه کنید

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
ازتون خوهش میکنم ترجمه کنید
سلام
تقریبا چنین معنی ای میده :
بیوتکنولوژی روشی مقرون به صرفه و بی خطر برای محیط زیست را ارائه می دهند که در آن با حذف آلاینده های بودار و سمی از جریان هوای صنعتی و شهری، آلودگی هوا کنترل میشود. هنگامی که این گازها در مقادیر زیاد منتشر میشوند، ترکیبات آلی فرار (VOCS) و ترکیبات بودار معدنی موجود در آنها ایجاد خطراتی برای اکوسیستم و تاثیرات منفی بر سلامت انسان می کند.

P O U R I A

مدیر تالار
آزمایش تعادل مایع-جامد در سیستم های دو جسمی (فنول - نفتالین)

آزمایش تعادل مایع-جامد در سیستم های دو جسمی (فنول - نفتالین)

با سلام
نتیجه گیری برای آزمایش تعادل مایع-جامد در سیستم های دو جسمی (فنوا - نفتالین) میخواهم
رشته من شیمی نیست دارم برای کسی گزارش کار می نویسم.فقط نتیجه گبری ماند
لطفا راهنمایی کنید
با تشکر

یکی کمک کنه.امشب باید تحویل بدم
سلام
گزارش کار این آزمایش

پیوست ها

• مایع-جامد.rar
    85.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

P O U R I A

مدیر تالار
چرا در برج تقطیر با کاهش تعداد مراحل، بار حرارتی ریبویلر افزایش می یابد؟؟؟:eek:
سلام
فکر می کنم به این دلیل هست که وقتی تعداد مراحل رو پایین میاریم خب برای اینکه به درصد خلوص و یا جداسازی مورد نظرمون برسیم باید جریان را به مقدار خیلی بیشتری ریسایکل کنیم که این باعث افزایش دبی جریان داخل برج و افزایش قطر برج و البته افزایش بار حرارتی ریبویلر و کندانسور میشه.

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام، آق یه سوال...
الان یه سری تست ظاهراً روی یه جسمی انجام شده، و میزان دود نکردن، میزان سختی جسم، محکم بودن، سفت بودن، نسوز بودن رو بررسی کردن.
الان من میخام برای هر کدوم از این موارد یه معیار علمی بدم، مثه یه چیزی مثه درجه API تو نفت، یا TB یا یه چنین چیزی. کسی میتونه کمک کنه؟

mohandes-87

عضو جدید
....

....

1-The need for the removal of odors and VOCs is driven by regulatory issues,generally enforced as a result of public complaints about poor local air qualityand through emission monitoring by the enforcement agencies. In the early1990s, it was not an easy task for an industry to select a biotechnology systemtoreduce odor or VOC air emissions as a means of compliance
ممنون از آقا پوریا میشه اینم لطف کنید ترجمه کنید اگه براتون امکان داره واستون ایمیلش ون میکنم بقیه اشکالامو اگه میشه کمکم کنید.

سلام
یه سوال !
اینکه ذرات نمک به گفته خودتون بصورت معلق هستند پس مواد معلق کننده برای چی ؟!!
شاید منظورتون مواد منعقد کننده هست !؟

سلام
ممنون دوست عزیز. کاملا حق با شماست. عجله در نوشتن باعث اشتباه شد .

مواد منعقد کننده coagulants

سوالم رو در پست جدید دوباره تکرار می کنم.
لطفا راهنمایی کنید. ;)

pixxy

عضو جدید
سلام، آق یه سوال...
الان یه سری تست ظاهراً روی یه جسمی انجام شده، و میزان دود نکردن، میزان سختی جسم، محکم بودن، سفت بودن، نسوز بودن رو بررسی کردن.
الان من میخام برای هر کدوم از این موارد یه معیار علمی بدم، مثه یه چیزی مثه درجه API تو نفت، یا TB یا یه چنین چیزی. کسی میتونه کمک کنه؟
سلام وقت بخیر . برای تست هایی مثل دود نکردن و نسوز بودن میتونید یه معیار تعریف کنید و مثلا بگید در چه دمایی دود کردن آغاز میشه و یا در یک دمای مشخص چقدر طول میکشه جسم دود کنه اسمشم بذارید دما یا زمان دودایش!!!! در مورد بقیه تست ها هم استاندارد ASTM وجود داره ، سختی واحدش شور(shore) هست یا راکول، محکم بودن رو با مدول یانگ میتونید معرفی کنید. سفت بودن هم تحت عنوان چقرمگی تعریف کنید. نسوز بودن رو به کمک تی جی ای اندازه بگیرید و به عنوان دمای تخریب گزارش کنید.

P O U R I A

مدیر تالار
1-The need for the removal of odors and VOCs is driven by regulatory issues,generally enforced as a result of public complaints about poor local air qualityand through emission monitoring by the enforcement agencies. In the early1990s, it was not an easy task for an industry to select a biotechnology systemtoreduce odor or VOC air emissions as a means of compliance
ممنون از آقا پوریا میشه اینم لطف کنید ترجمه کنید اگه براتون امکان داره واستون ایمیلش ون میکنم بقیه اشکالامو اگه میشه کمکم کنید.
سلام
سوالات ترجمه ای خود را در تاپیک زیر مطرح کنید :
### سوالات، درخواستها و مشكلات خود را درمورد زبان انگليسی اينجا مطرح كنيد ###

P O U R I A

مدیر تالار
سلام
ممنون دوست عزیز. کاملا حق با شماست. عجله در نوشتن باعث اشتباه شد .

مواد منعقد کننده coagulants

سوالم رو در پست جدید دوباره تکرار می کنم.
لطفا راهنمایی کنید. ;)
سلام
اول اینکه یک بار برای مطرح کردن سوالتون کافیه !
اگر کسی مطلبی داشته باشه حتما کمکتون می کنه .

من این مقالات رو براتون در پیوست قرار دادم :
1- تصفيه شيرابه کهنه با روش انعقاد الکتريکي (مطالعه موردي: شيرابه زمين دفن کهريزک تهران)
2- بررسي كارآيي استفاده از فرا تپتاسيم براي تصفيه پيشرفته فاضلاب شهري
3- حذف فسفر، مواد آلیو جامدات معلق با استفاده از پلیآلومینیوم کلراید از فاضلاب شهري (مطالعۀ موردي: تصفیهخانۀ فاضلاب غرب اهواز)
4- ارزيابي عملکرد فرايند انعقاد براي حذف مقادير کم کدورت و رنگ آب با استفاده از منعقدکننده هاي مختلف
5- كاربرد روش انعقاد شيميايي در تصفيه پساب كارخانه بازيافت كاغذ
6- تعیین بهترین منعقدکننده قبل از از نزنی و بعد از از نزنی جهت پیش تصفیه فاضلاب بیمارستانی (مطالعه موردی: بیمارستان سبلان شهر اردبیل)
7- حلالهای منعقدکننده، عوامل تشکيل فيلم، در پراکنه های بسپار
8- انعقاد و بهینه سازی در فرایند تصفیه آب
9- امكان سنجي كاربرد فرايند تصفيه الكتروشيميايي در تجزيه پروپيلن گليكول در آب هاي آلوده
10- بررسي كارايي ماده منعقد كنننده PAClدر كاهش كدورت آب رودخانه شهر چاي اروميه و اثرات بهداشتي آن
11- مقايسه عملكرد منعقد كننده ها با شرايط انعقاد پيشرفته در حذف كدورت و مواد آلي در رودخانه كرج
12- ارزيابي عملکرد فرايند انعقاد براي حذف مقادير کم کدورت و رنگ آب با استفاده از منعقدکننده هاي مختلف
13- مقايسه آزمايشگاهي تأثير مواد منعقد کننده بر آمايششيميايي لجن در تصفيه خانه فاضلاب شهرکقدس(شهرکغرب) تهران
14- انعقاد پیشرفته و تاثیر آن بر حذف پیش سازهاي آلی
15- بررسی تصفیه فاضلاب صنایع شوینده به کمک فرایند انعقاد در مقیاسآزمایشگاهی

البته این هندبوک هم خیلی می تونه کمکتون کنه :
هندبوک آنلاین تصفیه آب صنعتی شرکت جنرال الکتریک

پیوست ها

• Documents.zip
    4 مگایابت · بازدیدها: 0
  • Documents2.zip
    1.2 مگایابت · بازدیدها: 0

Octienne

عضو جدید
سلام.ممنون میشم ترکیب های زیر رو از لحاظ ایزومر فضایی(Cis و Trans) برای بنده مشخص کنید.طبق قاعده (C.I.P):

20140502_110444.jpg

nayri

عضو
سلام
اسم واحدهای صنعتی و نیمه صنعتی که برای فرایند گوگرد زدایی بیولوژیکی BDS احداث شده را میخام ایران و دنیا
ممنون میشم هرکی میدونه زوود کمکم کنه 3 روز دیگه سمینار دارم:(

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام، دوستان مراحل طراحی یک برج تقطیر یه نفر میتونه خلاصه بهم بگه.
طرح مساله هم اینجوریه که خوراکی با شرایط مشخص با استفاده از برج تقطیری به ترکیب درصد معین در محصول بالای برج میخواهد برسد، برج را طراحی کنید

R.BAHREINI

عضو جدید
سلام
در مشخصه های packing carbon یه پارامتر به نام porosity داریم
سوال
- روش اندازه گیری و یا تعیین این پارامتر چگونه است
- این پارامتر هر چه کمتر باشه بهتر ه یا زیاد ( به نظر خودم هر چه زیاد تر باشه بهتره اما تو بعضی از کاتالوگها مزیت پکینگ ساخته شده پایین بودن اون عنوان شده )

mataa

کاربر فعال
سلام دوستان
خسته نباشيد

يه اطلاعاتي در مورد نحوه كلرزني مخازن ميخواستم . البته چندين مقاله پيدا كردم كه همشون تقريبا شبيه هم هستن و گفته شده به ازاي هر متر مكعب 3/5 گرم پودر پركلرين به مخزن اضافه كنيم . اما ميخواستم بدونم پودر رو به صورت مستقيم به مخزن اضافه كنيم يا بايد در آب حل كنيم .
چون گويا قبلا اينجا پودر پركلرين رو توي آب حل ميكردن . و در صورته حل كردن ، چه مقدار پركلرين رو بايد در چه حجمي از آب حل كرد ؟ ( مثلا براي مخزن 1000 متر مكعبي ) .
ممنون ميشم راهنمايي كنيد .

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
دوستان ممنون میشم بگید mesh چی هست و کاربردش چیه؟

مطالب زير رو در مورد تعريف اندازه ذرات يا مش به عرض دوستان و كاربران محترم مي‌رسانم

استاندارد‌هايي كه در زمينه اندازه گذاري درات هست زيادن اما استاندارد تيلور و ASTM (آمريكايي) بيشتر مورد استفاده هستش. استاندارد انگليسي هم هست البته.

در مطالب زير ميبينيد تعريف مش تعداد روزنه هاي در واحد سطح ( اينچ مربع بيان شده )

http://mirmehdi.blogfa.com/post-52.aspx

اما در جاهاي مختلف هم ديدم استاندارد تيلور با تعداد روزنه هاي در واحد (طولي) اينچ تعريف شده و دقيقا طولي را در پرانتز نوشتن ---- (linear)

استانداردهاي زيادي هم هست در مورد مش ها مثل تعداد سيمها در اينچ طولي و حرفي از روزنه ها نيست

http://www.ngdir.ir/faq/PFaqDetail.asp?Pid=551&View=0

http://ahmdhamid.blogfa.com/post/15

اما طبق تجربه ديدم تعريف تعداد سوراخ‌ها در اينچ مربع بيشتر كاربرد داره و به واقعيت هم نزديكتره. مثلا فرض كنيد سوراخها شكل مربع يا دايره نداشته باشن و مثلا بيضي يا مستطيل باشن. در طول يا عرض عدد مش طبق تعريف طولي تغيير ميكنه اما طبق تعريف سطح خير يكي هست

در مطالب زير مشاهده مي‌كنيد كه اندازه مش بر اينچ رو نوشته مثلا 3 مش در 3 مش يعني تبديل شده به سطح
http://asiatoori.com/index/ar/prodcuts/torihaye-sanati/12-stain-less-steel-wire-screen.html

ظاهرا تعداد سيم‌ها در واحد طول عددي بيان مي‌كنه كه به مش يعني اندازه ذرات نزديكتره

perforated_metal_mesh.jpg

20.jpg

در پايان از حسن توجه دوست گرامي ‌ام R.BAHREINI تشكر مي‌نمايم
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/statusicon/user-offline.png

Beat

متخصص محیط زیست
کاربر ممتاز
سلام دوستان
خسته نباشيد

يه اطلاعاتي در مورد نحوه كلرزني مخازن ميخواستم . البته چندين مقاله پيدا كردم كه همشون تقريبا شبيه هم هستن و گفته شده به ازاي هر متر مكعب 3/5 گرم پودر پركلرين به مخزن اضافه كنيم . اما ميخواستم بدونم پودر رو به صورت مستقيم به مخزن اضافه كنيم يا بايد در آب حل كنيم .
چون گويا قبلا اينجا پودر پركلرين رو توي آب حل ميكردن . و در صورته حل كردن ، چه مقدار پركلرين رو بايد در چه حجمي از آب حل كرد ؟ ( مثلا براي مخزن 1000 متر مكعبي ) .
ممنون ميشم راهنمايي كنيد .
سلام دوست عزیز
پرکلرین باید در آب حل کنید.
دارای 70% کلر قابل دسترس هست بنابراین غلظت ماده رو تقسیم بر 0.7 کن (گند زدایی براساس کلر هست)
استوک این ماده معمولا 2% یا 20 گرم بر لیتر ساخته میشه (بستگی به حجم آب و فضایی که برای نگهداری هست داره)

kadoo

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
دوستان ممکنه ضربه قوچ رو به زبان روان و قابل فهم برای من توضیح بدید؟
باتشکر از شما

bvaresi

عضو جدید
سلام و خسته نباشید گرم به بر و بچه های گرداننده سایت:)
من تقریبا هر روز به سایت شما سر میزنم و خیلی ازش استفاده میکنم.درباره هیدرات کلی مطلب داشتید که همه رو استفاده کردم. که ممنونم.
الان اگر ممکنه مقاله هایی که درباره مدل ترمودینامیکی واندروالس- پلاتیو ( فاز جامد هیدرات) هست رو برام بذارید فرمولاشو میخوام و یا مقاله هایی که مدل های دیگه و مهم ترمودینامیکی و روابطشون رو برای فاز جامد هیدرات داره...
مرررررررررررررسی

ئدز

عضو جدید
سلام شاید این جا جاش نیست اما کسی نمایشگاه نفت و پتروشیمی رفته؟به درد دانشجوها میخوره؟چیزی برای عرضه به دانشجوها داره؟یا اصلا خیلی صنعتی برای رده مدیریتی و این کسا

P O U R I A

مدیر تالار
سلام
دوستان ممکنه ضربه قوچ رو به زبان روان و قابل فهم برای من توضیح بدید؟
باتشکر از شما
سلام
پدیده ضربه قوچ وقتی اتفاق می افته که یک تغییر ناگهانی در فشار جریان سیال داخل لوله اتفاق می افته . مثلا وقتی که یک شیر در مسیر جریان ناگهان بسته شود، باعث تغییر فشار زیاد و ناگهانی در سیال میشه که بصورت یک موج توی لوله پخش میشه.

این تاپیک رو برای اطلاعات بیشتر و بهتر مطالعه کنید:
تاپیک: تله بخار ، ضربه قوچ و ...

milad-2008

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان
دوستان کسی نمودار گردشی ساده و گویای تولید آسپرین در صنعت رو نداره ؟

alizohor

عضو جدید
سلام کسی میتونه واکنشهای که برای تولید اسید نیتریک هست رو موازنه جرم و انرژی کنه؟

darab64

عضو جدید
با سلام
يه سوال داشتم در مورد شبيه سازي با هايسيس؛
با شبيه سازي يه مبدل توي هايسيس چطور ميشه سطح اون، يعني (A) رو محاسبه كرد؟
همونطور كه ميدونيد:Q=U.A.dTm
آيا خود هايسيس اين A رو داره يا قابل محاسبه هست؟
در مورد كوره ها چطور؟ سطح رو در مورد يه كوره چطور ميشه محاسبه كرد؟

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام
يه سوال داشتم در مورد شبيه سازي با هايسيس؛
با شبيه سازي يه مبدل توي هايسيس چطور ميشه سطح اون، يعني (A) رو محاسبه كرد؟
همونطور كه ميدونيد:Q=U.A.dTm
آيا خود هايسيس اين A رو داره يا قابل محاسبه هست؟
در مورد كوره ها چطور؟ سطح رو در مورد يه كوره چطور ميشه محاسبه كرد؟
سلام، والا تو اسپن وقتی حالت محاسبات بصورت Rating هست، A رو محاسبه میکنه نرم افزار. یعنی شرایط عملیاتی و سایر پارارمترها رو میدی، اون A رو حساب میکنه

بالا