درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

phalagh

مدیر بازنشسته
pfd چیه ؟ یکی به من توضیح میده ؟
تو درخواست قبلی فکر کردم منظورشون pdf هستش و اشتباه تایپی بوده، حالا یکی به من توضیح میده ؟
pfdمخفف process flow diagram هستش.
که به صورت شماتیک فرایند پالایشگاه رو نشون میده.

hex6789

عضو جدید
Opssssssssss

Opssssssssss

آقا این بنده خدا نمیدونین منو کجا برددددددددددددددددددد !!! :biggrin:
منم فک کردم pdf منظورش که اون کتابو معرفی کردم ولی بد دیدم گند زدم احتمالا ...
رفتم search کردم ببینم pfd چیه که دیدم اینه تو ویکیپدیا : Partial fraction decomposition
حالا خودتون فک کنین از اینکه این بنده خدارو اشتباه راه نمایی کردم چه جوری شدم ! :cry:
بد یه دفعه دیدم آقای فروتن لطف کردن و توضیح دادن راجب به pfd ؛ اولا از ایشون تشکر مخصوص می کنم ، دوما : دوسته عزیز من همین الان یک بار دیگه کتابو نگاه کردن !!!!!!
دقیقا تمام شکلهای مورد نظر شما به طور کامل در صفحه 2.523 موجوده !

لطفا بیشتر دقت کنین ! خدا میدونه ! شاید من اشتباه می کنم ! :D

phalagh

مدیر بازنشسته
آقا این بنده خدا نمیدونین منو کجا برددددددددددددددددددد !!! :biggrin:
منم فک کردم pdf منظورش که اون کتابو معرفی کردم ولی بد دیدم گند زدم احتمالا ...
رفتم search کردم ببینم pfd چیه که دیدم اینه تو ویکیپدیا : Partial fraction decomposition
حالا خودتون فک کنین از اینکه این بنده خدارو اشتباه راه نمایی کردم چه جوری شدم ! :cry:
بد یه دفعه دیدم آقای فروتن لطف کردن و توضیح دادن راجب به pfd ؛ اولا از ایشون تشکر مخصوص می کنم ، دوما : دوسته عزیز من همین الان یک بار دیگه کتابو نگاه کردن !!!!!!
دقیقا تمام شکلهای مورد نظر شما به طور کامل در صفحه 2.523 موجوده !

لطفا بیشتر دقت کنین ! خدا میدونه ! شاید من اشتباه می کنم ! :D
نه
کتابو دیدم. فقط bfd داشت
همین الان بگم که bfd یعنی block flow diagram که خیلی خیلی خلاصه نشون داده.
جهت اطلاع بقیه دوستانی که سوال دارن.
برای ساخت یه plant چنذد تا نمودار داریم.pfd و bfd و p&id که یعنی piping and instrumet diagram که از اون دوتا خیلی کاملتره.و تمام جزئیات رو نشون داده. و در حقیقت توسط شرکت های اصلی ارائه میشه.

hex6789

عضو جدید
Conceptual Flow Diagrams

Conceptual Flow Diagrams

دوستان واقعا اشتباه کردم ... البته یک نکته مثبت وجود داره اونم اینه رفتم و یه pdf راجبه pfd و bfd گیر آوردم که قرار میدم تا همه استفاده کنین :

Conceptual Flow Diagrams

;)

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
هگز عزیز ، ورود و شروع خوبت رو تبریک میگم
ما همه اینجا جمع شدیم که از هم چیز یاد بگیریم و به معلومات خود اضافه کنیم.
چون میگن : ندانستن عیب نیست ...........

snazari

عضو جدید
کاربر ممتاز
درخواست کمک حل مساله

درخواست کمک حل مساله

سلام این سوال مربوط به درس محاسبات عددی هست ولی بیشتر به موازنه انرژی و مواد میخوره کسی میتونه منو راهنمایی کنه؟؟؟:cry::cry::cry::que::que::que:

پیوست ها

• Picture.jpg
    Picture.jpg
    30.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

phalagh

مدیر بازنشسته
ببخشید من سر در نیوردم. میشه یه توضیحی در مورد شکل بدید.
b که روی شکل مشخص شده چیه؟؟

hex6789

عضو جدید
جواب مساله

جواب مساله

دوست عزیز من این ترم موازنه رو با 18.5 پاس کردم اما جدا همچین سوالی حداقل در سیلابس درسی موازنه ندیدم ... :cry:

hex6789

عضو جدید
تولید تولوئن

تولید تولوئن

جدا این مطلب (تولوئن) ذهن منو مشغول کرده بود از بعد از ظهر ولی بالاخره پیدا کردم تو کتابام یه چیزی ... ;)
در قسمت دوم دانشنامه کرک-اثمر که برای دانلود قرار دادم، حدود 20 صفحه در مورد تولوئن مطلب داره و با توجه به تعاریف Conceptual Flow Diagrams فکر می کنم حتی شامل P&Id هم هست + pfd + bfd ...
اگه از اینترنت با سرعت بالا بهره می برین جدا دانلودشو توصیه می کنم ... :smile:

موفق باشید ...

سلام این سوال مربوط به درس محاسبات عددی هست ولی بیشتر به موازنه انرژی و مواد میخوره کسی میتونه منو راهنمایی کنه؟؟؟:cry::cry::cry::que::que::que:
سلام
این سوالتون مربوط به درس سیالاته . نه محاسبات! نه موازنه ! و نه تربیت بدنی!!!
b فک کنم قطر لوله باید باشه
چیزی از این مبحث سیالات متاسفانه یادم نیست و متاسفانه piping هم کار نکردم . اگه کسی تازه سیالات داره یه کمک به ایشون بکنه
خیلی راحته فقط کافیه رابطه بین فشار و قطر رو بدونه . البته طول لوله بنظر من مهمه
قطر که کم میشه سرعت زیاد و فشار کم میشه ;)

آخرین ویرایش:
سلام به همه دوستان . یه سوال داشتم اونم این که از چه سایتی یا منبع دیگری میشه اطلاعانت مربوط به یک مخزن یا همون well data رو پیدا کنم . برای یه تهیه یه مقاله نیاز دارم . ممنون میشم راهنماییم کنین !

کتاب مخازن نوشته دکتر آذین کتاب بسیار خوبیه . میتونه بدردت بخوره :)

سلام به همه

من دنبال قيمت هاي خوراك پتروشيمي مثل اتيلن و يا اكسيژن هستم .از كدوم منبع ميتونم گير بيارم !
سریSRI بهترین منبع واسه بدست اوردن همه نوع اطلاعات از پلانتهای پتروشیمی
ولی اگه توی پتروشیمی پارتی داشته باشید هم میتونین قیمتها رو بگیرین . یکی از همین دو راه ....

phalagh

مدیر بازنشسته
من تو sri قیمت ندیدم. ولی برا پیدا کردن میزان تولید و واردات و صادرات و قیمت موادی که میخواستم رفتم کتابخانه وزارت صنایع.
اونجا اطلاعات تمام موادی رو که در ایران تولید ،وارد و یا صادر میشه میتونید پیدا کنید.

من تو sri قیمت ندیدم. ولی برا پیدا کردن میزان تولید و واردات و صادرات و قیمت موادی که میخواستم رفتم کتابخانه وزارت صنایع.
اونجا اطلاعات تمام موادی رو که در ایران تولید ،وارد و یا صادر میشه میتونید پیدا کنید.
خوب نگشتید وگرنه SRI بر مبنای محاسبات اقتصادیه و ضمنا سرمایه گذاری کل ، ثابت و در گردش رو هم محاسبه کرده .
همه قیمتهایی که من واسه پروژم توش پیدا کردن بر مبنای سال 2005 بود که میتونی خودتون تبدیلش کنید

از دوستان کسی هست آنالیز گاز شهری رو با ترکیب درصداش بگه؟ و ارزش حرارتی آنرا بدونه؟ می خوام واکنشهای سوختنش رو داشته باشم برای شبیه سازی یک پیش گرمکن لازم دارم.
:gol:
آنالیز گاز شهری هر کشوری فرق میکنه
گاز شهری درصد زیادش پروپان و بوتانه .(اصلیترین سازندش) که این ترکیبات توی زمستون و تابستون فرق میکنه بنا به دلایلی . که اینم بگم که واسه ایران این ترکیب هست ولی واسه کشوری مث آمریکا درصد زیادی از گاز شهریشون متانه

سلام این سوال مربوط به درس محاسبات عددی هست ولی بیشتر به موازنه انرژی و مواد میخوره کسی میتونه منو راهنمایی کنه؟؟؟:que::que::cry::cry:
دوست عزیز سوالتون رو توی یه تاپیک دیگه هم مطرح کردید . البته جای درستش همینجاس
ولی مطمئن باشید اگه جایی تاپیکی یا پستی ایجاد میکنید حتما همه خواهند دید و اگه کسی جواب نداد دلیل بر این نیست که نمیخوان جواب بدن بلکه مث بنده بلد نیستن ....................

nisa

عضو جدید
درخواست كمك در رابطه با الكترو سنتز تركيبات شيميايي

درخواست كمك در رابطه با الكترو سنتز تركيبات شيميايي

:w32:با سلام و آرزوي توفيق براي همه شما عزيزان

چناچه برايتان مقدور است درباره الكتروسنتز تركيبات شيميايي در هر قالب چه مقاله چه كتاب و چه پايان نامه چه مطالب مندرج در هر مجله و جاي ديگر مرا راهنمايي كنيد .كمال تشكر را دارم .
:w14:

مطابق هميشه چشم اميد به راهنمايهاي ارزنده تان دارم .:w27:

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها مرسی از کمک در مورد اون سوال اولی
حالا کسی در مورد گره هم بهم پاسخی میده ؟
گره چیه ؟

snazari

عضو جدید
کاربر ممتاز
درخواست کمک حل مساله

درخواست کمک حل مساله

استاد یه دبی هم داده که اضافه کردم سوال تصحیح شدشم اینجا گذاشتم;)

پیوست ها

• Picture01.jpg
    Picture01.jpg
    12.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Soheil_plm

عضو جدید
ممنون نیما جان . هنوز وقت نشوده برم دنبال کتابش . سایتی نمیشناسی که این اطلاعاتو داشته باشه ؟ مثلا اطلاعات مربوط به یه چاهی که به مشکل Stuck pipe یا گیر کردن لوله در چاه شده باشه ؟ بیشتر مربوط به درس حفاری و گل حفاری تو رشته ی نفت هستش !

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
استاد یه دبی هم داده که اضافه کردم سوال تصحیح شدشم اینجا گذاشتم;)
خوب
این که فقط یه کم محاسبه داره
دبی ها ثابته ، یعنی دبی خروجی از پمپت اگه q باشه ، دبی خروجی سیستم هم q هست
این دبی در مسیرهای موازی نصف میشه
در کل یه مسئله چند معادله و چند مجهوله و به راحتی حل میشه.

snazari

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب
این که فقط یه کم محاسبه داره
دبی ها ثابته ، یعنی دبی خروجی از پمپت اگه q باشه ، دبی خروجی سیستم هم q هست
این دبی در مسیرهای موازی نصف میشه
در کل یه مسئله چند معادله و چند مجهوله و به راحتی حل میشه.
لطفا اگه میشه بیشتر توضیح بدین...:redface::redface:

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
لطفا اگه میشه بیشتر توضیح بدین...:redface::redface:
برات حلش کردم
محاسباتش با خودت :

shinto

عضو جدید
Heavy oil cracking

Heavy oil cracking

سلام .
در مورد Heavy oil cracking اطلاعات میخواستم.
با تشکر از همه.

naeimi

عضو جدید
تو قسمت فیلمهای مهندسی شیمی یک فایل تصویری خیلی خوب در این مورد گذاشته شده .

:w28:

salam_to_all

عضو جدید
خواهشا ، لطفا ، التماسا

خواهشا ، لطفا ، التماسا

سلام

ممنون از اینکه این clip های زیبا رو میگذاریداما

خواهشا، لطفا، التماسا، جان خانم بچه ها

بابا جان شما که لطف میکنین یه لطف دیگه هم بکنین لینک مستقیم بگذارین به خدا پیرم در اومد با این سرعت ها نمیشه download کرد شما رو به خدا حساب مستضعفین رو بکنین
ما ADSL نداریم ، جان برادر

با احترام و خواهش فراوان

نسترن پهلوان

زحمت مستقیم کردنشون میفته رو گردن مدیر محترم تالار
البته بعضی از کلیپا اینقدر کوچیکه و سادس که ارزش وقت گذاشتن و مستقیم کردن نداره . پس بنظر من مدیر محترم اگه صلاح دونست کلیپای با حجم بیش از 1 مگ رو مستقیم کنه
البته کلیپایی دارم که به 10 ثانیه نمیرسه ولی حجمش 1 مگ بیشتره .....
حالا هر جوری مدیر صلاح دونست

بچه ها مرسی از کمک در مورد اون سوال اولی
حالا کسی در مورد گره هم بهم پاسخی میده ؟
گره چیه ؟
گره تعداد نقاط فرضی هست که توی یه شکل در نظر میگیرن . میتونه یک بعدی ( شامل i) دو بعدی (شاملj,i) و سه بعدی (شامل i,j,k ) باشه
برای هر نقطه یه معادله به روشهای مختلفی نوشته میشه از جمله finite difference یا ....
به تعداد نقاط معادله داریم
پس n معادله رو باید با هم حل کنیم تا بتونین دما رو توی هر نقطه درون جسم بدست بیاریم
این روش بیشتر واسه نوشتن برنامه کامپیوتری خوبه . حلش با دست وقت گیره

بالا