درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

mkshojaei

عضو جدید
سلام من در زمینه ی زبان خیلی مشکل دارم به نظرتون چیکار کنم:cry:

با سلام اگه بتونید از کلاسهای آموزش زبان شروع کنید خوبه یا اگه نمی تونید کلاس برید سعی کنید کتاب یا مقاله یا هر مطلب انگلیسی رو
پیدا کنید و کم کم ترجمه کنید

Informer.Co

عضو جدید
با سلام خدمت دست اندرکاران این پست
در صورت امکان یک یا چند مقالهء "جامع" یا "خیلی تخصصی" در رابطه با موضوع زیر میخواستم؛
Energy Saving in Buildings

ایرانی یا خارجی بودنش مهم نیست، فقط درصورت امکان به زبان انگلیسی باشه!
با سپاس فراوان

با سلام مجدد
میخواستم ببینم چیزی پیدا شد یا نه؟
اگه امکان داشته باشه یه مقدار سریعتر، چون کمبود زمان دارم براش
با تشکر

alexmorgan

کاربر بیش فعال
با سلام خدمت دوستان

یه سری اطلاعات در مورد مبانی شیمی نیروگاهها می خواستم، کسی مطالبی در این زمینه داره؟

s.matavos

عضو جدید
سلام من در زمینه ی زبان خیلی مشکل دارم به نظرتون چیکار کنم:cry:
بهترین شروع، کلاسه زبانه. فکرتون رو رو ی مقاله و کتاب و ... نذارید اصلا. پایه که قوی شد، برید سراغ زبان تخصصی، وقتی توی اون هم قوی شدید، روی هر دو زبان عمومی و تخصصی با هم مرور داشته باشید. آهسته اما پیوسته. یادتون باشه. رهرو آن نیست که گهی تند و گهی خسته رود؛ رهرو آنست که آهسته و پیوسته رود.
بعدش که قوی شُدید، برید سراغ کتاب و مقاله و در کنارش هم فیلم های زبان اصلی.
خوده من از ساله 79 تا 84 زبان کار کردم. همچنان هم تمرین دارم و ولش نمیکنم. موفق باشید.

JASMIN.S

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بهترین شروع، کلاسه زبانه. فکرتون رو رو ی مقاله و کتاب و ... نذارید اصلا. پایه که قوی شد، برید سراغ زبان تخصصی، وقتی توی اون هم قوی شدید، روی هر دو زبان عمومی و تخصصی با هم مرور داشته باشید. آهسته اما پیوسته. یادتون باشه. رهرو آن نیست که گهی تند و گهی خسته رود؛ رهرو آنست که آهسته و پیوسته رود.
بعدش که قوی شُدید، برید سراغ کتاب و مقاله و در کنارش هم فیلم های زبان اصلی.
خوده من از ساله 79 تا 84 زبان کار کردم. همچنان هم تمرین دارم و ولش نمیکنم. موفق باشید.

یعنی بدون کلاس نمیشه؟آخه با دانشگاهو این برنامه عتیقه ای که مدیر گروها واسمون ریختن وقت نمیشه که آدم کلاس بره.اونم با این هزینه های نجومی که میگیرن!

engmr

عضو جدید
خالص سازی کبالت

خالص سازی کبالت

من یه مقدار آلیاژکبالت دارم 50درصد کبالت بقیش مواد ضدسایش وغیره میخام کبالت راخالص سازی کنم چطوری این کارابکنم فقط زود

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
من یه مقدار آلیاژکبالت دارم 50درصد کبالت بقیش مواد ضدسایش وغیره میخام کبالت راخالص سازی کنم چطوری این کارابکنم فقط زود

سلام فکر کنم روش هم رسوبی بتونه کمک کنه توی این نوع جداسازی ها، ما خودمون واسه ساخت کاتالیست ازش تو آزمایشگاه استفاده می کنیم.

s.matavos

عضو جدید
یعنی بدون کلاس نمیشه؟آخه با دانشگاهو این برنامه عتیقه ای که مدیر گروها واسمون ریختن وقت نمیشه که آدم کلاس بره.اونم با این هزینه های نجومی که میگیرن!
هفته ای 6 ساعت. زیاده؟ من خودم به شخصه روزی 10 ساعت مطالعه دارم. 8 ساعت واسه دروس ارشد، 2 ساعته دیگه ش زبان و کتاب های آزاد! بقیه ی هفته هم دست خودت. هفته 168 ساعته. 162 ساعته بقیه ش هم هر کاری خواستی بکن!
هزینه ای هم که میدی، واسه تضمین آینده ت هست. ضرر نمی کنی.;)

mry68

عضو جدید
سلام کسی میدونه معادله حالت (SRK (Graboski & Daubert coefficients در چه محدوده فشار و دمایی برای یک مخلوط گازی معتبر و قابل استفادست؟
Capture.jpg

parvin_k

عضو جدید
سلام دوستان..اطلاعاتي در مورد نحوه ي كاليبراسيون اكتان متر دارين؟(اكتان متر ديجيتالي شاتكس).

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام کسی میدونه معادله حالت (SRK (Graboski & Daubert coefficients در چه محدوده فشار و دمایی برای یک مخلوط گازی معتبر و قابل استفادست؟
مشاهده پیوست 135799

سلام، مثل معادله PR هستش بیشتر توی رنج متوسط نتایج خوبی داره ولی به ترکیب هم خیلی وابسته هستش مثلا متان و اتان رو خیلی دقیق جواب میده.

mry68

عضو جدید
سلام، مثل معادله PR هستش بیشتر توی رنج متوسط نتایج خوبی داره ولی به ترکیب هم خیلی وابسته هستش مثلا متان و اتان رو خیلی دقیق جواب میده.

مرسی از پاسختون
مثلا برای مخلوط متان و هلیوم در فاز گازی و در دمای 30 درجه سلسیوس و فشار 6870kpa نتایج قابل قبولی میده یا نه؟

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی از پاسختون
مثلا برای مخلوط متان و هلیوم در فاز گازی و در دمای 30 درجه سلسیوس و فشار 6870kpa نتایج قابل قبولی میده یا نه؟

میتونین یه Bubble-P بزنین، ببینین چقدر خطا داره تو فشار

engineersajjad

عضو جدید
کنکور

کنکور

درود بر دوستان عزیز
کسی کارنامه های رتبه های مختلف ارشد 90 و محل قبولیشون رو داه واسم بذاره؟؟
اگه لطف کنین خیلی ممنون میشم آخه دیروز ارشد دادم.......:D:gol:

gemi

عضو جدید
سلام به همگی اقا یه سوال دارم سه روزه داره مخمو میخوره

فشار بخار (vapor pressure )با فشار اشباع (saturation pressure ) فرقی داره یا نه ؟

تو کتاب ون وایلن زده که فشار اشباع فشاریه که مایع در ان می جوشد ( boinling point ) در دمای معین که به این دما هم میگن دمای اشباع (saturation temperature )

اما فشار بخار در واقع فشاری هست که بخار اون مایع که در تعادل با مایع در یه سیستم بسته هست اما حتما نباید تو حالت جوشش باشه درسته ؟

مثلا در جداول ترمودینامیکی یه فشار اشباع داده یه دمای اشباع ایا این به این معنیه که مایع در این دما و فشار لزوما در حال جوشش هست یا نه به فشار اتمسفری بستگی داره ؟؟؟؟؟؟؟

abdollahpour-a

عضو جدید
سلام به همه کنکوری ها چرا هیچکس در مورد کنکور بحث نمیکنه .لطفا هر کس 18 بهمن کنکور داده نظرشو در مورد سطح سوالات (سختی و آسانی آن ) بگه تا بفهمیم چی کار کردیم .به نظر من که سولات تقریبا مثل پارسال بود ولی خراب کردم . فکر کنم میانگینم حدود 30 بشه

engineersajjad

عضو جدید
آره رفیق اینجا هر کسیو تحویل نمیگیرن...منم موندم چرا کسی در مورد کنکور به این مهمی هیچ حرفی نمیزنه.
حرارتش زیادی مفهومی بود اصلا محاسباتی نداشت...عملیاتشم همینطور سیالاتشم سخت بود این سه تا رو به نظرم متفاوت داده بودن...استاندارد نبود- بقیش خوب بود منم میانگینم همین حدوداس...
شما نمونه کارنامه نداری از سال های قبل ترجیحا 90..؟؟

s.matavos

عضو جدید
سلام به همه کنکوری ها چرا هیچکس در مورد کنکور بحث نمیکنه .لطفا هر کس 18 بهمن کنکور داده نظرشو در مورد سطح سوالات (سختی و آسانی آن ) بگه تا بفهمیم چی کار کردیم .به نظر من که سولات تقریبا مثل پارسال بود ولی خراب کردم . فکر کنم میانگینم حدود 30 بشه

آره رفیق اینجا هر کسیو تحویل نمیگیرن...منم موندم چرا کسی در مورد کنکور به این مهمی هیچ حرفی نمیزنه.
حرارتش زیادی مفهومی بود اصلا محاسباتی نداشت...عملیاتشم همینطور سیالاتشم سخت بود این سه تا رو به نظرم متفاوت داده بودن...استاندارد نبود- بقیش خوب بود منم میانگینم همین حدوداس...
جناب مهندسان گرامی. در باشگاه، هر بحثی، به صورت تخصصی، تاپیک گفتمان خودش رو داره. معمولا این نکته رو ماها به کسی یادآوری نمیکنیم و معمولا هم مدیران محترم، کامنت های نامربوط رو حذف می کنن، اما از اونجایی که شما تازه وارد هستید، تذکر این نکته رو بد ندیدم.
لطفا در هر تاپیکی که میرید، تنها و فقط راجب موضوع همون تاپیک بحث کنید و از اسپم کردن دوری کنید.
جای این موارد توی این تاپیک نیست.

zahra_am68

کاربر فعال

سلام این ذو روز بحث اصلی ارشد بود! توی بقیه تاپیک ها

به نظرمنم سیالان و حرارت سوالای مسخره ای داده بودن ! اونقدم وقتمو گرفت بازم خوب جواب ندادم
من حرارتم همیشه خوب میزدم اما این بار سوالاش فرق میکرد!! این همه سوال با این عنوان که گزینه صحیح کدومه اونم واسه حرارت که میشه بهترین سوالارو آورد مسخره بود

امیدی

عضو جدید
سلام به همگی اقا یه سوال دارم سه روزه داره مخمو میخوره

فشار بخار (vapor pressure )با فشار اشباع (saturation pressure ) فرقی داره یا نه ؟

تو کتاب ون وایلن زده که فشار اشباع فشاریه که مایع در ان می جوشد ( boinling point ) در دمای معین که به این دما هم میگن دمای اشباع (saturation temperature )

اما فشار بخار در واقع فشاری هست که بخار اون مایع که در تعادل با مایع در یه سیستم بسته هست اما حتما نباید تو حالت جوشش باشه درسته ؟

مثلا در جداول ترمودینامیکی یه فشار اشباع داده یه دمای اشباع ایا این به این معنیه که مایع در این دما و فشار لزوما در حال جوشش هست یا نه به فشار اتمسفری بستگی داره ؟؟؟؟؟؟؟

همونیکه ون وایلن گفته درسته شک نکن

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان
چیه واسه چی میخندید درست اومدم777 (13).gif
دنبال سوالاته شیمی کاربردی امسال میگردم کسی داره یا جای هست آپ شده باشه
ممنون میشم کمکم کنید
:redface:

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
یه راه دیگه هم هست که یکم روش شبهه دارم.......
اگه ماده ی مورد نظر رو تحت انرژی زیاد قرار بدی مثلا با قوس الکتریکی اونو به حالت پلاسما در بیاری و با اضافه کردن نمونه ای از کبالت و سرد کردن پلاسما تمامی ماده ی موجود تو آلیاژ رو به کبالت تبدیل کنی;)
امیدوارم جواب بده

parvin_k

عضو جدید
سلام ...كسي اطلاعاتي در مورد سولفورزدايي بنزين بعد از تهيه ي اون داره؟؟....خيلي حياتيه...ممنون..

بالا