درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
از کتاب مبانی شیمی آلی ، دکتر دباغ :

چنانچه تمامی کربن های یک ترکیب در تشکیل یک پیوند کووالانسی از هیبریداسیون SP3 استفاده کرده باشند ، آن ترکیب آلکان نامیده میشود. در این ترکیبها پیوند (کربن - کربن) یگانه می باشد. . طول پیوند 1.53 آنگستروم است. (C-C)

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
سلام عزيزان ازتون خواهش داشتم اگه موضوعي يا كتابي در مورد آسفالتين يا رسوب گذاري در چاههاي نفت و گاز داريد تو اين تايپيك واسم بزاريد واسه درس پروژه ميخوام.با تشكر;):D
توی تالار مهندسی شیمی بگردی پیدا میکنی چون قبلا" بچه ها گذاشتن . . .

vaio

عضو جدید
:evil:اگه دو تا سئوالو تو یه پست زدم حتما دلیل داشتم...ok...انرژی برا شکستن سیگما قوی تر تا پای (در کل پیوند پای پایدارتر از سیگما هست)...ok...این مطالب اولیه رو خودم می دونم تو ربطش مشکل دارم که اینجا مطرح کردم...داخل درس موازنهchapter9 قسمت selectivity;mass balance مطرح شده ...دیگه چی باید بگم ....جناب فروتن شما لطف کردید وای من تعریف آلکانو نمی خواستم....

:evil:اگه دو تا سئوالو تو یه پست زدم حتما دلیل داشتم...ok...انرژی برا شکستن سیگما قوی تر تا پای (در کل پیوند پای پایدارتر از سیگما هست)...ok...این مطالب اولیه رو خودم می دونم تو ربطش مشکل دارم که اینجا مطرح کردم...داخل درس موازنهchapter9 قسمت selectivity;mass balance مطرح شده ...دیگه چی باید بگم ....جناب فروتن شما لطف کردید وای من تعریف آلکانو نمی خواستم....
یکم محترمانه تر و آروم تر سوال بپرسید :)
سلکتیویتی یه فرمول داره که الان یادم نیست . فکر کنم نسبت خروجی به ورودی بود .
ولی یه معادلست که به کمک معادله موازنه جرم و انرژی میاد و میتونه به یافتن مجهولات مسئله کمکت کنه .
یعنی اگه دیدی تعداد معادلاتت از مجهولاتت کمتره میتونی از سکلتیویتی به عنوان یه معادله کمکی استفاده کنی .

=======
توی ربطش به چی مشکل دارید ؟

vaio

عضو جدید
آقا نیمامن غیر قابل احترامم که با این همه شور و هیجان سئوالمو مطرح می کنم بعد می بینم جناب مدیر on هستن ولی محل نمی دن یا یکی دیگه اینقده از پستت و روش نوشتنت ایراد می گیره که ....باشه هر چی شما بگید...منظورم از اون هم ربط بین قطبیت پیوند آلکانها و نوع پیوند با سئوال اوله....

shinto

عضو جدید
••ஐ••ஐ••سوالات، درخواست ها، پروژه ها، انتخاب رشته و غیره ، فقط در اینجا مطرح شود••ஐ••ஐ••

••ஐ••ஐ••سوالات، درخواست ها، پروژه ها، انتخاب رشته و غیره ، فقط در اینجا مطرح شود••ஐ••ஐ••

سلام.
یه مقاله راجع به فرایند تولید اتانول آمین می خواستم یا در مورد شبیه سازی این فرایند.متشکرم

آقا نیمامن غیر قابل احترامم که با این همه شور و هیجان سئوالمو مطرح می کنم بعد می بینم جناب مدیر on هستن ولی محل نمی دن یا یکی دیگه اینقده از پستت و روش نوشتنت ایراد می گیره که ....باشه هر چی شما بگید...منظورم از اون هم ربط بین قطبیت پیوند آلکانها و نوع پیوند با سئوال اوله....
در مورد جواب سوالتون شاید دلیلش این باشه که چون آلکانها سیر شده اند و دارای حداقل 4 پیوند هستند پس 4 پیوند سیگا برای هر مولکول وجود دارد که مانع رسیدن واکنشگرهای خارجی به مولکول می شوند .
اگه میبینی کسی توی سایت حضور داره و جواب نمیدن میتونه چند تا دلیل داشته باشه
1- پای کامپیوترشون نیستند ( مث خود من که خیلی وقتا دارم درس میخونم و پای کامپیوترم نیستم ولی کانکت هستم )
2-پاسخ سوال رو بلد نیستند(بازم مث خودم که خیلی وقتا جواب نمیدم چون بلد نیستم )
3-کار دارن (مث مدیران محترم که مشغول مرتب کردن تاپیک و ... هستند )

ولی نباید فکر کنی که کسی باهات لج داره و عمدا جوابت رو نمیده . هیچکی اینجا با کسی لج نیست .همه هم به هم احترام میذارن :gol:

rivaldking

عضو جدید
;)اگه میشه لطف کنید در مورد مفهوم selectivity یه مختصر توضیح بدید.....
selectivity يعني توليد انتخابي، يعني : نسبت مول(جرم) محصول مطلوب به مول(جرم) محصول نامطلوب
اميدوارم دنبال همين بوده باشي:smile:

حبیب صدر

عضو جدید
سوال

سوال

از اقای فروتن یک سوال دارم:
چطوری میتونم جزوه hysysموجوددرسایت رو بگیرم
باتشکر:que:

rivaldking

عضو جدید
سلام
من واسه شيمي فيزيكم يه پروژه دارم راجع به پيل‌هاي سوختي و سپرتورهاشون. يه جور مقايسه درباره اينكه چه موادي در يك پيل و در كنار چه سپرتوري بازده بالايي دارن و در عين حال قابليت توليد هم دارن. بايد اطلاعات اوليه رو از هندبوك ها در بيارم.سوال:
1-چه هندبوكي؟
2-پتانسيل شيميايي عناصر و مي‌شه گير اورد ولي بقيه مواد هم هستش؟
3-اطلاعات سپرتورها رو از كجا گير بيارم؟
4-محاسبه سرعت عبور الكترون‌ها از سپرتور چه طوريه؟
تذكر:surprised:: من سال دومم (يعني هيچي بلد نيستم:redface:)

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
عزیزم اینقدر خودت رو اذیت نکن یک مقاله پیدا کن تحویل بده تمام شد و رفت....:)

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
این خوبه؟
مطالعه تجربی تهیه مجموعه الکترود - غشاء پیل سوختی الکترولیت پلیمر جامد

vaio

عضو جدید
:gol:مرسی rivaldking فکر می کنم همینه که شما گفتید...بازم ممنون...:gol:

نقل قول:
ali8098
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/bbcodemanager/pastel/quotes/12n2_01.png

سلام عزيزان ازتون خواهش داشتم اگه موضوعي يا كتابي در مورد آسفالتين يا رسوب گذاري در چاههاي نفت و گاز داريد تو اين تايپيك واسم بزاريد واسه درس پروژه ميخوام.با تشكر;):d

پست اصلی آقا علی رو پیدا نکردم اینو کپی کردم
آقا علی اینم یه مقاله هست ببینید چیه :
كنترل رسوبات آسفالتين در چاههاي نفتي

akbarpour

کاربر فعال
آزمایشی برای سنجش میزان ناخالصی موجود در اتانول را به ما پیشنهاد کنید

ببینید آزمایش مشخصی جهت تعیین میزان ناخالصی ها نمی توان عنوان کرد در درجه اول میزان assay خود اتانول است که توسط دستگاه GC و با داشتن نمونه استاندارد اتانول صورت می گیرد . میزان آب آن نیز توسط دستگاه کارل فیشر انجام می شود و سایر ناخالصی های آن باید تا حدودی مشخص باشد تا با نمونه استاندارد توسط GC تست شود تست مواد جامد و ... هم است

akbarpour

کاربر فعال
آزمایشی برای سنجش میزان ناخالصی موجود در اتانول را به ما پیشنهاد کنید

درضمن می توانید برای داشتن تستهای مورد نیاز اتانول و حتی روشهای تست آن به کتب فارماکوپه مراجعه نمایید اما اگر هدف تنها میزان حدودی خلوص اتانول است درجه الکلی بدک نیست

navid52000

عضو جدید
مطلب در مورد كف و ضد كف مي خوام ؟

مطلب در مورد كف و ضد كف مي خوام ؟

دوستان مطلب در مورد كف و ضد كف مي خوام ؟ انواعش و فرآيند هاي توليد ؟
البته نوع سيليكونيش باشه بهتر به دردم مي خوره

rivaldking

عضو جدید
این خوبه؟
مطالعه تجربی تهیه مجموعه الکترود - غشاء پیل سوختی الکترولیت پلیمر جامد
اينو در جواب من گفتين؟
اگه آره،اول مرسي دوم،خب راستش نمي‌دونم عنوانش كه خوبه:redface: ولي استادم گفته ترجمه نمي‌خواد فقط همينو مي‌خواد، منم دوست دارم يه كاري بكنم آخه زياد فرقي بين الان خودم و زمان دانش‌آموزيم نمي‌بينم ... حالا اين خيلي كاره سختيه؟:cry:

amirs1987

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
لطفآ اگر مطلبی در باره ی کریستالیزاسیون دارید برایم بگذارید

Hermione Granger

عضو جدید

در مورد جواب سوالتون شاید دلیلش این باشه که چون آلکانها سیر شده اند و دارای حداقل 4 پیوند هستند پس 4 پیوند سیگا برای هر مولکول وجود دارد که مانع رسیدن واکنشگرهای خارجی به مولکول می شوند .
اگه میبینی کسی توی سایت حضور داره و جواب نمیدن میتونه چند تا دلیل داشته باشه
1- پای کامپیوترشون نیستند ( مث خود من که خیلی وقتا دارم درس میخونم و پای کامپیوترم نیستم ولی کانکت هستم )
2-پاسخ سوال رو بلد نیستند(بازم مث خودم که خیلی وقتا جواب نمیدم چون بلد نیستم )
3-کار دارن (مث مدیران محترم که مشغول مرتب کردن تاپیک و ... هستند )
ولی نباید فکر کنی که کسی باهات لج داره و عمدا جوابت رو نمیده . هیچکی اینجا با کسی لج نیست .همه هم به هم احترام میذارن :gol:
من خیلی دلم میسوزه برا این مدیران که اینهمه باید وقت بذارن و تک تک پست ها رو بخونن و کلی هم توی تالارها بگردن و پاکسازی کنند ، در آخر هم ......... :cry:
باز هم به معرفت آقا نییما

Hermione Granger

عضو جدید
یه توضیح کاربردی از بستر سیال یا همون Fluidized bed میخواستم
اگه بشه با یه مثال لطفا"

sajd

عضو جدید
سلام
اگه موقع روشن کردن پمپ شیر باز باشه چرا هوا میگیره؟

اگه پمپ هوا گرفت چرا کار نمی کنه.؟

چه طوری هواشو خالی کنیم؟ لطفا چند روش مختلف.

taj

عضو جدید
سلام.
یه مقاله راجع به فرایند تولید اتانول آمین می خواستم یا در مورد شبیه سازی این فرایند.متشکرم

سلام
دوست عزیز اگر نرم افزار aspen suite رو داری یه نگاهی به aspen pep بینداز و گرنه اگر دانشجویی بهت توصیه میکنم یه معرفی نامه از دانشگاهتون بگیری و یه سری به کتابخانه پتروشیمی بزنی ( میدان 7 تیر) اونجا حتما تو SRI میتونی پیدا کنی. در مجموعه SRI تمام موادی که بصورت صنعتی در اومدن رو داره از هر نوع اطلاعاتی که بخوای از خواص ترمودینامیکی تا شرکتهای تولیدکننده

taj

عضو جدید
سلام
اگه موقع روشن کردن پمپ شیر باز باشه چرا هوا میگیره؟

اگه پمپ هوا گرفت چرا کار نمی کنه.؟

چه طوری هواشو خالی کنیم؟ لطفا چند روش مختلف.
البته دوست عزیز میدونید که در بعضی موارد پمپ رو با شیر باز استارت میکنند. مثل مواد سبک و آتشگیر که بالا رفتن دما در آنها خطرناک است

z_yahyavi

عضو جدید
سوال

سوال

سلام
من دانشجوی سال سوم مهندسی شیمی گرایش صنایع غذایی هستم
از دانشجویان ارشد و بالاتر می خواستم بپرسم که از چه منابعی برای کنکور استفاده کردن؟ چطور درس خوندن و آیا از کتابای خاصی استفاده کردن ؟
چه گرایش هایی برای ادامه تحصیل بهتره ؟
نیاز به کلاس رفتن هست ؟
آیا جزوات موسسه ی پارسه رو تایید می کنین؟ چه انتشاراتی از همه بهتره؟

ممنونم از شما

بالا