درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

سلام.دوستان من انتقال تاپیک رو یاد نداشتم پس تکرارش می کنم.
کسی میدونه اگه بخوایم رنگ یک ماده رو تغییر بدیم,باید به چه فاکتور هایی توجه کنیم؟اصلا کدوم مواد قابلیت این رو ندارن که در رنگهای متفاوتی تولید بشن؟اگه کسی بتونه بهم کمکی بکنه واقعا ممنون میشم اخه جوابش خیلی برام مهمه.مرسی.
.
سلام سمیه خانم .
میشه بگین چه ماده ای مد نظرتونه ؟
کاربرد این ماده کجاست ؟
خود ماده ذاتا رنگ مشخصی داره که میخواین تغییرش بدید ؟

دوستان یه تقاضا داشتم .
میخواستم اگه میشه هر کدوم از مهندس های ما بیان و نام چند وسیله که در آنها انرژی حرارتی بازیافت میشه رو بهم بگه .
یه پروژه دارم که قراره توش به شرح دستگاه های بازیافت انرژی حرارتی بپردازیم.
ممنون میشم.
وسایلی که خودم تا بحال پیدا کردم :
heat pipe-heat exchanger-regenrator-recuperator-turbo charger -heat wheal-sikle tarkibi-air preheater
ولی چیز دیگه ای رو اطلاع ندارم . اگه کمکم کنید ممنون میشم :gol:

javadaria61

عضو جدید
نيما جان بهتره درباره تكنولوژي پينچ هم تحقيق كني كه يكي از رمينه هاش بهنه سازي افت انرژيه و يه بخش ديگش درباره انتقال جرم.

بله در این مورد توی درس حرارت کاربردی خوندیم . اینم میتونه خوب باشه . ممنون :gol:

هر موردی چه توی صنعت چه در زمینه های دیگه بهم یاد آوری کنید .

راستی یه مورد شنیدم که توی ژاپن میان از گرمای فاضلاب مسکونی جهت گرم کردن آب مورد استفاده همون منزل استفاده میکنند ! خیلی جالبه ولی کلمه کلیدیش رو جهت سرچ نمیتونم پیدا کنم . کسی در این زمینه اطلاعی نداره ؟

melika

عضو جدید
سلام من دانشجوي صنايع پليمر هستم و روي ژل هاي پليمري تحقيق مي كنم اگه روي پروژه تون مسمم هستيد شايد يه جورايي بتونيم به هم كمك كنيم نظرت چيه
عاليه .
اطلاعاتتون مطمئنا خيلي كمك مي كنه.
فعلا از همياريتون تشكر مي كنم.

ترنم

عضو جدید
کمک فوری

کمک فوری

سلام
یک تحقیق می خوام در مورد شیمی (هر مطلبی باشه)فقط منبع ان کتاب باشه
فقط در حد دوم دبیرستان باشه
ممنون می شم کمک کنید
s_a_m_a_1995@yahoo.com

nazgol m

عضو جدید
سلام به همه دوستان
من احتیاج به جزوه درس ریاضیات پیشرفته دکتر فامیلی (دانشگاه تربیت مدرس) و جزوه درس رئولوژی خانم دکتر ابراهیمی از همون دانشگاه دارم اگه کسی می تونه کمکم کنه لطفا پیام بذاره خیلی زود چون واسه امتحان ورودی دکتری لازم دارمشون

سلام به همه دوستان
من احتیاج به جزوه درس ریاضیات پیشرفته دکتر فامیلی (دانشگاه تربیت مدرس) و جزوه درس رئولوژی خانم دکتر ابراهیمی از همون دانشگاه دارم اگه کسی می تونه کمکم کنه لطفا پیام بذاره خیلی زود چون واسه امتحان ورودی دکتری لازم دارمشون
سلام خانوم دکتر .ماشالا به سلامتی یه خانوم دکتر هم در جمعمون داریم
خوش اومدید
ایشالا بتونیم از تجربیاتتون استفاده کنیم :)

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
سلام به همه دوستان
جزوات هر دانشگاه رو هم فکر کنم باید از طریق بچه های همون دانشگاه پیدا کنی که فکر کنم شاید سمیرا خانم و شیما خانم بتونند کمکت کنند
البته هیچ کدوم در دانشگاه تربیت مدرس نیستند ولی تهرون هستند . . .

جوجو13

اخراجی موقت
سلام جیگر. حل المسائل شیمی فیزیک اتکینز ویراش هشتم رو می خواستم.ویرایش هفتم رودارم.دمت گرم.
solution -manual- physical chemistry
volum1:thermodynamic
eight edition
by:peter atkins & julio de paula
سلام جیگرم بیا.. این لینک دانلود حل تمرینات اتکینز.....:D
http://rapidshare.com/files/41058386/Instructor_Solution_Manual_to_accompany_Physical_Chemistry_7th._Ed._by_Peter_Atkins___Julio_de_Paula

جوجو13

اخراجی موقت
سلام
ضمن تشکر از زحماتی که می کشی چند کتاب زیر مربوط به چسبها می باشد در صورتی که لینک دانلودی از این کتابها برایم بگذاری ممنون می شوم

Handbook of Pressure Sensitive Adhesive Technology, 3rd Edition
Pressure Sensitive Adhesives: Formulations and Technology (Chemical Technology Review) by Louis F Martin
Pressure-Sensitive Adhesives and Application by Benedek
Pressure sensitive adhesives: Formulations and technology (Chemical technology review) by Henry R Dunning
Pressure-Sensitive Adhesives and Applications, Second Edition by Istvan Benedek
Developments In Pressure-Sensitive Products, 2nd Edition
سلام.. من وقت نداشتم همش رو برات بذارم فقط چندتاش رو برت میزارم.. امیدوارم من رو ببخشی.....
راستی همشون یک کتاب بودن.. چرا این همه اسم گذاشتی؟
http://rapidshare.com/files/31291726/Developments_In_Pressure-Sensitive_Products.rar

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
من به نظرم تحقیق درباره برج خنک کننده که اساس آن فرآیند تبخیره ، خوب باشه
هم سبکه و در حد دبیرستانه و هم صنعتی و بسیار پر کاربرد
از این کتاب هم میتونی استفاده کنی :
مهندسي برج خنک کننده
تاليف دکتر قنبر ابراهیمی
انتشارات دانشگاه تهران

البته از هر کتاب مشابهی هم میتونی استفاده کنی

سلام
یک تحقیق می خوام در مورد شیمی (هر مطلبی باشه)فقط منبع ان کتاب باشه
فقط در حد دوم دبیرستان باشه
ممنون می شم کمک کنید
s_a_m_a_1995@yahoo.com
من که بهتون کتاب معرفی کردم
گفتید در مورد اسید و باز
منم کتاب شیمی عمومی نوشته چارلز مورتیمر و ترجمه عیسی یاوری رو معرفی کردم
موفق باشید :gol:

shinto

عضو جدید
فرق پاستوریزه کردن استرلیزه کردن و هموژنیزه کردن

فرق پاستوریزه کردن استرلیزه کردن و هموژنیزه کردن

سلام به همه.
یه سوال از محضر مبارکتون داشتم.
فرق پاستوریزه کردن ،هموژنیزه کردن و استرلیزه کردن تو چیه ؟
متشکرم.

پاستوریزه کردن، فرایندی است که طی آن مواد غذایی را حرارت می دهند تا میکروب های موجود در آنها همچون باکتری، ویروس، پروتوزوآ، کپک و... کشته شوند.
بر خلاف فرایند
استریلیزه، در عمل پاستوریزه تمام میکروب های ماده غذایی را نمی کشند؛ بلکه طی فرایند پاستوریزه تعدادی از این میکروب ها را می کشند تا تعداد میکروب های باقیمانده ایجاد بیماری نکنند (به شرطی که فراورده پاستوریزه شده را در یخچال نگهداری کنیم و قبل از رسیدن تاریخ انقضای آن، مورد مصرف قرار گیرد). معمولاً غذاها را استریلیزه نمی کنند؛ چون اغلب طعم و کیفیت غذا ضمن این عمل از بین می رود.

جوجو13

اخراجی موقت

negin1313

عضو جدید
سوال

سوال

می خواستم ببینم میشه خلاء رو یک سیستم گرفت چرا؟
(سیستم باید جرم داشته باشه خلاء که جرم نداره)
ما میگیم اگه برای مثال M تابع حالت باشه دیفرانسیلش کامله حالا اگه تابع مسیر باشه چی اگه کامل نیست چه مفهومی داره؟

آخرین ویرایش:

جوجو13

اخراجی موقت
منظورتون اندازه گیری سیستم خلا؟ هر فشاری که منفی باشه خلا نامیده میشه! تابع حالت به چیزی یا پارامتری در ترمودینامیک گویند که به حالت حرکتی که انجام گرفته باشه بستگی داره....ولی تابع مسیر فقط به مسیر حرکتش بستگی داره..مثل: کارو گرما
می خواستم ببینم میشه خلاء رو یک سیستم گرفت چرا؟
(سیستم باید جرم داشته باشه خلاء که جرم نداره)
ما میگیم اگه برای مثال M تابع حالت باشه دیفرانسیلش کامله حالا اگه تابع مسیر باشه چی اگه کامل نیست چه مفهومی داره؟

negin1313

عضو جدید
نه به طور کلی می خوام بدونم میشه خلاء رو به عنوان سیستم قبول کرد ؟ چرا؟در صورتی که خلاء جرم نداره و یکی از خصوصیات اصلی یک سیستم داشتن جرم هست منظورم اندازه گیری فشار خلاء نیست .

nisa

عضو جدید
با سلام از همه شما بچه مهندسا يه خواهش داشتم اگه يه مطلبي در مورد اين موضوع (كاربرد نانو تكنولوژي در صنعت نفت ) دارين واسم بفرستيد
قبلا ممنونم
salam man nisa hastam braye yaftan maghalat karbord nano teknolozhi dar sanat naft be adress zir bro dar ghesmat maghalat vared sho bro be bakhshe sanaye naft ya petroshimi koli maghale be zaban farsi dare age chizi pida nakardi be emailam piam bede ta man brat ersal konam

adress(www.nano .ir

email nima rezanejad@yahoo.com
movafagh bashi

نه به طور کلی می خوام بدونم میشه خلاء رو به عنوان سیستم قبول کرد ؟ چرا؟در صورتی که خلاء جرم نداره و یکی از خصوصیات اصلی یک سیستم داشتن جرم هست منظورم اندازه گیری فشار خلاء نیست .
خوب حالا مسالتون چی هست ؟
خلا اگه در محیط احاطه شده باشه میشه با عنوان سیستم در نظرش گرفت .
مثلا برج خلا در صنعت رو هنگام طراحی و نوشتن معادله های موازنه انرژی و جرم باید بصورت سیستم در نظرش گرفت دیگه !

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
این جمله رو از کتاب ترمو برات مینویسم :
سیستم : سیستم ، کمیتی از ماده یا ناحیه ای از فضاست که برای مطالعه انتخاب می شود. سیستم ممکن است خلاء باشد و .........

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
درود بر شما،
من دنبال کتاب زیر می گردم، اگه چاپ پنجمش باشه که حرف نداره ولی اون نبود هر چاپیش که بود خوبه.
با درود

Plant Design and Economics for Chemical Engineers (Hardcover)
by Max S Peters (Author), Klaus D Timmerhaus (Author), Ronald E. West (Author), Max Peters (Author)
خدمت شما..ولی نمی دونم ویرایش چندمشه؟
http://rapidshare.com/files/9821408/PDandEforC_Engineers.rar
حالا یک چیزی.. مهندس های نفت چکار اقتصاد و طرح مهندسی دارن؟:)

بالا