درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

john zink

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همه ی دوستان :gol:
من مطالبی در مورد " ظرفیت گرمایی برش های نفتی ( تاثیرات فشار و دما و روابط تعمیم یافته و ... بیشتر به صورت تئوری ) " و " تشکیل هیدرات در خطوط لوله انتقال گاز و مشکلات آن (در این مورد اگر مثالی عملی باشه، خیلی خوبه) " می خواستم .
قسمتی از پست ها رو گشتم اما چیزی پیدا نکردم .
ممنون از لطف تون :gol:
یه کتاب من براتون پیدا کردم
Crude Oil Chemistry
By Vasily Simanzhenkov, Raphael Idem
http://rapidshare.com/files/8054915/crude_oil_chemistry.rar

melika

عضو جدید
سلام بهتاش جان
درسته مي گم كاغذ ديواري سراميكي ولي منظور از سراميك صرفا جنس اون نيست.بلكه كاغذ ديواري كه با خاصيت هاي سراميك درست مثل كاغذ ديواري هاي عادي كار ميكنه.
راهنماي پرو‍‍ژه پروفسور نجف پور هستند كه اصولا مي شه رو موضوعاتشون حساب كرد.
البته اگه موفق بشيم.
از كمكتون هم واقعا ممنونم.

sandman

عضو جدید
سلام من دانشجوي صنايع پليمر هستم و روي ژل هاي پليمري تحقيق مي كنم اگه روي پروژه تون مسمم هستيد شايد يه جورايي بتونيم به هم كمك كنيم نظرت چيه

vaio

عضو جدید
مرسی آقای مدیر از لطفتون...اون قولی هم که دادید من هنوز یادم نرفته....

سلام ملیکا جان
راستش کاغذ دیواری که میگی باید چجوری باشه ؟ یعنی مثل کاغذ دیواریهای معمولی لوله بشه ؟ یا خشک و ضخیم باشه ؟
واسه چه هدفی باید ساخته بشه ؟
آخه این روزا دیوارهای پیش ساخته اومده که تمام خاصیت های عایق صدا و رطوبت و حرارت و ... رو داره .
دیگه کاغذ دیواری فکر نکنم بتونه چنین خواصی رو داشته باشه یا بتونه ایجاد بشه . یکم اگه میشه علمی تر دلیل بیارید
ممنون

parham79

عضو جدید
سلام با عرض تبريک سال نو خدمت دوستان عزيز:
در گوگل درباره پلي اتيلن سنگين HDPE-EX5 بررسي کردم که در پتروشيمي امير کبير توليد مي شود
که کاربرد در توليد کاغذ نازکي اسنت که کاربرد زيادي در صنايع بسته بندي دارد
ايا اين ترکيب در کارخانه پتروشيمي ديگري توليد مي شود يا نه؟
EX5 به چه معني است؟
قيمت توليدي ان به ازاي هر تن چقدر است؟ قيمت فروش
لازم به ذکر است به سايت بازرگاني پتروشيمي و سايت icis هم رفتم و چيزي در مورد قيمت کالاهاي پترشيمي پيدا نکردم
اگر دوستان اطلاعاتي در اين زمينه دارند کمک کنند؟

sajad_n

عضو جدید
سلام. لطفا در مورد اسید سیتریک مطلب به من بدید. البته با ذکر منبع. برای پروژه کارشناسیم می خوام. ممنون.

parham79

عضو جدید
دوست عزیز اگر در حد کارشناسی می خواهی اطلاعاتی بدانی یکسری به SRI واقع در خیابان کریمخان زند بزن تا PFD انرا به دست اوری موفق باشی

1000eyes

عضو جدید
مدارک بین المللی در ارتباط با رشته مهندسی شیمی

مدارک بین المللی در ارتباط با رشته مهندسی شیمی

سلام...اگه کسی راجع به مدارک بین المللی در حوزه مهندسی شیمی دوره ای میدونه بگه چه دوره هایی هست و کجا ارائه میشه و مدرکشو از کجا میشه بگیریم مثلا piping فرایندی با چیزای دیگه

sahand_nima

کاربر فعال
Handbook of Fillers

Handbook of Fillers

سلام
من دنبال يك هندبوك به Handbook_of_Fillers_-_A_Definitive_Users_Guide_and_Databook__2nd_Edition_ هستم . دانلودش هم كرده ام اما صفحات 62 - 202 آن در فايل من موجود نيست لطفا در صورتي كه مقدور مي باشد كمكم كنيد

ISBN:1884207693
Title: Handbook of Fillers, The Definitive User's Guide and Databook of Properties, Effects and Uses (Materials Science)
Author: George Wypych
Publisher: Plastics Design Library
Publication Date: 1998
Number Of Pages: 910
می تونی کتاب کامل رو از اینجا بگیری:
Download from FileFactory.com یا http://rapidshare.com/files/22855510/HandbookofFillers-ADefinitiveUser_sGuideandDatabook_muyac.rar
همچنین اون قسمت حذف شده رو نیز می تونی از اینجا:

there is Missing parts in Chapter 2

sahand_nima

کاربر فعال
سلام
من به دنبال 2 تا کتاب می گردم ممنون می شم اگه کمکم کنین
یکی کتاب :
ترمودینامیک مولکولی Parausnitz
1- molecular thermodynamic of fluid phase equilibria
و یکی دیگه هم حل المسائل این کتاب هست
اسم حل المسائل این کتاب، راهنمای حل مسائل ترمودینامیک مولکولی تعادلات فازی است.
البته انگلیسی یا فاسی برام فرقی نداره
ممنونم

این خود کتابه
http://rapidshare.com/files/92255923/tmef.rar.html

Molecular Thermodynamics of Fluid-Phase Equilibria (3rd Edition) (Prentice Hall International Series in the Physical and Chemical Engineering Sciences) (Paperback)
by
John M. Prausnitz (Author), Rudiger N. Lichtenthaler (Author), Edmundo Gomes de Azevedo (Author)

GreenSky

عضو جدید
سوال

سوال

با سلام :gol:
می خواستم بدونم یک مقاله مهندسی باید حتماً نوآوری داشته باشه یا میشه که تحقیقاتی باشه و یا گزارشی و بر پایه اطلاعات دیگران ؟؟؟ کدوم یکی ارزشمندتره ؟؟؟

ارائه یک مقاله در حد کارشناسی باید حتماً از یک کنفرانس یا سمینارصورت بگیره ؟؟؟ یا میشه تو یک مجله ثبتش کرد ؟؟؟ کدوم مجله مهندسی ارزشمندتر و قابل دسترستره ؟؟؟
ممنونم :gol:

می خواستم بدونم یک مقاله مهندسی باید حتماً نوآوری داشته باشه یا میشه که تحقیقاتی باشه و یا گزارشی و بر پایه اطلاعات دیگران ؟؟؟ کدوم یکی ارزشمندتره ؟؟؟

ارائه یک مقاله در حد کارشناسی باید حتماً از یک کنفرانس یا سمینارصورت بگیره ؟؟؟ یا میشه تو یک مجله ثبتش کرد ؟؟؟ کدوم مجله مهندسی ارزشمندتر و قابل دسترستره ؟؟؟
اگه نو آوری باشه که عالیه . ولی میتونی از تجربیات و کارهای دیگران هم استفاده کنی ( با ذکر منبع )
مجله هم فعلا واسه امثال من و شما میتونه مجله انجمن مهندسی شیمی ایران باشه .
مجله خوبیه
در مورد کارشناسی هم که حتما نباید پرزنت بدی . نیازی هم به ثبتش نیست

javadaria61

عضو جدید

پذيرش يك مقاله كه با يك كار آزمايشگاهي همراه باشه خيلي راحت تره. تو نوشتن مقالات خارجي بعد از مرور كارهاي گذشته دري اخرين پاراگراف Introduction بايد نوآوري مقاله ذكر بشه كه هر چي جديدتر باش مقاله زودتر پذيرش ميشه. البته اگه كارتون خيلي تابه مي تونيد تو US patent يا پتنت اروپا هم ثبت كنيد.
البته تو مجلات خارجي هم مقالات مروري هم نوشته ميشه، كه بيشتر كار اساتيد برتر اون رشته يا موضوع خاصه.
ولي براي كارهاي ليسانس بستگي به موضوع پروژه تون مي تونيد تو مجلات علمي تروجي داخلي مثه مجله مهندسي شيمي ايران كه نيما جان هم اشاره كردند چاپ كنيد.

javadaria61

عضو جدید
يه خبر جالب به همه دوستان هم بدم اگه تا حالا نشنيديد:
مثه اينكه از مدت ها قبل مي خواستد سال 87 رو سال نو آوري انتخاب كنند، چون از وسط هاي پارسال يه طرحي اجرا كردن كه به افراد برتر علمي اونايي كه مقاله دارند يا اختراعي ثيت كردن تو ايران، ميتونند سربازي شونو فقط تو آموزش خلاصه كنند.:redface:

متولي اين كار هم بنياد ملي نخبگان هستش. ثبت اختراع تو ايران هم كه زياد سخت نيست، ولي بايد سازمان پژوهش هاي علمي و صنعتي اونو تاييد كنه. اينو هم ببينيد بدك نيست.;)
دستورالعمل ارائه تسهيلات خدمت نظام وظيفه به نخبگان و استعدادهاي برتر

javadaria61

عضو جدید
يه فرمت براي نوشتن مقالات انگليسي

چگونه Essay بنويسيم؟
In The Name Of Allah

با عرض سلام خدمت همه ي دوستان
Essay به روشي از مقاله نويسي گفته ميشه كه سازمان يافته است.آغاز و پايان مناسب، عنوان هاي جذاب و...
كاربرد اين روش خيلي زياده مخصوصاً در امتحاناتي مثل تافل و مخصوصاً براي اون دسته از دوستاني كه مي خواهند پايان نامهو يا پروژه تهيه كنند...
يك مقاله به روش Essay داراي پنج قسمت است:

پاراگراف اول ç معرفي (Introduction)

پاراگراف دوم ç پاراگراف مركزي 1(Central paragraph 1)

پاراگراف سومç پاراگراف مركزي 2 (C.P.2)

پاراگراف چهارمç پاراگراف مركزي 3(C.P.3)

پاراگراف پنجمç جمع بندي و پايان (Conclusion)

به پاراگراف هاي 2و3و4 ،Supporting paragraphs گفته مي شود.
پاراگراف اول (Introduction):
شامل سه قسمت است:
1.Motivator
2.Thesis statement
3.Blue prints
1-Motivator:
مهمترين مقاله،يعني ايجاد انگيزه در خواننده.كه ير سه نوع است:

1.طرح يك سوال(Asking a question)
2.طرح يك جمله ي عجيب و غير عادي(Shaking statement)
3.بيان يك داستان كوتاه –در حد 2-3 خط (Telling a story)

2-Thesis statement:
اينجا قسمتي است كه بايد نظريه پردازي كنيد و عقيده خود را در حد يك جمله بيان كنيد.

3- Blue prints:
Blue printها همون دلايلي هستند كه بايد يراي اثبات نظريه شما (كه در قسمت قبل آمد) گفته بشوند.
تعدادشون اگه سه تا باشه بهتره ولي اگه بيشتر از سه تا مي خواستيد بنويسيد بايد تعداد Supporting paragraphs رو بيشتر كنيد.
از همه مهم تر نحوه بيان انهاست.به طوريكه اگه blue print اولي كه بعد از نوشتن كلمه because مياد با it is…
شروع بشه ،blue print دومي و سومي هم بايد با it is شروع بشند.
در كل blue printها از لحاظ گرامري و لحن و طرز بيان با هم مشابه باشند.
در اخر با ارائه مثال هايي مطلب بيشتر روشن ميشه!
مي تونم بگم كه بيشتر سختي مقاله همون پاراگراف اولشه!

خب از اينجا به بعد يكمي ساده تره!
پاراگراف دوم ،C.P.1نام داره كه براي سپورت blue print اولي شما مياد!

اين پاراگراف با كلمه ي Firstشروع ميشه،تا مخاطب بدونه كه توضيح رو شروع كردين.
بعد از كلمه ي firstيك كما بايد نوشته بشه بعد Thesis Statement و بعد blue print اولي .بعد از اينكه blue print 1 رو نوشتيد،شروع ميكنيد به توضيح آن .مي تونيد به يه داستان اشاره كنيد يا مثال بزنيد و.... حداقل 5 خط.(كل پاراگراف)

پاراگراف سوم،C.P.2ç سپورت blue print 2 :
اين يكي با Second شروع ميشه بعد يه كما و دوباره thesis Statement و بعد blue print 2 و بعد توضيحات مربوط به ان.

پاراگراف چهارم،C.P.3ç سپورت blue print 3 :
شروع با كلمه Third بعد يه كما و Thesis statement و بعد نوشتن blue print 3و توضيحات مربوط به آن.
خب همانطور كه قبلاً هم گفتم اگه blue print هايي كه مي خواهيد بنويسيد از 3 تا بيشتر بود به تعداد هم بايد پاراگراف سپورت كننده داشته باشيد كه باكلماتي مثل fourth و اينا شروع بشند و بعد تكرار Thesis statement تا خواننده هميشه نظريه شما رو بخاطر داشته باشه و بعد نوشتن blue print مربوط و توضيحات آن.

پاراگراف پنجم،Conclusion :
كه شامل 2 قسمته:
1.Reworded Thesis statement + Blue prints
2.Clincher
اين پاراگراف با كلمه مثل Finally شروع ميشه و مثل هميشه يه كما و بعد از اون Thesis Statement و بعد blue print ها رو پشت سر هم مينويسين.

در آخر هم يه خط پايين تر Clincher قرار ميگيره.Clincher مثل يه تير نهايي عمل ميكنه و يك جمله هم بيشتر نيست:
به خاطر همينه كه ميگم...(تكرار Thesis statement)
That's why I say… (Thesis Statement)
خب تا اينجا ما اصول Essay رو بلديم .اما از همه مهمتر وضع ظاهري و نحوه نوشتن اون هستش!
اول از همه رعايت حاشيه!
اگه Essay رو با نرم افزارWord مينويسيد ،نسخه Office wordاون خود به خود اين حاشيه رو رعايت ميكنه!
اما اگه با دست مينويسيد بايد به طور تقريبي از بالاي صفحه و پايين حدود 2.5 سانت و از چپ و راست حدود 3 سانت فاصله رو عايت كنيد.

بعد از حاشيه رعايت يك خط فاصله بين هر پاراگراف و كمي جلوتر نوشتن كلمات اول پاراگراف ها(first, second, third و...)جهت زيبايي و تفكيك ابتداي هر پاراگراف.
لطفاً براي مثال به essay زير توجه كنيد:
In The Name Of God
What is the function of experience???
Is it useful?!!
In my opinion, it is very necessary because, first we need experience for each part of our life, second, we need experience for solving our problems, and third, we need experience for doing our daily jobs in correct way.
First, it is very necessary because we need experience for each part of our life. For example I point to buying, if you are not experienced, maybe you lose your money!
There are a lot of things that we must be experienced for doing them. Like: Getting friends, Traveling and so on.
Second, it is very necessary because we need experience for solving our problems. This is the most importance function of experience. If you have some problems with someone that you can't solve them by the usual ways, you must get help from your mind that we call it experience!
Third, it is very necessary because we need experience for doing our daily jobs in correct way. When you're taking a test (for example final exam) and there is a difficult question what can you do??? Yes, you must get help from your memory; it's meant that you must be experienced for doing your daily jobs.
Finally, it is very necessary because, first we need experience for each part of our life, second, we need experience for solving our problems, and third, we need experience for doing our daily jobs in correct way.
This is the reason why when I say experience is very important!

اميدوارم كه مفيد واقع شده باشه!

يه خبر جالب به همه دوستان هم بدم اگه تا حالا نشنيديد:
مثه اينكه از مدت ها قبل مي خواستد سال 87 رو سال نو آوري انتخاب كنند، چون از وسط هاي پارسال يه طرحي اجرا كردن كه به افراد برتر علمي اونايي كه مقاله دارند يا اختراعي ثيت كردن تو ايران، ميتونند سربازي شونو فقط تو آموزش خلاصه كنند.:redface:

متولي اين كار هم بنياد ملي نخبگان هستش. ثبت اختراع تو ايران هم كه زياد سخت نيست، ولي بايد سازمان پژوهش هاي علمي و صنعتي اونو تاييد كنه. اينو هم ببينيد بدك نيست.;)
دستورالعمل ارائه تسهيلات خدمت نظام وظيفه به نخبگان و استعدادهاي برتر
یعنی با مدرک لیسانس اگه یه مقاله توی یکی از مجله ها مثل مهندسی شیمی ایران چاپ کنیم سربازی معافیم ؟؟؟؟ این جوریه جدی ؟

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
یعنی با مدرک لیسانس اگه یه مقاله توی یکی از مجله ها مثل مهندسی شیمی ایران چاپ کنیم سربازی معافیم ؟؟؟؟ این جوریه جدی ؟
معافی با یه مقاله ؟
نه ، فکر کنم شرایط خاصی باید داشته باشه ، به همین راحتی نیست . . .

javadaria61

عضو جدید

نه نيما جان
به اين سادگي ها هم كه نيست. شما اگه شاگرد اول باشيد با چاپ يه مقاله ISI مي تونيد از اين طرح استفاده كنيد. ولي با ثبت اختراع ديگه نيازي به شاگرد اول بودن نداريد. بايد طرح تون تو سازمان پوهش هاي علمي و صنعتي تاييد بشه. تازه كي گفته معافيد. شما بايد آموزشي رو بريد بعدش هم بجاي خدمت ميتونيد يه پروژه انجام بديد. هر وقت هم كه پروژه تون به نتيجه رسيد خدمت تون هم تموم ميشه.;)
تو اين مدت هم اگه تو مقاطع بالاتري هم قبول بشيد مي تونيد همزمان با پروژه سربازي تون ادامه تحصيل هم بديد. بدون وثيقه هم مي تونيد بريد براي كنفرانس هاي خارجي با كمك هزينه بنياد. و كلي مزاياي ديگه ....
:redface:

سمیه نوروزی

عضو جدید
نیاز مند توجه شما

نیاز مند توجه شما

سلام.دوستان من انتقال تاپیک رو یاد نداشتم پس تکرارش می کنم.
کسی میدونه اگه بخوایم رنگ یک ماده رو تغییر بدیم,باید به چه فاکتور هایی توجه کنیم؟اصلا کدوم مواد قابلیت این رو ندارن که در رنگهای متفاوتی تولید بشن؟اگه کسی بتونه بهم کمکی بکنه واقعا ممنون میشم اخه جوابش خیلی برام مهمه.مرسی.
.

بالا