درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

sm64

عضو جدید
سلام دوستان
کسی فایل آموزش پردازش (آنالیز) تصویر بوسیله متلب رو داره؟
ممنون میشم اگر دارید بذارید......

Mahboube Norouzi

عضو جدید
درخواست مقاله

درخواست مقاله

سلام بچه ها
هل من ناصر ینصرنی؟؟؟؟آیا کسی هست که مرا یاری کند؟؟؟
من نیاز فوری به یه مقاله به زبان فارسی در ورد سیالات نیوتنی و غیر نیتونی دارم

sogandname

عضو جدید
سلام اگه کسی میتونه کمکم کنه من یه مقاله فارسی در مورد un steady laminar boundry layer .

mahdi2643

عضو جدید
سلام بچه ها كسي يه تحقيق در حد دو صفحه از ترمو كوپل ها سراغ نداره ممنون ميشم

amirs1987

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
من توزیع سرعت حول یک استوانه دارم.( دو بعد)
چطور میتونم نیروی درگ را بااین اطلاعات بدست بیارم؟

k_siroos

مدیر بازنشسته
در مورد ارتفاع سنجی مایعات بوسیله اجسام شناور مثلاً float meter ها سطح سنج ها کسی مقاله یا نوشته ای داره؟یک صفحه هم باشه کافیه توروخدا کمکم کنید به نمرش احتیاج شدید دارم

این هم فایل خوبیه ...

پیوست ها

• 123.rar
    185.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

83042300

عضو جدید
با سلام
من می خوام رو فرآیند گوگرد زدایی از گاز با فرآیند مراکس کار کنم
اگه کسی کتاب ، مقاله و مطلب در مورد جزئیات فرآیند مراکس و احیاء سود در این فرآیند داره بفرسته ممنون می شم.

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
با سلام
من می خوام رو فرآیند گوگرد زدایی از گاز با فرآیند مراکس کار کنم
اگه کسی کتاب ، مقاله و مطلب در مورد جزئیات فرآیند مراکس و احیاء سود در این فرآیند داره بفرسته ممنون می شم.

سلام، شما تا الان چندین درخواست مشابهه در تالارها ارسال کردید کلیه پستهاتون حذف شد.

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...گاز-در-پالایشگاه-فجرجم?highlight=فرآیند+مراکس

http://www.www.www.iran-eng.ir/show.../page31?p=4835000&highlight=مراکس#post4835000

الهه100

عضو جدید
سلام
من روی موضوع مکانیسم حرکت سیال در محیطهای متخلخل کار میکنم .هرکسی در این رابطه مطلبی ،مقاله یا هرچیز دیگه ای داره برام بذاره.خیلی نیاز فوری دارم .ممنون

Delfa

عضو جدید
سلام دوستان مهندس.من نیاز خیلی شدید به ج این سوال محاسبات عددی دارم.لطفا کمکم کنید.:(:(:(
الف-با استفاده از روش حداقل مجذور ها عبارتی برای محاسبه C B A با استفاده از ارقام P بر حسب T که در جداول موجود است به دست آورید.(برای آب)
ب-برنامه ای بنویسید که شرایط C B A را محاسبه نمایید.
ج-مقدار به دست امده از curve filing را با مقدار گزارش شده برای آب مقایسه کنید. ( lnp^s=A-(B/T=+C

MReza_MRF

عضو جدید
با سلام
دوستان من یه مقاله در مورد ساخت یکی از کاتایست های صنعت نفت لازم دارم.فرقی نمیکنه مربوط به پالایشگاه یا پتروشیمی باشه.فقط در چهارچوب صنعت نفت استفاده زیاد داشته باشه
زیاد گشتم و چیزی که بدردم بخوره پیدا نکردم.اگه لطف کنید ممنون میشم.

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام
من روی موضوع مکانیسم حرکت سیال در محیطهای متخلخل کار میکنم .هرکسی در این رابطه مطلبی ،مقاله یا هرچیز دیگه ای داره برام بذاره.خیلی نیاز فوری دارم .ممنون

خدمت شما.

پیوست ها

• 53-18.pdf
    965.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها حل المسایل پدیده های انتقال برد رو میخوام
خواهشا یه لینکی بدین که واقعا جواب بده!
نیاز فوری دارم!

k_siroos

مدیر بازنشسته
سلام دوستان مهندس.من نیاز خیلی شدید به ج این سوال محاسبات عددی دارم.لطفا کمکم کنید.:(:(:(
الف-با استفاده از روش حداقل مجذور ها عبارتی برای محاسبه C B A با استفاده از ارقام P بر حسب T که در جداول موجود است به دست آورید.(برای آب)
ب-برنامه ای بنویسید که شرایط C B A را محاسبه نمایید.
ج-مقدار به دست امده از curve filing را با مقدار گزارش شده برای آب مقایسه کنید. ( lnp^s=A-(B/T=+C

این فایل رو ببینید، فکر کنم به دردتون بخوره .

موفق باشید

پیوست ها

• Mohasebat.rar
    57.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

.BAHMAN.

عضو جدید
دو تا ماده میخوام با چگالی های متفاوت که "کنار" هم تو ظرف بمونن !
مثلاً یکدومشون سمت چپ یه لیوان ، یکدوم سمتِ راست ...
گاز!!! یا مایع ...
مخلوط هم نشنا ... :surprised:

ببخشید سوال پرت و بچگانست میدونم ... ولی یه درصد اگه جوابی داشته باشه خیلی کمکه ...

sm64

عضو جدید
سلام خدمت دوستان
کسی هست اطلاعات مربوط به نفت های مختلف ( اعم از سبک و سنگین) رو یکجا داشته باشه؟
منظورم از اطلاعات ، دانسیته، ویسکوزیته و کشش سطحیه...
یا اینکه سایتی رو بهم معرفی کنید که اطلاعات مربوط به نفت با Specific Gravity های مختلف رو از اونجا بگیرم...
واقعا ممنون میشم...

sahar tj

عضو جدید
سلام دوستان
من به مقاله لاتین همراه با ترجمه اش برای درس "سیالات پیشرفته " می خوام
موضوع اش هم در ارتباط با کاربردهای مختلف مکانیک سیالات در رشته مهندسی شیمی باشه،مثلا در نفت،گاز ،پتروشیمی و......
به عبارتی محتوی مقاله با مهندسی شیمی در ارتباط باشه

امیدی

عضو جدید
دو تا ماده میخوام با چگالی های متفاوت که "کنار" هم تو ظرف بمونن !
مثلاً یکدومشون سمت چپ یه لیوان ، یکدوم سمتِ راست ...
گاز!!! یا مایع ...
مخلوط هم نشنا ... :surprised:

ببخشید سوال پرت و بچگانست میدونم ... ولی یه درصد اگه جوابی داشته باشه خیلی کمکه ...

معمولا بالا پایین میمونن نه چپ و راست!!

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام خدمت دوستان
کسی هست اطلاعات مربوط به نفت های مختلف ( اعم از سبک و سنگین) رو یکجا داشته باشه؟
منظورم از اطلاعات ، دانسیته، ویسکوزیته و کشش سطحیه...
یا اینکه سایتی رو بهم معرفی کنید که اطلاعات مربوط به نفت با Specific Gravity های مختلف رو از اونجا بگیرم...
واقعا ممنون میشم...

سلام، توی هیچ مرجعی فک نکنم اطلاعاتش یک جا باشه، چون روش های محاسبه ویسکوزیته نفت های سنگین متعدد هستش. پیشنهاد می کنم به مقالات مراجعه کنی.
http://pubs.acs.org/doi/abs/10.1021/ie00072a010
http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0016236109005870

k_siroos

مدیر بازنشسته
سلام بچه ها
هل من ناصر ینصرنی؟؟؟؟آیا کسی هست که مرا یاری کند؟؟؟
من نیاز فوری به یه مقاله به زبان فارسی در ورد سیالات نیوتنی و غیر نیتونی دارم

سلام اگه کسی میتونه کمکم کنه من یه مقاله فارسی در مورد un steady laminar boundry layer .

دوستانی که به مقاله فارشی نیاز دارن به این لینک یک سری بزنند .

ahmad1989

عضو جدید
سلام به دوستان
کسی میدونه بزرگترین قطر استاندارد لوله ها چقدره
کسی جدول سایز استاندارد لوله ها رو داره

kian2020

عضو جدید
سلام خدمت همه دوستان عزیز
اگه از دوستان کسی مقاله ترجیحا فارسی در مورد فرآیند مراکس و احیاء سود تو این فرآیند داره لطفا تو سایت قرار بده
پیشاپیش از همه شما بزرگواران تشکر میکنم

S H i M A

کاربر فعال تالار شیمی
کاربر ممتاز
سلام به دوستان
کسی میدونه بزرگترین قطر استاندارد لوله ها چقدره
کسی جدول سایز استاندارد لوله ها رو داره

سلام...

من یک فایل 32 صفحه ای رو براتون اپلود کردم که میتونید سایز استاندارد لوله ها رو مشاهده کنید.

فهرست موارد ذکر شده در فایل دریافتی هم به اینصورت هست:

جداول سایز استاندارد لوله ها:

دریافت فایل

و توضیحاتی که باید برای عبارات فوق بدونید رو براتون به این شکل جمع کردم:

SPEC5L : مشخصات استاندارد ابعادي، نوع ماده و شرايط انتقال سيال به لوله استيل جوشي و

بدون درز كه بويژه براي خطوط لوله استفاده مي شود.

ASTM A 106 / ASME SA 106 : مشخصات استاندارد و فني لوله كربن استيل بدون درز، مناسب

براي سرويس هاي دما بالا.

ASTM A 333 / ASME SA 333: مشخصات استاندارد و فني لوله استيل بدون درز، مناسب براي

سرويس هاي دما پايين.

ASTM A 335 / ASME SA 335: استاندارد فني لوله استيل-آلياژ آهني بدون درز، براي سرويسهاي

دما بالا.

ASTM A 520 : مشخصات استاندارد براي ملزومات جانبي لوله براي لوله هاي كربن استيل جوشي

مقاوم االكتريكي كه اين استاندارد تست هاي مختصري را در نظر مي گيرد، به علاوه ملزومات ويژه

براي سرويس هاي دما بالا، صرفنظر از ملزوماتي كه تعدادي از ازمايش ها و تست-فشار را موردتوجه

قرار مي دهند. اين مشخصه همچنين شامل يك جدول ميباشد كه حداقل تنش كششي در دماهاي

مشخص شده را بيان مي كند.

ASTM A 530 / ASME SA 530 : مشخصات استاندارد كه بطور كلي حداقل ملزومات پايه براي كربن

و آلياژ لوله استيل را بيان ميكند (a.o. for A 106/ SA 106). اين استاندارد روشهاي كاربردي آزمايش

و تست- فشار را نيز شامل مي شود.

ASME B 36.10: مشخصات استاندارد كه ابعاد لوله كربن استيل و تيوب را بيان ميكند. اين استاندارد

يك بررسي روي قطرهاي بيروني لوله، اسكجوئل لوله، ضخامت ديواره و وزن ها انجام مي دهد. رنج

سايز از قطر" 8/1 به بالا و شامل "24 مي باشد.

BS 3059 قسمت يك: مشخصات استاندارد براي شرايط انتقال فني لوله هاي درزدار كربن استيل از

جنس ERW 320 با تنش كششي پايين و بدون خواص براي دماهاي بالا.

به خاطر تنش كششي پايين(حداكثر440 N/mm2) و بخصوص در يك طول زياد (به عنوان نتيجه سرد

شدن آهسته) اين لوله ها بويژه براي براي متصل شدن روي ماشين هاي اتصال اتوماتيك مناسب
مي باشند.

DIN 1626: مشخصات استاندارد براي شرايط فني تيوب هاي بدون درز كربن استيل براي كاربردهاي

خاص DIN 1626 ملزومات كيفيت مواردي كه در اجرا تيوب با آن مواجه مي شود را بيان مي كند.

DIN 2394 قسمت يك : مشخصات استاندارد كه ابعاد تيوب هاي جوشي دقيق كربن استيل را بيان

مي كند. اين استاندارد قطرهاي خارجي لوله، ضخامت ديواره وزن ها و تحمل لوله را بيان مي كند.

DIN 2394 deel 2 : مشخصات استاندارد براي شرايط انتقال فني تيوبهاي دقيق جوشي كربن استيل،

اين تيوب ها بويژه وقتي ابعاد و سطح مورد نظر خيلي نسبت به شرايط متفاوت باشدمورد استفاده قرار

مي گيرد.

DIN 2440 : مشخصات استاندارد براي تيوب هاي جوشي وبدون درز معروف به تيوب هاي دنده اي (كه

به عنوان تيوب هاي گاز نيز شناخته مي شوند) اين تيوب ها براي فشار حداكثر bar25 براي مايعات و

bar 10 براي هوا وگاز هاي بي خطر كاربرد دارند.

DIN 2441 : مشخصات استانداردبراي تيوب هاي جوشي و بدون درز معروف به تيوب هاي دنده اي(كه

به عنوان تيوب هاي بخار نيز شناخته مي شوند)

DIN 2448 : مشخصات استاندارد كه ابعاد تيوب هاي استيل بدون درز را بيان مي كند. اين استاندارد

يك بررسي انجام شده روي قطر هاي بيروني لوله، ضخامت ديواره ها و وزن آنها را در اختيار مي دهد.

DIN 2458 : مشخصات استاندارد كه ابعاد تيوب هاي استيل جوشي را بيان ميكند. اين استاندارد يك

بررسي انجام شده روي قطر هاي بيروني لوله، ضخامت ديواره و وزن آنها را در اختيار قرار مي دهد.

DIN 2470-1 : مشخصات استاندارد براي خطوط لوله گاز از تيوب هاي كربن استيل با حداكثر فشار

عملياتي bar 16.

DIN 17121 : مشخصات استاندارد براي تيوبهاي استيل بدون درز را بيان مي كند، بويژه براي مواردي

كه سازه هاي استيل مورد استفاده قرار گيرند.

DIN 17175 : مشخصات استاندارد و شرايط فني براي تيوب هاي استيل بدون درز مقاوم حرارتي. اين

تيوب ها بويژه وقتي كه سيستم شامل دما هاي بالا رونده باشد مورد استفاده قرار مي گيرند.

DIN 30670: مشخصات استاندارد براي پوشش هاي پلي اتيلن تيوب و لوله، فيتينگ ها و اجزاء ديگر

لوله. در اين استاندارد ملزومات براي پوشش و تست پوشش مشخص شده اند.

EN 10025 : استاندارد اروپايي با مقاديري از نوار كربن استيل رل شده حرارتي و يا ساختاري از جنس

استيل.

: EN 10210-1 استاندارد اروپايي براي شرايط فني براي قسمتهاي مخروطي كه در حرارت يا شرايط

آنيلي كه از ساختاري از جنس استيل شكل گرفته اند.

: EN 10210-2استاندارد اروپايي براي ابعاد، تحمل قابل پذيرش ومقادير استاتيك قسمتهاي مخروطي

كربن استيل كه در حرارت شكل گرفته اند، با مقطع مربعي، مستطيلي و يا مقطع دايره اي براي موارد

مورد استفاده در سازه هاي استيل.

ISO 65 Light series II : مشخصات استاندارد براي تيوب هايي كه " تيوب هاي دنده اي و همچنين

تيوب هاي كلاس A" ناميده شده اند. اين استاندارد شرايط انتقال فني، ابعاد، ضخامت ديواره، وزن و

تحمل را مشخص مي كند.

ISO 2938 : مشخصه استاندارد كه ابعاد اسمي لوله و نصب لوله را بيان مي كند.

مؤید باشید...

بالا