درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

Tifany

عضو جدید
گزارش کار شیمی

گزارش کار شیمی

سلاااااااااام من ترم اول زیست هستم واسه نوشتن گزارش کار خیلی مشکل دارم اگه میشه کمکم کنید:redface:

Beat

متخصص محیط زیست
کاربر ممتاز
من دنبال موادی هستم که موقع بروز حوادث طبیعی مثل زلزله تو سطح شهرها پراکنده میشن و خطرات زیست محیطیشون

این کتاب می تونه بهتون یه مقدار کمک کنه
ولی این چیزی که شما دنبالش می گردید دو جنبه ی شناخت منابع و اقدامات بعد از حوادث داره

والله اینجور که عقل ناقص من میگه معمولا صنایعی که مواد خطرناک در فرایند خودشون دارند بیشترین مشکلات را بوجود می آورند مثل تاسیسات هسته ای

http://bookfi.org/book/1199718

موفق باشید :gol:

Milad2091

کاربر فعال
سلام
استادمون یه فایل در مورده این واحد داده که کاملا انگلیسیه و گفته ترجمه کنین و خلاصه شدشو ارایه بدین.میخواستم بدونم کسی ترجمه ی این فایل رو داره؟؟؟!!!!http://www.4shared.com/office/lAQQ_KbI/ISOMAX2.html
فایل برای پالایشگاه نفت تهرانه!!!

amir 65

عضو جدید
سلام
راجع به طراحي سيني هاي دريچه اي (Valve Tray) کسي ميتونه منبع معتبري معرفي کنه؟

zzzzzzzdd

عضو جدید
سلام،دوستان عزیز کسی جزوه یا فایل خلاصه نکات کنترل فرآیند رو داره؟ واسه امتحان ارشد مهندسی شیمی
میخوام،اگه کسی داره بذاره ممنون میشم

Tina.e

عضو جدید
Solutions Manual to Accompany Applied Mathematics and Modeling for Chemical Engineers Richard G. Rice Duong D. Do
سلام بچه ها کسی این کتاب رو نداره ؟واسه یکی از دوستام میخوام خیلی لازمش داره لطفا اگه کسی این کتاب رو داره واسم بفرسته مرسی

SEZ

عضو جدید
شیمی مبتدی؟

شیمی مبتدی؟

سلام
من رشتم کامپیوتره و به شیمی خیلی علاقه دارم ولی هیچی بلد نیستم
لطفا یک کتاب برای فراگیری شیمی از مبتدی تا حرفه ای برای دانلود بذارید ممنونم

یا از بازار چه کتابی برای یاد گیری شیمی بخرم ؟

MK264

کاربر بیش فعال
سلام
من رشتم کامپیوتره و به شیمی خیلی علاقه دارم ولی هیچی بلد نیستم
لطفا یک کتاب برای فراگیری شیمی از مبتدی تا حرفه ای برای دانلود بذارید ممنونم

یا از بازار چه کتابی برای یاد گیری شیمی بخرم ؟

شیمی عمومی مورتیمر رو بخرید برای شروع خوبه، البته این پرسش رو باید تو تالار شیمی می کردید نه مهندسی شیمی.

designchem

متخصص طراحی دستگاههای تبادل حرارت
کاربر ممتاز
سلام. من میخوام gE/RT رو از معادله wilson حساب کنم تو به دست اوردن ضرایب ویلسون مشکل دارم می خواستم ببینم این ضریبی که hysys میده دقیقاً کدوم ضریبه ?اختلاف لانداهاست؟یا خود لاندها؟ من هر طوری که به ذهنم می رسید از این روابط استفاده کردم ولی جوابهام بادیتاهای تجربی خیلی متفاوته.untitled.jpg

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام. من میخوام gE/RT رو از معادله wilson حساب کنم تو به دست اوردن ضرایب ویلسون مشکل دارم می خواستم ببینم این ضریبی که hysys میده دقیقاً کدوم ضریبه ?اختلاف لانداهاست؟یا خود لاندها؟ من هر طوری که به ذهنم می رسید از این روابط استفاده کردم ولی جوابهام بادیتاهای تجربی خیلی متفاوته.مشاهده پیوست 125744

این خود ضریب هستش که توی عکسی هم که گرفتید نوشته با معادله unifac بدست آروده. معادله ویلسونی که شما انتخاب می کنید توی فلوید پکیج برای فرآیند هستش.

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این خود ضریب هستش که توی عکسی هم که گرفتید نوشته با معادله unifac بدست آروده. معادله ویلسونی که شما انتخاب می کنید توی فلوید پکیج برای فرآیند هستش.
در تكميل صحبتهاي آقاي پيرجو، اينكه گفتين با دادههاي تجربي فاصله داره، خب بستگي به مقادير ضريب داره، بايستي پارامترهاي بهينه باشه تا كمترين خطارو نسبت به داده هاي تجربي داشته باشه

designchem

کاربر ممتاز
خیلی ممنونم از پاسختون .منظورتون از خود ضریب 812,Λ21 هستش؟ یعنی حجم های مولی هم لحاظ شده؟من فکر میکرم که چون این ضرایب تابعیت دمایی دارند نباید این ضرایب باشند.و نهایتاً من برای محاسبه ge/RT توسط ویلسون میتونم مستقیماً از این ضرایب استفاده کنم؟

designchem

کاربر ممتاز
در تكميل صحبتهاي آقاي پيرجو، اينكه گفتين با دادههاي تجربي فاصله داره، خب بستگي به مقادير ضريب داره، بايستي پارامترهاي بهينه باشه تا كمترين خطارو نسبت به داده هاي تجربي داشته باشه
ممنونم از جوابتون.خوب من چطوری می تونم این پارامترها رو بهینه کنم.اصلاً به جزهایسیس از کجا میتونم این ضرایب رو مربوط به مخلوطم پیدا کنم تو اینترنت خیلی گشتم که نهایتاً این مقاله رو پیدا کردم اونم گفته از ویلسون یک پارامتری استفاده کرده.wilson.jpg

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
سلام،دوستان عزیز کسی جزوه یا فایل خلاصه نکات کنترل فرآیند رو داره؟ واسه امتحان ارشد مهندسی شیمی
میخوام،اگه کسی داره بذاره ممنون میشم

انتشارات پردازش یه کتاب داره که خلاصه همه دروس مهندسی شیمی رو شامل میشه.

8758030

عضو جدید
سلام دوستان.لطفا اگه کسی میتونه منو راهنمایی کنه
یک برنامه باید با نرم افزار متلب بنویسم که فشار بخار آب رو از دمای نقطه سه گانه تا نقطه بحرانی بده و در واقع نمودار P-T آب رو رسم کنه.و معادله حالت مورد استفاده برای محاسبات(فوگاسیته و ....) باید معادله Patel and Teja(1982) باشه. اگه کسی الگوریتم برنامه رو هم به من بده ممنون میشم.

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
سلاااااااااام من ترم اول زیست هستم واسه نوشتن گزارش کار خیلی مشکل دارم اگه میشه کمکم کنید:redface:

ك گزارش كار معمولي آزمايشگاهي پس از پايان هر آزمايش و با توجه به مشاهدات ثبت شده تنظيم ميشود. در تنظيم چنين گزارشي همواره بايد ترتيب زير را رعايت كنيم:

1-عنوان آزمايش

2- مقدمه:

اين بخش معمولا شامل موضوع و خلاصه كوتاهي از تئوري آزمايش ميباشد.

3- بحث كوتاهي درباره روش به كاربرده شده در آزمايش

4-جدولي درباره تمام نتايج گزارش شده
و جدول مجزايي براي فهرست كردن تمام نتايج محاسبه شده

5- بحث كوتاهي راجع به نتايج:

در اين قسمت خطاها اعم از شخصي و دستگاهي و مواردي كه امكان وقوع آن ها در طول آزمايش وجود دارد و همچنين راه هاي پيش گيري از آن ها مطرح ميشود.

6- نتيجه گيري كلي:

كه براساس مشاهدات و اندازه گيري ها انجام گرفته.

7- تنظيم فهرستي از مراجع كه در هنگام انجام آزمايش و يا در ارائه هريك از بخش هاي فوق الذكر مورد استفاده واقع شده اند.

درتمام موارد گفته شده در بالا اولا ممكن است كه استاد به تشخيص خود مراتب فوق را تغيير دهد .ثانيا همواره بايد رعايت نظم پاكيزگي ساده نويسي و گويا بودن جملات مدنظر باشد.
لازم به ذكر است كه در هر گزارش كار نوشتن نام و نام خانوادگي نويسنده و همكاران گروه آزمونگر و روز انجام آزمايش ضروريست.

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز

پیوست ها

• 1.rar
    10.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • koli.rar
    11.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

Milad2091

کاربر فعال
سلام
استادمون یه فایل در مورده واحد آیزوماکس داده که کاملا انگلیسیه و گفته ترجمه کنین و خلاصه شدشو ارایه بدین.میخواستم بدونم کسی ترجمه ی این فایل رو داره؟؟؟!!!!http://www.4shared.com/office/lAQQ_KbI/ISOMAX2.html

آخرین ویرایش:

mohsenmohsengh

عضو جدید
سلام
دوستان اگر ممکنه مقالاتی درباره ی sodium lauryl sulphate قرار بدن.
درباره ی موارد کاربرد , روش های تولید , اجزا فرایند تولید , محاسبه قیمت تمام شده , هزینه تولید سالیانه , قیمت در بازار .
خیلی خیلی ممنون

bera

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام

از دوستان کسی است به من در حل این تکلیف کمک کنه .اگه با فایل متلب باشه بهتره .سپاسگذارم

آخرین ویرایش:

vida joon

عضو جدید
کـــــــــــمـــــــکــــ ـــــ!!!!!!!!!!!

کـــــــــــمـــــــکــــ ـــــ!!!!!!!!!!!

سلام!
موضوع پایان نامه ی ارشد من مدلسازی فرایند الکترودیالیز هست...کسی هست اینجا بتونه کمکم کنه؟!!!!!!!!!!!!!!:cry:

mahsa_no

عضو جدید
سوال دارم

سوال دارم

با سلام خدمت دوستان عزیز
کی میدونه آیا نرم افزار اسپن قابلیت شبیه سازی راکتور با داده های assay رو داره یا نه؟
ممنون میشم اطلاعات یا منابعتون راجع به این سوال رو برام بفرستید.

رحیم10

عضو جدید
###رزین های آنتونی در جداسازی انیون های موجود در محلولهای امینی واحدهای شیرین سازی گاز###
سلام .
موضوع پروژه من هست .لطفا اگرمطلبی یا مقاله ای یا سایتی یاهرچیز دیگری دارید بگذارید.متشکرم

رحیم10

عضو جدید
موضوع پروژه : رزین های آنتونی در جداسازی انیون های موجود در محلولهای امینی واحد شیرین سازی گاز

دوستان عزیز اگر در رابطه این موضوع چیزی سراغ دارید کمک کنید .سپاسگزارم

k_siroos

مدیر بازنشسته
سلام
استادمون یه فایل در مورده واحد آیزوماکس داده که کاملا انگلیسیه و گفته ترجمه کنین و خلاصه شدشو ارایه بدین.میخواستم بدونم کسی ترجمه ی این فایل رو داره؟؟؟!!!!http://www.4shared.com/office/lAQQ_KbI/ISOMAX2.html

سلام

شاید این به کارتون بیاد

پیوست ها

• isomax.pdf
    6.2 مگایابت · بازدیدها: 0

vida joon

عضو جدید
سلام!!بچه ها کسی هست به من کمک کنه؟!!!!!!!
موضوعایان نامم مدلسازی فرایند الکترودیالیزه!نمیدونم اصن چیکار کنم!!!
تروخدا اگه کسی میدونه کمک کنه :((((((((((((((((((

بالا