درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
دوستان عزیز در این تاپیک به هیچ عنوان مقاله درخواستی از سایت های دیگه درج نشه، در غیر اینصورت تخلف محسوب میشه و بهتون اخطار داده میشه. فقط مقالات درخواستی به نحوی که اول تاپیک توضیح داده شده. مقالات درخواستی از ساینس دایرکت فقط در تاپیک مخصوص خودش.

m3164

کاربر فعال تالار مهندسی شیمی
کاربر ممتاز

m3164

کاربر ممتاز
سلام بچه ها ....عرض ادب
بچه ها 3 تا مقاله فارسی راجب سنتز آمونیاک میخواستم......میشه کمکم کنید;)
تو تاپیک مقاله ها گذاشتم پستمو اما کسی نتونست کمکم کنه:(

همين يكي رو داشتم؛

ﺷﻨﺎﺳﺎﻳﻲ ﺭﺍﻛﺘﻮﺭ ﺳﻨﺘﺰ ﺁﻣﻮﻧﻴﺎﻙ ﺑﺎ ﺷﺒﻜﻪﻫﺎﻱ ﻋﺼﺒﻲ

سلام خدمت شما
مطلب در مورد پتروشيمي بجنورد ( خراسان ) مي خواستم . (در مورد واحدهاش و شرح فرآيند آنها .)
ممنون ميشم كسي بتونه كمكم كنه . اينم ايميلمه :saeed.akbarpoor@gmail.com

گزارش كارآموزي پتروشيمي بجنورد

m3164

کاربر ممتاز

niloo-far

عضو جدید
سلام دوستان
مینیمم یه تابعی رو می خوام تو متلب با روش های DFP، BFGS و Steepest Descent به دست بیارم و با هم مقایسه کنم. برای این کار از دستور fminunc استفاده می کنم ولی این پیغامو می نویسه و به تشخیص خودش روش بهتری رو برای حل انتخاب می کنه! یکی بگه چجوری بهش بگم همین روشا که من میگمو انجام بده:crying: دیوونه م کرد کلی سرچ کردم هرراهی امتحان کردم نشد:wallbash:

کد:
>> x0=[-1.9,2];
option=optimset('LargeScale','off','HessUpdate','dfp');
[x,fval,output,more]=fminunc('bananafun',x0,options)
Warning: Gradient must be provided for trust-region algorithm;
  using line-search algorithm instead.

narshooka

عضو جدید
سلام آقای پیرجو
این تایپک مقالات ساینس دایرکت نیس که این جا تایپیک مقالات درخواستیه من صفحه ی اولو نگاه کردم هیچ توضیحی نداده بود حالا چه اشکالی داره مگه یکسری که دسترسی دارن و میتونن مقالات رو از سایتهای دیگه بگیرن یه کمکی به ماها که دسترسی نداریم بکنن والا ماکه تو تایپیک سوالات درخواستی پیام میذاریم ما رو ارجاع میدین اینجا حالا اینجا پیام گذاشتیم یه جور گیر میدین پس اصلا تایپیک مقالات درخواستی یعنی چی؟

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام آقای پیرجو
این تایپک مقالات ساینس دایرکت نیس که این جا تایپیک مقالات درخواستیه من صفحه ی اولو نگاه کردم هیچ توضیحی نداده بود حالا چه اشکالی داره مگه یکسری که دسترسی دارن و میتونن مقالات رو از سایتهای دیگه بگیرن یه کمکی به ماها که دسترسی نداریم بکنن والا ماکه تو تایپیک سوالات درخواستی پیام میذاریم ما رو ارجاع میدین اینجا حالا اینجا پیام گذاشتیم یه جور گیر میدین پس اصلا تایپیک مقالات درخواستی یعنی چی؟

پس این تاپیک رو برای چی درست کردیم؟
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/62004-مقالات-درخواستي-از-ScienceDirect/page327
این تاپیک فقط مختص افرادی هستش که فقط درخواست مقاله می کنن شما درخواست یک مقاله مشخص رو دارید. من نگفتم کسی مقاله درخواستی شما رو پاسخ نده گفتم درخواستتون رو در جای مناسب درج کنید.

k_siroos

مدیر بازنشسته
دوستان سلام

در تکمیل پست جناب پیرجو و بنا به درخواست عزیزانی که اقدام به دریافت و قرار دادن مقالات می کنند، لطفا از این تاریخ به بعد، مقالات درخواستی خودتون
با لینک مشخص شده رو در تالار "مقالات علمی و پسوردهای دانشگاهی" و در تاپیک متناسب با دیتابیس مقاله مورد نظرتون (فارسی و یا انگلیسی) قرار بدین تا پیوستگی درخواست ها و پاسخ رسانی سریع تر برای دوستانی که به شما کمک می کنند افزایش پیدا کنه.

پست های جدید این تاپیک که قوانین مذکور را رعایت نکنند، بدون اطلاع حذف خواهند شد.

ehsan.thebe

عضو جدید
خیلی مهم حتماً کمک کنید!

خیلی مهم حتماً کمک کنید!

سلام مهندسان شیمی عزیز :)
به این سوالام پاسخ بدید البته لطفاً:
1) مس چطوری اکسیده میشه؟ فرایندشو برام بگین.
2) توی حالات مختلف به خصوص سیم های برق مسی که هادی الکتریکی هستند اکسیده شدن مس چه تغییری می کنه؟
3) تو شرایط آب و هوایی خاص مثلا شرجی مثل هوای استان بوشهر روند این اکسیده شدن چه تغییری می کنه؟
4) از چه راه هایی می تونیم اکسیده شدن مس رو کاهش بدیم؟

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام مهندسان شیمی عزیز :)
به این سوالام پاسخ بدید البته لطفاً:
1) مس چطوری اکسیده میشه؟ فرایندشو برام بگین.
2) توی حالات مختلف به خصوص سیم های برق مسی که هادی الکتریکی هستند اکسیده شدن مس چه تغییری می کنه؟
3) تو شرایط آب و هوایی خاص مثلا شرجی مثل هوای استان بوشهر روند این اکسیده شدن چه تغییری می کنه؟
4) از چه راه هایی می تونیم اکسیده شدن مس رو کاهش بدیم؟

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...هندسی-شيمی-فقط-در-اینجا-مطرح-شود●•▪·/page1087

moel

عضو جدید
دوستی دارم که رشتش فيزيک هسته ايه ولي پايان نامش يه جوريه که تو اکتشاف مخازنم کاربرد داره میخواد پایان نامشو به عنوان مقاله بفرسته تو یه ژورنال یا ماهنامه های داخلی البته برای ماهنامه تولید و اکتشاف فرستاده ولی ریجکت شده اگه امکانش براتون هست یه چندتا مجله یا نشریه یا ماهنامه ی متوسط تو اين رده رو معرفی کنید که اکسپت مقاله خيليم سخت نباشه.

ممنونتون می شم راهنمایی کنیدhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_gol.gif

آخرین ویرایش:

M.ARIABOY

عضو جدید
كمك براي انجام پروژه

كمك براي انجام پروژه

سلام
ببخشيد تو اينجا پست ميدم اما به كمكتون نياز دارم
من يه سيال ميخواستم كه قابليت انتقال حرارتش متوسط،درضمن گرماي نهان(فك كنم همين بود اسمش) زيادي داشته باشه
يه واكنشم ميخواستم كه باهاش بتونم همين سيالو تا دماي 100درجه سانتيگراد يا بيشتر برسونم،واين سيالم سريع خالي نكنه حرارتشو
يه سيال و واكنش دهنده هم عكس همين ميخواستم، البته اين سري اين تا دماي منقي 40-30 بره
در ضمن كسي استاد جمشيد بهين رو ميشناسه اينجا؟؟؟
خيلي ممنون

arash3566

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه، من برای ساخت یه نوع کامپوزیت احتیاج دارم یه مقدار (حدود یکی دو کیلو) پودر پروپیلن (PP) تهیه کنم. البته گرانول پروپیلن دارم ولی به درد کارم نمیخوره. اگه کسی از دوستان اطلاع داره راهنمایی کنه که از کجا میتونم تهیه کنم.
ممنون.

دوكا

عضو جدید
طرح توجيحي ومطالعات امكان سنجي (طرح واقتصاد)

طرح توجيحي ومطالعات امكان سنجي (طرح واقتصاد)

سلام دوستان خواهش ميكنم كمكم كنيد طرح توجيحي توليد استون ومطالعات امكان سنجيشو بطور كامل واسه درس طرح واقتصادميخواستم .اينكه صفحه13 هست باز نميشه

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
دوستی دارم که رشتش فيزيک هسته ايه ولي پايان نامش يه جوريه که تو اکتشاف مخازنم کاربرد داره میخواد پایان نامشو به عنوان مقاله بفرسته تو یه ژورنال یا ماهنامه های داخلی البته برای ماهنامه تولید و اکتشاف فرستاده ولی ریجکت شده اگه امکانش براتون هست یه چندتا مجله یا نشریه یا ماهنامه ی متوسط تو اين رده رو معرفی کنید که اکسپت مقاله خيليم سخت نباشه.

ممنونتون می شم راهنمایی کنیدhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_gol.gif
http://www.magiran.com/category.asp?cat=0803

kyu chul

عضو جدید
سلام.می شه بهم کمک کنید که بتونم فورمت و ایمپکت فکتور مجلات تاپ مهندسی شیمی رو تا 2 3 روز دیگه پیدا کنم؟آخه واسه روش تحقیقم باید15 آذر(هفته دیگه) با پاور پوینت ارایه ش بدم

mehrdad50

عضو جدید
با سلام خدمت همه دوستان. يه سوال از عمليات واحد مربوط به برج تقطير داشتم، ممنون ميشم كمكم كنيد.

اطلاعات مسئله:
خوراك ورودي به برج: f=30000 پوند بر ساعت، شامل تركيبي از 40% بنزن و 60% تولوئن
محصول بالاي برج داراي 97% بنزن ، و محصول پائين 98% تولوئن مي باشد
ضريب فراريت alfa=2.5

مجهولات:
1. شدت مولي محصولات بالا و پائين برج
2. تعداد سيني و محل ورود خوراك

در دو حالت زير (مابقي اطلاعات):
الف) خوراك مايع و در نقطه حباب
ب) خوراك بخار اشباع و در دماي شبنم

فرضيات:
از اتلاف حرارتي صرف نظر كنيد
رفلاكس برج در حالت مايع اشباع مي باشد

AMIN_XCD

عضو جدید
با عرض سلام و وقت بخیر خدمت شما سروران گرامی
بنده در مورد خرید ماشین حساب خوب مهندسی دو دل هستم و از شما سروران گرامی می خواهم بنده را راهنمایی نمایید.

بنده خودم این چند مدل را پیدا کرده ام ، که لطف بفرمایید کدام بهتر است و چرا؟

http://www.makhzannoor.com/index.php/component/flexicontent/item/73-ti-nspire-cas-touchpad.htmlTI-Nspire™ CAS Touchpad
http://www.makhzannoor.com/index.php/calculator/scientific-calculator/item/72-ti-nspire-cas.htmlTI-Nspire CAS
http://www.makhzannoor.com/index.php/calculator/scientific-calculator/item/256-ti-nspire-cx-cas.htmlTI-Nspire CX CAS
http://www.makhzannoor.com/index.php/calculator/scientific-calculator/item/70-ti-89-titanium.htmlTI-89 Titanium

در ضمن اگر مدل بهتری نیز سراغ دارید لطفاً معرفی نماییذ و بفرمایید از کجا ماشین حساب را بخرم نیز بهتر است .
ممنونم.
منتظرم.....

mehrdad50

عضو جدید
با سلام خدمت همه دوستان. يه سوال از عمليات واحد مربوط به برج تقطير داشتم، ممنون ميشم كمكم كنيد.

اطلاعات مسئله:
خوراك ورودي به برج: f=30000 پوند بر ساعت، شامل تركيبي از 40% بنزن و 60% تولوئن
محصول بالاي برج داراي 97% بنزن ، و محصول پائين 98% تولوئن مي باشد
ضريب فراريت alfa=2.5

مجهولات:
1. شدت مولي محصولات بالا و پائين برج
2. تعداد سيني و محل ورود خوراك

در دو حالت زير (مابقي اطلاعات):
الف) خوراك مايع و در نقطه حباب
ب) خوراك بخار اشباع و در دماي شبنم

فرضيات:
از اتلاف حرارتي صرف نظر كنيد
رفلاكس برج در حالت مايع اشباع مي باشد

بچه ها تور و خدا حداقل راهنمائيم كنيد
جواب قسمت اول رو پيدا كردم
F=D+W
F.xf=D.xD + W.xW
يه دو معادله دو مجهولي بدست مياد و مقدار D و W محاسبه ميشن.

واسه قسمت دوم براي بدست آوردن تعداد سيني ها بايد نمودار تعادلي رو داشته باشم؟
اين نمودارو از كجا ميتونم پيدا كنم؟
تو رو خدا كمكم كنيد خيلي حياتيه

moel

عضو جدید

خیلی ممنون
این سایت معرفی تمامی نشریات در تمامی رشته هاست خیلی کلیه ضمن اینکه با سرچ هم میشه پیداش کرد.... با توجه به شرایطی که گفتم راهنمایی بیشتر و جزئی تری ( در حد یه مشاوره کوچیک) می تونید بدید!!! به صورت خاص اسم چندتا نشریه رو معرفی کنید.

MK264

کاربر بیش فعال
F=D+W
F.xf=D.xD + W.xW

نمودار پیدا کردنی نیست باید خودتون رسم کنید.

mkshojaei

عضو جدید
F=D+W
F.xf=D.xD + W.xW

سلام دوست عزيز تا اونجا كه حافظه ام ياري مي كنه بايد از معادله [FONT=&quot]y=@x/1+(@-1)x استفاده كني آلفا كه داري مي ذاري تو فرمول بعد از طريق نقطه دهي به x مقدار yرا محاسبه مي كني بعد رو كاغذ شطرنجي نمودارت رو رسم مي كني و تعداد سيني ها مه بصورت پله رسم مي كني بدست مياري[/FONT]

mehrdad50

عضو جدید
نمودار پیدا کردنی نیست باید خودتون رسم کنید.

سلام دوست عزيز تا اونجا كه حافظه ام ياري مي كنه بايد از معادله y=@x/1+(@-1)x استفاده كني آلفا كه داري مي ذاري تو فرمول بعد از طريق نقطه دهي به x مقدار yرا محاسبه مي كني بعد رو كاغذ شطرنجي نمودارت رو رسم مي كني و تعداد سيني ها مه بصورت پله رسم مي كني بدست مياري

بي نهايت ممنون از راهنماييتون
يه سوال: اينكه براي محاسبه تعداد سيني و محل ورود خوراك، شرايط خوراك رو به ما داده چه استفاده اي ميشه كرد؟
آيا تاثير ميذاره واسه محاسبه تعداد سيني؟
يه نمونه مثال حل شده نداريد معرفي كنيد؟
بازم ممنون

mkshojaei

عضو جدید
بي نهايت ممنون از راهنماييتون
يه سوال: اينكه براي محاسبه تعداد سيني و محل ورود خوراك، شرايط خوراك رو به ما داده چه استفاده اي ميشه كرد؟
آيا تاثير ميذاره واسه محاسبه تعداد سيني؟
يه نمونه مثال حل شده نداريد معرفي كنيد؟
بازم ممنون

فكر كنم براي محل ورود خوراك باشه- البته مطمئن نيستم بايد برم تو سوادم بگردم انشالله اگه فرصت كنم فردا شب سوالت رو كامل حل مي كنم البته اگه مهلت داشته باشي

nazanin1811

کاربر فعال
سلام من یه سری مطلب ترجیحا فارسی در ارتباط با hazardous material و کلا خطراتی که در محیطهای شهری دارند نیاز دارم ممنون

بالا