درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

nafis...

مدیر بازنشسته

پیوست ها

• New folder.zip
    5.7 مگایابت · بازدیدها: 0

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
سلام دوستان
درمورد ساخت تجهیزات ازمایشگاهی در مهندسی شیمی اطلاعات میخام؟تجهیزات ساده
سپاس

designchem

متخصص طراحی دستگاههای تبادل حرارت
کاربر ممتاز
سلام. دوستان می خواستم بدونم excess Gibbs free energy of activation با انرژی گیبس اضافی تفاوت میکنه؟آخه یه مقاله دارم که اینو با dG*E(البته منظورم از d همون دلتاست) علاوه بر E یه ستاره هم گذاشته این ستاره مفهوم خاصی می تونه داشته باشه؟

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام. دوستان می خواستم بدونم excess Gibbs free energy of activation با انرژی گیبس اضافی تفاوت میکنه؟آخه یه مقاله دارم که اینو با dG*E(البته منظورم از d همون دلتاست) علاوه بر E یه ستاره هم گذاشته این ستاره مفهوم خاصی می تونه داشته باشه؟

سلام. ستاره یعنی حالت مرجع غیر متقارن. (Unsymmetrical reference state) اون جمله انگلیسی با فارسیش در یه اکتیویشن فرق میکنه، که تا حالا نشنیدم!

designchem

کاربر ممتاز
سلام. ستاره یعنی حالت مرجع غیر متقارن. (Unsymmetrical reference state) اون جمله انگلیسی با فارسیش در یه اکتیویشن فرق میکنه، که تا حالا نشنیدم!
ممنون از پاسختون.من یه مقاله دارم که جناب استاد فرمودن باید نمودار انرژی گیبس اضافی رو بکشیم و همچنین نمودار ln گاما , داده های تجربی من گاما رو نداره و باید از رابطه مولار جزئی انرژی گیبسم اضافیم استفاده کنم حالا با این شرایط مرجعی که میگید رابطه مولا جزئی از dG*E گاما رو به من میده یا نه فرق میکنه.

sm64

عضو جدید
دووووووووووووووووستان
من برای بدست آوردن API نفتهای مختلف در دمای 60 فارنهایت(15 درجه سانتیگراد) نیاز به داشتن spesific gravity نفت در همین دما دارم...من دانسیته نفت رو تو دماهای دیگه دارم، میشه بفرمایید فرمول یا جدولی هست که بتونم با اون دانسیته نفتهای مختلف در دماهای مختلف رو تو دمای 60 فارنهایت(15 درجه سانتیگراد) بدست بیارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

eng.che

کاربر فعال
سلام
دنبال یک رنگدانه میگردم که روی بنزین با گازوییل حساس باشه
همچین ماده ای وجود داره؟

designchem

کاربر ممتاز

ممنون از پاسختون.من یه مقاله دارم که جناب استاد فرمودن باید نمودار انرژی گیبس اضافی رو بکشیم و همچنین نمودار ln گاما , داده های تجربی من گاما رو نداره و باید از رابطه مولار جزئی انرژی گیبسم اضافیم استفاده کنم حالا با این شرایط مرجعی که میگید رابطه مولا جزئی از dG*E گاما رو به من میده یا نه فرق میکنه.

رابطه ای که از انرژ آزاد گیبس دارم این شکلیه به نظرتون رابطه مولار جزئی گاما را میده(راستی V1,V2,V) هم موجود نیست من میخواستم یه میل بزنم برای نویسنده مقاله اگه رحمش اومد این اطلاعات رو بهم بده.
gibbs.jpg

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
رابطه ای که از انرژ آزاد گیبس دارم این شکلیه به نظرتون رابطه مولار جزئی گاما را میده(راستی V1,V2,V) هم موجود نیست من میخواستم یه میل بزنم برای نویسنده مقاله اگه رحمش اومد این اطلاعات رو بهم بده.
مشاهده پیوست 122994

واقعاً سر در نمیارم از این عباریت اکتیویشن، ولی رابطه محاسبه گاما به این صورت است:

eng.che

کاربر فعال
[h=2][/h]
سلام
دنبال یک رنگدانه (پیگمنت)میگردم که روی بنزین با گازوییل حساس باشه
ترکیبی با این مشخصه میشتاسید؟

MK264

کاربر بیش فعال
تو تعریف کاتالیزور اومده که ممکنه واکنش رو سریع و یا در مواردی کند کنه، من تا امروز هر چی کاتالیزور دیدم جهت افزایش سرعت بود، کسی کاتالیزوری سراغ داره که واکنش رو کند کنه؟

nafis...

مدیر بازنشسته

پیوست ها

• 1614118.pdf
    102.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 1654487.pdf
    169.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

k_siroos

مدیر بازنشسته
تو تعریف کاتالیزور اومده که ممکنه واکنش رو سریع و یا در مواردی کند کنه، من تا امروز هر چی کاتالیزور دیدم جهت افزایش سرعت بود، کسی کاتالیزوری سراغ داره که واکنش رو کند کنه؟

این دو تا لینک رو ببینید .

اینجا

اینجا

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام.

بچّه ها می خوام توی فلوئنت پروفایل سرعت توی خروجی یک مدل رو به عنوان سرعت ورودی در یک مدل دیگه استفاده کنم؛ یعنی اون خروجیه به عنوان ورودی بعدی باشه.

چی کار کنم؟
خروجی سرعت رو به عنوان یک پروفایل ذخیره کنید، و برای شرط مرزی ورودی از پروفایل سرعت ذخیره شده استفاده کنید، امکان Read و write پروفایل سرعت در فلوئنت وجود داره، وگرنه می تونین پروفایل سرعت رو به منحنی fit کنین و با نوشتن UDF اون رو به عنوان شرط مرزی به نرم افزار بدین و یکی دو تا راه دیگه هم هست که به نظرم این دو تا بهتر بودند.
راحت ترین کار این است که پروفایل تعریف کنین که شیوه اون رو این طوری دنبال کنین:
1-بعد از انجام شبیه سازی اولیه، از گزینه Define/Profile مقادیر سرعت محاسبه شده روی مرز مورد نظرتون رو در یک فایل بنویسین
2-مورد مطالعه جدیدتون رو با فلوئنت باز کنین، از مسیر File/Read/Profile فایلی که ذخیره کردین رو بخونین
3-در بخش Boundary condition panel، و Velocity inlet شما می بینین که گزینه دیگری برای تعیین نوع سرعت به گزینه های قبلی اضافه شده
در نهایت شبیه سازی رو ادامه بدین

آخرین ویرایش:

navvid

عضو جدید
سلام.یه مقاله در مورد معادلات حالت تجمعی میخوام .کسی میتونه کمکم کنه؟

navvid

عضو جدید
سلام.یه مقاله در مورد معادلات حالت تجمعی میخوام .کسی میتونه کمکم کنه؟

sma519

عضو جدید
با عرض سلام و خسته نباشید. لطفا بگید جرم مخصوص کربن جامد چقدره؟ و اینکه جرم مخصوص (چگالی) عناصر چطور بدست میاد؟ (فرمول و ...) (من هر چه تو اینترنت گشتم، واسه کربن خالی چیزی پیدا نکردم. همش واسه دی اکسید کربن بود!!!) علت این سوال: میدونم که وزن مخصوص آهن نرمه 7850 کیلوگرم بر متر مترمکعب است. حالا میخوام بدونم تو میلگردهایی که مصرف میکنیم، با سخت تر شدن نوع میلگرد (افزایش کربن) وزن مخصوص میلگرد بیشتر میشه یا کمتر. ممنون.

shimi 88

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان . من متن فارسی برای پروژه مکانیک سیالات در مورد همزنها می خواستم . ممنون میشم اگه کمکم کنید . با تشکر

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
فوری
دوستان عزیز،کسی از بچه های دانشگاه علم و صنعت رو میشناسید که توی این سایت باشن
خواهشن کمک کنید
سپاس

MK264

کاربر بیش فعال
با عرض سلام و خسته نباشید. لطفا بگید جرم مخصوص کربن جامد چقدره؟ و اینکه جرم مخصوص (چگالی) عناصر چطور بدست میاد؟ (فرمول و ...) (من هر چه تو اینترنت گشتم، واسه کربن خالی چیزی پیدا نکردم. همش واسه دی اکسید کربن بود!!!) علت این سوال: میدونم که وزن مخصوص آهن نرمه 7850 کیلوگرم بر متر مترمکعب است. حالا میخوام بدونم تو میلگردهایی که مصرف میکنیم، با سخت تر شدن نوع میلگرد (افزایش کربن) وزن مخصوص میلگرد بیشتر میشه یا کمتر. ممنون.

چگالی کربن در حالت بی شکل 1.8–2.1 ، در حالت گرافیت 2.267 و در حالت الماس 3.515 هست(واحد ها بر حسب g/cm³).
در ضمن چگالی تمام مواد رو هم در حالت خالص می‏تونید از این لینک ببینید.
فرمول بدست آوردن چگالی هم جرم واحد حجم هست،cee3b2764aa20321190e2c6de3e35da1.png

آخرین ویرایش:

بهنام آرام

عضو جدید
مقاله ی در باره ی شبیه سازی نمک زدایی

مقاله ی در باره ی شبیه سازی نمک زدایی

مواد موجود در نفتی که از سر چاه بیرون میاید ونحوه جداسازی آن

سین ی

عضو جدید
استیریپر ریبویلر

استیریپر ریبویلر

در باره استیریپر ریبویلر اطلاعات میخوام

javad-68

عضو جدید
سلام بر مهندسین شیمی

بچه ها کسی درمورد آنالیز عنصری به روش FESاطلاعاتی داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟میتونید کمکم کنید

بالا