درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

hasti.v

عضو جدید
سلام به دوستای گلم.بچه ها کمکککک!!!!مقاله و مطلب میخواستم در مورد کاربردهای صنعتی راکتور با جریان شعاعی.و هر چی مطلب در مورد این راکتور ها ..ممنون میشم اگه مطلبی دارید لینک دانلود رو واسم بذارید.:gol:

sahar_65

عضو جدید
تنظیم کنترل کننده

تنظیم کنترل کننده

سلام

دوستان کسی از میان شما هست که تنظیم کنترل کننده برای هر نوع تابع انتقالی را بدونه؟
(من یه تابع انتقال به فرم خاص دارم.)

ممنون میشم اگه پاسخ بدید.

AMIR HADI

عضو جدید
ممنون aghakbar عزیز ،لطف کردی
بازم اگه مطلبی در این زمینه داشتی ممنون میشم اگه بذاری.

arta_1569

عضو جدید
Fortran

Fortran

سلام
من یه مشکلی در برنامه نویسیم با فرترن پیدا کردم
خیلی وقت بود برنامه ننوشته بودم ...حالا وقتی برنامه رو می نویسم و اجرا میکنم ، برنامه بعد از اجرا شدن بسته میشه و نمیتونم نتایجش رو ذخیره کنم...ممنون میشم کمکم کنین...خیلی فوریـــــــــــــه...

karimi912

عضو جدید
یه جزوه فارسی کاربردی و جمع و جور در مورد سیستم سیل پمپها میخواستم. اگه کسی داره لطفا بذاره اینجا. ممنون میشم

اگه کسی نحوه کار کرد relief valve رو بلده یه توضیح ساده و مفید بده و اینکه تفاوت psv با pcv چی هست؟ آیا خروجی همه PSVها وقتی زده میشن به اتمسفر یا فلره؟ وقتی PSV زده میشه برای برگردوندن به حالت قبل(نرمال) باید چه کار کرد؟

همونطور که میدونید TCV هم داریم میخواستم بدونم آیا TSV هم داریم؟

rosonori

عضو جدید
سلام دوستان
خیلی وقته دنبال معادله های حرارتی سیستم های گرمایش کفی میگردم.کسی میتونه کمکم کنه؟

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان
اگه کسی سوالات آزمون شرکت گاز و یا آزمون شرکت نفت پارسال واسه مهندسی شیمی رو سراغ داره، بسایر بسیار ممنون میشم که در اختیار من امثال من قرار بده. خیلی جاها رو گشتم و به جایی نرسیدم.

سلام دوست عزیز بهترین کار اینه که یه کتاب تهیه کنید.
چند نمونه کتاب سوالات استخدامی گاز و نفت وجود داره که می تونید تهیه کنید
.
موفق باشید.

parhampars

عضو جدید
سلام
لطفا مقاله زیر را تهیه فرمایید

[h=1]Thermodynamic evaluation of dry reforming of vegetable oils for production of synthesis gas[/h]
Sudhakara Reddy Yenumala and Sunil K. Maity
Department of Chemical Engineering, Indian Institute of Technology Hyderabad, Ordnance Factory Estate, Yeddumailaram 502205, Andhra Pradesh, India

لینک: http://jrse.aip.org/resource/1/jrsebh/v4/i4/p043120_s1?isAuthorized=no

vessel

عضو جدید
یه جزوه فارسی کاربردی و جمع و جور در مورد سیستم سیل پمپها میخواستم. اگه کسی داره لطفا بذاره اینجا. ممنون میشم

اگه کسی نحوه کار کرد relief valve رو بلده یه توضیح ساده و مفید بده و اینکه تفاوت psv با pcv چی هست؟ آیا خروجی همه PSVها وقتی زده میشن به اتمسفر یا فلره؟ وقتی PSV زده میشه برای برگردوندن به حالت قبل(نرمال) باید چه کار کرد؟

همونطور که میدونید TCV هم داریم میخواستم بدونم آیا TSV هم داریم؟

psv جهت ایمن سازی یک مخزن یا لاین در مقابل ترکیدگی از طریق افزایش فشار استفاده میشه و در یک فشار خاص تنظیم شده و این فشار بستگی به شرایط عملیاتی و طراحی دستگاه مورد نظر دارد و زمانی که فشار داخلی به حد فشار تنظیم psv برسد ، psv عمل کرده و شروع به تخلیه محتویات کرده تا جایی که فشار به حد نرمال برسد و دوباره به حالت اول برمیگردد که نسبت به مقدار فشار و نوع سیال ، لاین تخلیه psv به فلر یا اتمسفر متصل میباشد. در برخی موارد مثل برخی پمپها زمانی که psv در لاین خروجی پمپ عمل میکند محتویات تخلیه شده به مخزن تغزیه پمپ برمیگردد ، در کل همه چیز به شرایط طراحی و عملیاتی سییتم بستگی دارد.

pcv در واقع یک کنترل ولو بوده که تحت شرایط فشاری عمل میکند که دو مدل دارد ، یک مدال رگلاتور هست که در مسیر لاین قرار گرفته و فشار خروجی ان قابل تنظیم بوده و سیال با هر فشار وارد شود pcv فشار خروجی را به مقدار تنظیمی میرساند مدل دیگر شبیه بقیه کنترل ولوها میباشد و دارای پوزیشنر ، عمل کننده و سنسورهای تشخیص وضعیت بوده که میتواند هیدرولیکی یا الکتریکی باشد و فرمان باز و بسته شدن را یا از اتاق کنترل و یا یک ترانسمیتر میگیرد.

tcv یک کنترل ولو بوده که کار کرد ان شبیه pcv بوده ولی فرمان باز و بسته شدن ان نسبت به شرایط دمایی میباشد. tsv نداریم ولی ts داریم که یک سوییچ بوده و نسبت به شرایط بهرانی دما عمل کرده و یک موتور یا کل یک سیستم را از کار میندازد.

Hermione Granger

عضو جدید
سلام دوستان ، دو تا پایان نامه زیر رو میخوام اگه کسی بتونه کاملشون رو داشته باشه :

بازیافت و بهینه سازی هیدروژن در صنایع فرآیندی
دانشگاه صنعتی شریف
نگارنده : زهرا ربیعی
استاد : دکتر داود رشتچیان
آذر ماه 1382

آنالیز پینچ هیدروژن در واحدهای پتروشیمی
دانشگاه تهران
نگارش مصطفی شریعتی
استاد : دکتر محمد حسن پنجه شاهی و دکتر نسیم طاهونی
بهمن 1390

دوستان كسي نداره ؟

amirs1987

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
لطفا مقاله زیر را تهیه فرمایید

Thermodynamic evaluation of dry reforming of vegetable oils for production of synthesis gas

Sudhakara Reddy Yenumala and Sunil K. Maity
Department of Chemical Engineering, Indian Institute of Technology Hyderabad, Ordnance Factory Estate, Yeddumailaram 502205, Andhra Pradesh, India

لینک: http://jrse.aip.org/resource/1/jrsebh/v4/i4/p043120_s1?isAuthorized=no

here you are:

پیوست ها

• 12345.pdf
    333.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

R.BAHREINI

عضو جدید
اگه اشتباه نكنم TSV يا همون THERMAL SAFETY VALVE معمولا بر روي خطوط لوله نصب ميشه كه امكان حبس شدن مايع درون لوله بين دو بلاك ولو وجود داره كه در اثر تبادل حرارت لاين با محيط امكان افزايش حجم مايع و در نهايت افزايش فشار بوجود مياد
معمولا سايز TSV ها كوچك هست ( سايز اورفيس اونها نوع D هست ) كه با تخليه مقدار كمي از مايع فشار نرمال ميشه

Kouar

عضو جدید
پالایشگاه

پالایشگاه

سلام ودرود
از دوستان کسی در مورد شرایط کاری در پالایشگاه لاوان اطلاعی داره؟(اغماریه؟حقوقش ومزایا چجوریه؟
ممنون میشم...

bebinan

عضو جدید
مشکل دود داخل پارکینگ ها

مشکل دود داخل پارکینگ ها

برای رفع این چیکار کنم

mehrdad.k.r

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی نظری پیشنهادی چیزی داره
با سلام.
بنظر من برای رفع این مشکل اول توسط یک دستگاه co2 سنج مقدار غلظت co2 رو در نقاط مختلف پارکینگ اندازه بگیرید و در قسمت هایی که غلظت بالاست از هواکش های قوی برای خروج گاز از پارکینگ استفاده کنید.

e.banisaeed

عضو جدید
کالیبراسیون بورت دیجیتال

کالیبراسیون بورت دیجیتال

با سلام
من در محل کارم با بورت های دیجیتال از نوع Brand Digital Burette 3 سر و کار دارم.بعد از انجام عمل کالیبراسون علامت cal روی نمایشگر بورت باقی می ماند. آیا روال صحیح این هست که بعد از تغییر تنظیمات کارخانه باید علامت cal باقی بماند یا عمل کالیبراسیون به درستی انجام نشده است؟

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

پیوست ها

• 1-s2.0-S0009250902005912-main.pdf
    403 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 1-s2.0-S1359028699800151-main.pdf
    590.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
برای رفع این چیکار کنم

معمولا در پارکینک های خانگی این مشکل وجود نداره چون حداقل چند پنجره تعبیه میشه، ولی در پارکینگ های تجاری و بزرگ از سنسور تشخیص دود استفاده می کنن که متصل میشه به چند سیستم تهویه دود که به محضل بالا رفتن این میزان اون سیستم تهویه به صورت خودکار روشن میشه.

kingehsan

عضو جدید
درخواست مقاله

درخواست مقاله

لطفا یک مقاله در مورد نحوه جداسازی ترکیبات فلزی از پساب برای من ارسال کنید.....خیلی حیاتیه

آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا