درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

saradm

عضو جدید
بچه ها الان داریم به امتحانات پایان ترم نزدیک میشیم اگر هنوز کاملا فاغ التحصیل نشدید برای امتحانات بخونید چون میدونید که 20% معدل توی ارشد تاثیر داره

شايد دوستمون اشتباهي به جاي تالار كشاورزي حواسش نبوده اومده اينجا لطفا بچه ها كمك كنن آدرس تالار مهندسي كشاورزي رو بهشون بدن

ihih_jimbo

عضو جدید
سلام یه گزارش کار کنترل جریان میخوام...............ممنون میشم واسم بزارید;)

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام من یک سوال داشتم ممنون می شم پاسخ بدید این روهم بگم من اول دبیرستان هستم:زاویه پیوند یک ده وجهی چیه وپیکربندی اتم ها چجوریه؟

دوست عزيز سوالتو اينجا بپرس.اينجا مهندسي شيميه.

تالار شيمي.

bera

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام اگه کسی راجب مرکا پتان وفرآیند مرکاپتان زدایی همراه با فلوشیت داره برام بذاره.ممنون میشم

بودار کردن گاز
باتوجه به اينکه گاز پالايش شده و مصرفي فاقد بوي نافذ و مشخصي جهت تشخيص آن در هنگام نشتي گاز مي باشد به گاز مصرفي مقداري ماده بودار کننده اضافه مي کنند. براي بودار کردن گاز طبيعي از آلکيل مرکاپتانها با فرمول عمومي R-SH استفاده مي کنند که مهمترين آلکيل مرکاپتانهاي مورد استفاده در صنعت گاز ترشيو بوتيل مرکاپتان (T.B.M) و ايزو پروپيل مرکاپتان (I.P.M) مي باشند. تزريق اين ماده توسط دستگاهي به نام اودورايزر صورت مي گيرد. اين دستگاه به دو صورت کنار گذر (بدون پمپ و استفاده از اختلاف فشار خروجي) و توسط پمپ در ايستگاهها بکار مي رود

انواع مواد بودار تركيبات خطي گوگرد مورد استفاده درصنايع نه مورد بشرح ذيل هستند :
H2S : Hydrogen sulfide
CH3SH : Methyl mercaptan
C2H5SH : Ethyl mercaptan
C3H7SH : Isopropyl mercaptan
(CH3)3CSH : Tertiarybutylmercaptan
C3H7SH : n-propyl mercaptan
C4H9SH : Sek. Butylmercaptan
C4H9SH : n-Butylmercatan
C4H8S : THT
MES : METHYL ETHYL SULFIDE

آخرین ویرایش:

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان

واسه امتحانات پایان ترم درس ترمو و محاسبات بهترین ماشین حسابی که توصیه میکنید چیه؟؟
میشه فرمول انتالپی رو بهش داد؟؟

طریقه فرمول نویسی تو اون ماشین حساب مورد نظر تو نت یافت میشه؟>؟؟ خیلی ممنن میشم اگه راهنمایی کنید

به اين تاپيك يه نگاه بنداز. چند تا نمونه برنامه با الجبرا نوشتم.بيشترش مربوط به ترموديناميك ميشه.ببين بدردت ميخوره؟
[h=1] كار با ماشين حساب casio fx 5800p
[/h]

saradm

عضو جدید
چکیده: گوش کردن یکی از مهمترین مهارتهایی است که با پرورش آن می‌‌توانید کارآیی خود را در مدرسه افزایش دهید. این مهارت بعد از مهارت خواندن، یکی از مشکل ترین مهارتهاست. در این مقاله سعی داریم تا با راههای پرورش این مهارت آشنا شویم. کلاس مکانی برای یادگیری و گوش کردن است. ویلیام آرمسترانگ
خوب گوش کردن در کلاس:

* در کلاس مطالب درسی را دنبال کنید و به رویا فرونروید. ( خیالبافی نکنید. )
* اگر حرف بزنید، مطمئنا نمی توانید گوش کنید.
* در هنگام گوش کردن قلم به دست باشید و نکات مهم را یادداشت کنید.
قبل از کلاس:
* راجع به مطالب درسی جدید فکر کنید.
* نکات مهم جلسه گذشته را به یاد آورید. ( دوره کنید. )
* تکالیف خود را انجام دهید.
در کلاس:
* آنچه را که قبلا یاد گرفته اید با مطالب جدید ارتباط دهید.
* آیا شما راجع به موضوع درس اطلاعات اضافی دارید؟
* در طی درس چه چیزی به ذهن شما می‌‌آید؟
* برروی موضوع درس تمرکز کنید.
* نکات مهم درس را یادداشت کنید.
* در صورت امکان روی نیمکتهای جلوی کلاس بنشینید. اگر جلوتر باشید بهتر می‌‌توانید گوش کنید.
بعد از کلاس:

* مطالب درسی و یادداشتهایتان را دوره کنید.
* بعضی‌ها دوست دارند که یادداشتهایشان را پاکنویس کنند، اما سعی کنید برای اینکار وقت زیادی اختصاص ندهید.
* هنگام دوره زیر نکات مهم خط بکشید.
نکات دیگری راجع به گوش کردن:
* خوب گوش کردن به معنی توجه کردن است.
* تمام آنچه را که گفته می‌‌شود بشنوید، نه آنچه را که دوست دارید.
* آنچه را که می‌‌شنوید با آنچه که از قبل می‌‌دانستید ربط دهید.
* نکات مهم درس را تشخیص دهید.
* سعی کنید نکات مهمی را که ممکن است سوال امتحان باشد، تشخیص دهید.
* صحبتهای معلم را دنبال کنید. ( حدس بزنید صحبتهای بعدی او چه خواهد بود. )
* به دقت به آنچه معلم راجع به تکالیف درسی می‌‌گوید، گوش کنید و در صورت نیاز آن را یادداشت کنید.
* به دقت گوش کنید و به دنبال عبارات کلیدی معلم باشید و به آن اهمیت دهید. عباراتی همچون " این مطلب مهم است...، مهم است بدانید که... و یا لازم است که این مطلب را برای امتحان بدانید... "
بخاطر بسپارید که گوش کردن با شنیدن متفاوت است.
شما می‌‌توانید هرچیزی را بشنوید، اما به آن گوش نکنید یا از یک گوش بشنوید و از گوش دیگر بیرون کنید.
برای گوش کردن باید فکرکنید و فعال باشید نه منفعل.

منبع: سایت مرکز مشاوره مهارتهای مطالعه دانشگاه ویرجینیا تکنولوژی ( Virginia Tech)
www.ucc.vt.edu

asrin2011

عضو جدید
salam
Man ye proje daram dar morede tolide gazoiil to palayehgah va gharare man roye ghesmate borje taghtir ( distillation tower) kar konam. albate ostad nahveye karo inaro nemikhad, balke donbale mohasebato formolaiie ke be kar borde mishe baraye paøayeshe nafte khamo tolide gazoiil.
Kasi hast ke betone komakam kone? kheyli vaghtam kame va hesabi gir oftadam, lotfan age kasi hast komak kone.
Mamnonam :smile:]

givenchy

عضو جدید
ba salam va arze khste nabshid

http://pubs.rsc.org/en/Content/ArticleLanding/1973/F1/f19736902147
topic: Adsorption of benzene and cyclohexane on faujasite-type zeolites. Part 1.—Thermodynamic properties at low coverage

http://pubs.rsc.org/en/Content/ArticleLanding/1973/F1/f19736902158
topic: Adsorption of benzene and cyclohexane on faujasite-type zeolites. Part 2.—Adsorption site efficiency and zeolite field influence at high coverage

mamnoon

samin b

عضو جدید
salam
Man ye proje daram dar morede tolide gazoiil to palayehgah va gharare man roye ghesmate borje taghtir ( distillation tower) kar konam. albate ostad nahveye karo inaro nemikhad, balke donbale mohasebato formolaiie ke be kar borde mishe baraye paøayeshe nafte khamo tolide gazoiil.
Kasi hast ke betone komakam kone? kheyli vaghtam kame va hesabi gir oftadam, lotfan age kasi hast komak kone.
سلام دوست عزیز.
برای احترام به قوانین باشگاه لطفا فارسی تایپ کنید
باید کتاب محاسبات پالایش رو بخونی.
1سری به تاپیک جزوه بزن شاید اونجا تونستی جزوشو پیدا کنی

samin b

عضو جدید
salam

جزوه محاسبات پالایش
http://rapidshare.com/files/60028323...lume1.pdf.html
امیدوارم به دردت بخوره

majid_m

عضو جدید

آزاده جان اینا که مقاله نیستن!!! مقالاتی در مورد استخراج مایع مایع با استفاده از تماس دهنده های غشایی میخواستم زودتر تورو خدا

ihih_jimbo

عضو جدید

meltootak

عضو جدید
با سلام

از دوستان اگه کسی گزارشکار phمتری (باز دو ظرفیتی) رو داره،ممنون می شم بذاره.eq1وeq2داره،که باید شیب گرفته بشه واز روش متواری الاضلاع حل بشه!:razz:

alikaka22

عضو جدید
سلام دوست عزیز انتخاب ماشین حساب مهندسی بستگی به پارامترهایی زیادی داره که باید به اونا دقت کنی اولینش بودجه ای که برای اون کنار میذاری مثلا اگه زیاد می خوای پول بدی کلاس پد می تونی بخری ولی خوب کلاس پد رو ببری سر جلسه مراقب سریع گیر میده بهت مگه امتحان ماشین حساب مهندسی رو مجاز دونسته باشه

ولی اگه میخوای کارت راه بیوفته میتونی به الجبرا یا یه کاسیو 5800 بخری هم برنامه میگیره هم فرمول.البته برنامه نویسی با اونها یکم مشکله که نیاز به اموزش داره.

به قول استادمون می گفت ماشین حسابی بخرید که بتونید از همه امکاناتش استفاده کنید و واقعا به کارتون بیاد به نظر من واسه رشته خودمون در مقطع لیسانس یه 5800 عالی و کافیه و ماشین حساب گرونتر یه جورایی حکایت دارندگی و برازندگیه وگرنه کار خاصی نیاز نمیشه انجام بدی که با 5800 نشه.سر جلسه بردنش به عنوان یه ماشین حساب ساده که ظاهرش نشون نمیده چه قابلیت های خوبی داره نشون نمی ده.

حالا بازم خود دانی این راهنمایی و نظر بنده بود.

راستی 5800 که من دارم دفترچه فارسی داره و می تونی فرمول نویسی اونم یاد بگیری البته خیلی سادست ولی برنامه نویسی باهاش رو من که دنبالش نرفتم بلدم نیستم.تو دفترچه ش توضیح داده

کلاس پد رو خبر ندارم ولی فکر کنم اونم دفترچه فارسی داشته باشه.

خیلی ممنون از راهنماییتون نه پول کلاس پد نی فعلا منم حوالی 5800 و الجبرا میچرخم میخوام ببینم کدوم برنامه نوشتنش راحت تره و بهتر گیر میاد

مخصوصا این ترم که ترمو دو هم هست واسه اون Cph

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
حالا الجبرا راهنمای فارسی داره؟مدل بندی نداره؟یا مثلا مدل خاصیش نیست که بهرت باشه؟

آره هم راهنماي فارسي داره هم انگليسي.فارسيش يك جلده ولي انگليسيش دو جلده.جفتشو نخوندم كه بگم فارسيش كامله يا نه!
مدل بندي هم داره.تا اونجا كه من ميدونم fx 1plus و fx2plus داره كه دومي كامل تر و بهتره. خواستي بگيري 2plus رو بگير. اين مدل ها از نظر ظاهر هيچ فرقي با هم ندارن ولي امكاناتشون متفاوته.2plus كامل تره

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی ممنون از راهنماییتون نه پول کلاس پد نی فعلا منم حوالی 5800 و الجبرا میچرخم میخوام ببینم کدوم برنامه نوشتنش راحت تره و بهتر گیر میاد

مخصوصا این ترم که ترمو دو هم هست واسه اون Cph

من که 5800 دارم راهنمای فارسی هم داره ولی به قول امیر دوست خوبمون الجبرا باید کامل تر و بهتر باشه چون یه مقدار گرونتر هم هستش
اون زمان حدود 20 هزار تفاوت قیمت داشت.

ولی من از 5800 خیلی راضیم کارمو کامل تو کارشناسی راه انداخت

kamiiiiiis

عضو جدید
سلام
من یه مقاله درباره مدیریت میخواستمبه صورت لاتین{انگلیسی } که 20ص باشه همراه با ترجمه
ممنون میشم کمکم کنید

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Hermione Granger

عضو جدید
سلام دوستان
یکی دو تا سوال داشتم :
توی یه برج خنک کننده که کارشو همه بلدید آب از بالا اسپری میشه و با هوا تبادل جرم و حرارت انجام میده و خنک میشه و میره واسه خنک کردن نقاط مورد نظر (برج باز)
برج بسته همین شکل رو داره فقط یه سری لوله این وسط مثل کویل هستن که سیال مورد نظر توی اونها جاری هست و خنک میشه و برمی گرده و آب در تماس با هوا یه لوپ بسته تو خود برجه فقط (برج بسته)
حالا من چند تا چیز لازم دارم :
1-ضریب انتقال حرارت گرمای جابجایی آب اسپری نسبت به لوله (w/m2k)
2--ضریب انتقال حرارت گرمای جابجایی آب اسپری نسبت به هوا (w/m2k)
3--ضریب انتقال حرارت گرمای جابجایی آب داخل لوله (w/m2k)

4-رطوبت نسبی هوا که میدونیم چیه و به صورت کیلوگرم آب بر کیلوگرم هوا مطرح میشه ولی رطوبت نسبی آب اسپری دیگه چه صیغه ای هست ؟

بالا