درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

ghabreson

عضو جدید
رزین

رزین

سلام به مهندسین عزیز
کسی می تونه کمکم کنه که یه مقاله 4-6 صفحه ای در مورد رزین پیدا کنم می خوام لاتین باشه.ممنون

hbr

عضو جدید
سلام
اگه میشه این دو تا مقاله رو برام دانلود کنید
با تشکر
1)Svrcek, W.Y. and Monnery, W.D., Design Two-Phase Separators Within the Right Limits, Chemical Engineering Progress, pg 53-60 October, 1993.

2)Svrcek, W.Y. and Monnery, W.D., Successfully Specify Three-Phase Separators, Chemical Engineering Progress, pg 29-40 September, 1994.

mani67

عضو جدید
سلام ،من یه پاورپوینت از حلالیت گاز در مایع برای درس ترمو میخوام،ارائه دارم،خواهش میکنم کمکم کنید. ممنوووووووووووووووووووون.

azadeh_j

عضو جدید
سلام من مقاله می خوام درمورد یکی از موضوعات زیر هر کدوم که شد. تاریخ مقاله 2009 به بعد باشه ممنون میشم کمکم کنید.
1- مطالع روی آنزیم پلیمراز polymerase chain reaction
2- آنزیم بهینه سازی محیط کشت وتولید
3- مطالعه روی
drag Delivery system DDS
4-تثبیت آنزیم روی یک محیط جامد (مثل CNT یا هر بافت مناسب دیگر)

morteza-eng

کاربر فعال
سلام
میخواستم ببینم در مورد تجهیزات اندازه گیری خواص حرارتی ( ضریت هدایتی K , ضریب جابه جایی H , ضریب نفوذ گرمایی) چیزی دارین

m.milad

عضو جدید
پاورپوینت های استاد نادری تو همین تالار هست/حجمش بالاس باید دانلود کنید

ARSHIT

عضو جدید
ممنون دوست عزیز. میشه روابط و کمیت هایی که در عملیات انتقال جرم در تقطیر هست رو هم بذارین خیلی ممنون میشم .:d

k_siroos

مدیر بازنشسته
پاورپوینت های استاد نادری تو همین تالار هست/حجمش بالاس باید دانلود کنید

ممنون دوست عزیز. میشه روابط و کمیت هایی که در عملیات انتقال جرم در تقطیر هست رو هم بذارین خیلی ممنون میشم .:d

ذوستان عزیزم ؛ در هنگام جواب دادن اگه پست خاصی مد نظرتون هست که می خواین به اون جواب بدین از اون دکمه "
پاسخ با نقل قول" استفاده کنید که مشخص بشه در جواب کدوم پست دارین صحبت می کنید .

68686868

عضو جدید
درخواست مقاله

درخواست مقاله

سلام .من 20 تا مقاله میخام که توش کلمات ( زئولیت و کاتیون ) باشه .باید انگلیسی و فایل pdfو برای سال های 2005-2011 باشن اگر میشه بهم کمک کنید و ایمیل کنید:redface:

68686868

عضو جدید
درخواست مقاله

درخواست مقاله

سلام .من 20 تا مقاله میخام که توش کلمات ( زئولیت و کاتیون ) باشه .باید انگلیسی و فایل pdfو بری سال های 2005-2011 باشن اگر میشه بهم کمک کنید و ایمیل کنید:redface:

atefeh2100

عضو جدید
من یه پروژه درباره آبکاری فلزات لازم دارم.تا ده روز دیگه باید تحویل استادم بدم.لطفا کمکم کنید.

Peyman1976

عضو جدید
سلام
در کتاب فرهنگ جامع فرمولهادرمورد بوگیرهافرموهای زیادی وجود دارداما شما میتوانید از فرمول زیر هم استفاده کنید

تیلوز 2گرم

آب گرم 50گرم
اسانس 2گرم

پودر تیلوز را با آب واسانس مخلوط کنیدسپس 24ساعت طول میکشد تا با آب ژل شود

vicki

عضو جدید
کمک

کمک

:eek::D:gol:کتابی راجع به فرایندهای تبدیل گاز به مایع میخواهم لطفا هرچه زودتر کمکم کنید

m3164

کاربر فعال تالار مهندسی شیمی
کاربر ممتاز
GTL

GTL

:eek::D:gol:کتابی راجع به فرایندهای تبدیل گاز به مایع میخواهم لطفا هرچه زودتر کمکم کنید

کتابی هست به نام : « فرآیند تبدیل گاز به مایع و سنتز فیشر - تروپش » -- تالیف: بیتا مهروی -- انتشارات: شرکت ملی صنایع پتروشیمی. توی بازار میشه پیداش کرد اما توی نـت، بعید میدونم.
خودم قبلا در این زمینه کار کردم و اطلاعات کاملی دارم، یه سری مطلب هم که فعلا در دسترسه میذارم اینجا، امیدوارم به دردتون بخوره؛

پیوست ها

• GTL (1).rar
    1.6 مگایابت · بازدیدها: 0

m3164

کاربر فعال تالار مهندسی شیمی
کاربر ممتاز
Gas To Liquid

Gas To Liquid

اینجاها هم یه سری بزن؛

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/33529-کتابی-در-مورد-فرآیند-GTL-و-همچنین-فرآیند-Fisher-Tropsch

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/34507-GTL

فناوری تبدیل گاز طبیعی به فرآورده‌های مایع (Gas to Liquids)، به فرآیندی اطلاق می‌شود که در آن بتوان، گاز طبیعی را به فرآورده‌های با ارزشی تبدیل کرد.
از جمله این فرآورده‌ها: متانول، دی متیل اتر و سایر فرآورده‌های میان‌ تقطیر (مانند گازوئیل و نفت سفید) است.
این فناوری که بیش از ۷۰ سال قدمت دارد شامل 4 مرحله است:
  • خالص سازی گاز
  • تولید گاز سنتز (مخلوط منواکسید کربن و هیدروژن)
  • فرآیند فیشر- تروپس
  • ارتقا و بالا بردن کیفیت محصول
در ابتدا، گاز طبیعی به عنوان خوراک باید تحت فرآیندهایی، خالص‌سازی شود و از ناخالصی‌هایی که موجب صدمه زدن به کاتالیست‌های گوناگون می‌شود، زدوده شود.
در ضمن، اکسیژن هم از هوا گرفته می‌شود و سپس اکسیژن و گاز طبیعی همراه با بخار، وارد راکتور خاصی می‌شود که بدین منظور ساخته شده است.
در این مرحله، گاز طبیعی، اکسیژن و بخار تبدیل به گاز سنتز می‌شوند که مخلوطی از منواکسید کربن و هیدروژن است، در مرحله فرآیند فیشر- تروپس، گاز سنتز تبدیل به مایعات هیدروکربنی می‌شود.
سپس گاز سنتز به پارافین‌هایی با زنجیره طولانی، الفین سبک و واکس با وزن مولکولی بالا تبدیل می‌شود. میزان تولید، به کاتالیست مورد استفاده و همچنین شرایط عملیات در راکتور بستگی دارد.
و در مرحله پایانی، باید عملیات اضافی دیگری بر فرآورده تولید شده در فرآیند فیشر- تروپس، انجام شود تا به فرآورده‌های نهایی تبدیل شود. غالباً به علت محدودیت کاتالیست مورد استفاده، عموماً نیاز به واحدهای هیدروکراکینگ برای شکست مولکول‌های سنگین به مولکول‌های سبکتر وجود دارد.

پیوست ها

• GTL 2.rar
    1.5 مگایابت · بازدیدها: 0

yousef.abbasi

عضو جدید
کمک

کمک

سلام وقتتون بخیر. میخواستم لطف کنید در مورد وسایل اندازه گیری دما و فشار و دبی برایم مطلب بگذارید . یه چیزی فراتر از سرچ ساده در اینترنت....

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام وقتتون بخیر. میخواستم لطف کنید در مورد وسایل اندازه گیری دما و فشار و دبی برایم مطلب بگذارید . یه چیزی فراتر از سرچ ساده در اینترنت....

سلام. به دو كتاب زير مراجعه كنين:
Basic process Measurement By Smith

Fundamentals of Industrial Instrumentation and Process Control By William C. Dunn
هر دوي اين كتابها در سايت زير موجودند:
Gigapedia.com

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mohandes-87

عضو جدید
ترجمه دقیق

ترجمه دقیق

سلام میشه خواهش کنم این عبارات روترجمه کنید؟
1-On the basis
of SR reaction stoichiometry S/C should be 2, but ratios greater than the stoichiometric
value promotes the reactions and reduces the possibility of coke formation
on the catalyst. In industry, the ratio is usually within the range 2.5–6.

2-Two alternatives are available:
1. tubular fired reforming (see Fig. 5.6);
2. autothermal reforming.

3-In tubular fired reforming, process heat duty is supplied by burning a share of
NG feedstock in burners placed at top, down, or sideways of a furnace.

4-The autothermal process, described in Chap. 6, is competitive with tubular fired
reforming only for large applications as GTL plants or if oxygen or enriched air
are available at low cost since the use of natural air for methane combustion would
not allow the high temperature required by reactions to be reached.

5-The recycle of an amount of H2 produced is
necessary to keep the catalyst in the early part of the reformer tubes in the reduced
(active) state.

6-Reactions 5.1 and 5.2 occur in parallel in the steam reformer: the high temperature
of the reactor, placed in a furnace, supports the steam reforming reaction
to detriment of the WGS.
The hot syngas produced, composed by CH4, H2O, H2, CO, and CO2, is used to
generate very high pressure (VHP) steam for mixing with the feed (internal use)
and for ‘‘export’’ outside the unit. The cooled syngas is sent to a water gas shift
converter: generally, the operating temperature is about 400–450_C to support the
reaction kinetics over the iron oxides catalyst.;)

k_siroos

مدیر بازنشسته
سلام.Octave Levenspielمنظورم هست.اما فقط سوالای آخر فصلو میخوام نه کل کتاب.

براتون از خود کتاب جدا کردم ، فکر دیگه ای به نظرم نمی رسید.

موفق باشید .

پیوست ها

• O.Levenspiel (3rd edition) , Q 1-6.pdf
    2 مگایابت · بازدیدها: 0

m.milad

عضو جدید
سلام به همه عزیزان کسی میتونه جواب سوالات(حل المسایل) فصل 2 و 3 سنتیک Octave Levenspiel رو بهم بده/اگه هم لینک بدید بازم ممنون/اگه جدا ندارید کامل باشه مشکلی نیست فقط لینکشو بهم بدید ممنون میشم

k_siroos

مدیر بازنشسته
سلام به همه عزیزان کسی میتونه جواب سوالات(حل المسایل) فصل 2 و 3 سنتیک Octave Levenspiel رو بهم بده/اگه هم لینک بدید بازم ممنون/اگه جدا ندارید کامل باشه مشکلی نیست فقط لینکشو بهم بدید ممنون میشم

تو تالار کتاب ها یک تاپیک برای حل المسائل اش هست . یک نگته بندازین پیداش می کنید .

یستا

عضو جدید
درخواست مقاله درباره نانوتیوبی که no2 روی ان جذب شده

درخواست مقاله درباره نانوتیوبی که no2 روی ان جذب شده

درخواست مقاله درباره نانوتیوبی که no2 روی ان جذب شده التماس کمک دارم

سلام یسنا جان
من جذب NO و گازهای مختلف رو روی سطح نانوتیوب کار کردم
مقاله ندارم ولی مینتونم در زمینه های دیگه بهت کمک کنم

ghaghalili

عضو جدید
سلام
یه مقاله میخواستم در مورد تفاوت روش های Bulk , solution, suspension,emolsionدر شکل دهی پلیمر ها....
ممنون میشم کمکم کنید

mohandes-87

عضو جدید
خواهش میکنم ترجمه دقیق

خواهش میکنم ترجمه دقیق

سلام میشه خواهش کنم این عبارات روترجمه کنید؟
1-On the basis
of SR reaction stoichiometry S/C should be 2, but ratios greater than the stoichiometric
value promotes the reactions and reduces the possibility of coke formation
on the catalyst. In industry, the ratio is usually within the range 2.5–6.

2-Two alternatives are available:
1. tubular fired reforming (see Fig. 5.6);
2. autothermal reforming.

3-In tubular fired reforming, process heat duty is supplied by burning a share of
NG feedstock in burners placed at top, down, or sideways of a furnace.

4-The autothermal process, described in Chap. 6, is competitive with tubular fired
reforming only for large applications as GTL plants or if oxygen or enriched air
are available at low cost since the use of natural air for methane combustion would
not allow the high temperature required by reactions to be reached.

5-The recycle of an amount of H2 produced is
necessary to keep the catalyst in the early part of the reformer tubes in the reduced
(active) state.

6-Reactions 5.1 and 5.2 occur in parallel in the steam reformer: the high temperature
of the reactor, placed in a furnace, supports the steam reforming reaction
to detriment of the WGS.
The hot syngas produced, composed by CH4, H2O, H2, CO, and CO2, is used to
generate very high pressure (VHP) steam for mixing with the feed (internal use)
and for ‘‘export’’ outside the unit. The cooled syngas is sent to a water gas shift
converter: generally, the operating temperature is about 400–450_C to support the
reaction kinetics over the iron oxides catalyst.:cry:
خواهش میکنم ازتون این عبارات روترجمه کنید:(

proserpine_libra

عضو جدید
سلام
من باید یه گزارش از یک مقال ترمودینامیکی که در مورد تعادلات فازی باشه رو به استادم تحویل بدم. منظور از گزارش اینه که ترجمه اون مقاله و این که از چه معادلاتی استفاده کرده و چرا رو تو گزارش بیارم. اگر کسی مقاله ای در مورد تعادلات فازی داره ممنون میشم کمک کنه.

GNMS

عضو جدید
سلام
یه مقاله میخواستم در مورد تفاوت روش های Bulk , solution, suspension,emolsionدر شکل دهی پلیمر ها....
ممنون میشم کمکم کنید

ghaghalili عزیز با سلام

تا اونجایی که من میدونم این روشهایی که گفتی، روشهای پلیمریزاسیون هستند و روش شکل دهی نیستند. اما بطور کلی این روشها بشرح زیر هستن:
emulsion: در این حالت ذرات پلیمر در اندازه خیلی کوچک (در حد چند میکرون) بوسیله یه ماده که امولسیفایر نام داره تو یه بستر مثل آب معلق هستند. ظاهر این ماده بخاطر اینکه ذرات پلیمر توی بستر معلق هست، معمولاً سفید هست (مثل شیر)
suspension: در این حالت ذرات پلیمر هم تو یه بستر هستند. اما تعلیقشون توی بستر بوسیله امولسیفایر نیست و بوسیله همزن مکانیکیه. به محض اینکه همزن هم قطع بشه، ته نشین میشن.
solution: در این روش ذرات پلیمر در حلال محلول هست.
bulk: در این روش خود منومر تبدیل به پلیمر میشه و از ماده دیگه ای استفاده نمیشه.

شکل دهی به این روشها منظور حذف بستر هست که برای امولسیون و سوسپانسیون تبخیر بستر و روش solution تبخیر حلال هست. برای روش bulk هم منظور ذوب و شکل دهی ماده هست.

GNMS

بالا