درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

mohandes-87

عضو جدید
فناوری راکتور غشایی قطعا یک راه حل سودبخش از نوع روند تشدیدی است که باعث مزایایی بسیار مهم در هدایت موثرتر فرآیند ریفرمینگ با بخار آب می شود.

پ ن: Process Intencification که به اختصار با PI نشون میدن، یک فرآیند خاص مثل فرآیند های پالایشی نیست. بلکه دانشی در روند بهینه سازی برای بالا بردن راندمان و قابلیت فرآیندهای مختلف و در عین حال کوچک سازی دستگاهها و تجهیزات هست. مثلاً در فرآیند تقطیرهای سخت (مانند جداسازی اورتو-زایلن از پارازایلن) بجای استفاده از یک ستون بسیار بلند با سینی های خیلی زیاد، از یک ستون بسیار بسیار کوتاهتر (زیر 10 متر) و در عین حال با دبی بیشتر محصولات بالای ستون و پایین ستون و خلوص بالاتر محصولات استفاده میشه.

operating temperature drives بخشی از یک جمله هست و نمی شه ترجمه مناسبی ازش ارائه داد، اما تحت لفظی بخواهیم بگیم، معنی این 3 کلمه اینطور میشه: «...... دمای کاری سبب میشود که .....»
واقعاممنونم:gol:

آخرین ویرایش:

adasal

عضو جدید
درخواست مقاله

درخواست مقاله

من یه مقاله در مورد نانو کامپوزیت های پلیمری احتیاج دارم
اگه کسی میتونه ی کمکی به من بکنه :cry:
یه دنیا تشکر:gol:

sghkh

عضو جدید
فوری فوری کمک کنید منفی نگیرم فردا صبح کلاس دارم.

فوری فوری کمک کنید منفی نگیرم فردا صبح کلاس دارم.

یک سیلندر پیستون که کاملا عایق بندی شده است حاوی آمونیاک 1200kpa و دمای 60 درجه است پیستون حرکت کرده و آمونیاک طی فرآیند برگشت پذیر منبسط می شود تا به 20- درجه برسد در طی فرآیند 600kj کار توسط آمونیاک صورت میگیرد حجم اولیه سیلندر چقدر بوده است؟ به دو روش حل کنید

mohandes-87

عضو جدید
فناوری راکتور غشایی قطعا یک راه حل سودبخش از نوع روند تشدیدی است که باعث مزایایی بسیار مهم در هدایت موثرتر فرآیند ریفرمینگ با بخار آب می شود.

پ ن: Process Intencification که به اختصار با PI نشون میدن، یک فرآیند خاص مثل فرآیند های پالایشی نیست. بلکه دانشی در روند بهینه سازی برای بالا بردن راندمان و قابلیت فرآیندهای مختلف و در عین حال کوچک سازی دستگاهها و تجهیزات هست. مثلاً در فرآیند تقطیرهای سخت (مانند جداسازی اورتو-زایلن از پارازایلن) بجای استفاده از یک ستون بسیار بلند با سینی های خیلی زیاد، از یک ستون بسیار بسیار کوتاهتر (زیر 10 متر) و در عین حال با دبی بیشتر محصولات بالای ستون و پایین ستون و خلوص بالاتر محصولات استفاده میشه.

operating temperature drives بخشی از یک جمله هست و نمی شه ترجمه مناسبی ازش ارائه داد، اما تحت لفظی بخواهیم بگیم، معنی این 3 کلمه اینطور میشه: «...... دمای کاری سبب میشود که .....»
1-Membrane Integration in Natural GasSteam Reforming

2- The deteriorating quality of crude oils, the more
stringent petroleum product specifications, and environmental problems are
leading to larger needs of hydrogen in hydroprocessing.

3- Moreover, there is an increasing interest about hydrogen as energy carrier and
as feedstock for fuel cells, which further stimulates hydrogen industry.

4- coal gasification

5-NG steam reforming produces the most cost-competitive hydrogen if the natural
gas price is not too high (\5 $/GJ).

6-obviously, a carbon tax will influence the cost of the hydrogen produced using
NG and carbon, making more competitive biomass gasification and electrolysis.

7-However, some uncertainty comes from the volatility of natural gas price (spot
prices can double or triple in a short period of time) that affects the total cost of
hydrogen production for a half.

8-The assumption of a natural gas composed by only methane is made. However,
usually heavier hydrocarbon (ethane, propane, etc.) are cracked as the feedstock
goes into the reactor tanks to the high process operating temperature
ممنون میشم این عبارتهاروترجمه کنید

m.milad

عضو جدید
با سلام خدمت همه ی دوستان و سروران
من 3 تا سوال اثباتی از سنتیک دارم که خیلی مهم هستن /عزیزان هر کسی میتونه لطف کنه جوابشون رو بهم بگه خیلی خیلی ممنونش میشم:

1/ زمان به حداکثر رسیدن سرعت در واکنش های اتوکاتالیستی را بدست آوید؟
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2/ ثابت کنید که در واکنش اتوکاتالیستی داده شده ,ماکزیمم سرعت در http://latex.codecogs.com/gif.latex?C_A =C_R است؟

http://latex.codecogs.com/gif.latex?A+R \to \ R+R

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3/ رابطه ی حداکثر میزان تبدیل,زمانی که سرعت در واکنش های اتوکاتالیستی ماکزیمم است را بدست آورید؟

یا علی

1-Membrane Integration in Natural GasSteam Reforming

2- The deteriorating quality of crude oils, the more
stringent petroleum product specifications, and environmental problems are
leading to larger needs of hydrogen in hydroprocessing.

3-Moreover, there is an increasing interest about hydrogen as energy carrier and
as feedstock for fuel cells, which further stimulates hydrogen industry.

4-coal gasification

5-NG steam reforming produces the most cost-competitive hydrogen if the natural
gas price is not too high (\5 $/GJ).

6-obviously, a carbon tax will influence the cost of the hydrogen produced using
NG and carbon, making more competitive biomass gasification and electrolysis.

7-However, some uncertainty comes from the volatility of natural gas price (spot
prices can double or triple in a short period of time) that affects the total cost of
hydrogen production for a half.

8-The assumption of a natural gas composed by only methane is made. However,
usually heavier hydrocarbon (ethane, propane, etc.) are cracked as the feedstock
goes into the reactor tanks to the high process operating temperature
ممنون میشم این عبارتهاروترجمه کنید

1- ادغام غشاء و فرآیند ریفرمینگ گاز طبیعی با استفاده از بخار آب

2- کیفیت نزولی نفت های خام و مشخصات سختگیرانه تر برای محصولات نفتی و نیز مشکلات زیست محیطی سبب افزایش نیاز به گاز هیدروژن برای فرآیندهای پالایشی با استفاده از هیدروژن شده است.

3- علاوه بر این، توجه افزاینده ای برای استفاده از هیدروژن به عنوان حامل انرژی و نیز به عنوان سوخت اولیه برای پیلهای سوختی وجود دارد که باعث تهییج بیشتر صنعت هیدروژن شده است.

4- فرآیند تولید گاز با استفاده از ذغالسنگ

5- اگر قیمت گاز طبیعی خیلی بالا نباشد، فرآیند ریفرمینگ گاز طبیعی مقرون به صرفه ترین راه برای تولید هیدروژن است.

6- واضح است که مالیات تعلق گیرنده به کربن، در هزینه تمام شده تولید هیدروژن از کربن و گاز طبیعی تاثیر گذار بوده و سبب شده است که روشهای تولید گاز هیدروژن از منابع کربنی محیط زیستی (مانند چوب، شلتوک برنج، پوست گردو و نارگیل و فندق و ...،) و الکترولیز، با آن روشها قابل رقابت باشد.

7- به هر حال، تردیدهایی از جانب نوسانات قیمت گاز طبیعی وجود دارد (قیمت های لحظه ای می تواند برای مدت زمان کوتاه، دوبرابر یا سه برابر بشود) که در هزینه تمام شده تولید هیدروژن، به میزان نصف آن هزینه تاثیر می گذارد.

8- اینگونه فرض شده است که گاز طبیعی تنها از متان تشکیل شده است. هرچند غالبا هیدروکربن های سنگین تر (مانند اتان، پروپان و ...) هنگامی که خوراک وارد محفظه راکتور می شود، بر اثر دمای بالای عملیاتی فرآیند شکسته می شوند.

mani_varios

عضو جدید
سلام. راجع به عوامل موثر بر فعالیت کاتالیست و افت فعالیت کاتالیست مقاله می خواستم.مرسییییی

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من يه فايل طراحي شده سه بعدي (پسوند u3d يا prc باشه بهتره) از يك پالايشگاه (اگه نبود، يك برج تقطير) ميخوام. كسي داره؟
دعاتون ميكنم

saeed.j

عضو جدید
روش نوشتن یک مقاله علمی برای ژورنالهای خارجی و نحوه ارسال آن رو برایم بگویید
متشکرم

hamed199021

عضو جدید
چسب حرارتی

چسب حرارتی

سلام من به دنبال مقاله ای به دنبال چسب حرارتی هستم کسی هست کمکم کند.

n_zolfigol87

عضو جدید
بررسی مدل مکانیکی سری موازی فنر و dashpot در رفتار ویسکوالاستومرها ****** درخواست کـــــمـــــک****************

بررسی مدل مکانیکی سری موازی فنر و dashpot در رفتار ویسکوالاستومرها ****** درخواست کـــــمـــــک****************

سلام
ببخشید چون وقتم کمه یه راس میرم سر اصل مطلب
تو رفتار ویسکوالاستومرها دو تا مدل داریم:
کلوین(که فنر و دشپات موازی وصل شدن)
ماکسول (که فنر و دشپات سری وصل شدن)
حالا من میخوام بدونم که اگه فنر و دشپات سری موازی باشن، معادلات مکانیکیش چجوری میشه؟
شکلشم اینجوریه که بالا فنره
بعد یه فنر و دشپات موازی ، زیرش سری شدن
دوباره زیرش دشپاته که وصله به یه جای ثابت
اسم مدلشم نمیدونم چیه:crying2::D

حتی اگه بگین تو چه کتابی هست میرم دنبالش
فقط کمکم کنین که خیلی واجبه
تا آخر شنبه 5 آذر هم میخوامش
من منتظرم
ممنون

k_siroos

مدیر بازنشسته
با سلام خدمت همه ی دوستان و سروران
من 3 تا سوال اثباتی از سنتیک دارم که خیلی مهم هستن /عزیزان هر کسی میتونه لطف کنه جوابشون رو بهم بگه خیلی خیلی ممنونش میشم:

1/ زمان به حداکثر رسیدن سرعت در واکنش های اتوکاتالیستی را بدست آوید؟
2/ ثابت کنید که در واکنش اتوکاتالیستی داده شده ,ماکزیمم سرعت در http://latex.codecogs.com/gif.latex?C_A =C_R است؟

http://latex.codecogs.com/gif.latex?A+R \to \ R+R

3/ رابطه ی حداکثر میزان تبدیل,زمانی که سرعت در واکنش های اتوکاتالیستی ماکزیمم است را بدست آورید؟

یا علی

یادمه تو کتاب سینیتیک راهیان ارشد اثبات کرده بود ، یک سری بهش بزنید جواب هر سه تا سوالتون هست .

k_siroos

مدیر بازنشسته

مقاله اول

مقاله دوم

کتابی که می خواستین رو پیدا نکردم ، این عنوان مشابه هستش .

دانلود

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

azadeh_j

عضو جدید
سلام
یه نمونه صنعتی (هرچی که باشه مبدل و....)میخوام که براش موازنه معادلات (مومنتم وپیوستگی وحرارت ...) نوشته شده باشه .ممنون میشم کمکم کنید.

m3164

کاربر فعال تالار مهندسی شیمی
کاربر ممتاز
Biofilter

Biofilter

سلام به همگي.كسي مقاله در مورد biofilter داره؟
خيلي بهش احتياج دارم.مرسي

مدل سازي رياضی و شبيه سازی بيو***** در تصفيه بنزن؛

پیوست ها

• B. Filter.rar
    2 مگایابت · بازدیدها: 0

m3164

کاربر فعال تالار مهندسی شیمی
کاربر ممتاز
Biofilter

Biofilter

سلام به همگي.كسي مقاله در مورد biofilter داره؟
خيلي بهش احتياج دارم.مرسي

حذف تری اتیل آمین توسط بیو*****اسیون (BIO FILTERATION) از گازهای خروجی از COLD BUX واحد ریخته گری و مقایسه اقتصادی آن با سایر روشهای حذف؛

پیوست ها

• Bio F..pdf
    283.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

atefeh2100

عضو جدید
سلام.من سوالات آخر فصل کتاب سینتیک فصل 1تا6 رو به لاتین میخوام.میشه بهم کمک کنید.

k_siroos

مدیر بازنشسته

mahdieskandari

عضو جدید
Process Intensification (تشدید فرایندها)

Process Intensification (تشدید فرایندها)

سلام
لطفاً در مورد Process Intensification (تشدید فرایندها) اگر مقاله یا تعریفی که کامل باشه دارین بذارین
ممنونم

sghkh

عضو جدید
بابا دم همتون گرم.
25 نفر این تاپیک و دیدند ولی هیچکس جواب نداد.
این همه بی خیالی واسه مهندس خوب نیست........:eek:

shimiste bahoosh

عضو جدید
سلام من تازه عضو شدم و نمی دونم تا الان جواب سوال رو پیدا کردین یا نه؟
به هر حال باید از فرمول کار برگشت پذیر استفاده کنید وگاز آمونیاک را کامل فرض کنید.

بالا