درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

hematialam

عضو جدید
به نظر من اول کار چون از افرادی هستم که این قضیه را قبول نداشتم و فکر می کردم اولویت با ارشد باشه بهتره من از رشته ای که دوست داشتم و دانشگاهی که می خواستم ارشدم رو گرفتم اما بعد از گرفتن ارشد با مشکل کار مواجه شدم البته مشکل من اثبات این بود که کار فنی و مهندسی رو بیشتر از کار اکادمیک دوست دارم من توصیه می کنم یه مدت کار رو امتحان کنید بعد ارشد اگر که واقعا کار اکادمیک واستون دغدغه نیست در ضمن فقط سال اولی که کنکور میدین ، اطلاعاتش به درد آزمون استخدامی میخوره وقتی که کار به دفاع و فارغ التحصیلی می رسه دادن آزمون استخدامی سخت تر میشه البته معمولا دانشجوهای دانشگاههای سراسری توی کار و درس هم زمان یک کم مشکل خواهند داشت

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم شدیدا موافقم باهاتون.واقعا رشته شیرینیه.منم کلاس یونیت و راکتور رو خیلی دوس داشتم ولی جرم رو خیلی خیلی بیشتر دوس داشتم.هر جلسه کلی مطلب جدید یاد میگرفتم و این برام خیلی لذت بخش بود.و شما دوست عزیز هم که سال دوم هستید مطمئن باشید سال بعد نظرتون عوض خواهد شد. من اونقدر به رشتم علاقه داشنم که به جای یک ماه سه ماه کارآموزی رفتم.اونوقت بود که فهمیدم کاربرد درسای شیرینی که خوندیم چیه! ایشالا شما هم موفق باشید
خوش بحالت منکه استاد جرمم هیچی بم یاد نداد....خداییش ح.دم پاسش کردم اونم با هزارتا بدبحتی....

Farez 132

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان..
من دانشجوی میم شیمی هستم..سال دوم رو تموم کردم..اما الان که به رشته ام و چیزهایی که تو دانشگاه یاد گرفتم نگاه میکنم..واقعا نمیدونم که باید باهاشون چی کار کنم..و به چه دردی میخورن؟؟!!!اصلا یه مهندس شیمی باید تو پایان دوره کارشناسی بلد باشه چی کار کنه؟؟؟؟!!!این مشکل خیلی از دوستامم هست..میشه لطفا کمک کنید؟؟!!
خوشگله گرایشت چی هست؟

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کی میگه مهندسی شیمی واسه خانوما خوب نیست!!!!؟!!!
اصلا هم اونجوریا که فکر می کنین نیست... جایی که من هستم تعداد افراد موفق خانوم توی این رشته بیشتر از آقایون هست... اتفاقا رشته ای هست که کاملا با روحیات خانوما می خونه... من که خیییییییییییییلی رشتمو دوسش دارم و اگه باز برمیگشتم عقب تر باز همینو انتخاب میکردم... به نظرم این که میگین کار هست،کار نیست ، این دقیقا برمیگرده به اینکه چقدر اطلاعات داری;)...
منم میدونم رشته خوبیه واسه همه.....
ولی واسه دخترا کار نداره....
اگرم باشه تو بیابونه!!!!
البته دخترا درس میخونن که درس خونده باشن ولی ما پسرا درسی باید بخونیم که کارمون تضمینی باشه.........
خوده من رتبه اول کلاسمون دختره.....
نگفتم دخترا نمیکشن دوستمون از بازار کارش پرسید....

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر من اول کار چون از افرادی هستم که این قضیه را قبول نداشتم و فکر می کردم اولویت با ارشد باشه بهتره من از رشته ای که دوست داشتم و دانشگاهی که می خواستم ارشدم رو گرفتم اما بعد از گرفتن ارشد با مشکل کار مواجه شدم البته مشکل من اثبات این بود که کار فنی و مهندسی رو بیشتر از کار اکادمیک دوست دارم من توصیه می کنم یه مدت کار رو امتحان کنید بعد ارشد اگر که واقعا کار اکادمیک واستون دغدغه نیست در ضمن فقط سال اولی که کنکور میدین ، اطلاعاتش به درد آزمون استخدامی میخوره وقتی که کار به دفاع و فارغ التحصیلی می رسه دادن آزمون استخدامی سخت تر میشه البته معمولا دانشجوهای دانشگاههای سراسری توی کار و درس هم زمان یک کم مشکل خواهند داشت
من اصلا به کار آکادمیک اعتقادی ندارم از بس استاد عقده ای دیدم....

yalda63

عضو جدید
سر فصل های استاتیک و مقاومت مصالح

سر فصل های استاتیک و مقاومت مصالح

سلام
رشته من مهندسی شیمی نیست. می خواستم بدونم بچه های شیمی تو درس استاتیک و مقاومت مصالح چه مباحثی می خونند و چقدر با ما مکانیکی ها فرق دارند؟ مثلا شما هم خرپا و قاب و خیز تیر دارید؟

mezak

کاربر فعال
با سلام خدمت دوستان ارجمندم
سوالی که دارم اینه:
پتانسیل شیمیایی اشباع
چیه؟ ( saturation chemical potential)
آیا مقادیرش در جداول موجوده یا برای هر ماده ای بایستی محاسبه بشه؟
خواهش میکنم هرچه سریعتر جواب بدین بسیار واجبه.
متشکرم

آخرین ویرایش:

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درخواست کمک از دانشجویان دانشگاه آزاذ شاهرود

درخواست کمک از دانشجویان دانشگاه آزاذ شاهرود

سلام.
اینجا کسی از دانشجویان دانشگاه آزاد شاهرود مهندسی شیمی هستش؟ میتونین به من اطلاع بدین؟

Engshimi

عضو جدید
سلام

خوبید دوستان

من می خوام برنامه متلب رو به هایسیس مرتبط کنم و دما فشار و ترکیبات را به یک جریان در هایسیس بفرستم و انتروپی را از هایسیس
گرفته و به متلب بیارم. در اصل می خوام انتروپی را محاسبه نکنم و از هایسیس کمک بگیرم. کسی می تونه کمک کنه ؟

سلام:
دو دستور اول برای فراخوانی Hysys در MATLAB
با چند خط بعدجریان ها و تجهیزات فراخوانی و نام گذاری می شوند

وبا دو دستور اخر مقادیر خوانده وجاگذاری می شوند
اگر به مشکل خوردید میل بزنید تا نمونه مثال بیارم
A = actxserver ('Hysys.Application.2006');
simulation = A.simulation.Open('C:\Program Files\MATLAB\R2006b\... .HSC');
streams = simulation.Flowsheet.Streams;
operations = simulation.Flowsheet.Operations;
simulation.Visible=1;
SG = streams.Item('SG');
DPI_100 = operations.Item('DPI-100');
FIC_102=operations.Item('FIC-102') ;
FIC_102.SP.SetValue(...);
DPI_100.PV.GetValue(...);g

Engshimi

عضو جدید
سلام بر دوستان ، مهندسی شیمی رو میشه در یک خط و یا شاید یک کلمه توضیح داد:

یک خط : تبدیل ازمایشگاه به فرایند صنعتی
یک کلمه: قانون بقا

Engshimi

عضو جدید
سلام دوستان میخوام از همه مهندسای شیمی خواهش کنم منو راهنمایی کنن؛برای کارشناسی ارشد کتابهای مدرسان شریف؛ماهان؛راهیان ارشد سنجش تکمیلی یا اکسین کدوم بهتره؟دلیلشم اگه میدونید بگین یا برتری هر کدوم نسبت به دیگری یا اصلا کدوم کتابا از کدوم موسسه باشه بهتره؟
مرسی

راهیان در کل بهتره ولی ترمو ودکنترل پوران قوی تره

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
رشته من مهندسی شیمی نیست. می خواستم بدونم بچه های شیمی تو درس استاتیک و مقاومت مصالح چه مباحثی می خونند و چقدر با ما مکانیکی ها فرق دارند؟ مثلا شما هم خرپا و قاب و خیز تیر دارید؟

سلام دوست عزیز
تو این درس مثل م مکانیک به ما درس ندادن
تعاریف اولیه و خرپا رو هم داشتیم البت اگه ذهنم یاری کنه
ولی به طور دقیق یادم نمی یاد اگه جزوش رو دیدم که احتمالش ضعیفه ( مال 7 سال پیشه !!!!!!!!!!!!!) بهت می گم اما دوستانی که حالا مشغول خواندن هستند باید بتونن کمک کنند

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام سلام سلام
خوبید/
می شه لطفا یکی توضیح بده منظور از جابه جایی مثبت در پمپ ها چیه؟

بطور خيلي خلاصه افزايش انرژي پتانسيل (فشار) سيال (مايع) بوسيله گير انداختن سيال بين دو قطعه،‌ و راندن سيال. به اين پمپها ميگن POSITIVE DISPLACEMENT يا جابجايي مثبت، غير از اين ميشه پمپهاي جنبشي،‌ كه با تبديل انرژي جنبشي به پتانسيل افزايش فشار سيال رو در پي دارن.
ميتونيد اين صفحه از ويكي پديا رو هم مرور كنيد يا بديد مترجم گوگل.

pmma07

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزیزم به خصوص جناب پیرجوی گرامی
دوستان من یه سری اطلاعات میخخوام راجع به "فرآیند تولید روغن پایه به روش های جدید بدون حلال از خوراک نفت خام"
البته باید در مورد سایر کشورها باشه ولی هر اطلاعاتی که در این مورد باشه واقعا خوشحالم میکنه اگر به زبان انگلیسی باشه که خیلی عالیه
میدونم که درخواستم ممکنه نامانوس باشه(شایدم واسه من اینطوریه!!:redface:) ولی خواهش میکنم کمکم کنید چون واقعا نیاز دارم:gol:
میدونم که اگه بتونید کمکم میکنید پس از همتون ممنونم پیشاپپیش.....

yalda63

عضو جدید
بچه های مهندسی شیمی لطفا جواب بدین. برام مهمه. شما هم خرپا و روش مقاطع توی خرپا و یا قاب رو داشتید یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

maedeh1984

عضو جدید
با سلام
کسی راجع به فتیله های سرامیکی (ceramic wicks) و کاربرد اونها تو مهندسی شیمی در برج های فتیله مرطوب و برج های سیمی مرطوب میدونه؟
خواهش می کنم جواب بدید
تا شب باید به استادم میل کنم
با تشکر فراوان

sepantaaa

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه های مهندسی شیمی لطفا جواب بدین. برام مهمه. شما هم خرپا و روش مقاطع توی خرپا و یا قاب رو داشتید یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام تا اونجا که یادمه ما نداشتیم
به ماها 4 فصل از مقاومت مصالح درس دادن و بقیش هم استاتیک
اما اینا که میگی نبود
حالا اگه جزومو پیدا کردم برات سر فصلها رو مینویسم

habib fasa

عضو جدید
اطلاعاتی درباره مهندسی شیمی

اطلاعاتی درباره مهندسی شیمی

مهندسی شیمی
دیباچه: آیا تصور می‌کنید که مهندسی شیمی؛ یعنی حفظ فرمول‌های ریز و درشت و کار در آزمایشگاه‌های شیمی؟ آیا فکر می‌کنید که دانشجویان این رشته باید شیفته علم شیمی باشند؟ اصلاً هیچ فکر کرده‌اید که چرا فقط داوطلبان گروه ریاضی و فنی می‌توانند وارد این رشته شوند؟ آیا می‌دانید که مهندسی شیمی زائیده ضرورت و نیاز صنعت مکانیک، الکترونیک و عمران است؟ برای مثال به مرور زمان صنعت به مهندس مکانیکی احتیاج پیدا کرد که از تحولات و فرآیند‌های شیمیایی اطلاع داشته باشد و بتواند دستگاه‌هایی را طراحی کند که در آنها فرآیندهای شیمیایی اتفاق می‌افتد.در نتیجه شروع به تربیت مهندسین مکانیکی کرد که بیش از معمول تحصیل کردگان این رشته از علم شیمی مطلع باشند. و این دسته از متخصصان،‌ همان مهندسین شیمی هستند.این رشته‌ با 9 گرایش‌ صنایع‌ غذایی‌، صنایع‌ شیمیایی‌ معدنی‌، صنایع‌ گاز، صنایع‌ پتروشیمی‌، صنایع‌ پلیمر، صنایع پالایش، طراحی‌ فرآیندهای‌ صنایع‌ نفت‌، بهره‌برداری‌ از منابع‌ نفت‌ و شیمیایی‌ سلولزی‌؛ یکی‌ از رشته‌های‌ گسترده‌ دانشگاهی‌ است‌. البته‌ در دوره‌ کارشناسی‌ هر یک‌ از گرایش‌های‌ فوق‌، تنها 12 یا 13 واحد تخصصی‌ دارند و بیشتر واحدهایشان‌ مشترک‌ است‌. گرایش‌ صنایع‌ شیمیایی‌ معدنی‌ اکتشاف‌ و استخراج‌ مواد معدنی‌ به‌ رشته‌ معدن‌ باز می‌گردد، اما فرآورده‌های‌ مواد معدنی‌ در حیطه‌ مهندسی‌ شیمی‌ گرایش‌ شیمیایی‌ معدنی‌ قرار دارد. هر کارخانه‌ تولید مواد غیرآلی‌ مثل‌ سیمان‌، گچ‌، شیشه‌ نسوز و دیرگداز دارای‌ یک‌ فرآیند است‌؛ یعنی‌ از زمانی‌ که‌ مواد اولیه‌ وارد کارخانه‌ می‌شود تا زمانی‌ که‌ محصول‌ خارج‌ می‌گردد، فرآیندی‌ روی‌ آن‌ انجام‌ می‌گیرد که‌ طراحی‌ این‌ فرآیند برعهده‌ مهندس‌ شیمی‌ صنایع‌ شیمیایی‌ معدنی‌ است. همچنین‌ تولید هر ماده‌ معدنی‌ مثل‌ کودهای‌ شیمیایی‌ معدنی‌، حشره‌کش‌ها، نمک‌ها، رنگ‌های‌ معدنی‌ و حتی‌ لعاب‌ روی‌ کاشی‌ها در حیطه‌ کار مهندس‌ شیمی‌ این‌ گرایش‌ قرار دارد.
درس‌های‌ این‌ رشته‌ در طول‌ تحصیل :
دروس‌ مشترک‌ در‌ گرایش‌های‌ مختلف‌ مهندسی‌ شیمی‌ :
ریاضیات‌ عمومی‌، شیمی‌ عمومی‌، فیزیک‌، معادلات‌ دیفرانسیل‌، ترمودینامیک‌، موازنه‌ انرژی‌ و مواد، ریاضیات‌ مهندسی‌، نقشه‌کشی‌ صنعتی‌، برنامه‌نویسی‌ و شناخت‌ کامپیوتر، شیمی‌ آلی‌، استاتیک‌ و مقاومت‌ مصالح‌، مکانیک‌ سیالات‌، انتقال‌ حرارت‌، شیمی‌ تجزیه‌، شیمی‌ فیزیک‌، انتقال‌ جرم‌، عملیات‌ واحد ، کنترل‌ فرآیندها، طرح‌ و اقتصاد مهندسی‌، کاربرد ریاضیات‌ در مهندسی‌ شیمی‌، کارگاه‌، پروژه‌ یا طراحی‌ پروژه‌. (بسیاری‌ از دروس‌ این‌ رشته‌ همراه با آزمایشگاه‌ است‌.)

GNMS

عضو جدید
سلام دوست عزیز
منظورم ورق پلاستیکی که تو پاکت مواد غزایی مصرف میشه مثلا آب میوه ها . این فیلن در مجاورت مواد داخل پاکت قرار میگیره . فیلم پلی اتیلن توسط دستگاهی به اسم blowin ساخته میشه .این فیلم در حال حاضر از 1 لایه تا 11 ساخته میشه که من رو سه لایه اون کار میکنم که برا پاکت ساندیسها ازش استفاده میکنیم.اگه در مورد این نوع فیلم و مخصوصا دستگاه blowinاطلاعاتی داشتین برام بفرستین
دوست دارم بوس:gol::gol:

goleyakh.mm عزیز با سلام

اطلاعاتی رو که لازم داشتی بدست آوردی؟

GNMS

mezak

کاربر فعال
با سلام خدمت دوستان ارجمندم
سوالی که دارم اینه:
پتانسیل شیمیایی اشباع
چیه؟ ( saturation chemical potential)
آیا مقادیرش در جداول موجوده یا برای هر ماده ای بایستی محاسبه بشه؟
خواهش میکنم هرچه سریعتر جواب بدین بسیار واجبه.
متشکرم

Any help?

mehrdad.k.r

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت همه.راستش مدتی هست که به دنبال دیتاهای تجربی برای گاز طبیعی می گردم.میشه کمکم کنید.ممنون.

javad11454

عضو جدید
درخواست

درخواست

سلام/منابعی درموردتولیداسید آمینه به روش بیولوژیکی میخواستم.اگه لاتین باشه بهتره/خواشمنداست کمک کنید.​

arnak

عضو جدید
کاربر ممتاز
من تو صنعت سیمان کار میکنم
اگه بخواین میتونم تو مباحث تولید و بهره برداری کمکتون کنم

بالا