درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

vahid.shirazi

عضو جدید
خواهشا راهنمايي و كمك كنيد به من هم رشته اي هاي گل

سلام به همه . من يه سمينار در مورد mixing of liquids in tanks دارم.

در مورد ultrasonic homogenizer ولي توي اينترنت مطلب به درد بخوري نديدم.

اگه كسي كمك كنه ممنونش ميشم.

fakhtehsiavoshi

عضو جدید
بنظر می رسه شما فقط معادله کلی رو مشاهده کردید هنوز معادله اصلی که متشکل از 20 تا 30 جز می باشد رو ندیدید، من یک جزوه مربوط به شرکت Aspen می باشد راتون میذارم که داخلش معادله پینگ رابینسون موجود هستش و با اصلاحات کلیش اون رو مطالعه کنید از همون جا میتونید داده های خود پینگ رابینسون رو پیدا کنید، برای داده های اختلاط خودتون هم حتما باید در شرایط آزمایشگاهی با دستگاه ها پارامترها رو بدست بیارید و داخل معادله قرار بدید و اون وقت با معادله اصلی مقایسش کنید.

دانلود
خیلی خیلی مرسی هرچند هنوزم کارم گیره:(

vahid.shirazi

عضو جدید

سلام به همه . من يه سمينار در مورد mixing of liquids in tanks دارم.

و اختصاصا ultrasonic homogenizer ولي توي اينترنت مطلب به درد بخوري نديدم.

اگه كسي كمك كنه ممنونش ميشم.

mahdi vahedi

عضو جدید
چند سوال شیمی دبیرستان . کمک کنید

چند سوال شیمی دبیرستان . کمک کنید

سلام دوستان .
من سوم دبیرستان رشته ی ریاضی می خونم دبیر شیمی 2 تا سوال تو امتحانش اُورده ولی جواباشو نمی گه .
خواهش می کنم اگه بلدین کمک کنید خیلی مهمه برام .
سوال اول :
جرم حجمی یک آلکن گازی شکل در شرایط STP برابر 3/25 میلی گرم بر میلی لیتر است . فرمول مولکولی آن را بدست آورید ؟؟

سوال دوم :
یک نمونه 5 گرمی آهن (II) سولفید صنعتی که حاوی مقداری آهن فلزی است با HCl واکنش می دهد . حجم گاز هیدروژن تولید شده در شرایط STP برابر 0/2 لیتر است . درصد خلوص آهن (II) سولفید چقدر است ؟؟
FeS + 2 HCl ----> FeCl2 + H2S
Fe + 2 HCl ------< FeCl2 + H2
اگه نتونستید اینجا تایپ کنید تو ورد تایپ کنید فایلشو بزارید اینجا ممنون می شم ;)

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
با سلام خدمت همه ی دوستان

می توانید انواع تکنولوژیهای به کار رفته در تصفیه ی آب به روش صنعتی را برای من نام ببرید البته چندتایی از آنها را بلدم ولی فقط درباره ی دو تا از آنها اطلاعات کافی دارم:
DM WATER , RO WATER , Nanofiltration , electrodialize , MED که فقط درباره ی DM و RO اطلاعات دارم.
خواهشا به من جواب بدید که در چه سایتی می توانم راجع به آن ها اطلاعات کافی پیدا کنم.

با سپاس

به کتاب اصول فرایندهای جداسازی غشایی , مولف : دکتر حمیدرضا مرتهب , انتشارات جهاد دانشگاهی
و
اصول فرایندهای غشایی و کاربرد آن در تصفیه آب و فاضلاب , مولف: دکتر یوسفی , دانشگاه پزشکی مازندران , انتشارات شهراب

مراجعه کنید
کتابای فوق العاده ای هستن , چون ما تو دانشگامون همین ترمی که گذشت دو واحد فرایندهای جداسازی در شیمی ارائه کردن که تمام مباحث فوق داخلش بود خیلی مفید و خوب بود
امیدوارم مفید باشن

mazyar2000

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان.
يه مقاله 10 تا15 صفحه اي در مورد فرآيند هيدروكراكينگ ميخواستم.
ممنون ميشم اگه كمك كنيد

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
سلام دوستان .
من سوم دبیرستان رشته ی ریاضی می خونم دبیر شیمی 2 تا سوال تو امتحانش اُورده ولی جواباشو نمی گه .
خواهش می کنم اگه بلدین کمک کنید خیلی مهمه برام .
سوال اول :
جرم حجمی یک آلکن گازی شکل در شرایط STP برابر 3/25 میلی گرم بر میلی لیتر است . فرمول مولکولی آن را بدست آورید ؟؟

سوال دوم :
یک نمونه 5 گرمی آهن (II) سولفید صنعتی که حاوی مقداری آهن فلزی است با HCl واکنش می دهد . حجم گاز هیدروژن تولید شده در شرایط STP برابر 0/2 لیتر است . درصد خلوص آهن (II) سولفید چقدر است ؟؟
FeS + 2 HCl ----> FeCl2 + H2S
Fe + 2 HCl ------< FeCl2 + H2
اگه نتونستید اینجا تایپ کنید تو ورد تایپ کنید فایلشو بزارید اینجا ممنون می شم ;)

دوست خوبم بهتر بود این سوال رو از بچه های شیمی محض و شیمی کاربردی میپرسیدی ینی به قسمت مجموعه ی شیمی مراجعه میکردی:gol:
جواب سوال اول:
اما مطمئن نیستم درست باشه

پیوست ها

• جواب سوال اول.doc
    18.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

motaleby

عضو جدید
نرم افزار تبدیل نمودار به معادله

نرم افزار تبدیل نمودار به معادله

[FONT=&quot]من به دنبال نرم افزاري هستم که معادله نمودارهايي که به فرمت تصويرند [/FONT] (Jpg, Jpeg, bitmap,..) [FONT=&quot] مثل فایل پیوست رو به صورت اتوماتيک پيدا کنه. در حال حاضر کاري که براي اين امر انجام ميدم اينه که چند جفت نقطه از نمودار استخراج مي کنم و با استفاده از نرم افزارهاي برازش[/FONT] Curve Fitting [FONT=&quot]يه معادله بدست مي آورم[/FONT].​
[FONT=&quot]با تشکر

[/FONT]Graph.jpg

amirs1987

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

amirs1987

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز.لطفا مقاله ی زیر را برام بفرستید.
Mixed Ligand Chelate Extraction of Lanthanides: I. 8-Quinolinol Systems
T. Hori; M. Kawashima; H. Freiser
Separation Science and Technology, 1520-5754, Volume 15, Issue 4, 1980, Pages 861 – 875

اینم لینکش:
http://www.informaworld.com/smpp/ftinterface~content=a768342659~fulltext=713240930~frm=content
http://www.speedyshare.com/files/25803466/1682.rar

amirs1987

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام. دوستان كسي در مورد regenerator ها مطلب يا كتابي داره؟؟

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]من به دنبال نرم افزاري هستم که معادله نمودارهايي که به فرمت تصويرند [/FONT](Jpg, Jpeg, bitmap,..) [FONT=&quot]مثل فایل پیوست رو به صورت اتوماتيک پيدا کنه. در حال حاضر کاري که براي اين امر انجام ميدم اينه که چند جفت نقطه از نمودار استخراج مي کنم و با استفاده از نرم افزارهاي برازش[/FONT] Curve Fitting [FONT=&quot]يه معادله بدست مي آورم[/FONT].​

[FONT=&quot]با تشکر[/FONT]

مشاهده پیوست 39434
این جواب یکی از کاربرا در تاپیک متلب خدمت شما

اولين كاري كه شما بايد انجام بديد اينه كه اون نمودارها رو به صورت مقادير عددي داشته باشيد. براي اين كار كافيه كه اون فايل pdf رو به تصوير تبديل كنيد. بعدش نمودارها رو ازش ببريد و يك فايل جديد درست كنيد يا اينكه قسمتهاي اضافي رو حذف كنيد. حالا اين فايل رو مي‏تونيد با استفاده از دستور imread و image بخونيدش و در پنجره گرافيكي متلب نشون بديد. بعد از اين مرحله با استفاده از دستور ginput و چند بار كليك كردن روي هر كدوم از اون نمودارها مختصات چند تا از اون نقاط رو به دست بياريد. اگه خواستيد دقت نقاطي رو كه برداشت كرديد ببيند، مي‏تونيد با استفاده از دستورهاي hold و plot اون رو روي تصوير اصلي بندازيد. دقت كنيد كه اين نقاط بايد با استفاده از انتقال و مقياس كردن به اعدادي كه روي نمودار در شكل داده شده اصلاح شن. براي اين كار كافيه كه دو تا گوشه معلوم و مقابل هم از نمودار رو هم برداشت كنيد تا ببينيد بايد در چه اعدادي ضرب و به چه اندازه انتقال بديد.

بعد از اينكه اين كار رو انجام داديد، بقيه كار خيلي ساده هست و در نمونه‏اي كه گذاشتيد معلومه كه بايد چيكار كنيد.

tahmasbi

عضو جدید
سلام.مقاله ای در مورد back up و restore و image می خوام.خیلی زود.لطفا کمک کنید

maroufi_nm

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
من یک لینک دانلود دارم که فایل سوال حل شده سیالات هست.نمی تونم دانلودش کنم میشه به من کمک کنید.خیلی سریع بهش نیاز دارم.ممنونم از لطفتون

ttp://www.solutioninn.com/engineering/chemical-engineering/transport-phenomena/falling-film-on-a-conical-surface-see-fig-2c57-a

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز
من یک لینک دانلود دارم که فایل سوال حل شده سیالات هست.نمی تونم دانلودش کنم میشه به من کمک کنید.خیلی سریع بهش نیاز دارم.ممنونم از لطفتون

ttp://www.solutioninn.com/engineering/chemical-engineering/transport-phenomena/falling-film-on-a-conical-surface-see-fig-2c57-a

چون free نیست
Download for just
$1.49 US

a1988

عضو جدید
سلام یه مقاله میخواستم در زمینه ی واحد تقطیر پالایشگاه(حتما ورد باشه چون خودم پی دی افشو دارم)خیلی خیلی ضروریه برام.

a1988

عضو جدید
من تازه عضو شدم مهندسی شیمی ام ولی چرا هوا فضا؟چطور درستش کنم؟

shima:)

عضو جدید
سلام یه در خواست فوری دارم میشه مکانیسم های زیر و برام ارسال کنید؟ 1-مکانیسم تراکم آلدولی شدن 2-مکانیسم تبدیل اسید ها و استر ها به الکل 3-مکانیسم تبدیل نیتریل ها به اسید ها و نمکهای اسید در محیط اسیدی ودر محیط بازی خواهش میکنم خیلی فوریه

shima:)

عضو جدید
مکانیسم های زیرو خواهشابرام ارسال کنید لطفا خیلی فوریه :1-تراکم آلدولی شدن2-تبدیل اسید و استر ها به الکل3-تبدیل نیتریل ها به اسید و نمک اسید در محیط اسیدی و در محیط بازی

بالا