درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

lastgoddess

عضو جدید
chem-e-car

chem-e-car

:gol:من در زمینه chem-e-carبه چند مشکل برخورد م واگه کسی بتونه کمکم کنه ممنون میشم:gol:

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلا م استاد از من خاسته که 1 برنامه بنویسم که این مساله رو حل کنهبا هر زبانی هم باشه فرق نمیکنهایا کسی میتونه به من کمک کنه؟اگر نیاز به حلش هم باشه من این مساله رو با دست حل کردماگر جیز مشابه هم داشتید لطفا بزارید.متشکرم

:cool:یک تبخیر کننده 3 مرحله ای_که به روش مستقیم (forward feeding) تغذیه می شود_جهت تغلیظ محلول شکر با غلظت اولیه 10درصد تا غلظت محلول نهایی 50 درصد بکار می رود. افزایش در نقطه جوش بر اساس رابطه ²bpr =1.78x+6.22x بیان شده است که x درصد وزنی شکر است. فشار تبخیر کننده در مرحله سوم 13.4 Kpa و دبی خوراک 2268 kg/hr می باشد. خوراک در دمای 26.7°C وارد تبخیر کننده میشود.ظرفیت حرارتی محصول مورد نظر با درصد وزنی شکر در محلول بر اساس رابطه زیر بیان می شود:C = -2.35x + 4.19حرارت انحلال ناچیز و ضرایب انتقال برای هر مرحله: U1 =3122 , U2 =1987 , U3 =1136 W/m².Kمطلوبست محاسبه سطح انتقال حرارت در هر مرحله و میزان بخار مصرفی و اقتصاد بخار در صورتیکه فشار بخار مصرفی 205.5KPa و دمای بخار مصرفی 121.1°C گزارش شده است
سلامف این چیزی رو که شما می خواهید نیاز به برنامه نویسی زمان بر دارد که از حیطه فعالیت ما خارج است، اما قبلا یک فایل درباره evaporator داشتم که الان برای شما اپلودش کردم که بتونید ازش استفاده کنید این evaporator مجهز به کنترلر می باشد که برنامه نویسی کنترلرهای اون نوشته شده است. این فایل رو یا با برنامه Notepad یا با خود برنامه Matlab ورژن 5 اجراش کن.
دانلود

:gol:من در زمینه chem-e-carبه چند مشکل برخورد م واگه کسی بتونه کمکم کنه ممنون میشم:gol:
ميتونيد اينجا با دوستاني كه در تاپيك شركت كردند بخصوص سميرا خانم ، مشكلتون رو در ميون بذاريد :
( فعلا انگار سرچ سايت مشكل پيدا كرده نتونستم تاپيكو پيدا كنم )
ولي ميتونيد با ايشون صحبت كنيد : samira005

mayar

عضو جدید
سلام دوستان
در رابطه با پروژه طرح اقتصاد نیازمند یاری شما هستم
فلوشیت کامل فرایند تولید ایزوپروپیل بنزن(cumene) همراه با تمام واکنش ها و اطلاعات مربوط به عملیت واحدها و تمام اطلاعات دیگر
ممنون:gol:

gognos

عضو جدید
درخواست کتاب

درخواست کتاب

سلام
کتاب شیمی عمومی 1 تالیف چارلز مورتیمر رو میخواستم.ترجمه یا زبان اصلی فرقی ندارند.

paramis82

عضو جدید
با سلام و تشکر از تاپیک خوبتان.
اگر امکانش است کتاب

Petroleum Reservoir Engineering - Physical Properties - J. Amyx McGraw-Hill .pd
برایم پیدا کنید ممنون می شوم
البته من نسخه اسکن شده آن را با حجم 31.2MBپیدا کردم اما کیفیت آن جالب نبود.
دوست خوبمانbehtashk زحمت کشیده بودند و تاپیک با موضوع کتاب های پالایش قرار داده بودند ولی هنگام دانلود پیام not found می داد.
اگر امکانش هست نسخه pdf اسکن نشده را برایم قرار دهید .
ممنون
fبا سلام اگه میشه این کتاب به ایمیل من بفرستید .خیلی واجب و نیاز دارم .خیلی ممنون.
paramis82@yahoo.com

Standard Methods of Chemical Analysis
By N Howell Furman, F.J. Welcher, Wilfred W. Scott
Published by Van Nostrand., 1966
Item notes: v. 1
Original from the University of California
Digitized Apr 19, 2007

sima.niki

عضو جدید
سلام من در مورد کاربرد هیدروژن به عنوان یک منبع سوختی اطلاعات توپ می خوام میتونه کسی کمکم کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sodabeh_957

عضو جدید
RHC

RHC

با سلام،
دررابطه با تكنولوژي RHC در توليد روغنهاي روانكاو دنبال اطلاعات مي گردم.
اگر جايي در داخل كشور يا كشورهاي اطراف با اين پروسس سراغ داريد و يا شركتهاي مشاور طراح را مي شناسيد، لطفا به من اطلاع دهيد.

با تشكر

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام من در مورد کاربرد هیدروژن به عنوان یک منبع سوختی اطلاعات توپ می خوام میتونه کسی کمکم کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

به اینجا مراجعه کنید.

آخرین ویرایش:

mim-shimi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من تئوری می خوام برا آز سیالات..اصطکاک در لوله ها
ممنون خیلی:)

ehsan1436

عضو جدید
سلامف این چیزی رو که شما می خواهید نیاز به برنامه نویسی زمان بر دارد که از حیطه فعالیت ما خارج است، اما قبلا یک فایل درباره evaporator داشتم که الان برای شما اپلودش کردم که بتونید ازش استفاده کنید این evaporator مجهز به کنترلر می باشد که برنامه نویسی کنترلرهای اون نوشته شده است. این فایل رو یا با برنامه Notepad یا با خود برنامه Matlab ورژن 5 اجراش کن.
دانلود

:(
متشکر از اینکه پاسخ منو دادید
ولی من نتونستم فایل رو دانلود کنم امکانش هست جایه دیگه share کنید یا واسم میل کنی؟
chemical_engineering1436@yahoo.com

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به بچه های گل
دوتا سوال دارم :D

درخواست

1-جدول تبدیل واحد ها بطور کامل ( بصورت tsxt ) میدونم تو کتابا هستاا، ولی من فایلش رو میخوام
2- جدول ثابت‌های بحرانی و ضرایب بی مرکزی بصورت کامل

با تشکر

sahand126

عضو جدید
كتاب طراحي آزمايش

كتاب طراحي آزمايش

:w30:سلام به همه دوستان عزيزم
كتاب يا مقاله اي رو كه مد نظر داريد و نمي تونيد بيابيد، نام كتاب و مولفش رو بهم بديد تا براتون بذارم.
هر چي خدا بخواد...
يا علي

سلام من اين كتابهاي ارزشمند رو خيلي لازم دارم در صورت امكان برايم پيدا كنيد. با تشكر فراوان .

1-
A Primer on the Taguchi Method (Hardcover)

by Ranjit Roy

2-
Taguchi's Quality Engineering Handbook

by Genichi Taguchi (Author), Subir Chowdhury (Author), Yuin Wu (Author

3-

Design of Experiments Using The Taguchi Approach: 16 Steps to Product and Process Improvement (Hardcover)

by Ranjit K. Roy

ghazale.amini

عضو جدید
سلام
من به چند سری داده برای excess volume و excess enthalpy نیاز دارم.مواد هیدروکربنی بهترند
ممنونم

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
پس بگو دقیقا در مورد چی میخوای؟[/quo
دوست عزیز مطلبی که من می خواستم در مورد درس عملیات واحد می باشد و موضوع آن جذب و جدا سازیH2S از نفت خام می باشد .از چه حلالی برای جداسازی H2S کمک می گیرند.
با تشکر از توجه شما

ببین این دوتا بدردت میخوره.

فرآيند توليد دي سولفيد كربن از گاز طبيعي و بازيابي سولفيد هيدروژن

پیوست ها

• 05107.pdf
    588.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
با سلام و خسته نباشین. مقاله ای در مورد استخراج جامد مایع (leaching)، حلالهای مورد استفاده در آن(بیشتر برای استخراج روغن) و بهینه سازی این فرآیند از لحاظ انرژی و ... می خواستم. انگلیسی هم باشه مشکلی نداره
kamalniazisaei@gmail.com
استخراج با حلال اورانيوم از محلول ليچينگ اسيد سولفوريكي
دانلود

پس بگو دقیقا در مورد چی میخوای؟[/quo
دوست عزیز مطلبی که من می خواستم در مورد درس عملیات واحد می باشد و موضوع آن جذب و جدا سازیH2S از نفت خام می باشد .از چه حلالی برای جداسازی H2S کمک می گیرند.
با تشکر از توجه شما
شبيه سازي سينتيکي جذب سطحي و تعيين مدل انتقال جرم در فرآيندحذف H2S از گاز طبيعي توسط سيليكاژل آغشته به حلال NMP
دانلود

سلام بر دوستان اهل فن
مقاله ای در مورد کنترل فرایند هر چیزی که مربوط به کنترل فرایند در مهندسی شیمی بشود
کنترل دماي راکتور لوله اي پليمريزاسيون توده اي استايرن
دانلود

farzad84

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
با سلام خدمت تمامي دوستان:)
در خصوص شير اطمينان فشار شكن(safety relief valve) مطالبي شامل انواع آنها ، کاربردها و استانداردها و ... نيازمندم.
اطلاعات به زبان فارسي باشد.;)

به لینک زیر مراجعه کنید

لینک

سلام به بچه های گل

درخواست

1-جدول تبدیل واحد ها بطور کامل ( بصورت tsxt ) میدونم تو کتابا هستاا، ولی من فایلش رو میخوام

با تشکر
چيز جامعي واسه ضريب بي مركزي پيدا نكردم جز اين :
Acentric factor estimation from the corresponding states principle

ولي كتاب هاي ترموديناميك رو كه توي سايت گذاشتين . اونو دانلود كن آخرش هست . چه فرقي ميكنه كه از كجا باشه

ثابت هاي بحراني چيه؟!

ولی من نتونستم فایل رو دانلود کنم امکانش هست جایه دیگه share کنید یا واسم میل کنی؟
روي لينك كليك كنيد
بعد روي Download Now
بعدش در صفحه بعدي منتظر بمونيد تا شمارش معكوس صفر شود
و اين لينك ظاهر شود
Click here to download this file
كه با كليك روي اون ميتونيد دانلود رو شروع كنيد :)

چه چيزايي ميخوايا ! نرم افزارش كه هست . روي موبايلم ميتوني نصب كني تازه !

ولي اينارو هم ببين . جدولم داره توش :
http://www.chemie.fu-berlin.de/chemistry/general/units_en.html
http://www.techexpo.com/techdata/conversn.html
http://www.worldwidemetric.com/metcal.htm
http://www.shodor.org/ucalc/unit_conv_tab.html

http://www.csgnetwork.com/converttable.html

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
سلام یه مقاله در مورد غلظت فسفات در آب می خواستم لطفا به ایمیلم بفرستید خیلی فوری .مرسی:gol:

ببین این بدردت میخوره.
بررسي خواص اسيدي و بازي لانتانيم فسفات و انواع بهبود يافته
آن در واکنش متيلاسيون انتخابي کاتکول

پیوست ها

• 03235.pdf
    265.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

farzad84

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان گلم
من یه مقاله در مورد کارکرد توربین ها میخوام کسی میتونه بهم کمک کنه؟
حتی اگر تخصصی فقط در مورد یک نوع توربین هم باشه عالیه؟
منتظر کمکتون هستم دوستان گلم.

ببین این بدرد میخوره

http://www.4shared.com/file/91417596/ed8e1d62/steam_turbine.html

به لینک زیر مراجعه کن

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=16983

آخرین ویرایش:

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام من اين كتابهاي ارزشمند رو خيلي لازم دارم در صورت امكان برايم پيدا كنيد. با تشكر فراوان .

1-
A Primer on the Taguchi Method (Hardcover)

by Ranjit Roy

2-
Taguchi's Quality Engineering Handbook

by Genichi Taguchi (Author), Subir Chowdhury (Author), Yuin Wu (Author

3-

Design of Experiments Using The Taguchi Approach: 16 Steps to Product and Process Improvement (Hardcover)

by Ranjit K. Roy

A Primer on the Taguchi Method (Competitive Manufacturing Series)
by: Ranjit K. Roy
http://ifile.it/zavid84/212041___a_primer_taguchi_method.rar

Design of Experiments Using The Taguchi Approach: 16 Steps to Product and Process Improvement
by: Ranjit K. Roy
http://ifile.it/saq63r7/0471361011__gigle.ws.rar

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام
من تئوری می خوام برا آز سیالات..اصطکاک در لوله ها
ممنون خیلی:)

دانلود

دانلود

سلام به بچه های گل

درخواست

با تشکر

این فایل رو به نرم افزار اکسل اضافه و کن.
دانلود

بالا