درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

erfan tohidi

عضو جدید
--------
من با شما بیشتر موافقم
یه نکته هم اینکه جروات موسسه ها خیلی مفید نیست زیرا اینها مال توی کلاس است (این را خود استاد کاربرد ریاضیاتمون میگفت)
میگفت اگر می خواید تو خونه بخونید کتاب خود اموز بخونید(میگفت کتاب ماله تو خونست ولی جزوه ماله سر کلاسه)
من هم اینرادر برخی دروس تجربه کردم
------------
سلام
ببخشید میتوانم یهسوال بپرسم ایا استاد کاربرد تان اقای م س گ بوده ؟

--------
من با شما بیشتر موافقم
یه نکته هم اینکه جروات موسسه ها خیلی مفید نیست زیرا اینها مال توی کلاس است (این را خود استاد کاربرد ریاضیاتمون میگفت)
میگفت اگر می خواید تو خونه بخونید کتاب خود اموز بخونید(میگفت کتاب ماله تو خونست ولی جزوه ماله سر کلاسه)
من هم اینرادر برخی دروس تجربه کردم

اصلا جزوه های موسسات رو که باید ریخت دور.
منظورم کتاب های آموزشی انتشارات معتبر هست.

مثلا برای انتقال حرارت پوران پژوهش، برای سیالات راهیان ارشد و...
یا گاج در ریاضیات و کتاب های تافل برای زبان.

ولی بازم میگم بهتره دوستان سراغ رتبه های برتر گرایش خودشون برن.

gorgan89

عضو جدید
سلام به همتون
راستش من رشتم با شما فرق داره ولی اینی که میگم عمومی هستش اگه دوس دارید ارشد قبول شید احتیاج به کلاس ندارید خودتون تو خونه بیشینید بخونید از تابستون هم شروع کنید که رتبه خوبی بیارید

erfan tohidi

عضو جدید
------------
سلام
ببخشید میتوانم یهسوال بپرسم ایا استاد کاربرد تان اقای م س گ بوده ؟
-------------------------------------------------------------------------------------------------
خوب ایشان یه حساب کتاب میکرد که به صورت زیر بود که ثابت میکرد چقدر وقت درس خوندن در کنکور مهمه :
فرض 7 تا درس داریم
فرض هر درس حداقل 8 فصل داره
فرض هر فصل 3روز برای (درس+تست+دوره ) تا اخر کنکور از شما وقت بگیره که تازه دقیقا همین جا تقطیر را مثال زد (یادتونه دیگه) که حداقل 7 روز میخواد یا ترمو دو را
خلاصه 3*8*7=168 روز یا حدود 6 ماه که بنابراین ثابت میکرد که چند چیز نیازه:
1- بهینه درس خواندن
2-زود شروع کردن
3-هزچه که باعث افزایش سزعت میشه
(یادتون هست بعد همه دپرس شده بودن و نا امید:( تا اینکه برنامه ها را داد:D
پس به نظرم این منطقی نیست که بگیم کلاس اصلا بهدرد نمی خوره !

fatemeh motahari

عضو جدید
بله درسته منم نگفتم اصلا نیاز نیست
اگر کلیشه های کاربرد یا راکتورش نبود که اصلا من خودم امید به قبولی نداشتم
ولی مثلا کلاس ترمو اقای ص به چه درد خورد اونم مثل یه استاد ما که تو تهران جنوب به جای سیالات فقط پمپ درس می داد فقط سیکل درس می داد
راستی کلاس انتخاب رشته که قرار بود بزاره را شما خبر دارید

erfan tohidi

عضو جدید
بله درسته منم نگفتم اصلا نیاز نیست
اگر کلیشه های کاربرد یا راکتورش نبود که اصلا من خودم امید به قبولی نداشتم
ولی مثلا کلاس ترمو اقای ص به چه درد خورد اونم مثل یه استاد ما که تو تهران جنوب به جای سیالات فقط پمپ درس می داد فقط سیکل درس می داد
راستی کلاس انتخاب رشته که قرار بود بزاره را شما خبر دارید
-------------
من ازشون از طریق ایمیل پرسیدم گفتن بعد اینکه جوابها اعلام شد

parham asadi

عضو جدید

به نظر منم این کلاسها هم از نظر زمانی و هم اقتصادی گران هستند
در ضمن من امسال یه کلاس جرم و عملیات رفتم اولش گفتن 100 ساعته بعد شد 70 ساعت شد و اخراش مخصوصا از عملات به بعد انقدر سرعت کلاس بالا رفت که هیچکس نمیفهمید و همه فقط می نوشتن که اونم فایده نداشت جزوش تو اینترنت بود

erfan tohidi

عضو جدید
-------------------------------------------------------------------------------------------------
خوب ایشان یه حساب کتاب میکرد که به صورت زیر بود که ثابت میکرد چقدر وقت درس خوندن در کنکور مهمه :
فرض 7 تا درس داریم
فرض هر درس حداقل 8 فصل داره
فرض هر فصل 3روز برای (درس+تست+دوره ) تا اخر کنکور از شما وقت بگیره که تازه دقیقا همین جا تقطیر را مثال زد (یادتونه دیگه) که حداقل 7 روز میخواد یا ترمو دو را
خلاصه 3*8*7=168 روز یا حدود 6 ماه که بنابراین ثابت میکرد که چند چیز نیازه:
1- بهینه درس خواندن
2-زود شروع کردن
3-هزچه که باعث افزایش سزعت میشه
(یادتون هست بعد همه دپرس شده بودن و نا امید:( تا اینکه برنامه ها را داد:D
پس به نظرم این منطقی نیست که بگیم کلاس اصلا بهدرد نمی خوره !
راستی شمافایل صوتی کلاس مشاوره دکتر (م س گ ) را ندارید ؟ (ایا نمیشه اسم استاد را کامل نوشت مگه اختلاص کردن :biggrin:)

fatemeh motahari

عضو جدید
سلام به همتون
راستش من رشتم با شما فرق داره ولی اینی که میگم عمومی هستش اگه دوس دارید ارشد قبول شید احتیاج به کلاس ندارید خودتون تو خونه بیشینید بخونید از تابستون هم شروع کنید که رتبه خوبی بیارید

-------------------------
اخه الان کنکور کارشناسی ارشد شده مثل کارشناسی انقدر رقابت زیاد شده که برای قبولی خیلی فاکتورها لازم است
مثلا من خودم دوستایی داشتم که با معدل 13 14 کلاس انقدر خوب کمکشان کرد که الان امید رتبه 200تا 300دارن
البته که زود شزوع کردن را کاملا موافقم

AMIN_XCD

عضو جدید
سلام

برای محاسبه ویسکوزیته مخلوط گازها از چه معادله ای باید استفاده کرد؟

من ویسکوزیته متان و هیدروژن سولفید را به صورت خالص دارم ، اما اگر محلوط با ترکیب درصد مشخص وزنی یا مولی از هر کدام داشته باشیم ، باید از کدام رابطه استفاده نمود ؟

بابت راهنمایی بی نهایت ممنونم. :gol:

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام
به نظر من بستگی به اطلاعات پایه ای افراد داره .. کسی که تا حد متوسط درس ها رو بلده و راحت درساشو پاس کرده نیازی به کلاس کنکور نداره .. چون وقتش رو طلف می کنه و اگر خودش بشینه از روی جزوات درست بخونه خیلی نتیجه ی بهتری می گیره .. ولی برای کسایی که پایه اونها ضعیفه خب ببهتره که در کلاس های کنکور شرکت کنن (البته باز بهتره فقط توی درس هایی که واقعا مشکل دارن و خودشون نمی تونن یاد بگیرن برن کلاس)

درس های کارشناسی ارشد طوری نیستن که واقعا ادم به کلاس نیاز داشته باشه، چون بالاخره همشون رو یک بار توی دوران کارشناسی پاس کردید و تا حدی اونها رو بلدید .. مهم ترین مشکل کنکور ارشد زمان است که باید خوب روی یادگیری درسهاتون وقت بذارید تا خوب یاد بگیرید. پس مهم اینه که هر چی زودتر برای کنکور شروع کرد و با برنامه پیش رفت.

lord aragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
تشکیل تیم طراحی باشگاه مهندسان ایران برای طرح پیشنهادی به وزارت نفت؟؟؟؟؟؟؟

تشکیل تیم طراحی باشگاه مهندسان ایران برای طرح پیشنهادی به وزارت نفت؟؟؟؟؟؟؟

شركت ملي پخش فراورده هاي نفتي ايران در راستاي تشويق و حمايت از پروژه هاي فارغ التحصيلي، از پايان نامه هاي مقاطع كارشناسي ارشد و دكترا با هدف بهينه سازي در هر يك از بخش هاي صنعت نفت، به نحوي كه اجراي نتايج آن ها بتواند به كاهش ضايعات، هزينه ها، ارتقاء، بهره وري و راندمان منجر گردد، حمايت و دعوت به همكاري مي نمايد.
براي اطلاع از فرآيند تصويب، راهنماي تهيه توافقنامه و ...، اطلاعات مربوطه بر روي سايت امور پژوهش، توسعه و فناوري به آدرس www.randd.niopdc.ir قرار گرفته و قابل دسترسي مي باشد.

فرم پیشنهاد پروژه لینک

میشه از طرح پیشنهادی ناسا ( NASA) برای تصفیه ی فاضلاب استان خوزستان بهره گرفت :

(Offshore Membrane Enclosures for Growing Algae (OMEGA

Offshore Membrane Enclosures for Growing Algae (OMEGA) is an innovative method to grow algae, clean wastewater, capture carbon dioxide and to ultimately produce biofuel without competing with agriculture for water, fertilizer or land.

NASA’s OMEGA system consists of large flexible plastic tubes, called photobioreactors. Floating in seawater, the photobioreactors contain freshwater algae growing in wastewater. These algae are among the fastest growing plants on Earth.

The algae use energy from the sun, carbon dioxide and nutrients from the wastewater to produce biomass that can be converted into biofuels as well as other useful products such as fertilizer and animal food. The algae clean the wastewater by removing nutrients that otherwise would contribute to marine deadzone formation.

NASA’s project goals are to investigate the technical feasibility of a unique floating algae cultivation system and prepare the way for commercial applications. Research by scientists and engineers has demonstrated that OMEGA is an effective way to grow microalgae and treat wastewater on a small scale.

The OMEGA system is being investigated by NASA as an alternative way to produce aviation fuels. Potential implications of replacing fossil fuels include reducing the release of green house gases, decreasing ocean acidification, and enhancing national security.

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.p...B1%D8%AE/page5
=======================================
فوتوبیوراکتور = برای پرورش جلبک
=============================================
تصفیه ی فاضلاب با پرورش جلبک ( کاهش BOD فاضلاب - به عنوان منبع نیتروژن و فسفر برای تکثیر جلبک)
===============================================
کاهش رهایش Co2 به محیط زیست ( به عنوان منبع کربن برای تکثیر جلبک گونه ی botryococcus braunii ) = تثبیت دی اکسید کربن = مکانیسم توسعه ی پاک =CDM= پیمان کیو تو ژاپن = گرفتن پاداش پولی بین المللی = فروش روغن جلبک در بازار بورس کربن فرانسه = شرکت کربن تجارت ایرانیان
1
http://www.csr.ir/Pdf/Content1168/%D...8%AA%D9%88.pdf
2
http://www.nioc.ir/fpublications/ekt.../pdf/67-10.pdf
3
http://sid.ir/fa/vewssid/s_pdf/23813870318.pdf
==================================
جداسازی جلبک = با استفاده از نیروی ثقل ( بدون هزینه ی انرژی)
=================================
تولید بیودیزل از فاضلاب استان خوزستان = با تکثیر جلبک و استخراج روغن آن( هر بشکه روغن جلبک 3 برابر بشکه ی نفت قیمت دارد )
================================================== =
تا 20 درصد گازوئیل کشور پتانسیل جایگزینی با بیودیزل را دارند( یعنی 20 درصد مصرف گازوئیل کشور را می توان صادرات داشت)
مزایا بیودیزل :
بالارفتن عدد اکتان گازوئیل مصرفی کشور که باعث بهسوزی و افزایش راندمان موتور و کاهش آلودگی محیط زیست می شود( به علت داشتن اکسیژن پیوندی در داخل ترکیب بیودیزل)
================================================== =============
تاپیک:​
به اسید چرب (روغن) الکل اضافه میکنی و کاتالیست هم پتاس یا سود هست( در دمای 60 درجه) = واکنش استریفیکاسیون
بهت بیودیزل( استر اسید چرب) و گلیسرین میده( که از گلیسرین می تونی صابون و دینامیت و لوازم آرایشی و آفتکش و...درست کنی )

بیودیزل و گلیسیرین بر اساس اختلاف چگالی جدا می شوند از یکدیگر ( در مقیاس آزمایشگاهی در دکانتور )
ضمن اینکه اسید چرب ( روغن) به عنوان خوراک ورودی یا مستقیم وجود داره یا باید از دانه های روغنی مثل کلزا یا کنجد یا آفتابگردان و ....... با عملیات لیچینگ جدا شود

================================================== ==================
استفاده ار انرژی نو : بادی و امواج در یا و خورشیدی ( با توجه به عرض جغرافیایی استان و تابش مناسب) = برای تامین برق مورد نیاز
===============================================
ایجاد استخر پرورش ماهی ( شیلات) به منظور استفاده بهینه از فضای اشغال شده توسط فوتو بیوراکتور شناور بر روی دریا
================================================== ===
برای تامین آّب شرب و کشاورزی هم سیستم هیبریدی تبخیر آّب دریا با خورشید و گذراندن از فیلتر غشایی پیشنهاد می شود:
تاپیک جامع غشاء

============================================================================

امضا :

تاپیک: نیست بر لوح دلم جز الف قامت یار ////// چه کنم؟ حرف دگر یاد نداد استادم = زبان شیرین فارسی = خال = وحدت
تاپیک: طرح بيعت منتظران با امام زمان (عج)

آخرین ویرایش:

P O U R I A

مدیر تالار
لطفا تجربیات و راهنمایی های مفید خود راجهت تغییر رشته و شرکت در کنکور کارشناسی ارشد مهندسی شیمی اعلام نمایید
سلام
یه گفتگویی در مورد تغییر رشته به مهندسی شیمی قبلا داشتیم که توی لینک زیر می تونید ببینید:
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/100358-گفت-و-گو-تغییر-رشته-از-معماری-به-مهندسی-شیمی

toteshan8602

عضو جدید
سلام
من یه نمونه کد برنامه "متلب" برای حل یک دستگاه چند معادله چند مجهول (روش نیوتن رافسون) میخوام ممنون میشم کمکم کنید .

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام
من یه نمونه کد برنامه "متلب" برای حل یک دستگاه چند معادله چند مجهول (روش نیوتن رافسون) میخوام ممنون میشم کمکم کنید .
درود بر شما
mفایل روش مورد نظر رو براتون ضمیمه کردم
میتونید با نرم افزار matlab اجراش کنید
پیروز باشید

پیوست ها

• Newton.rar
    942 بایت · بازدیدها: 0

Beat

متخصص محیط زیست
کاربر ممتاز
سلام دوستان
درمورد نویسندگان مقاله، کسی که نفر سوم باشه آیا گواهی دریافت میکنه و براش امتیازی حساب میشه یا الکیه؟
کلا از نفر سوم به بعد امتیاز میگیرن، برا محل کارش میگم
با تشکر

سلام دوست عزیز
اگر منظورت از گواهی، گواهی همایش هست که بله به همه نویسندگان میدن یا یه گواهی میدن با اسم همه
اما برای امتیاز
چیزی به اسم امتیاز دهی در حقیقت وجود نداره بلکه به ترتیب نویسندگان اهمیت نویسنده ها معلوم میشه (نویسنده مسئول معمولا خبره در اون مطالعه هست)
این امتیاز دهی ها که میگن نویسنده مسئول برابر اول هستش و دوم هفتاد درصد اول و سوم پنجاه درصد دوم و.....
برای حق تشویقی دانشگاههاست.
وگرنه مهمترین چیز سایت شدن مقاله شماست چه اول چه آخر

آخرین ویرایش:

arshia hatami

عضو جدید
ایا کسی در ورد کلاس های دکتر سمیعی گهر و دکتر میرزازاده تجربه ای داره؟
میگن خیلی خوبه ؟

erfan tohidi

عضو جدید
سلام
من اول برای ثبت نام اول رفتم پارسه ولی اونجا یکی از بچه های سال قبل را دیدم که خدا خیرش بده یه ایمیل از سمیعی گهر بهم داد و من را از شر این پولهای نجومی پارسه نجات داد چون فهمیدم که ایشان خودشان یکسری کلاس دارن که هم ارزانتر از پارسه بود و هم ساعتش بیشتر بود
من 4 تا درس را نوشتم و جرم وعملیات و کاربرد سیالات و حرارت .اگرچه پارسال هم جرم را با دکتر میرزازاده داشتم که انصافا عالی بود ولی روز اول که سمیعی گهر امد خودش گفت که صادقانه جرم و عملیات را 80 درصد مثل میرزا درس میدم و 20 درصد هم خودم اضافه کردم بعلاوه یکسری کلیشه برای انتقال جرم و تقطیر و استخراج
برعکس دکتر میرزازاده که واقعا از نظر اخلاقی رو دست نداره ادم ازش ارامش میگیره سمیعی گهر رو که میبینی یاده بدهکاریات به کنکور می افتی چون از خودت برای خودت نگرانتره! اولین کلاسی بود که بعد از دوره دبیرستان من میدیدم اگر کسی شلوغ میکرد از کلاس مینداخت بیرون! یه بار یه خانومی سر کلاس با موبایل حرف زد پولشو دا د بیرونش کرد! یکم بد اخلاقه ولی زوری قبولت میکنه!
در ضمن ایشان یه فیسبوک هم داره که سوالات بچه ها را بدون هیچچشم داشتی جواب میده به نام محمدرضا سمیعی گهر
ولی تلفن را دیگه جواب نمیده من دوستم برای انتخاب رشته می خواست تلفن جواب نداد
راستی طاهری چی شد آی میپیچوندا جلو چشم ما 4 فصل کاربرد را درس نداد میگفت نمیاد (پارسال) ولی امد!

P O U R I A

مدیر تالار
ممنون ازلطفتون .میشه یه مثال عددی هم برام قرار بدید
ممنون میشم
سلام
من حل یک مسئله رو با این روش هم عددی و هم تحلیلی دارم .. ولی فعلا به صورت سوالش دسترسی ندارم .. اگر می خواهید براتون بذارم .!

darab64

عضو جدید
با سلام و تبريك سال نو
كتاب و حل المسائل انتقال جرم اسكلند رو واسه دانلود ميخواستم
با تشكر
transport phenomena by askeland

mk0711

عضو جدید
گوگردزدایی از نفت

گوگردزدایی از نفت

سلام به همه دوستان
من پروژه دارم در مورد گوگردزدایی از نفت و مشتقات نفتی
می خواستم ببینم میشه چندتا لینک بذارین
معمولا هر جی می بینم در مورد گاز هست. کتاب دکتر ابوالحمد هم هنوز گیرم نیومده
خیلی ممنون​

bahar10

عضو جدید
سلام
سه اصطلاح turnup , startup, turndown به چه معنی است؟ اینها 3 اصطلاحه در مهندسی شیمی هست
با تشکر

pooya.wushu

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به جرات میتونم بگم اقتصاد یه کشور با مهندسی شیمی رابطه ی کاملا مستقیمی داره
.تولید باطری ها چه در مقیاس کوچک چه بزرگ..اب کاری و...(الکتروشیمی) هم بخش کوچکی از قدرت مهندسین شیمیه که بنده توش فعالیت و پژوهش کردم

bahar_r6165

عضو جدید
سلام دوستان.فرایند تولید استون از کیومن رو کسی میتونه کامل با ذکر شرایط عملیاتیش بگه؟

ana-d

عضو
درخواست : بررسی معادلات حالت در راکتورها

درخواست : بررسی معادلات حالت در راکتورها

سلام دوستان.من موضوع پروژم "بررسی معادلات حالت در راکتورها" هست.کسی میتونه کمکم کنه؟؟:(

REZA mimshimi

عضو جدید
نظرات و تجربیات درمورد موسسات کنکور کارشناسی ارشد مهندسی شیمی

نظرات و تجربیات درمورد موسسات کنکور کارشناسی ارشد مهندسی شیمی

با سلام
با توجه به اینکه یکی از مشکلات دوستان در هنگام شروع برای کنکور کارشناسی ارشد پیدا کردن یک موسسه مناسب است بنابراین بنده این تاپیک را برای بررسی عملکرد این موسسات بر حسب تجارب دوستان راه اندازی کرده ام
برای جلوگیری از سردر گمی شاخصه هایی را برای این موضوع انتخاب کرده ام
از تمامی دوستان خواهش دارم موضوع زیر را کاملارعایت نمایند:
"لطفا فقط در قالب مشخص شده در زیر نظرات را اعلام کنید "

1-نام موسسه :
2-نام استاد :
3-نام درس:
4-نظر درباره تسلط استاد بر درس:
5-نظر درباره کمکهای مشاوره ای استاد:
6-نظر درباره روند برگزاری کلاس:
7-نظر درباره میزان حل تست برای درس:
8-نظر درباره زمان کلاس:
9-نظر درباره قیمت کلاس:
10-نظر درباره نظم موسسه:
توضیحات نهایی:

"لطفا فقط در قالب مشخص شده در بالا نظرات را اعلام کنید "

behrooooooooooz

عضو جدید
سلام
دوستان عزیز کسی در مورد مدل سازی و شبیه سازی برج جذب و دفع واحد شیرین سازی گاز توسط آمین مطلبی داره ؟
اگه کمک کنید ممنون میشم.

REZA mimshimi

عضو جدید
1-نام موسسه : ماهان
2-نام استاد :سمیع پور
3-نام درس: ترمودینامیک
4-نظر درباره تسلط استاد بر درس: از نظر من ایشان فقط در حد کتابهخودشون درس رابلد بودن
5-نظر درباره کمکهای مشاوره ای استاد: می گفتند برو بامشاور صحبت کن که مشاور هم یکسری حرف کلیشه ای میزد
6-نظر درباره روند برگزاری کلاس: خوب بود​
7-نظر درباره میزان حل تست برای درس: مدت کلاس انقدر کم بود که اصلا نمیرسید تست حل کنه
8-نظر درباره زمان کلاس: خیلی کم بود استادبه سوالات بچه ها پاسخ کامل نمیداد
9-نظر درباره قیمت کلاس:متوسط بود در واقع مثل بقیه بود​
10-نظر درباره نظم موسسه: موسسه خوب بود
توضیحات نهایی: در کل تمام ترمو را از روی همون کتابش درس میداد که به نظر من خوب نبود در ضمن در پاسخ گویی به سوالات ضعیف بود من خودم چند تا تست از ازمون سنجش دادم حل کنه همش میگفت تست غلطه

بالا