درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام میخوام این تابع رو با روش حدس و خطا حل کنم.
y= -90-arctanx-2arctan0.5x-57.3x​
y=-180 است حلا باید چه جوری حدس بزنم ؟ کی به جواب میرسم؟لطفا سریع جواب بدید فردا امتحان دارم
این معادله رو هم میتونی به روشی که مهندس گفتن (با تمام ماشین حسابایی که solve داره)

این معادله خیلی راحت با ماشین حساب حل میشه
اگه مدل ماشین حسابتونfx-991ES باشه این راهو برید:
احتمالا x رو به رادیان میخواید پس SHIFT بعد MODE رو بزنید و بعد RAD
حالا معادله رو وارد کنید
فقط باید به جای 90 عدد پی تقسیم به دو و به جای 180 عدد پی رو بذارید و اینکه معادله رو توی ماشین حساب به صورت fx مساوی صفر بنویسید( یعنی همه پارامتر ها یک طرف معادله باشند)
بعد که معادله رو نوشتید SHIFTبعد CALC
و معادله حل میشه:smile:
و هم با استفاده از روش bisection که تو تالار ریاضیات توضیح دادم حلش کنی
پیروز باشی:gol:

mn.68

عضو جدید
Adsorption Equilibrium of the Mixture CH[SUB]4[/SUB] + N[SUB]2[/SUB] + H[SUB]2[/SUB] on Activated Carbon

http://pubs.acs.org/doi/pdf/10.1021/je049643a
[h=2][/h] [h=1]Prediction of multicomponent adsorption equilibria using ideal adsorbed solution theory[/h]http://pubs.acs.org/doi/abs/10.1021/es00141a002

آخرین ویرایش:

Beat

متخصص محیط زیست
کاربر ممتاز

پیوست ها

• mn80.pdf
    159.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • mn81.pdf
    857.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام دوستان خوبم .... این کتاب رو هم می تونید برای من پیدا کنید :

Experimental and Theoretical Study of the Biosorption of Copper Ions by Immobilised Dead Rhizopus Arrhizus
(Ph.D. thesis. University of Manchester Institute of Science and Technology, UMIST, United Kingdom, (1992

من که هر چی گشتم لینکی پیدا نکردم ....

http://books.google.com/books/about/...d=whQ0cgAACAAJ

البته فکر کنم تو این لینکه هست ...

http://www.scribd.com/doc/67776241/biyosorpsiyon

خیلی ممنون

diamondpersia

کاربر فعال
ترجیحا میخواستم آزمایشگاهی باشه،اما با توجه به این شرایط فکر کنم مجبور شم مدلسازی کار کنم,هر جند اطلاعات کافی هم در این زمینه ندارم
ارزش پایان نامه های مدل سازی به اندازه کارای آزمایشگاهی هستش و حرفی برای گفتن داره و میشه مقاله خوب ازش در اورد؟
لطفا یه توضیحی در مورد مدلسازی و روند کارش می دین که چطور شروع می شه و اخرش به چه نتیجه ای میرسیم،چون من اطلاعاتی کافی ندارم و نمیدونم از کجا باید شروع کنم!؟
ببخشید که انقدر سوال میپرسم و ممنون که جواب میدین.

سلام دوست عزیز،من هم سوال شما رو دارم. لطفا در مورد روند پایان نامه های مدل سازی راهنمایی کنید. درضمن چون من ترم 2 ارشدم میخواستم بدونم اگه در مورد پایان نامه های مدلینگ نیاز به کارکردن با نرم افزار خاصی هست از همین تابستون برای یاد گرفتن اون نرم افزار اقدام کنم. مرسی از کمکتون

proc

عضو جدید
سلام
میخوام لپ تاپ بخرم ولی نمیدونم واسه رشته ما چه لپ تاپی خوبه
اگه میشه بگین با چه هارد و cpu و ram بخرم که هم خیلی گرون نشه و هم واسه نرم افزارای تخصصی به مشکل برنخورم
ممنون

mimsh

عضو جدید
سلام دوستان
کسی اطلاعاتی راجع به تولید n-methyl-3-nitroaniline
داره؟؟؟؟ اصلا کاربردش چیه؟؟؟؟
خواهش میکنم جوابمو بدید:(:(:(:(:(:(

ئدز

عضو جدید
گلوکزسلول یا بیو مسT
1001.250
972.4599
90.45.116
76.910.523
48.12230
20.63334
9.3837.536
سلام این یه سوال از درس مهندسی بیوشیمی هست لطفا راهنمایی کنید؟
میکرو ارگانیسمی بر روی گلوکز به عنوان سوبسترا رشد میکند و نتایج زیرحاصل شده است.
الف- سرعت رشد ویژه چیست؟
ب- بازده واکنش و بیشترین غلظت سلولی را مقایسه منید؟
ج-بیشترین غلظت سلولی را با فرض این که به جای 100gr/lit از 150 گلوکز استفاده شود

آخرین ویرایش:

moradipour

عضو جدید
[FONT=&quot]سلام من یه سوال در مورد درس راکتور دارم از فصل واکنشهای چند گانه:
تو تستهای کنکور که در مورد واکنشهای چند گانه است بعضی جاها نیار داریم موازنه جرم بنویسم که من نمیدونم چرا اینجوریه مثلا:[/FONT]
[FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]file:///C:\DOCUME~1\arash\LOCALS~1\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image002.gif[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]file:///C:\DOCUME~1\arash\LOCALS~1\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image004.gif[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]file:///C:\DOCUME~1\arash\LOCALS~1\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image006.gif[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]file:///C:\DOCUME~1\arash\LOCALS~1\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image008.gif[/FONT][FONT=&quot][/FONT]

P O U R I A

مدیر تالار
سلام من یه سوال در مورد درس راکتور دارم از فصل واکنشهای چند گانه:
تو تستهای کنکور که در مورد واکنشهای چند گانه است بعضی جاها نیار داریم موازنه جرم بنویسم که من نمیدونم چرا اینجوریه مثلا:

file:///C:\DOCUME~1\arash\LOCALS~1\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image002.gif
file:///C:\DOCUME~1\arash\LOCALS~1\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image004.gif
file:///C:\DOCUME~1\arash\LOCALS~1\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image006.gif
file:///C:\DOCUME~1\arash\LOCALS~1\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image008.gif
عکسهای شما قابل مشاهده نیستند .... یا در سایتهای آپلود ، اپلود کنید و لینکش رو قرار ندین ... یا در خود سایت در پیامتون بصورت فایل ضمیمه قرار بدین ...

amir4924

عضو جدید
با سلام
لطفا این مقالات را برای بنده تهیه بفرمایید
1-
[h=1]Fine Tuning of the Demercaptanization Process in an LPG Extractor-[/h]http://www.tandfonline.com/doi/abs/10.1080/10916466.2010.542418?journalCode=lpet20#preview

[h=1] Fine-tuning demercaptanization process: A case study.(liquefied petroleum gas production processes regulations)
[/h]http://business.highbeam.com/436407/article-1G1-197224013/finetuning-demercaptanization-process-case-study

neda.5522

عضو جدید
سلام
میخوام لپ تاپ بخرم ولی نمیدونم واسه رشته ما چه لپ تاپی خوبه
اگه میشه بگین با چه هارد و cpu و ram بخرم که هم خیلی گرون نشه و هم واسه نرم افزارای تخصصی به مشکل برنخورم
ممنون
hp probook 4530s
قیمت مناسب و امکانات خوب
البته اگه پیدا کنی

diamondpersia

کاربر فعال
سلام دوست عزیز،من هم سوال شما رو دارم. لطفا در مورد روند پایان نامه های مدل سازی راهنمایی کنید. درضمن چون من ترم 2 ارشدم میخواستم بدونم اگه در مورد پایان نامه های مدلینگ نیاز به کارکردن با نرم افزار خاصی هست از همین تابستون برای یاد گرفتن اون نرم افزار اقدام کنم. مرسی از کمکتون
دوستان،کسی نبود به من کمک کنه؟

P O U R I A

مدیر تالار
دوستان،کسی نبود به من کمک کنه؟
سلام دوست عزیز

در کل می تونم به شما بگم که برای مدل سازی باید در حد خوبی نرم افزار Matlab را مسلط باشید ... شما بگید در چه زمینه ای مدل سازی می خواهید انجام دهید تا اگر دوستان اطلاعاتی درند در اختیارتون قرار دهند ...

sahar tj

عضو جدید
سلام دوست عزیز

در کل می تونم به شما بگم که برای مدل سازی باید در حد خوبی نرم افزار Matlab را مسلط باشید ... شما بگید در چه زمینه ای مدل سازی می خواهید انجام دهید تا اگر دوستان اطلاعاتی درند در اختیارتون قرار دهند ...
مدلسازی فقط با نرم افزار متلبه؟
خوب دیتاهای اون رو از کجا باید بیاریم ؟
روند کلی کار رو میگین؟

P O U R I A

مدیر تالار
مدلسازی فقط با نرم افزار متلبه؟
خوب دیتاهای اون رو از کجا باید بیاریم ؟
روند کلی کار رو میگین؟
معمولا مدل سازی بچه های مهندسی شیمی در باره مدل سازی فرایندهای جذب و تصفیه فاضلابه که این کار هم با متلب انجام میشه...

برای فرایند جذبتون به عنوان مثال تابعی پیدا می کنید و ثوابت تابعتون رو از رفرنس ها پیدا می کنید و با شبیه سازی با متلب نشان می دهید که نتیجه ای که تابع شما میدهد با نتایج تجربی تطابق بالایی دارد....

8859008

عضو جدید
با سلام
لطفا این مقالات را برای بنده تهیه بفرمایید
1-
Fine Tuning of the Demercaptanization Process in an LPG Extractor-

http://www.tandfonline.com/doi/abs/10.1080/10916466.2010.542418?journalCode=lpet20#preview

Fine-tuning demercaptanization process: A case study.(liquefied petroleum gas production processes regulations)

http://business.highbeam.com/436407...etuning-demercaptanization-process-case-study
سلام
اولی خدمت شما(دومی هم عضو سایت بشین خودتون بگیرید 7 روز رایگان داره )

P O U R I A

مدیر تالار
با سلام.
بله لینک درسته و دانلود هم میشه ولی باز نمیشه
حجم فایل باید 5 مگ باشه ولی 2 مگه که احتمالا ناقص دانلود شده
بازم ممنون از توجهتون

درست فرمودید .

بفرمایید : لینک جدید

adasal

عضو جدید
سلام
لطفا مقاله زیر رو برام دان کنید
باتشکر
[FONT=&quot]A crack layer approach to fatigue crack propagation in high density polyethylene[/FONT]

1. [*=left][FONT=&quot]M. L. Kasakevich[SUP]1,†[/SUP], [/FONT]
    [*=left][FONT=&quot]A. Moet[SUP]1[/SUP], [/FONT]
    [*=left][FONT=&quot]A. Chudnovsky[SUP]2[/SUP][/FONT]
[FONT=&quot]Article first published online: 10 MAR 2003[/FONT]
[FONT=&quot]DOI: 10.1002/app.1990.070390216[/FONT]
[FONT=&quot]Copyright © 1990 John Wiley & Sons, Inc.[/FONT]

P O U R I A

مدیر تالار
سلام
لطفا مقاله زیر رو برام دان کنید
باتشکر
A crack layer approach to fatigue crack propagation in high density polyethylene

1. [*=left]M. L. Kasakevich[SUP]1,†[/SUP],
    [*=left]A. Moet[SUP]1[/SUP],
    [*=left]A. Chudnovsky[SUP]2[/SUP]
Article first published online: 10 MAR 2003
DOI: 10.1002/app.1990.070390216
Copyright © 1990 John Wiley & Sons, Inc.

خدمت شما

لینک دانلود

بالا