درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

limuo

عضو جدید
غشا پالادیمی

غشا پالادیمی

سلام خدمت دوستان
یه سری مطلب فارسی میخواسم در مورد جداسازی و خالص سازی هیدروژن توسط غشا پالادیمی که مورد استفاده در سلول های سوختی هست. (به دلیل وقت کم)
البته تا جایی که تونستم از سرچ گوگل استفاده کردم
اما یه تعداد از مقالات رو نتونستم بگیرم
اگه از دوستان کسی بتونه در این زمینه کمکم کنه خیــــــــــــلی ممنون میشم

silverhrs

عضو جدید
سلام به همگی
من حمیدرضا هستم. دو ترم از واحدام مونده و تابستونم کارآموزی دارم ( اینو از این جهت میگم چون شرایط بچه ها با هم فرق میکنه ،بعضیا سال سومن بعضیا چهارمن و بعضیا هم فارغ التحصیل ، و این تو برنامه شون تاثیر میذاره، پس شما هم وضعیت درسی و کارآموزیتونو بگید.)

ما الان اول کاریم پس باید برنامه ریزیمون اصولی باشه، این الکی اسم چهارتا درسو رو کاغذ بنویسیم بگیم تو دو ماه تمومش کنیم به نظر من به جایی نمی رسه.( تو کاغذ خودمونو گول زدن خیلی راحته، این تجربه شخصی منه)
من برنامه ای که به نظرم میتونم اجرا کنمو میگم ، شما هم نظراتونو بگید تا بتونیم یه جمع بندی داشته باشیم.

چون اهمیت درس کنترل فرایند و زبان کمه(به خاطر ضریب1) و من درس کنترلو تا حالا نخوندم ، تو تابستون احتمالا این دو تا درسو نمیخونم و بقیه درسا رو انشاالله تو تابستون باید جمع کرد.
تو برنامه ای که king_off نوشته بود، خیلی فشرده بود. روزی سه تا درس به نظرم نمیشه. ما باید اول کار، خودمونو بشناسیم تو درس خوندن و این که بگیم از فلان ساعت تا فلان ساعت مثلا سیالاتو از صفحه 80 تا 100 بخونیم فایده نداره. هدفمون یادگیریه ، باید مبحثی جلو بریم. نباید برا هر مبحث وقت مشخص کنیم چون خودمونو محدود میکنیم، ما فعلا وقت داریم پس آروم آروم حرکت میکنیم. ( ساعتی برنامه ریزی نکنید، مبحثی یرنامه بریزید)
این که از چه درسی شروع کنیم بستگی به دید خود فرد داره، من خودم میخام با سیالات و حرارت شروع کنم
در مورد اینکه رفرنس بخونیم یا کتاب کنکور ، من با استادمون هم صحبت کردم گفت کتابای ارشد خیلی میتونن کمک کنن و تا حد خیلی زیادی نیاز به رفرنسو رفع میکنه . من خودم اگه بتونم دو سه تا درسو از رو رفرنس می خونم. (رفرنس خوندن هنره چون خیلی وقتتو میگیره و باید کامل مطالبو بفهمی، در غیر این صورت رفرنس کمک نمیکنه هیچ، بدتر گیج میشی. پس اگه رفرنس میخونید کامل بفهمیدش. این توصیه رو اول به خودم میکنم)

در مورد کتابا مثل اکثر بچه ها:
سیالات : راهیان
حرارت : هولمن - راهیان
ترمو : ون نس - راهیان
راکتور : لونشپیل - راهیان
جرم : چالکش امیری - پوران پژوهش (البته هنوز کتاب آقای امیری رو ندیدم)
عملیات واحد : تریبال - پوران پژوهش ( کتاب جرم و عملیات پوران پژوهش یکیه)
----------------
زبان : راهیان
کنترل فرایند : ؟
ریاضیات : ؟
در مورد سه تای آخر هنوز کتابی نگرفتم
.

درباره آزمون هم من انشالله از مهر(نه الان) پارسه شرکت میکنم. قیمتش 490هزار تومنه. اگه با هم رشته هاییتون جمع بشید گروهی ثبت نام کنید احتمالا یه خرده تخفیف میدن.
.
.
.

دوستان ببخشید پر حرفی کردم شما هم نظراتونو بگید، خوشحال میشم ایرادام مشخص بشه.
موفق باشین

afrooz

عضو جدید
فردا 10تیره دیگه کمتر از 8ماه زمان داریم! امروز شروع نکنیم فردا یا پس فردا دیره؟
من فقط نمیدونم تا کی باید یه دور تموم کرده باشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آنلاین ها جواب بدن :

king_off

عضو جدید
نه بابا کجا بریم.شما برنامه ی ریزی کردین؟؟راستش من دوتا برنامه ریختم یکی از روی کتاب های راهیان یکی دیگه هم راهیان هم رفرنس.من خودم قصد داشتم هم از روی راهیان بخونم هم رفرنس اما از هرکسی که مشورت گرفتم گفت به جز ترییال بقیه رفرنس ها نیاز نیست راهیان کافیه

silverhrs

عضو جدید
فردا 10تیره دیگه کمتر از 8ماه زمان داریم! امروز شروع نکنیم فردا یا پس فردا دیره؟
من فقط نمیدونم تا کی باید یه دور تموم کرده باشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آنلاین ها جواب بدن :

به نظرت هدف اینه که برا ارشد چند دور بتونی بخونی؟؟!!!
تو سعی کن تا میتونی بیشتر حجم درسا رو تو تابستون جمع کنی

afrooz

عضو جدید
کنترل و زبان حتما بزنید

کنترل و زبان حتما بزنید

میگن تست های کنترل میشه با یه بار راهیان خوندن زد (راهیان 2تا کتاب برا کنترل داره! اونی که کم حجم تره!)

mohandes-87

عضو جدید
من باحمیدرضاموافقم .برنامه هرفردبه خاطرشرایط روحی وتسلط به درسا متفاوته مثلا من قبلا با4درس پیش رفتم دیدم سخته نمیشه الان درس به درس پیش میرم یعنی عملیات واحد روشروع کردم ازروی رفرنس وپوران میخونم.ممکنه یه شخص دیگه نتونه یابرعکس

mohandes-87

عضو جدید
من باحمیدرضاموافقم .برنامه هرفردبه خاطرشرایط روحی وتسلط به درسا متفاوته مثلا من قبلا با4درس پیش رفتم دیدم سخته نمیشه الان درس به درس پیش میرم یعنی عملیات واحد روشروع کردم ازروی رفرنس وپوران میخونم.ممکنه یه شخص دیگه نتونه یابرعکس

afrooz

عضو جدید
من سیالات 2تا فصل اولشو لنگم!
فعلا دارم تو فصل 2 سیالات درجا میزنم!
ولی خدایی حال میده اول رفرنس بخونی بعد بری راهیانو بخونی

king_off

عضو جدید
سلام به همگی
من حمیدرضا هستم. دو ترم از واحدام مونده و تابستونم کارآموزی دارم ( اینو از این جهت میگم چون شرایط بچه ها با هم فرق میکنه ،بعضیا سال سومن بعضیا چهارمن و بعضیا هم فارغ التحصیل ، و این تو برنامه شون تاثیر میذاره، پس شما هم وضعیت درسی و کارآموزیتونو بگید.)

ما الان اول کاریم پس باید برنامه ریزیمون اصولی باشه، این الکی اسم چهارتا درسو رو کاغذ بنویسیم بگیم تو دو ماه تمومش کنیم به نظر من به جایی نمی رسه.( تو کاغذ خودمونو گول زدن خیلی راحته، این تجربه شخصی منه)
من برنامه ای که به نظرم میتونم اجرا کنمو میگم ، شما هم نظراتونو بگید تا بتونیم یه جمع بندی داشته باشیم.

چون اهمیت درس کنترل فرایند و زبان کمه(به خاطر ضریب1) و من درس کنترلو تا حالا نخوندم ، تو تابستون احتمالا این دو تا درسو نمیخونم و بقیه درسا رو انشاالله تو تابستون باید جمع کرد.
تو برنامه ای که king_off نوشته بود، خیلی فشرده بود. روزی سه تا درس به نظرم نمیشه. ما باید اول کار، خودمونو بشناسیم تو درس خوندن و این که بگیم از فلان ساعت تا فلان ساعت مثلا سیالاتو از صفحه 80 تا 100 بخونیم فایده نداره. هدفمون یادگیریه ، باید مبحثی جلو بریم. نباید برا هر مبحث وقت مشخص کنیم چون خودمونو محدود میکنیم، ما فعلا وقت داریم پس آروم آروم حرکت میکنیم. ( ساعتی برنامه ریزی نکنید، مبحثی یرنامه بریزید)
این که از چه درسی شروع کنیم بستگی به دید خود فرد داره، من خودم میخام با سیالات و حرارت شروع کنم
در مورد اینکه رفرنس بخونیم یا کتاب کنکور ، من با استادمون هم صحبت کردم گفت کتابای ارشد خیلی میتونن کمک کنن و تا حد خیلی زیادی نیاز به رفرنسو رفع میکنه . من خودم اگه بتونم دو سه تا درسو از رو رفرنس می خونم. (رفرنس خوندن هنره چون خیلی وقتتو میگیره و باید کامل مطالبو بفهمی، در غیر این صورت رفرنس کمک نمیکنه هیچ، بدتر گیج میشی. پس اگه رفرنس میخونید کامل بفهمیدش. این توصیه رو اول به خودم میکنم)

در مورد کتابا مثل اکثر بچه ها:
سیالات : راهیان
حرارت : هولمن - راهیان
ترمو : ون نس - راهیان
راکتور : لونشپیل - راهیان
جرم : چالکش امیری - پوران پژوهش (البته هنوز کتاب آقای امیری رو ندیدم)
عملیات واحد : تریبال - پوران پژوهش ( کتاب جرم و عملیات پوران پژوهش یکیه)
----------------
زبان : راهیان
کنترل فرایند : ؟
ریاضیات : ؟
در مورد سه تای آخر هنوز کتابی نگرفتم
.

درباره آزمون هم من انشالله از مهر(نه الان) پارسه شرکت میکنم. قیمتش 490هزار تومنه. اگه با هم رشته هاییتون جمع بشید گروهی ثبت نام کنید احتمالا یه خرده تخفیف میدن.
.
.
.

دوستان ببخشید پر حرفی کردم شما هم نظراتونو بگید، خوشحال میشم ایرادام مشخص بشه.
موفق باشین
سلام اقا حمید خوبین؟؟؟؟
شما چه درس هایی رو میحوایین از روی رفرنس بخونیین؟؟؟من از چند تا از رتبه های برتر سوال میکردم میگفتن تابستون رو از کتاب های کنکور بخونین هم حجمش کمتره هم اینکه تا حدود زایادی با مفاهیم در س ها اشنا میشین مزیت دیگه ش اینه که حجم خیلی کمتری داره و میشه تو سه ماه اکثر درس ها رو جمع و جور کرد از مهر ماه میتونین از روی رفرنس بحونین البته بحث جرم و عملیات جداست

mehrdad.k.r

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرم اگه بشه بیشتر درس هارو طول روز خوند جواب میده.مثلاً درسای حرارت جرم ترمو سیالات و....هر روز خونده بشن

afrooz

عضو جدید
نظر شما؟

نظر شما؟

چهار تا درسو برا تابستان کامل خوندن کفایت میکنه به نظر شما؟
سیالات
حرارت
جرم
ریاضی
اخ ترمو رو چیکارش کنم
اصل کاریه مونده

king_off

عضو جدید
به نظرم اگه بشه بیشتر درس هارو طول روز خوند جواب میده.مثلاً درسای حرارت جرم ترمو سیالات و....هر روز خونده بشن
مهرداد جان هر روز مه نمیشه همه درس ها روخوند علاوه بر خوندن ما باید خالصه نویسی هم بکنیم قاطی میشه اونوقت همه چی

silverhrs

عضو جدید
سلام اقا حمید خوبین؟؟؟؟
شما چه درس هایی رو میحوایین از روی رفرنس بخونیین؟؟؟من از چند تا از رتبه های برتر سوال میکردم میگفتن تابستون رو از کتاب های کنکور بخونین هم حجمش کمتره هم اینکه تا حدود زایادی با مفاهیم در س ها اشنا میشین مزیت دیگه ش اینه که حجم خیلی کمتری داره و میشه تو سه ماه اکثر درس ها رو جمع و جور کرد از مهر ماه میتونین از روی رفرنس بحونین البته بحث جرم و عملیات جداست

سلام مرسی شما خوبین
حرف رتبه های برتر کنکور قابل احترامه و لی من ترجیح میدم اگه قراره رفرنس بخونم ، اول رفرنس بعدش کتابای کنکوری
من خودم حرارت ترمو راکتور از رفرنس
سیالات کلا تا حالا طرف رفرنس نرفتم نمیدونم چه خبره
جرم و عملیات هم به نظرم بعضی مبحثاشو اگه رفرنس بخونیم کمک میکنه

silverhrs

عضو جدید
چهار تا درسو برا تابستان کامل خوندن کفایت میکنه به نظر شما؟
سیالات
حرارت
جرم
ریاضی
اخ ترمو رو چیکارش کنم
اصل کاریه مونده

یه نصیحت(البته ببخشیدا)
به کیفیت توجه کن نه کمیت
چون تا نخونی معلوم نیست که چقدر از کتابا رو میتونی جمع کنی

silverhrs

عضو جدید
مهرداد جان هر روز مه نمیشه همه درس ها روخوند علاوه بر خوندن ما باید خالصه نویسی هم بکنیم قاطی میشه اونوقت همه چی

ایول
خوب شد گفتی خلاصه نویسی، چیزی که توش ضعف دارم و خیلی خیلی لازمه. از هرکی دلتون بخواد شنیدم

king_off

عضو جدید
س

س

این برنامه رو یکی از بچه ها که روتبش امسال 43 شده بود واسم نوشت فکر میکنم کم حجم و خوبه البته به نظر من
عملیات از روی کتاب راهیان:هفته ی اول و دوم سوم+جمه هاش روزی هشت صفحه{روز های فرد} فصل 1و2
هفته ی چهارم+جمعه هاش روزی 8 صفحه.فصل 3و4
هفته 5 روزی 10 صفحه فصل 5
هفته ی 6و7 روزی 8 صفحه فصل 6و7و8و9
بقیه برنامه هاش همینطوریه اگه فکر میکنین حوبه بقیه شو هم تایپ کنم اگه نه که بیخیال شم اینو اخه خیلی زیاده
فکر نکنم خوشتون اومده باشه نه؟؟؟

بالا