درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوستان............
کسی گزارشکار آزمایشگاه کنترل کیفی و میکروبیولوژی داره؟
لطفا بهم برسونین خیلی واجبه
با تشکر:gol:

taranom.s

عضو جدید
سلام
کسی جزوه ی CFD داره واسم بذاره؟؟؟؟؟؟
اگر کتاب خوبی هم میشناسید بهم معرفی کنید ممنون میشم
:gol:

m3164

کاربر فعال تالار مهندسی شیمی
کاربر ممتاز

m3164

کاربر ممتاز
سلام
کسی جزوه ی CFD داره واسم بذاره؟؟؟؟؟؟
اگر کتاب خوبی هم میشناسید بهم معرفی کنید ممنون میشم
:gol:

یه کتاب لاتین؛
Fundamentals of Computational Fluid Dynamics

یه جزوه دست نویس فارسی؛
دینامیک سیالات محاسباتی (CFD)

این دو تا کتاب فارسی هم کتابهای خوبی اند؛
1 . مقدمه ای بر دینامیک سیالات محاسباتی CFD
مولفین: ویراتونگ ، ورستیگ - مترجمین: شجاعی فرد و هشترودی - انتشارات: دانشگاه علم و صنعت ایران

2 . مدل سازی در دینامیک سیالات محاسباتی CFD
مؤلفین: دیوید سی ، ویل کاکس - مترجم : محمد شهرخ خانی - انتشارات: یزدا

m3164

کاربر ممتاز

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوستان............
کسی گزارشکار آزمایشگاه کنترل کیفی و میکروبیولوژی داره؟
لطفا بهم برسونین خیلی واجبه
دوستان آز کنترل کیفی یادتون نره
شدیدا نیاز دارم

piruz1

عضو جدید
سلام دوستان
من یک پروژه در مورد طراحی فرایند و ارزیاببی اقتصادی فرآیندها برای یک مورد خاص نیار دارم. :( اگه کسی داره یا قبلا کار کرده ممنون میشم بذاره.

piruz1

عضو جدید
سلام دوستان
من یک پروژه در مورد طراحی فرایند و ارزیاببی اقتصادی فرآیندها برای یک مورد خاص نیار دارم. :( اگه کسی داره یا قبلا کار کرده ممنون میشم بذاره.
یا اگه تونستید مقاله هاش رو که از ژورنال های معتبر باشه برام لطف کنید بذارید . چند مقاله در مورد یک موضوع خاص از طراحی فرایند که از لحاظ اقتصادی بررسی شده باشن.
ممنون میشم.

piruz1

عضو جدید
من مخلصم :D
فرایند ها و هدف فرقی نمیکنه که چی باشه. مثلا برای تولید یک ماده چند فرایند رو در نظر میگیریم که با هم مقایسه اقتصادی شده باشن. یا چند مقاله که خودم مقایسه هاشو انجام بدم

saeed.n1985

عضو جدید
سلام!!!!!!!
من یک سری مطلب فارسی راجع به طراحی مخازن تحت فشار و گاز دی متیل اتر (DME )میخوام!

آخرین ویرایش توسط مدیر:

taranom.s

عضو جدید
یه کتاب لاتین؛
Fundamentals of Computational Fluid Dynamics

یه جزوه دست نویس فارسی؛
دینامیک سیالات محاسباتی (CFD)

این دو تا کتاب فارسی هم کتابهای خوبی اند؛
1 . مقدمه ای بر دینامیک سیالات محاسباتی CFD
مولفین: ویراتونگ ، ورستیگ - مترجمین: شجاعی فرد و هشترودی - انتشارات: دانشگاه علم و صنعت ایران

2 . مدل سازی در دینامیک سیالات محاسباتی CFD
مؤلفین: دیوید سی ، ویل کاکس - مترجم : محمد شهرخ خانی - انتشارات: یزدا
ممنون دوست عزیز خیلی لطف کردی:w27::w27:

ramram87030

عضو جدید
سلام بچه ها کسی هست بدونه که واسه امتحان ارشد کتابای پوران کدوم درساش خوبه و کتابای راهیان کدوم درساش؟؟؟ مثلا من شنیدم واسه ترمو کتاب پوران عالیه..
البته من خودم کتابای پارسه رو دارم و از سیالات و انتقال جرم و عملیات واحدش خیلی راضیم ..
لطفا اگه کسی چیزی میدونه دریغ نکنه

m3164

کاربر ممتاز

lord aragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
این دمولسیفایری ک به نفت خام میزنیم آخر کار چه بلایی سرش میاد؟تصفیه میشه؟

برای جداسازی راحت تر امولسیون نفت و آّب از مواد تعلیق شکن یا نمکزدا استفاده می شود که احتمالا همون دمولسیفایرباشه.این مواد با غلظت کم تزریق می شوند و بعد نفت وارد نمک گیر برقی می شود تا با ایجاد میدان الکتریکی نمک و اب از نفت جدا شود.بعد پساب شدیدی تولید می شود که وارد مخزن کف گیر میشه که بهش انتی دمولسیفایر می زنند.بعد وارد مخزن می شود تا ته نشینی ثقلی صورت گیرد بعد وارد ***** ف ی ل ت ر میشه بعد هم با پمپ فشارش زیاد میشه و به چاه تزریق میشه...حالا نمیدونم این چاه ،چاه پسابه یا همون مخزن نفته واسه ازدیاد برداشت؟احتمالا واسه ازدیاد برداشته نفت از چاه،به چاه نفت تزریق میشه

آخرین ویرایش:

parhampars

عضو جدید
سلامــــــــــــ

کسی میتونه برام پایان نامه زیر رو فراهم کنه؟

carbon formation during carbone-dioxide reforming of methane
by: shizhong zhao
university of houston
august 1997

azizeh_1389

عضو جدید
سلام.من موضوع پروژه کارشناسیم تصفیه مواد دارویی در فاضلاب شهری توسط فرآیندهای اکسیداسیون هست ولی نمیدونم AOP که همه جا هم بهش اشاره کرده مخفف چیه؟ممنون میشم اگه کمکم کنید

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام.من موضوع پروژه کارشناسیم تصفیه مواد دارویی در فاضلاب شهری توسط فرآیندهای اکسیداسیون هست ولی نمیدونم AOP که همه جا هم بهش اشاره کرده مخفف چیه؟ممنون میشم اگه کمکم کنید
روش اکسیداسیونAOP ،یکی از پیشرفته ترین روشهای تصفیه فاضلاب بشمار می رود.در این روش اکسیژن خالص وازن در مقاطع مختلف در فاضلاب تزریق شده و با خاصیت اکسید کنندگی قوی سبب ازبین رفتن BOD فاضلاب می گردد. روش AOP اکسیداسیون فاضلاب برای فاضلاب های قوی با بار آلودگی بالا بعنوان یکی از مکمل های فرایند تصفیه بشمار می رود. اکسیداسیون فاضلابAOP میتواند بصورت تزریق مستقیم ازن و اکسیژن باشد و هم می تواند بصورت الکترود ها ( پیل شیمیایی ) استفاده شده و عمل نماید. اکسیداسون فاضلاب AOP امروزه بعنوان پیشرفته ترین تصفیه فاضلاب و یا مکمل تصفیه فاضلاب بشمار میرود.

مقالاتی در این مورد هست که میتونی از لینک های زیر دانلود کنی ;)
1-Advanced Oxidation Process

2-AN OVERVIEW OF THE INTEGRATION OF ADVANCED OXIDATION

آخرین ویرایش:

schmichael

عضو جدید
برای جداسازی راحت تر امولسیون نفت و آّب از مواد تعلیق شکن یا نمکزدا استفاده می شود که احتمالا همون دمولسیفایرباشه.این مواد با غلظت کم تزریق می شوند و بعد نفت وارد نمک گیر برقی می شود تا با ایجاد میدان الکتریکی نمک و اب از نفت جدا شود.بعد پساب شدیدی تولید می شود که وارد مخزن کف گیر میشه که بهش انتی دمولسیفایر می زنند.بعد وارد مخزن می شود تا ته نشینی ثقلی صورت گیرد بعد وارد ***** ف ی ل ت ر میشه بعد هم با پمپ فشارش زیاد میشه و به چاه تزریق میشه...حالا نمیدونم این چاه ،چاه پسابه یا همون مخزن نفته واسه ازدیاد برداشت؟احتمالا واسه ازدیاد برداشته نفت از چاه،به چاه نفت تزریق میشه

خیر درصد این آب اینقدرها زیاد نیست که واسه ازدیاد برداشت به مخزن تزریق بشه (در کشور ما).
به چاه دفعی Disposal Well تزریق میشه.

k_siroos

مدیر بازنشسته
سلام دوستان
یا اگه تونستید مقاله هاش رو که از ژورنال های معتبر باشه برام لطف کنید بذارید . چند مقاله در مورد یک موضوع خاص از طراحی فرایند که از لحاظ اقتصادی بررسی شده باشن.
ممنون میشم.

پروژه ها و گزارش های کار آموزی مهندسی شیمی

طرح توجیهی و مطالعات امکان سنجی

montazer1012

عضو جدید
p&ID برای بخش *****اسیون واحد شیرین سازی گاز طبیعی

p&ID برای بخش *****اسیون واحد شیرین سازی گاز طبیعی

سلام دوستان
من یک نمونه P&ID برای بخش lean Amine filtration شیرین سازی گاز طبیعی می خوام. کسی می تونه به من کمک کنه.خیلی توی اینترنت گشتم ولی چیزی نتونستم پیدا کنم.

ممنون از کمک شما

ator67

عضو جدید
با سلام
کسي پيدا نشد يک پروژه 60 50 صفحه اي از طراحي راکتور يا خشکن ها داشته باشه

king_off

عضو جدید
بجز ترمو بقیه راهیان خوبه البته اگه وقت داری کتاب هر دو تا انتشارات بگیر بخون چون کتاب های پوران مفهومی و کتاب های راهیان نکته ی هستن با هم میتونن مکمل خوبی برای هم باشن

hex6789

عضو جدید

مشاهده پیوست 92775

ممنون میشم اگه کسی بتونه اینو حل کنه.......

خوب این انتگرال مسلماً حل تحلیلی که نداره :cry:
اما حل عددی، در تصویر زیر در بازه 0 تا 100000 رسم کردم تابع مورد نظر شما رو، میبینید که واگراست و در x=inf مقدار تابع هم بی نهایت میشه، بنابرین جواب انتگرال مثبت بی نهایت میشه!
البته من اول به تابع توجه نکردم و با دستور int در مطلب انتگرال گرفتم که حاصل بی نهایت میشد و بعدش رسم کردم دیدم ماجرا از این قراره :redface:
البته بدیهی وقتی x به سمت بی نهایت میل کنه، مقدار اکسپوننشیال به یک میل می کنه و تعیین کننده حد تابع، x^4 خواهد بود که همان بی نهایت میشود ...
untitled.jpg
البته اگه بدونم کاربرد این انتگرال کجاست، شاید بشه تحلیلش کرد! :smile:

lord aragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خدمت همه

اگه ممکنه مطلبی در مورد ایزو مکس می خواستم هر چی کاملتر بهتر

http://www.4shared.com/rar/wpm-exPS/Fluid_Catalytic_Cracking_Handb.html

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/246308-شرح-فرایند-واحدهای-پالایشگاهی/page4

http://fa.wikipedia.org/wiki/کراکینگ_کاتالیزوری_سیال_بستر

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/246308-شرح-فرایند-واحدهای-پالایشگاهی/page5

آخرین ویرایش:
بالا