درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

shahram1159

عضو جدید
shahram1159 عزیز با سلام

بله. براساس رابطه برنولیه. در مورد انبساط ناگهانی هم دقیق متوجه منظورت نمیشم. میخوای بیشتر توضیح بدی؟

GNMS
ببین وقتی جریان از یه سطح مقطع کوچیک وارد بزرگ می شه فشارش کم می شه درسته؟
طبق رابطه U1A1=U2A2 سرعتش هم کم میشه در حالیکه بر طبق برنولی رابطه فشار و سرعت معکوس
حالا بالاخره تو سیالات یا صنعت رابطه این دو کمیت چطوریه؟ممنون

janfarnko

عضو جدید
منم فکر می کنم یه جور ازمون روانشناسی باشه
یکی از دوستامون پارسال قبول شد می گفت سوالاشون ربطی به درسو اینا نداشته

ALUK

عضو جدید
خیلی خیلی خیلی ممنون که وقت گذاشتی:gol:
آره تو رو خدا اگه میشه کامل توضیح بده چه خبره
من که قلبم داره مثل قلب گنجشک میزنه:cry:
اگه مصاحبه بود خیلی راحتر بود:(
سلام دوستان. راستی دیروز کجا بودیم ؟ w20:اهان یادم اومد داشتم راجع به تست ها میگفتم نگران نباشید از من اصلا سوال درسی نکردن نه درسی نه عقیدتی . ساعت 7.5 صبح ما رو تقسیم بندی کردن به هرکدوممون یه کد دادن ما 6تا دختر بودیم بقیه پسر . اول منو با 9تا پسر فرستادن داخل یه اتاق 4تا مهندس روبرومون نشسته بودن من اولش خیلی ترسیده بودم یکی از مهندسا یه سوال مطرح کرد گفت شما 10 نفرید من یک میلیون تومن به شما میدم و میخوام شما 10 نفرو برای یک ماموریت 1 ماهه به یه جزیره دورافتاده بفرستم شما باید برید بازار با این یک میلیون تومن مایحتاج یک ماهه خودتونو بخرید . 6 دقیقه به ما وقت داد یه برگه اچار هم بهمون داد گفت رو این کاغذ بنویسید چه چیزایی میخواین بخرید . یه کرنومتر بزرگم رو میزش بود من تا اومدم با پسرا اشنا بشم و حرف بزنیم 3 دقیقش رفت . اما خداروشکر چون خانوما در حرف زدن کم نمیارن تونستم به شرایط سختی که اون جا حاکم شده بود غلبه کنم اما پسرا هرچی من میگفتم میگفتن راست میگه اصلا نمیتونستن حرف بزنن ما در عرض 10 دقیقه تونستیم برگه اچارو پر کنیم اما مهندسه از ما قبول نکرد بهمون گفت که شما 6 دقیقه وقت داشتید این دیگه فایده نداره یه جورایی میخواست عصبانیمون کنه ببینه عکس العمل هرکس وقتی عصبانی میشه چه جوریه به ما گفت فکر نکنم گروه شما تایید بشه خیلی سطح پایین بودید من از 10 نمره به گروهتون 2 میدم بعدم برگه اچاری که ما این همه زحمت کشیدیم تا پر ش بکنیم جلو همه پاره کرد من اولش خیلی ناراحت شدم فکرشو بکنید داخل اتاق 3 تا دوربین بود که از سه جهت فیلممونو میگرفت پیش خودم گفتم دیدی ساعت 9 صبح نشده ما out شدیم اما مهندسه با یه لحن بدی بهمون گفت که من یه فرصت دیگه به شما میدم اونم بستگی به این خانوم داره وقتی اینو گفت من میخواستم از ترس بمیرم یه برگه اچار به من داد گفت 2 دقیقه وقت داری یه کار دستی درست کنی منم طبق عادت بچگی شروع کردم به قایق درست کردن ولی گفت قایق و موشک و باد بزنو نمیتونی درست کنی تا اومدم فکر کنم که دیگه چی میتونم درست کنم 1 دقیقش گذشت به هزار بدبختی یه خونه درست کردم داشتم به این فکر میکردم که به خونه من از 10 نمره حالا چند میخواد بده همین جور صلوات نذر میکردم که یهو بهم گفت بچه ها کلا خسته نباشید این یه بحث روان شناختی بود خیلی خوب عمل کردید خانوم شما هم خسته نباشید معذرت میخوایم اگه با شما بد صحبت کردیم تازه اونجا فهمیدم که سر کار بودیم اونا فقط میخواستن ببینن ما عصبانی میشیم یا نه که هر کاری کردن موفق نشدن ممکنه از شما هم همین سوالارو بکنن یا اصلا کلا عصبانیت بکنن ببینن عکس العملت چیه . این از ساعت 7.5 تا 9 صبحش بود اگه خواستین تا 7.5 شبشو داخل یه قسمت دیگه توضیح میدم فکر کنم یه فیلم سینمایی از توش در بیاد من که علارقم این که اون روز عالی عمل کردم قبول نشدم یعنی از اون 6 تا دختری که اونجا بودیم هیچ کدوم قبول نشدیم شاید دختر نخواستن اما خوشحال میشم اگه بتونم به شما کمکی بکنم

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
سلام دوستان من نیاز فوری به روشهای ساخت تینردارم ویا مواد اولیه شون کلاً درمورد تینر ممنون میشم کمکم کنین
مرسی

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
سلام د وستان
درموردروشهای تهیه تینر و مواد اولیه ی اون مطلب میخاستم
ممنون میشم کمکم کنین
مرسی

a-mokhtari

عضو جدید
ارشد مجازی

ارشد مجازی

اگر کسی در مورد مصاحبه آزمون ارشد مجازی دانشگاه علم وصنعت چیزی میدونه کمک کنه.ممنون میشم:que:

sarang

عضو جدید
سلام.دانشگاه آزاد دزفول مهندسی شیمی-پتروشیمی داره ولی دانشگاه دولتی نمیدونم نزدیکترین جا به خوزستان کجا هست که داشته باشه

victor203

عضو جدید
ممممننننوووننن

ممممننننوووننن

به نظرم شما کتاب بنویسید خیلی خوب فروش میره;)
خیلی خوب محیطو توصیف کردید
حتما توضیحاتتونو کامل کنید که من یکی یه دنیا ممنون میشم :gol::gol::gol:
و لطفا نکاتی که به نظرتون اونجا بدرد میخوره رو هم بفرمایید:redface:

Reza.R

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام .من مقالات زیر رو می خوام اگه لطف کنید بسیار ممنونم می شم

Application of General Material Balance on Gas Condensate Reservoirs GIIP Estimation
http://www.onepetro.org/mslib/app/Preview.do?paperNumber=SPE-142847-MS&societyCode=SPE

Evaluation of Material Balance Analysis Methods For Volumetric, Abnormally-pressured Gas Reservoirs
http://www.onepetro.org/mslib/app/Preview.do?paperNumber=PETSOC-93-08-02&societyCode=PETSOC

Material Balance for Multi-layered, Commingled, Tight Gas Reservoirs
http://www.onepetro.org/mslib/app/Preview.do?paperNumber=00059760&societyCode=SPE

A Type-Curve Matching Procedure For Material Balance Analysis Of Production Data From Geopressured Gas Reservoirs

http://www.onepetro.org/mslib/app/Preview.do?paperNumber=PETSOC-91-05-05&societyCode=PETSOC

Discussion on Dynamic Reserves Estimation of Multilayer Gas Reservoir With Material Balance Method
http://www.onepetro.org/mslib/app/Preview.do?paperNumber=SPE-113665-MS&societyCode=SPE

Estimation of Aquifer Parameters Using the Numerical Inversion of Laplace Transform
http://www.onepetro.org/mslib/app/Preview.do?paperNumber=00081428&societyCode=SPE
دوست عزیز ، ابتدا از ابسترکت موجود ، مقاله رو کاملا ً بخونید و بعد تقاضا کنید . در مورد این دیتا بیس اجازه استفاده دانلود گروهی برای سایت وان پترو داده نشده و در این صورت اکانت مورد نظر اکسپایر خواهد شد

korzangolo

عضو جدید
اگه ممکنه این مقالات رو لازم دارم .اگر لطف کنید ممنون میشم اخه من این مقالات رو با اگاهیی می ذارم و همش در مورد موازنه مواد در مخازن گازی است .

ALUK

عضو جدید
به نظرم شما کتاب بنویسید خیلی خوب فروش میره;)
خیلی خوب محیطو توصیف کردید
حتما توضیحاتتونو کامل کنید که من یکی یه دنیا ممنون میشم :gol::gol::gol:
و لطفا نکاتی که به نظرتون اونجا بدرد میخوره رو هم بفرمایید:redface:[/Q
فکر کنم قسمت سومو باید شروع کنم ساعت 9 شد وقتی از اتاق اومدیم بیرون دوباره منو با 9 تا پسر دیگه که با گروه اول فرق میکرد فرستادن داخل اتاق با 4 تا مهندس دیگه که روبروی ما نشسته بودن یکی از مهندسا گفت این جا یه بحث گروهی انجام میدیدم من یه موضوع مطرح میکنم شما بحث مکنید ما هم میشنویم بعد نتیجه گیری هم میکنیم موضوعش این بود ( ما باید چه کار کنیم که ظرف 30 سال اینده زندان های ما خالی از زندانی بشه دیگه زندانی و مجرم نداشته باشیم ) ما هم شروع کردیم به بحث کردن خوب داشتیم پیش میرفتیم که یکی از این پسرای ساده که خدا بگم چکارش کنه بحثو کشوند به ماهواره و شبکه های ماهواره ای و فیلمای فارسی وان و پی ام سی فمیلی و خلاصه بند و اب دادیم معلوم شد که هممون همه شبکه های ماهواره رو میبنیم یکی از پسرا که خیلی سوتیش ضایع بود داشت راجع به فیلما و موضوعشون هم نظر میداد که من حرفو عوض کردم به شما توصیه میکنم که سوتی مارو ندید اون کسی که مصاحبه میکنه مخصوصا برای جاهای حساسی مثل نیروگاه به یه نحوی میخواد بفهمه که ایا شما پای خبرهای ماهواره ای یا شبکه هایی مثل bbc یا VOA هستید یا نه . مطمن باشید شب قبل خودش پای همه خبر ها نشسته و به یه نحوی میخواد از شما اطلاعات بکشه بیرون . به نظرم کلا خودتونو بزنید به کوچه علی چپ بهتر باشه . خلاصه با سوتی که بچه ها دادن اون مرحله هم گذشت . ساعت شده بود 10.5 نوبت به مرحله مصاحبه تکی رسید که الان باید برم فکر کنم باید این اطلاعاتو چاپ کنم با عنوان روز مصاحبه :twisted::twisted:

Reza.R

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

Reza.R

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام .من مقالات زیر رو می خوام اگه لطف کنید بسیار ممنونم می شم

Application of General Material Balance on Gas Condensate Reservoirs GIIP Estimation
http://www.onepetro.org/mslib/app/Preview.do?paperNumber=SPE-142847-MS&societyCode=SPE

Evaluation of Material Balance Analysis Methods For Volumetric, Abnormally-pressured Gas Reservoirs
http://www.onepetro.org/mslib/app/Preview.do?paperNumber=PETSOC-93-08-02&societyCode=PETSOC

Material Balance for Multi-layered, Commingled, Tight Gas Reservoirs
http://www.onepetro.org/mslib/app/Preview.do?paperNumber=00059760&societyCode=SPE

A Type-Curve Matching Procedure For Material Balance Analysis Of Production Data From Geopressured Gas Reservoirs

http://www.onepetro.org/mslib/app/Preview.do?paperNumber=PETSOC-91-05-05&societyCode=PETSOC

Discussion on Dynamic Reserves Estimation of Multilayer Gas Reservoir With Material Balance Method
http://www.onepetro.org/mslib/app/Preview.do?paperNumber=SPE-113665-MS&societyCode=SPE

Estimation of Aquifer Parameters Using the Numerical Inversion of Laplace Transform
http://www.onepetro.org/mslib/app/Preview.do?paperNumber=00081428&societyCode=SPE
http://ifile.it/ri4ptej/1.rar

amir4924

عضو جدید
دست شما درد نکنه ولی بعید میدونم اینجوری باشه ولی اینو از خیلی ها شنیدم که اول به اندازه کافی ناامید و عصبانیت میکنن تا واکنش نشون بدی.

amir4924

عضو جدید
دوستان امشب شرکت گاز اطلاعیه زده و اعلام کرده که نتایج را دوشنبه اعلام میکنه
نظرتون چیه؟

icegirl

عضو
سلام.دانشگاه آزاد دزفول مهندسی شیمی-پتروشیمی داره ولی دانشگاه دولتی نمیدونم نزدیکترین جا به خوزستان کجا هست که داشته باشه
دانشگاه آزاد دزفول ارشد مهندسی شیمی آورده؟؟؟؟؟ تا پارسال که نداشت!!!

ALUK

عضو جدید
دست شما درد نکنه ولی بعید میدونم اینجوری باشه ولی اینو از خیلی ها شنیدم که اول به اندازه کافی ناامید و عصبانیت میکنن تا واکنش نشون بدی.

درسته حق با شماست منم نمیگم که مصاحبتون حتما همین جوریه. ان شاالله اگه مرحله اول قبول شدید وداخل سایت زده بود مصاحبه روان شناختی راس ساعت 7.5 صبح تا 7.5 شب انجام میشه شک نکنید که مثل همین مصاحبه ای که من رفتم . ارزوی موفقیت برای همتونو دارم برای برادر منم دعا کنید اونم شرکت کرده

mohsen_p1276

عضو جدید
سلام خانم
من هم از شما ممنونم لطفا ادامه ماجرا رو تعريف كنيد خيلي با حال بود، خواهش ميكنم فقط زودتر تا دير نشده و آزمون رد نشده شايد بتونيم از تجربياتتون استفاده كنيم

kebrit

عضو جدید
دوستان مثل اینکه همه امید قبولی دارن
خوبه - امید آخرین چیزیه که میمیرد
برنامه ریزی شرکت نفت هم که با این امروز و فرداشون واقعاً شاهکاره
راستی من 100% قبول میشم

shahram1159

عضو جدید
دوستان مثل اینکه همه امید قبولی دارن
خوبه - امید آخرین چیزیه که میمیرد
برنامه ریزی شرکت نفت هم که با این امروز و فرداشون واقعاً شاهکاره
راستی من 100% قبول میشم

شما مگه ارشد نمیرین میخوایین برین شرکت گاز

ALUK

عضو جدید
سلام باید ببخشید که یه خورده دیر شد. ساعت یک ربع به یازده شده بود نوبت مصاحبه تکی رسیده بود که امیدوارم نصیب هیچ نامسلمونی ( بچه ها تورو خدا فکر نکنید میخوام بترسونمتون من فقط دارم اون روزو تعریف میکنم حتی اگه یک قسمت از حرفام هم به دردتون بخوره همین واسه من کافیه ) داخل اتاق یه اقای قد بلندبود و هیکلی که صداش میکردن اقای پارسا ته لهجه اصفهانیه غلیظی داشت خدا وکیلی مثل بازجوهای ساواک نگام میکرد تا حالا این جوری نشده بودم لرزش پامو پشت صندلی نمیتونستم کنترل کنم شاید دلیل استرس بیش از حدم این بود که (بین همه بچه هایی که اون روز اومده بودن من از همه کوچکتر بودم 5 تا دختر دیگه متولد 62-60-61 و همه پسرا هم بنده خداها پیر شده بودن متولد55-56-59-کوچکترینشون 60 بود تازت بین اونا من فقط فارغ التحصیل دانشگاه ازاد بودم همه چه دختر چه پسر از فارغ التحصیلهای دانشگاه صنعتیه شیراز - امیرکبیر - شریف - علم و صنعت - صنعتی اصفهان ) از طرفی
من درسم 2 ماه بود که تموم شده بود و تا اون وقت هم اصلا جایی برای مصاحبه نرفته بودم . برگردیم به اصل موضوع اقای پارسا با نگاه تحقیر امیزی اول بهم گفت خودتو معرفی کن و بگو چند سالته وقتی گفتم متولد 66 هستم یه نگاه بدی بهم کردو گفت خیلی بیشتر میخوری من فکر کردم 59 یا نهایتا 60 باشی ( کلک نقطه ضعف خانوما رو میدونست ) سوال بعدیش این بود چه عاملی باعث شد که کار تو نیروگاه بوشهر و انتخاب کنی ؟ بهتر نبود این فرصت بدی به یه اقا پسر تا این جا کار کنه شما بمونی تو خونه وظایفتو انجام بدی بلاخره شما دخترید هیچکی از شما انتظار نداره ؟ حرفاش بد جور داشت داغونم میکرد مستقیم داشت تو nerve من راه میرفت . من در جوابش گفتم که نمیشه کارو محدود کنی و اسم دخترونه پسرونه روش بزاری هر کس بنا به قابلیت هایی که داره شغلشو انتخاب میکنه منم ازمون شرکت کردمو قبول شدم همین جوری پا نشدم بیام اینجا. سوال بعدیش این بود که بعد فهمیدم اینو از همه دختر پسر ها پرسیده بود اینکه اگه ازدواج کنی طرف مقابلت قبلا قبول کرده شغل شمارو بعد ما به شما 2 سال اموزش دادیم و خرج شما کردیم بعد روزی که میخوای بیای سر کار همسرت نمیزاره موافق نیست با کار کردنت تو چه کار میکنی ایا زندگیتو انتخاب میکنی یا شغلتو؟ من نمیخواستم به سوالش جواب بدم اما اون خیلی سمج بود وقتی من حرف میزدم میگفت کلیشه ای صحبت نکن زندگی یا کار؟ منم گفتم یک همچین انسانی که اول قبول کرده که من بیام سرکار بعد میزنه زیرش پس معلوم میشه انسان متعهدی نیست من کارمو انتخاب میکنم شما هم رو این سوال فکر کنید تا اگه گیر ادم مضخرفی مثل اقای پارسا شدید جواب منطقی بدید. شاید بدونید که 30 درصد پرسنل نیروگاه بوشهر روسها هستند از من پرسید که چه قابلیتی داری که ما تورو از بین این 68 نفر رشته الکترونیک که امروز اومدن تو رو انتخاب کنیم >؟ منم گفتم که خب من زبان بلدم وقتی گفتم زبان بلدم گفت زبان روسی بلدی یا المانی فکرشو بکنید نوبت ما که شد دیگه زبان انگلیسی هم out شد منم گفتم هیچ کدوم من یه خورده انگلیسی بلدم اما اون گفت این قابلیت نمیشه الان دیگه هر بچه ابتدایی انگلیسی بلده . دلم میخواست همون جا زار زار گریه کنم این ادم بویی از انسانیت نبرده بود بعدا فهمیدم همرو این جوری ضایع کرده بود . ازم پرسید که ورزش هم میکنی ؟ منم بهش گفتم که من رزمی کار میکنم ( جودو) از طرفی عضو تیم فوتسال دانشگاه بودم حالا هم که درسم تموم شده ورزشو رها نکردم ولی این اقا با تمسخر تموم گفت که چه دلیلی داره که ورزش پسرونه انتخاب کردی . فکر کنم برداشت اون از زن یعنی اشپزی و بچه داری و قالی بافی . یه چندتا سوال سیاسی هم پرسید عملکرد اقای میرحسین و کروبی رو سوال کرد با چند تا سوال دیگه که عنوان کردنش این جا مناسب نیست .حدود 45 دقیقه از من اطلاعات سیاسی پرسید به نحوی میخواست بدونه طرفدار کی هستم ولی کور خونده بود نمیدونست من زرنگ تر از این حرفام چون خودمم هنوز نمیدونم . حدود یک ساعتو ربع من داخل اتاق بودم در اخر هم بهم گفت که من فکر میکنم که تو هیچی بارت نیست همشو لاف اومدی ( خدا شاهده همین جوری بهم گفت ) شاید میخواست عصبیم کنه نمیدونم چه دلیلی باعث شد اینو بهم بگه وقتی من از اتاقش اومدم بیرون حیف که هر جارو نگاه میکردم دوربین بود وگرنه یه دل سیر گریه میکردم ساعت شده بود تقریبا 1 بعدش وقت ناهر بود و نماز جای همگیتون خالی نمیدونید چه ناهار باحالی بود اما من انقدر حس حقارت بهم دست داده بود که نتونستم هیچی بخورم . بچه ها فقط الان ساعت 2.5تا 7.5 مونده که الان یه کاری پیش اومد باید برم ان شالله شب میگم

پي اچ

پي اچ

با سلام
از دوست من توی یک مصاحبه مربوط به یکی از شرکتهای انرژی اتمی یه سوال پرسیدن که من نتونستم جوابشو پیدا کنم،
شما میدونید چرا ما پی اچ بیشتر از 14 نداریم؟
درود:gol:
پي اچ يعني منفي لگاريتم در مبنا 10 غلظت يون H+
پي او اچ هم يعني منفي لگاريتم در مبناي 10 غلظت يون OH-
جمع اين دو تا ميشه 14 حالا چرا 14؟
وقتي معادله ثابت تعادل آب در 25 درجه سانتيگراد رو مي نويسيم:
http://public.blu.livefilestore.com/y1pk1vEiOV3RlecvWvdBb8u6NVD19ePyss6J7zI2obyExGI3xj0puIbsJo04M5yw8xsX9CGVIK2kbAS6nsIxzgR-w/ثابت%20تعادل%20آب.png?psid=1
با توجه به جرم مولكولي آب(18گرم بر مول)مقدار 1000گرم آب كه ضمناً حدود 1 ليتر هم ميشه 55 مول خواهد بود.اگر بجاي غلظت آب در معادله بالا عدد 55 رو قرار بديم:
http://public.blu.livefilestore.com/y1pOYYtL7Ez1UPz2vEAaDRAuVB5GDCbzjgpj1mwxNL7XYYTh28_HFRi3NpT2r4jMisfb4pkHwNqEZPd7S0FIcg1AQ/غلظت%20آب%20خالص.png?psid=1
از طرفين كه منفي لگاريتم بگيريم،جمع منفي لگاريتم H+ وOH- برابر 14 مي شه.يعني اين عدد 14 در اصل ناشي از مقدار ثابت تعادلي آب در دماي 25 درجه سانتيگراده(همون 2 ضربدر 10 بتوان منفي 16)كه از اسمش معلوه كه در اون دما يه عدد ثابته
ولي در دماهاي ديگه احتمالاً مقدارش متفاوته:biggrin:
بدرود:gol::gol::gol:

Ariyaee_0098

کاربر فعال
مرس از اطلاعاتی که میدین;)
عجب آدمای بیشعورو عقده ای هستند ها
یعنی خودشونم میخواستن بیان سرکار این همه تحقیر شدن؟:mad:

مي مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود
دوست عزیز لطف کن زودتر بقیه شو بنویس.
از طرفی می خوام اطلاعاتم زیاد شه از طرفی شده عین داستان ها دنباله دار که آدمو هی تند تند میخونه تا به آخرش برسه
دستت درست بخاطرنوشته هات

sarang

عضو جدید
نه هنوز نیاورده ولی احتمالا تا سالی دیگه میاره.آخه در گیرو دار تکمیل هییت علمیشون هستن.در ضمن ماهشهر ارشد مهندسی شیمی داره.امسال که بچه ها امتحان دادن

بالا