درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

amirs1987

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بقیه مقالات متن کاملشون در دسترس نیست..

آره دوست عزیز لینک بده..

• Like
واکنش ها: *م*

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
salam be doustane aziz
lotfan ye komak vehem vokonin.
age kasi mokhafafe bbl ro midoune behem bege
ba tashakor;)

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
soal

soal

salam be doustane aziz
lotfan ye komak behem bokonin.
ba tashakor;)

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
نه واسه درس موازنه هست؟
واحد حجم یا یه چنین چیزیه

Babak_Satyr

عضو جدید
چند سوال در مورد آماده کردن کاتالیست...

چند سوال در مورد آماده کردن کاتالیست...

سلام
اساتید ارجمند اگه لطف کنن و سریع جواب بدن ممنون میشم...
1- در تهیه کاتالیستها ، کلرید آهن و کلرید روی چه نقشی میتونن داشته باشن و چرا از فلز روی در ساخت کاتالیست استفاده میشه ؟
2- در مرحله ای که برای ساخت کاتالیست در راکتور انجام میشه و سدیم کلراید در آب DM در دمای مشخصی حل میشه و سپس باید محلول برای زمان مشخصی مثلا 15 دقیقه هم بزنیم ( چرا باید محلول خنثی باشه ؟ )
3- چرا سیدم بی کربنات باید ( به آرامی ) به راکتور حاوی زغال اکتیو و کلرید روی و ... اضافه بشه ؟
4- اگه در مراحل مختلف ساخت کاتالیست دما به سرعت زیاد بشه چه مشکلاتی برای کاتالیست بوجود میاره و چرا باید دما رو به آرامی زیاد کنیم ؟
دوستان اگه منبعی سراغ دارید درباره انواع کاتالیست ها، نحوه استفاده و چگونگی ساختشون ممنون میشم اطلاع بدید.با تشکر...

آخرین ویرایش:

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در صنایع نفت و گازه؟
در ضمن، شما باید فارسی تایپ کنید.

salam be doustane aziz
lotfan ye komak behem bokonin.
ba tashakor;)

Meaning:
Any of various units of capacity

Classified under:

Nouns denoting quantities and units of measure

Synonyms:

bbl; barrel

Context example:

a barrel of beer is 31 gallons and a barrel of oil is 42 gallons

Hypernyms ("bbl" is a kind of...):

United States liquid unit (a liquid unit officially adopted in the United States Customary System)
British capacity unit; Imperial capacity unit (a unit of measure for capacity officially adopted in the British Imperial System; British units are both dry and wet)

Meronyms (parts of "bbl"):

gal; gallon (United States liquid unit equal to 4 quarts or 3.785 liters)
congius; gallon; Imperial gallon (a British imperial capacity measure (liquid or dry) equal to 4 quarts or 4.545 liters)

Holonyms ("bbl" is a part of...):

hogshead (a British unit of capacity for alcoholic beverages

آخرین ویرایش:

mehregansoltani

عضو جدید
sakhete maye zarf shoyee

sakhete maye zarf shoyee

dar maye zarf shoyee che mavadi be onvane ghelzat dahande mitavan estefade kard?
be gheyr az manokol

حسين فلا حت

عضو جدید
كمك گرفتن از دوستان

كمك گرفتن از دوستان

من دانشجوي ترم 4 مهندسي شيمي شاخه پتروشيمي هستم كه بصورت مجازي در دانشگاه صنعتي سهند تبريز درس ميخونم از دوستان خواهش ميكنم در مرورد اينكه در كدام يك از دانشگاههاي دولتي تهران ميتونم واخدهاي عملي رو بردارم بنا به توافق دانشگاه ميتوانم واحدهاي عملي رو در دانشگاه دولتي بصورت مهمان بردارم در صورت امكان براو ايميل كنيد ممنون

(sara_h)

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
اساتید ارجمند اگه لطف کنن و سریع جواب بدن ممنون میشم...
1- در تهیه کاتالیستها ، کلرید آهن و کلرید روی چه نقشی میتونن داشته باشن و چرا از فلز روی در ساخت کاتالیست استفاده میشه ؟
2- در مرحله ای که برای ساخت کاتالیست در راکتور انجام میشه و سدیم کلراید در آب DM در دمای مشخصی حل میشه و سپس باید محلول برای زمان مشخصی مثلا 15 دقیقه هم بزنیم ( چرا باید محلول خنثی باشه ؟ )
3- چرا سیدم بی کربنات باید ( به آرامی ) به راکتور حاوی زغال اکتیو و کلرید روی و ... اضافه بشه ؟
4- اگه در مراحل مختلف ساخت کاتالیست دما به سرعت زیاد بشه چه مشکلاتی برای کاتالیست بوجود میاره و چرا باید دما رو به آرامی زیاد کنیم ؟
دوستان اگه منبعی سراغ دارید درباره انواع کاتالیست ها، نحوه استفاده و چگونگی ساختشون ممنون میشم اطلاع بدید.با تشکر...

دوست عزیز شما کاتالیست کدوم فرایند مد نظرتون هست؟
کلرید روی و آهن و به طور کل نمک فلزات پریکرسور یا پیش سازنده هستند که سایت های فعال کاتالیست ، همین فلزات هستند , و با توجه به نوع فرایند کاتالیست ها و نمک سازنده آن فرق می کنه و فلزات مختلف هستند. شما بهتره فرایندتون و اسم کاتالیست رو بگید تا بهتر بشه روش بحث کرد
اگر آهن نقش سایت فعال رو داشته باشه روی می تونه به عنوان بهبوددهنده (پروموتر) استفاده بشه که در فعالیت و توزیع آهن نقش داره.

من دقیقا نمیدونم کاتالیست مدنظرتون و پایه آن چی هست و از نحوه ساختش خبر ندارم که بتونم بهتون توضیح بیشتر بدم
ولی برای سوال 4 دما از عوامل مهم در پایداری و توزیع ذرات و مقاومت کاتالیست هست. به طور کل در فرایند ها هم از گرادیان شدید دما جلوگیری میشه تا از تنش های حرارتی جلوگیری بشه. در ساخت پایه اگر تنش حرارتی زیاد باشه مقاومت و جنس پایه را تحت تاثیر قرار میده و همچنین در تلقیح مواد و فعال سازی کاتالیست هم دما باید کنترل بشه ,تا یکنواختی جذب را داشته باشیم و برای فرایند های مختلف هم نوع فعال سازی و به طور کل نوع ساخت مختلف هست.
به طور کل چون توزیع ذرات و ایجاد تخلخل و یکنواختی از عوامل مهم در کاتالیست ها هست مواد بایکدیگر به آرامی و تحت شرایط مشخص ترکیب می شوند.

toteshan8602

عضو جدید
سلام خدمت دوستان
اگه امکان داره در مورد موضوعات زیر برا مقاله بزارید.
1-بررسی ضریب انتقال جرم در یک مورد خاص
2-دستگاه های انتقال جرم
3-بهینه سازی با یکی از روشهای زیر:Lp,Dp,Ip,Sp,cpm
ممنون:gol::gol:

daneshjoo1368

عضو جدید
مقاله توليد بيولو‍ژيكي اسيد هاي آمينه

مقاله توليد بيولو‍ژيكي اسيد هاي آمينه

با سلام درخواست ارسال مقاله توليد بيولو‍ژيكي اسيد هاي آمينه را دارم

amirs1987

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستان
اگه امکان داره در مورد موضوعات زیر برا مقاله بزارید.
1-بررسی ضریب انتقال جرم در یک مورد خاص
2-دستگاه های انتقال جرم
3-بهینه سازی با یکی از روشهای زیر:Lp,Dp,Ip,Sp,cpm
ممنون:gol::gol:
تعيين ضريب هاي انتقال جرم و حرارت در خشك كن هاي بسترسيال به صورت تابعي از رطوبت ماده

بررسي ضريب انتقال جرم تشكيل قطره در يك ستون پاششي و ارايه رابطه اي تجربي براي آن

siqma67

عضو جدید
سلام کسی گزارشکار آزمایشگاه عملیات واحد درست حسابیشو داره لطف کنه؟(برای آزمایش جذب از جامدات)

mtmoghadam

عضو جدید
ممنون ولي گويا لينكش مشكل داره نتونستن مقاله رو دانلود كنم.ميشه لطفا فايل رو در صورت امكان آپلود كنبد؟

mhe3

عضو جدید
سلام من چنتا مقاله و کتاب در مورد روشهای نمک زدایی در پالایشگاه وچگونگی کارکرد واحد نمک زدایی احتیاج دارم اگر دردسترس هست واسم بزارید ممنون میشم

hamidrezachemeng

کاربر فعال
با سلام و خسته نباشید من پرسشی دارم در مورد ماده شیمیایی پارامنتان هیدروپروکسید با اسم اختصاری PMH می خواستم بدونم کاربرد این ماده شیمیایی چیست و در کدام صنایع شیمیایی بیشتر استفاده می شه. ممنونم اگه کسی در این مورد میدونه منو راهنمایی کنه.

reyhaneh919

کاربر بیش فعال
سلام چند تا سؤال فوری دارم در مورد تعیین نقطه ی ذوب ممنون می شه اگه سریع جواب بدید. سرچ کردم چیزی پیدا نکردم.

1- چرا باید جسم جامد خوب ساییده شود تا به پودر نرمی تبدیل شود؟

2- در بستن لوله ی مویین به دماسنج چرا باید لوله ی مویین درست در امتداد دماسنج باشد؟

3- چرا مخزن جیوه و لوله ی مویین باید کاملا ً در مایع درون لوله ی تیل قرار گیرد؟

4- طرز یکنواخت شدن دما در لوله ی تیل

5- چرا نباید دماسنج به لوله ی تیل بچسبد؟

6- چرا ارتفاع نمونه در لوله ی مویین نباید زیاد باشد؟

7- چرا از لوله ی مویین برای اندازه گیزی نقطه ی ذوب استفاده می کنیم؟

8- مایعی که در لوله ی تیل از آب استفاده می شود چه خصوصیاتی دارد؟ آیا می توان از آب استفاده کرد؟

9- چرا نمونه را مستقیماً روی شعله حرارت نمی دهیم و از حمام مایع استفاده می کنیم؟

10- اگر در این آزمایش شعله ی گاز را زیاد کنید خطای اندازه گیزی زیاد خواهد شد. چرا؟

11- مخزن جیوه ی دماسنج پوسته ی شیشه ای بسیار نازکی دارد. علت چیست؟

ببخشید زیاده استادمون خیلی سخت گیره استاد قبلی بهتر بود مجبور شدیم به خاطر این که راه دوره و نمی تونیم بریم و بیاییم با این کلاس برداریم

آخرین ویرایش:

بهار20

عضو جدید
دوستان عزيز مقاله در مورد شير كاكائو خط توليدش و كنترل كيفيت آن در حين توليد اگه داششتيد بذارين ممنون ميشم
ومقاله در مورد نوشيدني هاي لبني
ممنون

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
سلام من چنتا مقاله و کتاب در مورد روشهای نمک زدایی در پالایشگاه وچگونگی کارکرد واحد نمک زدایی احتیاج دارم اگر دردسترس هست واسم بزارید ممنون میشم

در تاپیک شرح فرایند واحدهای پالایشگاهی، واحد نک زدائی از نفت موجوده.
شرح فرآیند کلیه واحدهای پالایشگاهی

AMXSTAR

عضو جدید
سلام دوستان
یه پروژه داشتم درباره « تاثیر اغتشاش بر روی ضریب انتقال حرارت در محلول های آبی » ، میخواستم دوستان کمک و راهنماییم کنن ، اگر میشه بهم مقاله لاتین معرفی کنید ، در مورد این موضوع زیاد جستجو کردم اما مطلب زیاد نیست .
خیلی ممنون و موفق و پیروز باشد .

sh_banilohi

عضو جدید
سلام دوست عزیز
1-وقتی جسم جامدساییده و نرم بشه، حرارت خیلی راحت و یکسان به همه جای اون میرسه.چون اگه مثلا حالت یک گلوله باشه، به مرکزش دیرتر میرسه
2-فکرمیکنم به این دلیل باشه که در حالت عمود یعنی در امتداد دماسنج حرارت بهتر بهش میرسه.چون حرارت از پایین به بالا میره مدت زمان بیشتری در تماس با حرارته
3-این سوال که واضحه دیگه خب باید باشه که حرارت و بگیره
4-این سوال و یادم نیست.شرمنده.من خیلی وقت پیش گذروندم
5-اصولا این طوریه دیگه باید در تماس با محیط باشه نه جداره.چون دمای این دو با هم فرق داره
6-چون موقعی که ذوب شد سرریز نشه و ضمنا هرچقدر کمتر باشه حرارت یکنواخت تر به کل مواد میرسه
7-چون ظریف بودن باعث میشه حرارت بهتر برسه و ضمنا با چشم به راحتی قابل دیدنه
8-شما بسته به دمای مورد نیاز میتونید از هرمایعی استفاده کنید.اصولا از مایعات غیر فرار استفاده میشه
9-شعله به صورت متمرکز حرارت میده و اثرش بیشتر روی یک نقطس ولی حمام به طور یکسان به همه جا حرارت میده
10-این و از جواب سوال قبل مشخصه دیگه
11-برای اینکه دقیقتر دما را نشون بده،این که واضحه

sh_banilohi

عضو جدید
سلام چند تا سؤال فوری دارم در مورد تعیین نقطه ی ذوب ممنون می شه اگه سریع جواب بدید. سرچ کردم چیزی پیدا نکردم.

1- چرا باید جسم جامد خوب ساییده شود تا به پودر نرمی تبدیل شود؟

2- در بستن لوله ی مویین به دماسنج چرا باید لوله ی مویین درست در امتداد دماسنج باشد؟

3- چرا مخزن جیوه و لوله ی مویین باید کاملا ً در مایع درون لوله ی تیل قرار گیرد؟

4- طرز یکنواخت شدن دما در لوله ی تیل

5- چرا نباید دماسنج به لوله ی تیل بچسبد؟

6- چرا ارتفاع نمونه در لوله ی مویین نباید زیاد باشد؟

7- چرا از لوله ی مویین برای اندازه گیزی نقطه ی ذوب استفاده می کنیم؟

8- مایعی که در لوله ی تیل از آب استفاده می شود چه خصوصیاتی دارد؟ آیا می توان از آب استفاده کرد؟

9- چرا نمونه را مستقیماً روی شعله حرارت نمی دهیم و از حمام مایع استفاده می کنیم؟

10- اگر در این آزمایش شعله ی گاز را زیاد کنید خطای اندازه گیزی زیاد خواهد شد. چرا؟

11- مخزن جیوه ی دماسنج پوسته ی شیشه ای بسیار نازکی دارد. علت چیست؟

ببخشید زیاده استادمون خیلی سخت گیره استاد قبلی بهتر بود مجبور شدیم به خاطر این که راه دوره و نمی تونیم بریم و بیاییم با این کلاس برداریم

سلام دوست عزیز
1-وقتی جسم جامدساییده و نرم بشه، حرارت خیلی راحت و یکسان به همه جای اون میرسه.چون اگه مثلا حالت یک گلوله باشه، به مرکزش دیرتر میرسه
2-فکرمیکنم به این دلیل باشه که در حالت عمود یعنی در امتداد دماسنج حرارت بهتر بهش میرسه.چون حرارت از پایین به بالا میره مدت زمان بیشتری در تماس با حرارته
3-این سوال که واضحه دیگه خب باید باشه که حرارت و بگیره
4-این سوال و یادم نیست.شرمنده.من خیلی وقت پیش گذروندم
5-اصولا این طوریه دیگه باید در تماس با محیط باشه نه جداره.چون دمای این دو با هم فرق داره
6-چون موقعی که ذوب شد سرریز نشه و ضمنا هرچقدر کمتر باشه حرارت یکنواخت تر به کل مواد میرسه
7-چون ظریف بودن باعث میشه حرارت بهتر برسه و ضمنا با چشم به راحتی قابل دیدنه
8-شما بسته به دمای مورد نیاز میتونید از هرمایعی استفاده کنید.اصولا از مایعات غیر فرار استفاده میشه
9-شعله به صورت متمرکز حرارت میده و اثرش بیشتر روی یک نقطس ولی حمام به طور یکسان به همه جا حرارت میده
10-این و از جواب سوال قبل مشخصه دیگه
11-برای اینکه دقیقتر دما را نشون بده،این که واضحه

galactic

عضو جدید
فرمول چسب کاشی

فرمول چسب کاشی

سلام
دوستان
اگر کسی از فرمول و مواد اولیه و ساخت چسب کاشی اطلاعی داره لطفآ برای من ارسال کنه
خیلی ممنونم :gol::gol::gol::gol::gol:

setarehdfm

عضو جدید
سلام کسی کتاب kernیاکتاب bellرو داره؟واسه طراحی مبدل میخوام.مرسیییییییییییی

AMXSTAR

عضو جدید
سلام دوستان
یه پروژه داشتم درباره « تاثیر اغتشاش بر روی ضریب انتقال حرارت در محلول های آبی » ، میخواستم دوستان کمک و راهنماییم کنن ، اگر میشه بهم مقاله لاتین معرفی کنید ، در مورد این موضوع زیاد جستجو کردم اما مطلب زیاد نیست .
خیلی ممنون و موفق و پیروز باشد .

سلام دوستان در این مورد کسی نمیتونه منو راهنمایی کنه ! کلا در مورد تاثیر اغتشاش بر روی ضریب انتقال حرارت !
ممنون میشم کمکم کنید .

بالا