درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

k_siroos

مدیر بازنشسته
سلام

همان طور که می دانید برای حل معادله اکتیویته ویلسون یا NRTL ما نیاز به ثابت های زیادی داریم. من این ضرایب رو از Hysys دیدم ولی می خوام از یک Reference معتبر این مقادیر را برای کدم بر دارم ؟ شما اگر هندبوکی می شناسید لطفا معرفی کنین ؟

سلام ...

می تونید از هندبوک پری (Perry`s Chemical Engineering Handbook) و یا هندبوک CRC استفاده کنید
...

k_siroos

مدیر بازنشسته
سلام
با عرض معذرت
من تازه واردم ونیاز شدیدی به کمک دوستان دارم
اگه کسی مطلبی درباره ی نحوه ی تولید مواد زیر در صنعت نه ازمایشگاه داره بهم بده
ممنون میشم یه دنیا
1- اسید کلریدریک
2- کلرور منیزیم
3- سولفات سدیم
خیلی واجبه
به هندبوک CHEMICAL AND PROCESS DESIGN HANDBOOK از James G. Speight مراجعه کنید ، فکر کنم جواب سوالتون رو بگیرید .

Fun Pirate

عضو جدید
یه کتاب فوق العاده خف واسه شبیه سازی واحدهای پالایشگاهی چاپ شده. جون میده واسه انجام پایان نامه های لیسانس و حتی فوق لیسانس. توش روش شبیه سازی واحد تقطیر اتمسفریک، خلاء، LPG، Visbreaker، Isomax با کلی جزئیات گفته شده. من باهاش پروژۀ لیسانسم رو جمع کردم. خیلی حال داد.

http://rapidshare.com/files/419956708/Petro-SIM_Book.pdf

dsp151

عضو جدید
کمک

کمک

بدبخت شدم. استادم یه پروژۀ خف بهم داده. مدلسازی و شبیه سازی راکتورهای واحد آیزوماکس پالایشگاه تهران. بچه ها کسی می تونه کمکم کنه، Document چیزی دارین.

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
یه کتاب فوق العاده خف واسه شبیه سازی واحدهای پالایشگاهی چاپ شده. جون میده واسه انجام پایان نامه های لیسانس و حتی فوق لیسانس. توش روش شبیه سازی واحد تقطیر اتمسفریک، خلاء، LPG، Visbreaker، Isomax با کلی جزئیات گفته شده. من باهاش پروژۀ لیسانسم رو جمع کردم. خیلی حال داد.

http://rapidshare.com/files/419956708/Petro-SIM_Book.pdf

اين که فقط تبليغاتشه پس خودش چي شد؟؟؟!!!!!!!!!!:surprised:

Audi.R8

عضو جدید
کاربر ممتاز
با تشکر از شما;). ولی می خواستم بدونم ماهشهر چه رشته های واسه ارشد مهندسی شیمی داره و ضرایب درساش چنده ؟

راستش بازم گشتم ندیدم! اگر تهران هستید دکتر وفاجو چهارشنبه میاد دانشگاه مطمئّناً ایشون بهتر راهنماییتون می کنه. :smile:

Audi.R8

عضو جدید
کاربر ممتاز
بدبخت شدم. استادم یه پروژۀ خف بهم داده. مدلسازی و شبیه سازی راکتورهای واحد آیزوماکس پالایشگاه تهران. بچه ها کسی می تونه کمکم کنه، Document چیزی دارین.

به اینجا مراجعه کنید شاید مفید باشه.

لطفاً درخواست هاتون رو اینجا مطرح کنید. :smile:

amirs1987

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام من به دو مقاله از سیویلیکا احتیاج فوری دارم.پیشاپیش از لطف شما سپاسگذارم.
آدرس ایمیل:rasoul_vatan@yahoo.com
اولی:http://www.civilica.com/Paper-NANOSC02-NANOSC02_008.html با عنوان تحليل نانوسينماتيك پروتئين ها و كاربرد آن در بيونانورباتيك
دومی:http://www.civilica.com/Paper-ISME14-ISME14_180.html با عنوان مدلسازي ديناميكي مانيپولاتور نانوربات AFM در جابجايي نانوذرات
مقاله ی اولی:
http://www.mediafire.com/download.php?3ayagl8javyhlpf

roham_06

عضو جدید
سلام
من ترم 3 دانشگاه تهران هستم1
این ترم دروس تخصصی ترمو 1 و موازنه دارم!
میخواستم بدونم این درسا چجوریاس؟ از چه منابعی بخونم؟!

و همچنین در مورد مقالات isi داشتم ...
چجوری میشه شروع کرد؟؟! کلا کسی تجربه ای داشته یا بدونه که چی کار باید کرد واسش؟!
مرسی

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
سلام

چجوری میشه شروع کرد؟؟! کلا کسی تجربه ای داشته یا بدونه که چی کار باید کرد واسش؟!
مرسی

بذار ترم شروع بشه خودت میفهمی.
موازنه درس مزخرفیه. من که از متنفرم.

k_siroos

مدیر بازنشسته
سلام

مرسی

سلام ...

البته علاقه داشتن و نداشتن به یک درس کاملا سلیقه ایه . موازنه انرژی و مواد یکی از درس های پایه مهندسی شیمی به حساب میاد که خوب یاد گرفتن مفاهیمش بعدها مطمئنا به دردت می خوره .

واسه ISI هم عجله نکنید ، چون باید یکم درس های تخصصی رو یاد بگیرین تا ذهنتون واسه موضوعات جدید باز بشه . اساتید هم معمولا خیلی رو بچه های ترم های اول حساب نمی کنند . نظر من رو بخواین ، فعلا بگردین و علایقتون رو بهتر بشناسین ، وقت مقاله دادن هم میرسه .

موفق باشید

k_siroos

مدیر بازنشسته

سلام ...

به حامــد هم مراجعه کنید خوبه ، پالایشگاه تهران مشغول اند .

mohandes-87

عضو جدید
سوال المپیادی

سوال المپیادی

:)سلام دوستای گلم میشه خواهش کنم راجع به شرایط وضوابط وزمان ثبت نام المپیاددانشجویی مهندسی شیمی اطلاعاتی بهم بدید واقعا دلم میخوادبدونم منم میتونم جزءاین بچه هاباشم

Audi.R8

عضو جدید
کاربر ممتاز
:)سلام دوستای گلم میشه خواهش کنم راجع به شرایط وضوابط وزمان ثبت نام المپیاددانشجویی مهندسی شیمی اطلاعاتی بهم بدید واقعا دلم میخوادبدونم منم میتونم جزءاین بچه هاباشم

سلام دوست عزیز. :smile:

امیدواریم اسم شما هم امسال باشه جزو این بچّه ها.

می تونید به این لینک یه نگاه بندازید امیدوارم مفید باشه.

mehrnaz_khalaji

عضو جدید
سلام دوستان
من اطلاعاتي در رابطه با روش توليد فرآيند و تجهيزات ورق هاي فايبر گلاس ميخوام کسي ميتونه کمکم کنه؟!

nikifarokhi

عضو جدید
درخواست مقاله

درخواست مقاله

با سلام
اگر امکان دارد این مقاله را لطف کنید
نام مقاله
Transaminations of enaminones:A Synthesis of tricyclic, N-aryl, 1,2,3-triazole-fused pyridones

نام نویسندگان
  1. <LI id=au1>Tze-Ming Chan, <LI id=au2>R. Friary, <LI id=au3>H. Jones, <LI id=au4>J. H. Schwerdt, <LI id=au5>V. Seidl, <LI id=au6>A. S. Watnick,
  2. S. M. Williams
ادرس
http://onlinelibrary.wiley.com/doi/1...5570270462/pdf
ممنون

sarang

عضو جدید
سلام به مقالاتی در زمینه تراوش تبخیری و مزایای آن در جداسازی مایعات نیاز دارم.توروخدا کمکم کنید آبروم داره پیش استادم میره.پایان نامم تا الان فقط 30 صفحه شده.نگید که نیست توی سیلویکا و magiranپره.به خدا هر کسی کمکم کنه کلی براش دعا میکنم.خواهش می کنم کمکم کنید:cry:

amirs1987

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به مقالاتی در زمینه تراوش تبخیری و مزایای آن در جداسازی مایعات نیاز دارم.توروخدا کمکم کنید آبروم داره پیش استادم میره.پایان نامم تا الان فقط 30 صفحه شده.نگید که نیست توی سیلویکا و magiranپره.به خدا هر کسی کمکم کنه کلی براش دعا میکنم.خواهش می کنم کمکم کنید:cry:
سلام..
شما لینک مقاله رو از سیویلیکا یا magiran بذارین من براتون میگیرم....

زهرا69

عضو جدید
سلام
کمکم کنید
درمورد جدا کردن همزمان مخلوط گازی اسیدی دی اکسید کربن و سولفید هیدروزن از گاز طبیعی با استفاده از الکانول امین فعال شده مطلب می خوام
ترجیحا فارسی
ای دی من zahra_mehri69@yahoo.com

کمک!!!

کمک!!!

:cry:سلام دوستان من تازه واردم ونیازمبرم!!به مقالات جدید درمورد دستاوردهای جدیدتکنولوژی پلیمردارم .لطفا مرا یاری کنید

User Name

عضو جدید
سلام
ميشه يكه بگه كه توي فرمول فارنهايت9/5 يا همون 1.8 از كجا اومده؟
فرمول F=32+1.8C

همون طور که می دونیم فرمول یک فرمول ریاضی هستش و در واقع عددی هست که رابطه تعادل رو برقرار می کنه . یعنی دوتا ترمومتر مرجع رو در کنار هم قرار دادند یکی بر حسب فارینهایت و دیگری بر حسب سلسیول بعد دما ها رو در یک محیط اندازه گیری کردند سپس روی نمودار، خطی بودن تغیرات رو بررسی کردند و بعد براش یک فرمول ثابت که مبتنی بر همون تابع معروف ریاضی هست بیان کردند ، کما اینکه اگر روش کار بشه ممکنه فرمول های دیگه ا ی هم بست بیاد
Y=aX+b

sarang

عضو جدید
کمک

کمک

سلام.ممنون از لطفتون.خدا عاقبت به خیرت کنه.اینا در magiranهست:

كاربرد فرآيندهاي تركيبي تراوش تبخيري در جداسازي با حذف آب از تركيبات آلي
دوماهنامه مهندسي شيمي ايران، شماره 28، تير 1386 ص 72
چکيده مشاهده متن [PDF 420kb] جداسازي آب از تركيبات آلي، يكي از چالش هاي مهم صنايع شيميايي است كه بدليل تشكيل مخلوط هاي آزئوتروپ، با روش هاي مرسوم مانند تقطير آزئو تروپيك مستلزم صرف انرژي و هزينه بالاست. فناوري غشائي، تراوش تبخيري بدليل عدم وابستگي به تعادلات بخار-مايع و همچنين گزينش پذيري بالا جهت جداسازي ...

کليدواژگان: : تراوش تبخيري- فرايندهاي تركيبي- تقطير آزئوتروپيك- غشا هيدروفيلي- نفوذ پذيري
بررسي كاربردهاي صنعتي ، تحقيقات انجام شده و جهت گيري هاي آينده تراوش تبخيري
فرهاد شهركي ، مرتضي زيودار ، مجيد مهدويان
دوماهنامه مهندسي شيمي ايران، شماره 21، ارديبهشت 1385 ص 19
چکيده مشاهده متن [PDF 444kb] تراوش تبخيري فناوري است كه در حال تثبيت موقعيت خود در بين فرآيندهاي جداسازي مي باشد. اين فرآيند با توجه به پتانسيل هاي موجود، به عنوان جايگزيني مناسب براي روش هاي ديگر جداسازي در محدوده وسيعي از فرآيندها محسوب مي شود. در زمينه هايي مانند حذف آب از تركيبات آلي و حذف مقادير جزئي اجزاء آلي از محلول هاي آبي، كارهايي به صورت صنعتي نيز انجام شده است. با اين حال جنبه هايي مثل جداسازي مخلوط هاي آلي ـ آلي، رشد سريعي در سال هاي اخير داشته اند. در اين تحقيق سعي شده است با اشاره اي كوتاه در مورد كاربردهاي اين فرآيند، پتانسيل هاي موجود آن در رويكردهاي نوين و ضرورت به كارگيري آنها و نيز تحقيقات صورت گرفته در جهت رفع تنگناهاي موجود، مطالبی ارائه گردد.

کليدواژگان: : تراوش تبخيري ، جداسازي آلي ، آلي ، سيستم هاي تركيبي
واین ها هم در سیلویکا:

9. تراوش تبخيري ايزومرهاي زايلن توسط غشاء زئوليتي MFI Fulltext
سرفصل مربوط:
سال انتشار: 1385
نوع ارايه:
محل انتشار: يازدهمين كنگره ملي مهندسي شيمي ايران
نويسنده‌گان: مصطفي وفايي - محمدعلي موسويان - اكبر ملك پور - سيدجواد احمدي
زبان مقاله: فارسي
[ تعداد صفحات: 9 | 363 بار مشاهده چكيده | 5 بار دريافت متن كامل ]
11. جداسازي اتانول از محلول مدل به روش تراوش تبخيري و بررسي اثر پارامترهاي غلظت و شدت جريان بر روند جداسازي Fulltext
سرفصل مربوط:
نوع ارايه:
نويسنده‌گان: شهاب الدين اسلامي - عبدالرضا اروجعليان - بابك بنكدارپور
[ تعداد صفحات: 7 | 237 بار مشاهده چكيده | 6 بار دريافت متن كامل ]

واین هم در ایکمکا هست:
تهیه وشناسایی غشاء نانوساختار زئولیت NaA و بکارگیری آن در نمک زدائی از محلول ها
سال انتشار: 1386
محل انتشار: دومین همایش دانشجویی فناوری نانو
نويسنده‌گان: اکبر ملک پور - عبدالرئوف صمدی میبدی - سیدمحمدرضا ساداتی اسرمی
[ تعداد صفحات: 6 | 607 بار مشاهده چكيده | 52 بار دريافت متن كامل ]
برادر عزیزم از این مقاله ها هر تعدادی حتی اگر یه دونه هم برام بگیری من ممنون مو منت بار شما هستم.ممنون از لطفتون

amirs1987

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.ممنون از لطفتون.خدا عاقبت به خیرت کنه.اینا در magiranهست:

دوماهنامه مهندسي شيمي ايران، شماره 28، تير 1386 ص 72
چکيده مشاهده متن [PDF 420kb] جداسازي آب از تركيبات آلي، يكي از چالش هاي مهم صنايع شيميايي است كه بدليل تشكيل مخلوط هاي آزئوتروپ، با روش هاي مرسوم مانند تقطير آزئو تروپيك مستلزم صرف انرژي و هزينه بالاست. فناوري غشائي، تراوش تبخيري بدليل عدم وابستگي به تعادلات بخار-مايع و همچنين گزينش پذيري بالا جهت جداسازي ...

کليدواژگان: : تراوش تبخيري- فرايندهاي تركيبي- تقطير آزئوتروپيك- غشا هيدروفيلي- نفوذ پذيري
فرهاد شهركي ، مرتضي زيودار ، مجيد مهدويان
دوماهنامه مهندسي شيمي ايران، شماره 21، ارديبهشت 1385 ص 19
چکيده مشاهده متن [PDF 444kb] تراوش تبخيري فناوري است كه در حال تثبيت موقعيت خود در بين فرآيندهاي جداسازي مي باشد. اين فرآيند با توجه به پتانسيل هاي موجود، به عنوان جايگزيني مناسب براي روش هاي ديگر جداسازي در محدوده وسيعي از فرآيندها محسوب مي شود. در زمينه هايي مانند حذف آب از تركيبات آلي و حذف مقادير جزئي اجزاء آلي از محلول هاي آبي، كارهايي به صورت صنعتي نيز انجام شده است. با اين حال جنبه هايي مثل جداسازي مخلوط هاي آلي ـ آلي، رشد سريعي در سال هاي اخير داشته اند. در اين تحقيق سعي شده است با اشاره اي كوتاه در مورد كاربردهاي اين فرآيند، پتانسيل هاي موجود آن در رويكردهاي نوين و ضرورت به كارگيري آنها و نيز تحقيقات صورت گرفته در جهت رفع تنگناهاي موجود، مطالبی ارائه گردد.

کليدواژگان: : تراوش تبخيري ، جداسازي آلي ، آلي ، سيستم هاي تركيبي
واین ها هم در سیلویکا:

9. تراوش تبخيري ايزومرهاي زايلن توسط غشاء زئوليتي MFI Fulltext
سرفصل مربوط:
نوع ارايه:
نويسنده‌گان: مصطفي وفايي - محمدعلي موسويان - اكبر ملك پور - سيدجواد احمدي
[ تعداد صفحات: 9 | 363 بار مشاهده چكيده | 5 بار دريافت متن كامل ]
11. جداسازي اتانول از محلول مدل به روش تراوش تبخيري و بررسي اثر پارامترهاي غلظت و شدت جريان بر روند جداسازي Fulltext
سرفصل مربوط:
نوع ارايه:
نويسنده‌گان: شهاب الدين اسلامي - عبدالرضا اروجعليان - بابك بنكدارپور
[ تعداد صفحات: 7 | 237 بار مشاهده چكيده | 6 بار دريافت متن كامل ]

واین هم در ایکمکا هست:
سال انتشار: 1386
محل انتشار: دومین همایش دانشجویی فناوری نانو
نويسنده‌گان: اکبر ملک پور - عبدالرئوف صمدی میبدی - سیدمحمدرضا ساداتی اسرمی
[ تعداد صفحات: 6 | 607 بار مشاهده چكيده | 52 بار دريافت متن كامل ]
برادر عزیزم از این مقاله ها هر تعدادی حتی اگر یه دونه هم برام بگیری من ممنون مو منت بار شما هستم.ممنون از لطفتون
خدمت شما:

تراوش تبخيري ايزومرهاي زايلن توسط غشاء زئوليتي MFI

جداسازي اتانول از محلول مدل به روش تراوش تبخيري و بررسي اثر پارامترهاي غلظت و شدت جريان بر روند جداسازي

hamid341d

عضو جدید
سلام
لطفاً اگر امکان داره مقالهای زیر رو برام بگذارید
مرسی
Webb RL, Villacres A. Algorithms for performance simulation of cooling towers, evaporative condensers, and fluid coolers.ASHRAE Trans 1984;90(2):416–58

Jaber H, Webb RL. Design of cooling towers by the effectiveness-NTU method. ASME J Heat Transf 1989;111(4):837–43

AMXSTAR

عضو جدید
سلام دوستان
این ترم یه پروژه ای دارم درباره فرآیند تولید زایلن ها و همچنین تجهیزاتی که درتولید این ماده بکار بره ( بطور کلی همه چیز درباره زایلن ها ) فارسی یا انگلیسی ، خودم اطلاعات زیادی درباره این ماده شیمیایی و نحوه تولیدش ندارم متشکر میشم کمک و راهنماییم کنید .
خیلی ممنونم و موفق و پیروز باشید

Xonce

عضو جدید
همون طور که می دونیم فرمول یک فرمول ریاضی هستش و در واقع عددی هست که رابطه تعادل رو برقرار می کنه . یعنی دوتا ترمومتر مرجع رو در کنار هم قرار دادند یکی بر حسب فارینهایت و دیگری بر حسب سلسیول بعد دما ها رو در یک محیط اندازه گیری کردند سپس روی نمودار، خطی بودن تغیرات رو بررسی کردند و بعد براش یک فرمول ثابت که مبتنی بر همون تابع معروف ریاضی هست بیان کردند ، کما اینکه اگر روش کار بشه ممکنه فرمول های دیگه ا ی هم بست بیاد
Y=aX+b

خيلي ممنون.مرسي
ميشه دقيق بگين چرا 1.8؟

بالا