درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

noom

عضو جدید
سوالا مربوط به آزمایش واکنشهای استریفیکاسیون هستش اگه میشه جواب بدید؟

واکنش سالیسیلیک اسید با متانل و اتانل و نام محصول را بنویسید؟

وقتی آسپرین در آب جوش حرارت داده شود محصول بدست امده به معرف Fecl3 جواب مثبت میدهد چرا؟واکنش ان را بنویسید.

کدام یک از ترکیبات آلی زیر به معرف Fecl3 جواب مثبت میدهد چرا؟
الف.استیل سالیسیلیک اسید خالص ب:استامینوفن د:تولوئن ه:پیکریک اسید

mohandes adib

عضو جدید
سلام

سلام

سلام خسته نباشید
کسی اطلاعات دقیقی درمورد ایزو ترمال(فرآیند همدما)نداره؟ممنون می شم اگر کمکم کنین

User Name

عضو جدید
تقطیر در خلاء

تقطیر در خلاء

به چند مقاله جدید و معتبر به هر زبانی راجع به

بهینه سازی شرایط تقطیر در خلاء جهت جداسازی بهتر اجزاء

نیازمندم

با تشکر

zippo77

عضو جدید
کوره حرارتی

کوره حرارتی

سلام من یه مقاله راجب انواع کوره های حرارتی و ریفورمینگ هیدروژن میخوام..ممنون میشم کمکم کنین.

zippo77

عضو جدید
کوره

کوره

اگر کتابی و یا منبعی که درباره انواع کوره ها توضیح داده میشناسین خواهش میکنم معرفی کنید.

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار

engineer1986

عضو جدید
سلام به سرمد،حامد،پیرجو و بقیه ی دوستان گل.یه سری اطلاعات می خام در مورد طراحی فرایند تهیه ی اسید فرمیک به روش اکسیداسیون مستقیم فرمالدهید،این طراحی بیشتر در مورد سایزینگ دستگاه ها هستش.اگه کسی مطلبی داره در این مورد ممنون میشم.با تشکر.

engineer1986

عضو جدید
سلام به سرمد،حامد،پیرجو و بقیه ی دوستان گل.یه سری اطلاعات می خام در مورد طراحی فرایند تهیه ی اسید فرمیک به روش اکسیداسیون مستقیم فرمالدهید،این طراحی بیشتر در مورد سایزینگ دستگاه ها هستش.اگه کسی مطلبی داره در این مورد ممنون میشم.با تشکر.

کسی هست سایزینگ این فرآیند رو بتونه انجام بده؟

engineer1986

عضو جدید

ترکیب درصدهای feed مورد نظر:
formaldehyde:25.9%
methanol:2.1%
H2O:28.2%
N2:39.8%
H2:0.75%
CO:0.75%
CO2:2.5%

engineer1986

عضو جدید

ارتفاع راکتور مورد استفاده 8.6 متر.و فشار خروجی از راکتور برابر با 1 بار و دما برابر 180 درجه ی سانتی گراد.
راندمان تبدیل فرمآلدهید 98%

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همه‌ی دوستان
خوبین ؟

یه سوال دارم
چجوری چوب‌های سخت رو وارد برج تقطیر می‌کنن ؟ این برام جای سوال داره !!!!!

اگه می‌شه یه توضیح کامل بدین

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظور از
stationary head flange-channel or bonnet
در مبدل حرارتی چیه؟

rezaya_rrr

عضو جدید
سوالات مصاحبه حضوري

سوالات مصاحبه حضوري

سلام
سوالات مصاحه حضوری مهندسي شيمي در پتروشيمي ميخواستم.

mojex

عضو جدید
Blowdown

Blowdown

سلام به همه. من دوتا مقاله ی زیر رو واقعا نیاز دارم چند هفته اس دنبالشم ولی پیدا نکردم یکی هم که پیدا کردم پولی بود و دانشگامون هم ساپورت نمی کرد (لینکشو گذاشتم زیرش اگه لازم بشه)..ممنون میشم:
Journal: Process Safety and Environmental Protection - Volume 70b
Title: BLOWDOWN OF PRESSURE VESSELS II. Experimental Validation of Computer Model and Case Studies Author(s): M. A. HAQUE
S. M. RICHARDSON (FELLOW)
G. SAVILLE
G. CHAMBERLAIN
L. SHIRVILL
Year: 1992

link:http://archive.icheme.org/cgi-bin/s...&hl=experimental+blowdown+of+pressure+vessels

و

Journal: Process Safety and Environmental Protection - Volume 70b
Title: BLOWDOWN OF PRESSURE VESSELS I. Computer Model Author(s): M. A. HAQUE
S. M. RICHARDSON (FELLOW)
G. SAVILLE
Year: 1992

link: http://archive.icheme.org/cgi-bin/s...&hl=experimental+blowdown+of+pressure+vessels
ممنون.

آخرین ویرایش:

تتین

عضو جدید
با سلام .خواهش میکنم به من کمک کنید.یه مقاله میخوام راجع به 0کاربرد نانو کامپوزیت پلیمری.لطفا سریع تر بهم کمک کنید.استادم خیلی ازم شاکی شده.

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
ارتفاع راکتور مورد استفاده 8.6 متر.و فشار خروجی از راکتور برابر با 1 بار و دما برابر 180 درجه ی سانتی گراد.
راندمان تبدیل فرمآلدهید 98%

فرآیند و استوکیومتری واکنش را بنویسید.

سلام به همه‌ی دوستان
خوبین ؟

یه سوال دارم

می خوای الکل درست کنی؟

منظور از
stationary head flange-channel or bonnet
در مبدل حرارتی چیه؟

زمانی که لوله های یک مبدل از کار میوفته سریع نمیبرنش برای تعمیر، به همین دلیل میان بعضی از لوله ها رو از دو طرف فلنج می کنن تا وقتی خرابی به درجه حاد رسید وارد سرویس بشه.

سلام
سوالات مصاحه حضوری مهندسي شيمي در پتروشيمي ميخواستم.

سوال مصاحبه حضوری رو بذاریم برای دانلود؟

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار

Excalibur

عضو جدید
سلام
من از کجا میتونم قیمت روز یه ماده شیمیایی(اسید نیتریک) رو تو ایران و تو بازار جهانی پیدا کنم؟
راستی از مدیرا کسی تو سایت kompass.com عضو نیست؟ میخوام واسه پروژه اقتصادم :w10: تولید کنندگان عمده نیتریک اسید و میزان تولیدشون و ... رو بدست بیارم اگه سایت دیگه ای میشناسید(البته غیر از alibaba.com) راهنماییم کنین ممنون

phalagh

مدیر بازنشسته
سلام
من از کجا میتونم قیمت روز یه ماده شیمیایی(اسید نیتریک) رو تو ایران و تو بازار جهانی پیدا کنم؟
راستی از مدیرا کسی تو سایت kompass.com عضو نیست؟ میخوام واسه پروژه اقتصادم :w10: تولید کنندگان عمده نیتریک اسید و میزان تولیدشون و ... رو بدست بیارم اگه سایت دیگه ای میشناسید(البته غیر از alibaba.com) راهنماییم کنین ممنون
كتابخونه وزارت صنايع اگه با نامه بري تمام اين اطلاعات رو در اختيارت ميزاره. از قبيل مقدار واردات ،صادرات و كشورهاي مبدا و مقصد و ميزان توليد داخلي و قيمت اون. و همينطور ليست شركتهاي توليد كننده.
البته نميدونم در مورد ميزان توليد در خارج از كشور هم اطلاعات داره يا نه. ولي بالايي ها رو بهت ميده.

Hamid Reza.M

مدیر بازنشسته
سلام

سلام حامد جان.....اگه درست یادم باشه یه مجله ای هستش فکر کنم اسمش
Chemical Week
هستش که هر هفته قیمت محصولات شیمیایی روز رو چاپ میکنه.....

Hamid Reza.M

مدیر بازنشسته

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همه‌ی دوستان
خوبین ؟

یه سوال دارم

می خوای الکل درست کنی؟

ای فدات که انقد با سوادی :love: :w34:
نه، برام جای سوال داشت
از استاد پرسیدم، چیز مفهوم داری نگفت
آخه چرا جامد رو وارد برج تقطیر می‌کنن ؟ جااااااااااااااامد ؟!!
می‌شه توضیح بدین ؟

به استاد گفتم اول خمیرش می‌کنن ؟ گفت نه، خوردش می‌کنن
ولی برام جای سوال داره
چطوری ؟

درخواست 2 مقاله

درخواست 2 مقاله

دوستان عزیز ممکنه لطف کنید و این مقاله ها رو برام در بیارین ؟

http://www3.interscience.wiley.com/journal/72503101/abstract?CRETRY=1&SRETRY=0

Chemical Engineering & Technology

Volume 23 Issue 5, Pages 425 - 428
Published Online: 22 May 2000

A Shortcut Method for the Estimation of Structured Packings HEPT in DistillationF. Carillo, A. Martín, A. Roselló *Department of Chemical Engineering, University of Seville, C/Prof. García Gonzalez s/n (Faculty of Chemistry), 41012 Seville, Spain
*Correspondence to A. Roselló, Department of Chemical Engineering, University of Seville, C/Prof. García Gonzalez s/n (Faculty of Chemistry), 41012 Seville, Spain

http://www.informaworld.com/smpp/content~content=a738145395&db=all
Distillation Column Design: Packing

Author: Andrew W. Sloley a
Affiliation: a VECO USA, Inc., Bellingham, Washington, U.S.A.
DOI: 10.1081/E-ECHP-120008102
Editor: Sunggyu Lee;
Published in:
Encyclopedia of Chemical Processing
Published on: 30 November 2005
Subjects: Applied & Industrial Chemistry; Industrial Engineering & Manufacturing;
Formats available: HTML (English) : PDF (English)

پیشاپیش از لطفتون ممنونم :)

vahid_h08

عضو جدید
با سلام من وحید دانشجوی ترم دو مهندسی نفت
من برای دترجنت ها یک مقاله تحقیق می خواستم
اگر براتون مقدور بود بزارید ممنون می شم

vista-pc

عضو جدید
سلام خسته نباشید
مقاله ای میخواستم در مورد چگونگی تهیه ی حشرهکش ها با استفاده از بیسموت و آنتیموان و آرسنیک
ممنون میشم اگه کمک کنید .

bofalo

عضو جدید
درخواست مطلب در مورد cascade control

درخواست مطلب در مورد cascade control

یه پروژه ی فارغ التحصیلی در زمینه ی cascade control دارم اگه کسی داره لطفا برام بذاره
ترجیحا به زبان انگلیسی باشه
ممنون

arash.t

عضو جدید
خواهش میکنم کمکم کنید!!!!!!!!!

خواهش میکنم کمکم کنید!!!!!!!!!

سلام بر مهندسان عزیز
درباره ی خط لوله هر کسی مقاله ای , سایتی, اطلاعاتی و... داره خواهش می کنم به داد من برسه خیلی برام مهمه!!!!
:(

بالا