درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

mim-shimi

عضو جدید
کاربر ممتاز

ممنون حاج آقا:D
گشتم آخه دنبالش..چند تا تاپیک اومد..نگاه کردم،توشون نبود..اون موقع اعصاب نداشتم بعضی تاپیکا رو ندیدم..احتمالا این تاپیکم جزو هموناست:)

bazooyar_bb

عضو جدید
Turbulent contact Abosorber

Turbulent contact Abosorber

سلام بچه ها
من کتابی مقاله ای چیزی در مورد توربولنت کانتکت ابزوربر مخوام اگه کسی راهنماییم کنه ممنون میشم​

khajeh1

عضو جدید
سلام و تشكرفراوان از لطف دوستان.
من به كتاب Petrochemicals in nontechnical language" By Donald L. Burdick, WilliamL Leffler"
نياز مبرم دارم.ممنون ميشم اگه آدرس دانلودش را بذاريد .

milad.kamaie

عضو جدید
EOR

EOR

سلام بر همگی
یک مقاله انگلیسی در زمینه ی ازدیاد برداشت می خاستم
اگر کسی می تونه لطفا برای من تو این سایت بزاره

rezabakhshi

عضو جدید
cd همراه اين كتابو كسي داره؟

chemical engineering design using visual basic

rezabakhshi

عضو جدید

process engineering design using visual basic

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
سلام بر همگی

یه مطلب در مورد چهرا روش ازدیاد برداشت نفت دارم. اگه بکارتون میاد تا بذارم.

dw.m

عضو جدید
تقسيم‌بندی روش‌های ازدياد برداشت

تقسيم‌بندی روش‌های ازدياد برداشت

سلام بر همگی

-Primary Recovery

• Water Drive

• Solution gas drive

• Gas Cap Drive

• Gravity Drainage

• Fluid and Rock Expansion

- Secondary Recovery

• Water injection

• Gas injection

• Small oil field:

- Water into the aquifer

- Gas into the gas cap

- Tertiary Recovery

• i) Increasing the displacement efficiency

(Part of the reservoir that was already swept in secondary recovery)

• ii) Increasing the sweep efficiency

(producing oil that remains in the part of the reservoir not swept by

displacing fluid)

• iii) Increasing both displacement and sweep efficiencies

ROUZBEH GH

عضو جدید
سلام كتاب عملیات واحد مهندسی شیمی: تشریح مسائل بخش انتقال جرم و عملیات واحد شديدا نياز دارم از
مك كيب

0121

عضو جدید
پيل سوختي (fuel cell)

پيل سوختي (fuel cell)

لطفا در مورد پيل سوختي (fuel cell),انواع ومزيت و معايب انها برايم بفرستيد با جزييات وعكس هايي از هر كدام . ممنون ميشم. sahebreza@gmail.com

bazooyar_bb

عضو جدید
ميشه توضيح بيشتر بديد ببينم در چه زمينه اي هست ؟ من تاحالا نشنيدم !

والا یک نوع برج پر شده(پک کالوم) هستش که آکنه هاش به حالت سیالی در می آن مثلا برج ابزوربره واحد شیرین سازی گاز با اهن سه بار مثبت (ردوکس) از این نوع هستش

Eng_barselona_2009

عضو جدید
سلام دوست عزیز
من کتاب راهنمای کتاب اصول بنیانی و مبانی محاسبات در مهندسی شیمی را می خواستم
ترجمه فارسی
با تشکر

والا یک نوع برج پر شده(پک کالوم) هستش که آکنه هاش به حالت سیالی در می آن مثلا برج ابزوربره واحد شیرین سازی گاز با اهن سه بار مثبت (ردوکس) از این نوع هستش
حالت سياليت كه واسه برج پر شده مناسب نيست! من اين برج رو نديدم !
ولي معمولا دبي گاز ورودي رو جوري تنظيم ميكنن كه سياليت رخ نده

ضمنا واحد ابزوربر كه شما فرموديد با گلايكول هست ( مايع ) و اصلا سياليتي رخ نميده .چون جامد نيست

حالت سياليت كه واسه برج پر شده مناسب نيست! من اين برج رو نديدم !
ولي معمولا دبي گاز ورودي رو جوري تنظيم ميكنن كه سياليت رخ نده

ضمنا واحد ابزوربر كه شما فرموديد با گلايكول هست ( مايع ) و اصلا سياليتي رخ نميده .چون جامد نيست

barati_a

عضو جدید
وظیفه برنامه نویس کامپیوتر یا مهندس شیمی؟!!

وظیفه برنامه نویس کامپیوتر یا مهندس شیمی؟!!

با سلام ببخشید نمیدونستم واقعا این سوال را کجا بپرسم ؟از انجایی که من رشته ام شیمی نیست یک سوال خیلی مهم برام پیش آمده و اینکه میخواستم بگم در یک شرکت مهندسین مشاور ... برنامه نویسی با VBA و ارتباط با Hysys کار برنامه نویس کامپیوتره یا کار خود مهندسین شیمی .خوب یعنی خود مهندسین شیمی با این جور برنامه نویسی ها آشنا نیستید آخه تو یه تایپیک دیدم این جور برنامه نویسی ها هم آموزش داده شده بود ، یعنی این کار واقعا وظیفه یک مهندس کامپیوتره یا وظیفه یه مهندس شیمی که کار با هایسیس را بلده؟ پیشاپیش ممنون از همه شما.

phalagh

مدیر بازنشسته
والا من كه نميدونم Vba چيه اما در مورد هايسيس ابايد بگم كه اين مار به هيج وجه از عهده يه مهندس كامپيوتر بر نمياد. چون بايد علاوه اشنايي با طرز كار اين جور نرم افزار ها بايد اطلاعاتي كه مهندسين شمي در طي دوران تحصيل كسب ميكنن هم داشته باشه.
مثلا آشنايي با فرآنيدهاي ترموديناميكي؛ معادلات حالت، يه سري واكنش ها و....
كه خب قطعا يه مهئدس اميوتر كه اين درسا رو نخونده نميتونه بدرستي با اين نرم افزار ها كار كنه.

barati_a

عضو جدید
اول از همه ممنون به خاطر جوابتون.راستش VBA همان ویژوال بیسیک اکسل است با یه تحقیق کوچولویی که کردم این نرم افزار هایسیس با ویژوال بیسیک ، VBA ، سی پلاس پلاس و ... در ارتباطه.و حالا یه سوال دیگه اینکه اصلا مهندسین شیمی چرا باید به جز هایسیس از این نرم افزارها استفاده کنند؟و اینکه هایسیس چرا این قدر تابع داره؟!!

phalagh

مدیر بازنشسته
من نديدم و نشنيدم كه با اون نرم افزار هايي كه نام برديد كار كنن. يعني خيلي جزئي بوده.
بيشترين نرم افزار كاربردي برنامه نويسي كه شنيدم باهاش كار ميشه همون متلبه.
در مورد زيان سي تا حالا نشنيده بودم. اگه دوستان ديگه بدونن كه بهتره اونا بگن.
در مورد تابع هم منظورتون رو نفهميدم؟

با سلام ببخشید نمیدونستم واقعا این سوال را کجا بپرسم ؟از انجایی که من رشته ام شیمی نیست یک سوال خیلی مهم برام پیش آمده و اینکه میخواستم بگم در یک شرکت مهندسین مشاور ... برنامه نویسی با VBA و ارتباط با Hysys کار برنامه نویس کامپیوتره یا کار خود مهندسین شیمی .خوب یعنی خود مهندسین شیمی با این جور برنامه نویسی ها آشنا نیستید آخه تو یه تایپیک دیدم این جور برنامه نویسی ها هم آموزش داده شده بود ، یعنی این کار واقعا وظیفه یک مهندس کامپیوتره یا وظیفه یه مهندس شیمی که کار با هایسیس را بلده؟ پیشاپیش ممنون از همه شما.
سلام به شما دوست عزيز
اول تاپيكتون رو به جاي مربوطه ( تاپيك سوالات و درخواستها ) منتقل ميكنم تا بيام جوابتونو بدم . شرمنده

بچه هاي مهندسي شيمي 3 واحد برنامه نويسي كامپيوتر پاس ميكنن كه بسته به استادشون ميتونه هر زباني باشه . به ما فرترن ياد دادن! قديميه ولي ميتونستيم نيازامونو برطرف كنيم

بستگي به دانشگاه هم داره كه اين برنامه نويسي بدردت بخوره يا نه . دانشگاهي مثل ما از ترم 3 به بعد همه درسها پروژه اي داشتن كه حتما بايد واسش برنامه مينوشتيم ! حتي تكليف هايي كه ميدادن هم برنامه نويسي داشت!
بعضي از اساتيد هم واسه پروژه كارشناسي برنامه نويسي ميخوان ازت . واسه اينه كه بدردمون ميخوره

ولي اگه بريم سر كار كه كسي نمياد برنامه نويسي كنه واسمون . چون كاري اگه نياز باشه انجام بديم با نرم افزارهاي تخصصيمون هست كه اونا هم از قبل آمادست و نيازي نيست ما بنويسيم!

در مورد هايسيس هم نشنيدم كه برنامه نويسي داشته باشه يا نيازي به برنامه نويسي داشته باشه . ولي مسلما يه مهندس كامپيوتر نميتونه با هايسيس كار كنه چون كاملا بايد ديد مهندسي شيمي داشته باشه .

واسه برنامه نويسيهاي حين تحصيل هم فكر مهندسين كامپيوتر شايد نتونن به تنهايي برنامه واسه مهندسي شيمي بنويسن چون تا ندوني برنامه چي هست و چي ازت ميخواد نميتوني كاري كني . در حقيقت حتما بايد يه مهندس شيمي كنارشون باشه تا واسشون توضيح بده ......

barati_a

عضو جدید
ممنون از توجه و راهنمایی هاتون. قضیه از این قراره که نرم افزار هایسیس را به نرم افزار اکسل یا ... لینک میدهند و بعد از داخل فایل هایسیس یکسری عدد!!!! را داخل اکسل کرده و بعد یکسری کارهایی که من سر در نمی آورم!!!تابع ها هم موقع کار با هایسیس داخل خود ادیتور هایسیس تعریف شده است. مثل ویژوال بیسیک اکسل. راستش قراره من بشینم کنار یک فوق لیسانس شیمی و با اینکه یک کارآموز بیشتر نیستم براشون برنامه بنویسم. مثلا روی همین تابع ها کار کنم و دیگه نمیدونم. به نظر شما این کار برنامه نویسی که من قراره انجام بدم ارزش وقت گذاشتن داره یعنی یه جایی گیر نکنم نشه از توش بیرون آمد .راستی اگر من این کار را انجام بدم بعدا جایی هست که مثلا از این تجربه استفاده کنم یا خود شما مهندسان گل شیمی همه کاره اید و توی شرکتها چیزی به اسم استخدام یه کامپیوتری کنار یه شیمی نیست و کارهاتون هم به تنهایی از پسش برمایید.اصل مطلب نخوام وقت بذارم و توی کار بچه های شیمی فضولی کنم و آخر دست از پا درازتر برم یه جای دیگه برای کارآموزی!!!و آخرین مطلب هم اینکه راستی شما با این برنامه نویسی ها که انجام میدهید همان کارهایی هست که گفتم!!!

برهوت سبز

عضو جدید
فکر کنم باید اول دید شما چقدر با hysisآشنایید؟ اون تنها به برنامه اکسل و... وصل نمیشه
یه برنامه نویسی بسیار قوی پشت اون هست که با یه تغییر بسیار کوچیک توی یه آیتم دما-فشار یا ترکیب خوراک ورودی به سیستم کلی تغییرات تو خروجی بوجود میآد.... اول باید با هایسیس کارکنی چون برنامه نویساش هم متخصص کامپوتر و شیمی(هر دو باهم)هستند

ELHAM POURYA

عضو جدید
درخواست فوري!

درخواست فوري!

:gol::gol::gol::gol:با سلام
مقالاتي در مورد توليد اسيد سيتريك يا استفاده از قارچ آسپر ژيلوس نايجر ميخواستم.
ممنون ميشم اگه كمكم كنين. :gol::gol::gol::gol:

khajeh1

عضو جدید
با سلام و عرض خسته نباشيد
من به جلد اول و دوم كتاب" Equipment Design Handbook For Refineries and Chemical Plant""
. BY: Evans, F. L
نيازدارم . اگه ممكنه لينك دانلودش رو بزاريد

bazooyar_bb

عضو جدید
Chemical Engineering Progress,Dec, 1963 بچه ها مجله
رو هرگی پی دی افشو داره برا من برسته ممنون می شم

sahar tj

عضو جدید
tarahie karkhane namak

tarahie karkhane namak

salam dustan.man muzue projam tarahie karkhane namak hastesh.lotfan har kas matlab ya etelaat ya projehi dar in mored dare be man komak kone.pishapish az lotfe shoma mamnoonam.

بالا