درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

مهدی69

عضو جدید
لطفا کمک کنید

لطفا کمک کنید

سلام من به دنبال گزارش کار ازمایشگاه شیمی عمومی به زبان انگلیسی می گردم

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها من یه سوال توی بخش نرو افزار تاپیک سوالات دارم

ممنون میشم کمک کنین

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همه بچه های عزیز شیمی !
من گزارش کار آز شیمی عمومی 2 و آز شیمی آلی 2 رو می خوام !

می دونم کاری به کار بیو شیمی ندارید ! اما اگه در اختیارتون هست گزارش کار آز بیوشیمی 1 و آز بیوشیمی 2 رو هم می خوام !!!!!

این برم من بدبختم ! همه ی این ها رو با هم دارم !
کمکم کنید ! ممنون

آخه کی شیمی آلی 2 میتونه داشته باشه ؟

witch

عضو جدید
خواهش میکنم کمکم کنید

خواهش میکنم کمکم کنید

ببخشید که برای سوالم تاپیک زدم .
ولی من تا آخر امشب ساختار شیمیایی روغن DOP و نو ع پیوند های اون رو لازم دارم

خواهش میکنم کمک کنید.خیلی واجبه.

nazanin1811

کاربر فعال
بابا بچه که زدن نداره :cry:
تا اونجائی که من از بقیه بچه های کلاسمون خبر دارم تقریبا همه میخونن که یه نمره بالا بگیرن نه اینکه واقعا چیزی رو درک کنن. من به همراه رفقام تصمیم گرفتم از این ترم درسا رو یه جور دیگه یاد بگیرم با علاقه.:) از شمام فقط کمک خواستم همین :(

از استاداتون كمك بگيريد؟(البته از اونهايي كه باذوق هستند و دوست دارند به دانشجوشون كمك كنند:gol::D) تو هر مبحثي بپرسيد كه از چه نرم افزاري ميشه استفاده كرد و سعي كنيد هرچند كم ولي با اون نرم افزار آشنا بشيد:cool:
واقعا از استادتون بخواهيد كه اون درسو رو تو صنعت براتون تشريح كنه بايد به قولي پيله استادا بشيد:biggrin:
حداقل كاري كه ميتونيد بكنيد ازشون بخواهيد در مورد اون مبحث براي search تو اينترنت كمكتون كنند(اينترنت خودش بهترين دانشگاهه):)

ببخشید که برای سوالم تاپیک زدم .
ولی من تا آخر امشب ساختار شیمیایی روغن DOP و نو ع پیوند های اون رو لازم دارم

خواهش میکنم کمک کنید.خیلی واجبه.

روغن DOP یا همون DiOctyl Phthalate در اصل ترکیب Di(2-ethyl hexyl) Phthalate یک استری هست که از واکنش انیدرید فتالیک با الکل 2-اتیل هگزانول بدست میاد:

پیوندهاش هم از نوع اشتراکی (کوالانسی) هست. DOP یک ترکیب غیر قطبی هست.
نمی دونم چه اطلاع دیگه ای نیاز دارین تا اگه بلد باشم در اختیارتون بزارم.

danijoon

عضو جدید
دست گلت درد نکنه رضا جون
راستی نمره 16 جرم اونم با دکتر زارع شیرینی داره ها!!!!;)
خدا رو شکر ما هم پاسیدیمش......

hormozdi

عضو جدید
دوست عزيز،
تمام كميتهاي فيزيكي در سيستم SI داراي سه بعد طول(L) و جرم(M) و زمان(T) مي باشند. در سيستم امريكايي نيرو(F) نيز به اين ابعاد اضافه مي شود. شما مي توانيد با استفاده از اين كميتهاي پايه، تمام كميتها را بدست آورديد. مثلا نيرو ّF=ma كه ديمانسيون آن M*L/T2 مي باشد.

-HuMaN

عضو جدید
لطفا یه نگاهی بندازید! کمک میخوام

لطفا یه نگاهی بندازید! کمک میخوام

[FONT=&quot]می خواهیم در یک منطقه رطوبت هوا (با رطوبت نسبی 30 تا 50 %) را از آن جدا کنیم و برای مصارف آشامیدنی و آبیاری استفاده کنیم ، می دونم یکم عجیب به نظر می رسه ولی هر کسی که به این پروسه آشناست یا جایی رو سراغ داره که این پروسه رو نوشته لطفا کمک کنه! [/FONT]
[FONT=&quot]در واقع هم وسائل مورد نیازشو می خوام بدونم و هم کل پروسه رو...[/FONT]
[FONT=&quot]متشکرم [/FONT]-HuMaN​

farzad84

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچه ها می تونید یک مقایسه بین بنزین و گاز و گاز مایع برای سوخت خودروها داشته باشید؟ به ترتیب مرتب کنید.

با دلیل برای هر کدام ، آنها را مقایسه کتید : از لحاظ بهتر سوزی ، خوردگی ، شتاب خودرو ، مقدار انرژی و هرچی که به نظرتون میا د .... جواب خودتون رو بنویسید.

palayesh_84

عضو جدید
کمک!

کمک!

در مورد:gol:ه : تولید پلی وینیل الکل از پلی وینیل استات کسی اطلاعاتی داره

afshin1999

عضو جدید
PHP:
[FONT=&quot]می خواهیم در یک منطقه رطوبت هوا (با رطوبت نسبی 30 تا 50 %) را از آن جدا کنیم و برای مصارف آشامیدنی و آبیاری استفاده کنیم ، می دونم یکم عجیب به نظر می رسه ولی هر کسی که به این پروسه آشناست یا جایی رو سراغ داره که این پروسه رو نوشته لطفا کمک کنه! [/FONT]

[FONT=&quot]در واقع هم وسائل مورد نیازشو می خوام بدونم و هم کل پروسه رو...[/FONT]

پاسخ

شما تنها با جذب سطحی میتونید رطوبت هوا رو بگیرید
و این اصلا به صرفه اقتصادی نیست و هیچ توجیهی نداره ضمن اینکه عملی هم نیست شما از این راه فقط میتونید رطوبت هوا رو جهت اعمالی مثل خشک کردن با هوای داغ و خشک کاهش بدین و اون قدر آب بدست نمی آورید که بخواهید واسه آشامیدنی یا کشاورزی استفاده کنید
می تونید راجع به این موضوع هم فصل های 1 2 6 و 8 کتاب تریبال رو مطالعه کنی
اما راهی که من پیشنهاد میکنم و عملی تر هم هست اینه:​

هوای مرطوب رو توسط یک کمپرسور چند مرحله ای مکش کنید
البته باید توجه کنید که از کمپرسوری باید استفاده کنید که 2 فازی جواب بده که قیمت این کمپرسورها بیشتره
چون اکثر کمپرسورها تنها سیال گازی بدون تغییر فاز رو می تونند کمپرس کنند
هوای کمپرس شده رو توسط یک کولر تا صفر درجه سرد کنید ((دما و فشار دقیق رو می تونی با شبیه سازی بدس بیاری)) و اون رو وارد یک سپراتور کنید تا از پایین سپراتور آب جدا بشه
همچنین می تونید و در واقع باید جهت صرفه اقتصادی هوای خروجی از بالای سپراتور رو کمپرس و سپس سرد کنید تا به حالت مایع در بیاد و وارد برج تقطیر کنید و از اون محصولات نیتروزن و اکسیزن بگیرید که کاربردهای زیادی داره
مثلا اکسیزن در بیمارستان ها , جهت جوشکاری در کارگاهای جوش یا نیتروزن برای واحدهای پتروشیمی و...
طرح شما این جوری قابل قبول میشه
هرچند باز هم خیلی آب بدست نمی آرین که بخواهید استفاده کشاورزی !!!! بکنید و اصلا چی می خواین بکارید که این همه می خوای واسش خرج کنی​

آخرین ویرایش:

iran1400

عضو جدید

با سلام.همانطور که دوستان دیگر توضیح دادند شما میتوانید با عبور این هوای مرطوب از میان صفحه هایی که توسط عوامل برودت ساز سرد شده اند اب بدست بیارید.اما از جنبه اقتصادی مقرون به صرفه نیست.
دوست گرامی شما محل اجرای این پروژه را ذکر نکردید تا با توجه به اوضاع جوی محل مورد نظر بهترین راه حل را اجرا کرد.
اما با این پیش فرض که در محل مورد نظر در ساعاتی از شبانه روز افت دما به اندازه محسوس باشد که این رطوبت هوا به صورت شبنم ظاهر گردد من این راه حل را پیشنهاد میکنم:

یک شبکه فلزی شبیه به توری پنجره اما از نوع سیم ضخیم شبیه سرند در شرکتهای سنگ شکن که خانه های این شبکه فلزی باید از نوع لوزی باشد را در طول مثلا 50 متر ودر عرض 5متر در محل مورد نظر نصب کنید به گونه ای که این شبکه فلزی عمود بر مسیر وزش باد قرار داشته باشد.و در زیر این شبکه در طول ان یک ناودانی جهت جمع شدن اب تعبیه نمایید.
در ساعاتی که دما کاهش محسوسی داشته باشه بخار اب موجود در هوا در بر خورد با این شبکه به صورت شبنم بر روی این شبکه فلزی تشکیل می شوند که بر اثر سنگین شدن این قطرات بر روی اضلاع لوزی به سمت لوزی پایین تر حرکت کرده و تشکیل قطرات بزرگتر را میدهند ود ر نهایت در ناودانی زیر شبکه جمع می گردند.
البته میدونید که هر چقدر سطح شبکه فلزی بیشتر باشد راندمان هم بالاتر خواهد بود.
همچنین از انجایی که این اب تقریبا خالص هست نوشیدن ان برای مدت طولانی پیشنهاد نمیشود.
همچنین شما در صورتی که شبکه فلزی و سایر لوازم را از نوع استیل ضد زنگ انتخاب کنید
میتوانید محصول بدست امده را به عنوان اب مقطر درجه دو بفروش برسانید.

یا حق

فقطخدا

عضو جدید
مقاله درباره استخراج مایعات میخوام

مقاله درباره استخراج مایعات میخوام

کسی مقاله ای درباره استخراج مایعات جایی خونده ادرسشو بمن بده

[FONT=&quot]می خواهیم در یک منطقه رطوبت هوا (با رطوبت نسبی 30 تا 50 %) را از آن جدا کنیم و برای مصارف آشامیدنی و آبیاری استفاده کنیم ، می دونم یکم عجیب به نظر می رسه ولی هر کسی که به این پروسه آشناست یا جایی رو سراغ داره که این پروسه رو نوشته لطفا کمک کنه! [/FONT]​

پاسخ

شما تنها با جذب سطحی میتونید رطوبت هوا رو بگیرید
و این اصلا به صرفه اقتصادی نیست و هیچ توجیهی نداره ضمن اینکه عملی هم نیست شما از این راه فقط میتونید رطوبت هوا رو جهت اعمالی مثل خشک کردن با هوای داغ و خشک کاهش بدین و اون قدر آب بدست نمی آورید که بخواهید واسه آشامیدنی یا کشاورزی استفاده کنید
می تونید راجع به این موضوع هم فصل های 1 2 6 و 8 کتاب تریبال رو مطالعه کنی
اما راهی که من پیشنهاد میکنم و عملی تر هم هست اینه:​

هوای مرطوب رو توسط یک کمپرسور چند مرحله ای مکش کنید
البته باید توجه کنید که از کمپرسوری باید استفاده کنید که 2 فازی جواب بده که قیمت این کمپرسورها بیشتره
چون اکثر کمپرسورها تنها سیال گازی بدون تغییر فاز رو می تونند کمپرس کنند
هوای کمپرس شده رو توسط یک کولر تا صفر درجه سرد کنید ((دما و فشار دقیق رو می تونی با شبیه سازی بدس بیاری)) و اون رو وارد یک سپراتور کنید تا از پایین سپراتور آب جدا بشه
همچنین می تونید و در واقع باید جهت صرفه اقتصادی هوای خروجی از بالای سپراتور رو کمپرس و سپس سرد کنید تا به حالت مایع در بیاد و وارد برج تقطیر کنید و از اون محصولات نیتروزن و اکسیزن بگیرید که کاربردهای زیادی داره
مثلا اکسیزن در بیمارستان ها , جهت جوشکاری در کارگاهای جوش یا نیتروزن برای واحدهای پتروشیمی و...
طرح شما این جوری قابل قبول میشه

هرچند باز هم خیلی آب بدست نمی آرین که بخواهید استفاده کشاورزی !!!! بکنید و اصلا چی می خواین بکارید که این همه می خوای واسش خرج کنی​

دوست عزیز الان دیگه خیلی ساله که از روش سرد کردن برای جداسازی اکسیژن از نیتروژن هوا استفاده نمیشه. علتش هم واضحه! صرفه اقتصادی ! امروزه از روش بستر جاذب برای جدا کردن O2 از N2 استفاده می کنند. در فشار بالا O2 در بستر جذب شده و N2 عبور داده میشه و با کم کردن فشار O2 جذب شده آزاد میشه.

در جواب اون دوستمون هم که می خواستن رطوبت رو از هوا استخراج کنن، اولین چیزی که باید گفت اینه که این کار اصلاً توجیه اقتصادی نداره که بخواهین برای کشاورزی ازش استفاده کنید (خودتون می تونید یه نگاه به نمودار سایکومتری بندارین و یه محاسبه سرانگشتی بکنید و ببینید که چه حجم هوا رو باید تحت پروسس قرار بدین تا 1لیتر آب بدست بیاد!)
ولی با وجود این، مقرون به صرفه ترین کار اینه که هوا رو تا رسیدن به رطوبت اشباع (100%) سرد کنید. ادامه دادن سرد کردن باعث کندانس شدن آب میشه و اون آب رو جمع آوری کنید.

afshin1999

عضو جدید
دوست عزیز الان دیگه خیلی ساله که از روش سرد کردن برای جداسازی اکسیژن از نیتروژن هوا استفاده نمیشه. علتش هم واضحه! صرفه اقتصادی ! امروزه از روش بستر جاذب برای جدا کردن O2 از N2 استفاده می کنند. در فشار بالا O2 در بستر جذب شده و N2 عبور داده میشه و با کم کردن فشار O2 جذب شده آزاد میشه.

در جواب اون دوستمون هم که می خواستن رطوبت رو از هوا استخراج کنن، اولین چیزی که باید گفت اینه که این کار اصلاً توجیه اقتصادی نداره که بخواهین برای کشاورزی ازش استفاده کنید (خودتون می تونید یه نگاه به نمودار سایکومتری بندارین و یه محاسبه سرانگشتی بکنید و ببینید که چه حجم هوا رو باید تحت پروسس قرار بدین تا 1لیتر آب بدست بیاد!)
ولی با وجود این، مقرون به صرفه ترین کار اینه که هوا رو تا رسیدن به رطوبت اشباع (100%) سرد کنید. ادامه دادن سرد کردن باعث کندانس شدن آب میشه و اون آب رو جمع آوری کنید.

بهترین کاری که من فراموش کردم بگم اینه که اگه واسه منطقه ای می خوان این کار رو بکنند بهتره با این وظعیت رطوبت بارش مصنوعی به وجود بیارند

ضمنا اون روشی که من گفتم همین الان هم انجام میشه و کاملا هم صرفه اقتصادی داره
یه نگاهی به خط تولید اکسیزن در اکسیزن ملائکه یا گاز اکسیزن طوس در مشهد بندازین البته یه نگاه هم به رشد اقتصادی این کارخونه ها و افزایش ریت تولید و توسعه خط تولیدشون
ضمن اینکه در خط تولید اونها هم از برج جاذب و جذب کن استفاده میشه
اما موضوعی که هست اینه که برج جاذب تنها برای گرفتا ناخالصی های هوا مثل co
co2
گرد و غبار و غیره استفاده میشه
و چون جاذب ها رو تند تند باید احیا کنند یکی از عوامل کند کننده خط تولید و کاهش بازده اقتصادی وجود همین مرحله است که واسه رفع این مشکل از برج جذب 2 مرحله ای استفاده میشه

موفق باشید

آخرین ویرایش:

فقطخدا

عضو جدید
درخواست مقاله

درخواست مقاله

سلام کسی هست که مقاله درباره خشک کردن یا استخراج مایعات داشته باشه لطفا برام ایمیل کنهmahdi_yaghubi20@yahoo.com

Hamid Reza.M

مدیر بازنشسته
با سلام . من کتاب scott . k . Handbook & industrial membranes , 1st edition . Elsevier science publisher Ltd . Oxford uk 1995 می گردم اگر ممکن است لینک دانلود آنرا برایم بفرستید. با تشکر.

تقديم شما دوست عزيز

Publisher: Elsevier Science
Number Of Pages: 928
Publication Date: 1999-04-01
Sales Rank: 865657
ISBN / ASIN: 1856172333
EAN: 9781856172332
Binding: Hardcover
Manufacturer: Elsevier Science
Studio: Elsevier Science
دانلود

بهترین کاری که من فراموش کردم بگم اینه که اگه واسه منطقه ای می خوان این کار رو بکنند بهتره با این وظعیت رطوبت بارش مصنوعی به وجود بیارند

ضمنا اون روشی که من گفتم همین الان هم انجام میشه و کاملا هم صرفه اقتصادی داره
یه نگاهی به خط تولید اکسیزن در اکسیزن ملائکه یا گاز اکسیزن طوس در مشهد بندازین البته یه نگاه هم به رشد اقتصادی این کارخونه ها و افزایش ریت تولید و توسعه خط تولیدشون
ضمن اینکه در خط تولید اونها هم از برج جاذب و جذب کن استفاده میشه
اما موضوعی که هست اینه که برج جاذب تنها برای گرفتا ناخالصی های هوا مثل co
co2
گرد و غبار و غیره استفاده میشه
و چون جاذب ها رو تند تند باید احیا کنند یکی از عوامل کند کننده خط تولید و کاهش بازده اقتصادی وجود همین مرحله است که واسه رفع این مشکل از برج جذب 2 مرحله ای استفاده میشه

موفق باشید

ممنون از اطلاعتون آرش جان
1- مهندس جان! پتروشیمی اکسیژن رو برای فروختن هست که تولید می کنه (صحیح تره بگم از هوا جدا سازی می کنه). اگه هدف فروختن اکسیژن باشه، بله سرد کردن هوا تا رسیدن به دمای ذوب اکسیژن روش معقول و مناسبی هست که انجام میشه و صرفه اقتصادی هم داره!
ولی اگه هدف از تولید نیتروژن و یا اکسیژن، مصرف کردن اون به صورت خالص (اکسیژن بدون حضور نیتروژن یا نیتروژن بدون حضور اکسیژن) در واکنش های شیمیایی باشه (مثلا اکسیداسیون الکل های نوع اول و دوم برای تهیه پراکسید هیدروژن و آلدهید یا کتون مربوطه) صرفه اقتصادی به اینه که از روش جداسازی با استفاده از بستر های جاذب، اکسیژن رو از هوا جدا کنن و مصرف کنن نه اینکه از سرد کردن هوا تا کندانس شدن اکسیژن استفاده کنن.

حالا به توجه به سوالی که دوستمون داشتند (استفاده از رطوبت هوا به عنوان منبع تأمین آب) روشی که شما گفتید با توجه به اینکه هدف فروش اکسیژن هست و نه مصرف اون، منم با نظرتون موافقم که برای این شرایط باید از روش سرد کردن هوا استفاده بشه.

reza469

عضو جدید
چند نوع رزین ارزان قیمت برای ساخت وسایلی از قبیل نیمکت و صندلی میخواستم معرفی کنید با روش کامپاندینگ و زمان و میزان هاردنر

afshin1999

عضو جدید
ممنون از اطلاعتون آرش جان
1- مهندس جان! پتروشیمی اکسیژن رو برای فروختن هست که تولید می کنه (صحیح تره بگم از هوا جدا سازی می کنه). اگه هدف فروختن اکسیژن باشه، بله سرد کردن هوا تا رسیدن به دمای ذوب اکسیژن روش معقول و مناسبی هست که انجام میشه و صرفه اقتصادی هم داره!
ولی اگه هدف از تولید نیتروژن و یا اکسیژن، مصرف کردن اون به صورت خالص (اکسیژن بدون حضور نیتروژن یا نیتروژن بدون حضور اکسیژن) در واکنش های شیمیایی باشه (مثلا اکسیداسیون الکل های نوع اول و دوم برای تهیه پراکسید هیدروژن و آلدهید یا کتون مربوطه) صرفه اقتصادی به اینه که از روش جداسازی با استفاده از بستر های جاذب، اکسیژن رو از هوا جدا کنن و مصرف کنن نه اینکه از سرد کردن هوا تا کندانس شدن اکسیژن استفاده کنن.

حالا به توجه به سوالی که دوستمون داشتند (استفاده از رطوبت هوا به عنوان منبع تأمین آب) روشی که شما گفتید با توجه به اینکه هدف فروش اکسیژن هست و نه مصرف اون، منم با نظرتون موافقم که برای این شرایط باید از روش سرد کردن هوا استفاده بشه.

مهندس جان!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اولا من کاملا در متن قبلی خودم ((متن اول یا دوم)) اشاره کردم که در کنار تولید آب , تولید اکسیزن و نیتروزن از محصول ثانویه برای صرفه اقتصادی و توجیه اقتصادی فرایند انجام شه
شما چه جوری متن منو خوندی که متوجه این موضوع که خیلی واضح عنوان کردم نشدی و دوباره اومدی متن منو نقد کردی و دوباره نقدت رو با راه حل خودم جواب دادی؟؟!!

ثانیا اسم من افشین هست نه آرش خیلی واضح نوشتم
نکنه بدخطه؟؟
متن منم مثل اسمم خوندی و نقد کردی؟؟؟؟؟؟؟

ثالثا من در اونجا یعنی متن اولم مصارف این کار رو هم بر شمردم دقیقا چیزی که شما از من نقد کردی و راه حل خودم رو دوباره به خودم ارائه دادی

رابعا از کی تا حالا سرمایش و متراکم کردن اکسیزن موجب ذوب اون میشه (( مهندس جان!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ))

خامسا این نوع صحبت کردن
(((مهندس جان!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) ))
اصلا شایسته نیست و من بعید می دونم تهرانی ها این قد بی ادب باشند
شما واقعا تهرانی هستی؟؟؟!!!

من دیگه به این تاپیک سر نمی زنم و قضاوت با دوستان
البته به شرط اینکه کل تاپیک های من و شما رو که راجب به این موضوع نوشتیم مطالعه کنند

آخرین ویرایش:
بالا